Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Domicela

User


Do³±czy³: 12 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-18, 23:24   

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że po ukończeniu szkoły średniej powinno się zrobić to, co wiele osób na świecie, czyli wyjechać gdzieś za granicę. Podróżować, pracować, odwiedzać rodzinę, czy krewnych w innych krajach. Przyglądać się ludziom, zadawać sobie i im pytania. I zastanowić się, czy rzeczywiście chcemy iść na studia, czy może jednak warto zakończyć edukację na szkole średniej. Nie każdy z nas musi mieć dyplom, nie każdy powinien podchodzić do studiów.
 

Rosiawka

User


Do³±czy³: 02 Mar 2016

   

Wys³any: 2016-04-11, 11:16   

Ja po maturze poszła na studia językowe na LSW w Warszewie. Studiuje germanistykę, a od nowego semestru idę na anglistkę, ale specjalizacja Komunikacja międzynarodowa. Dopiero potem, będę mogła podróżować :d
 

zbyhu  

User


Do³±czy³: 19 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2016-04-11, 22:32   

Zastanawiam się nad bezpieczeństwem wewnętrznym. Waszym zdaniem warto wybrać się na taki kierunek?? Jaką szkołę możecie polecić?
 

zbyhu  

User


Do³±czy³: 19 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2016-04-20, 18:01   

wiadomo że trzeba szukać czegoś co się lubi aby nauka była przyjemniejsza ale warto również popatrzeć pod kątem pracy. Bo pasje można rozwijać po za pracą. A kasę z czegoś trzeba mieć.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-04-21, 12:35   

Stanowczo odradzam kierunki humanistyczne jako pierwszy kierunek studiów!!!

Informatyczne, matematyczne, inżynierskie, rachunkowość, w połączeniu z płynną znajomością co najmniej jednego języka obcego to dobry kierunek rozwoju pod pracę. W związku z rozwojem rynku usług dla biznesu który się w Polsce gwałtownie rozwija i obsługuje głównie klientów zagranicznych, to jest perspektywa wedle której spokojnie można iść na studia i dostać potem pracę. To się nie powinno zmienić przez najbliższych 15 lat, a w tym czasie można zostać doświadczonym specjalistą który jest zbyt cenny żeby go zostawiać na lodzie.

Kierunki humanistyczne są ok. jeżeli ktoś to traktuje hobbystycznie, jako zajęcie w czasie wolnym

Poza tym odradzam socjologię, politologię i historię. Absolwentów wszystkich tych kierunków jest za dużo, ten drugi kierunek uległ jakiejś dziwnej degeneracji- przedmioty najbardziej fundamentalne, ponadczasowe czy użyteczne zostały zepchnięte na margines, a mnóstwo czasu poświęca się na jakieś pierdoły. Zresztą dobrzy wykładowcy to też rodzynki w pierdołowatym cieście.
Mówię to jako absolwent tego kierunku. Naprawdę, jeżeli po zakończeniu studiów nie chcecie przechodzić załamki z powodu problemów ze znalezieniem pracy i wypruwać sobie flaków za najniższą krajową, to omijajcie te studia!

Poza tym, należy poważnie zastanowić czego się oczekuje od życia. Jeżeli wyłącznie wygodnego życia z dobrych zarobków to może nie warto się silić na studia, tylko zrobi jakieś poszukiwane uprawnienia? Jakiś czas temu np. operatorzy walców drogowych zarabiali po 8 tys. miesięcznie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2016-04-22, 16:44   

Generalnie kierunki typu automatyka i robotyka, elektrotechnika, informatyka jawią się jako bardziej opłacalne niż te wspomniane przez Ciebie, np. politologia. To chyba każdy wie. Ale jeżeli dany szesnastolatek nie interesuje się tym i nie jest dobry z matematyki czy z fizyki to nie wiem jakie są szanse aby po kolei:
- dostał się do niezłego liceum na profil matematyczno-fizyczny
- wytrzymał tam
- dostał się na dobry kierunek techniczny
- wytrzymał tam
- pracował w zawodzie przez wiele lat

Dobrze by było aby oprócz przyzwoitych pieniędzy odczuwać też jakąś przyjemność z pracy, a przynajmniej nie brzydzić się nią. A jeśli kogoś nauki ścisłe nie interesują i nie jest w nich dobry, nie wiem jaką ma szansę w przyszłości otrzymać dobrze płatną posadę związaną z branżą ścisłą i lubić ją. Do tego prowadzi długa droga, którą niekoniecznie się przejdzie.

Ja teraz kończę liceum (profil humanistyczny) i niektórych osób z klasy nie mogę sobie wyobrazić na politechnice skoro boją się o wynik podstawowej matury z matematyki.

Jeżeli jesteś szesnastolatkiem, wybierasz szkołę i to czytasz, to nie sugeruj się tylko moją opinią, czytaj też inne, odmienne, a potem samemu wyciągnij jakieś wnioski. Tak samo starsi, którzy wybierają już studia.
 

Ignacy

User


Do³±czy³: 05 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-04-23, 15:58   

Studia najlepsze będą takie jak informatyka czy logistyka, ja bym w to szedł, a np WSB ma fajne promocję teraz jeżeli chodzi o czesne i wpisowe.
 

onlineekspertwsb  

User

onlineekspertwsb


ImiÄ™: Renata

Wiek: 48

Do³±czy³a: 22 Cze 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-04-28, 22:03   

Ignacy napisa³/a:

Studia najlepsze będą takie jak informatyka czy logistyka, ja bym w to szedł, a np WSB ma fajne promocję teraz jeżeli chodzi o czesne i wpisowe.



Witam! Zapraszam na uczelnie Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć na wspomnianych przez Ciebie kierunek, ale i też: Psychologi czy Finansach i rachunkowości. Wszelkie szczegóły naszej oferty można odnaleźć na naszej stronie wsb.pl na która serdecznie zapraszam. Co do naszej promocji to dodam, że zapisując się do 30 kwietnia można zyskać darmowe wpisowe i czesne już od 195zł miesięcznie.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
 

mallina

User



Do³±czy³: 12 Mar 2015

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2016-04-30, 23:58   odp

To przy czesnym płatnym z góry czy można tak co miesiąc?
 

Ignacy

User


Do³±czy³: 05 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-05-08, 10:32   

Mamy po 30 kwietnia jak teraz z promocjami na WSB?
 

kierunekrozwoju  

User

kierunekrozwoju


ImiÄ™: Marek

Wiek: 43

Do³±czy³: 08 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-08, 19:31   

Witam! Wybór odpowiedniego kierunku studiów to nie łatwa decyzja, aczkolwiek jest sposób aby podjąć ją prawidłowo. Zapraszam zatem na stronę kierunekrozwoju.pl, gdzie można wypełnić test predyspozycji zawodowych, który pomoże w podjęciu tak ważnej decyzji. Jego wyniki pozwolą określić sugerowane kierunki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze dalszej edukacji. Zapraszam!

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-05-08, 21:01   

Nigdy nie będę namawiał dziecka do zmiany jego pomysłu kierunku studiów.
O ile będzie chciał zostać prawnikiem lub lekarzem, takie czasy.


A tak bardziej na serio, żadne śmieszne logistyki, zarządzania, marketingi, filozofie i inne tego typu kierunki.

Gdybym stał jeszcze raz przed wyborem kierunku studiów zadałbym sobie pytanie:
Do tego co chce w życiu robić aż tak niezbędne są mi studia?

Mój przykład - chce być biegłym sądowym i rzeczoznawcą - aby nimi zostać musze miec ukończone studia wyższe o kierunku technicznym mechanicznym, czy tam zwiazanym z motoryzacją, więc musze studiować. Nigdy w życiu nie poszedłbym na studia jeśli byłyby mi zbędne. Jeśli np. miałbym być zwykłym tłumaczem j.angielskiego, bo wystarczy kilka kursów, wyjazd na rok i masz w połtora roku to co dadzą Ci 5 letnie studia.

Informatyka? W 3,5 roku sam nauczysz się lepiej programować niż na studiach. No, może nie sam ale odpowiednie kursy Ci w tym pomogą. Jaki jest sens marnowania czasu w takich przypadkach na studia?

No chyyyyyba, że chcesz tylko pobalować w innym mieście na koszt rodziców to idź na to co najłatwiejsze.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

onlineekspertwsb  

User

onlineekspertwsb


ImiÄ™: Renata

Wiek: 48

Do³±czy³a: 22 Cze 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-05-09, 20:24   Re: odp

mallina napisa³/a:

To przy czesnym płatnym z góry czy można tak co miesiąc?



Moja droga czesne w Wyższej Szkole Bankowej możesz opłacić za cały rok z góry, w 2,10 oraz 12 ratach - jak Ci wygodnie. Promocja dotyczy każdej z formy zapłaty.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

[ Dodano: 2016-05-09, 20:27 ]

Ignacy napisa³/a:

Mamy po 30 kwietnia jak teraz z promocjami na WSB?



Ignacy promocja została przedłużona do 31 maja, tak więc nadal oferujemy czesne już od 195zł miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz 0zł wpisowego. Szczegóły opłat znajdziesz na naszej stronie http://www.wsb.pl/kandyda...ia/ceny-studiow

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
 

Bezwet

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 10 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-05-10, 17:57   

tygryss napisa³/a:

Na wstępie chciałbym uczciwie ostrzec przed ogromem treści jaką zamieszczam w tym temacie. :) Jeśli to Was nie zniechęca czytajcie dalej. Jako, że matura za pasem (od września III klasa liceum) warto byłoby rozejrzeć się za jakimiś studiami, a że nigdy nie byłem jedną z tych osób, co od zawsze wie co chce w życiu robić, mam niemały dylemat w wyborze. Wiem, że istnieją poradnie zawodowe, testy predyspozycji i inne rewelacje i korzystałem nawet z tych dobrodziejstw, ale mimo to wciąż mam mętlik w głowie. Liczę, że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami, może wzbogacicie jakimiś wskazówkami. Z góry dziękuję za każdą wypowiedź.



Sporo osób ma wątpliwości jeśli chodzi o wybór studiów. Sam je miałem, i długo zastanawiałem się pomiędzy 4 różnymi kierunkami:) Wiem, że rynek pracy się zmienia ale żeby wyeliminować nie które z nich po prostu zastanawiałem się czy perspektywa spędzenia w danej branży następnych 20-30 czy więcej lat mnie zadowala czy nie. Dodatkowo warto posprawdzać oferty pracy, zastanowić się jakie są możliwości rozwoju w tej dziedzinie, oraz w jakich warunkach będzie się pracować. I tak jak ktoś napisał wcześniej: nie których kierunków nie warto studiować bo, umiejętności, których dostarczą można nauczyć się na własną rękę.

onlineekspertwsb napisa³/a:

Ignacy napisa³/a:

Studia najlepsze będą takie jak informatyka czy logistyka, ja bym w to szedł, a np WSB ma fajne promocję teraz jeżeli chodzi o czesne i wpisowe.



Witam! Zapraszam na uczelnie Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć na wspomnianych przez Ciebie kierunek, ale i też: Psychologi czy Finansach i rachunkowości. Wszelkie szczegóły naszej oferty można odnaleźć na naszej stronie wsb.pl na która serdecznie zapraszam. Co do naszej promocji to dodam, że zapisując się do 30 kwietnia można zyskać darmowe wpisowe i czesne już od 195zł miesięcznie.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia



Tak, czesne jest niskie i to może kusić ale warto też popytać obecnych studentów o opinie. Osobiście mam 3 przyjaciół, którzy kończyli technikum o profilu logistyka, a później poszli do WSB we Wrocławiu na ten sam kierunek. I teraz żałują :> Mówią, że tak na prawdę, nie muszą się starać, a wykładowcy i tak bez żadnych problemów zaliczają przedmioty. W dodatku poziom przekazywanej wiedzy też nie zachwyca. Jednakoż równocześnie od innych znajomych ze szkoły średniej słyszałem pozytywne opinię na temat tego samego kierunku na MWSLiT. Aczkolwiek w obu przypadkach to, ich opinia, a nie moja gdyż sam nie miałem okazji się przekonać i w tym momencie jedynie przekazuje to, co usłyszałem od nich. No i też zawsze wiele zależy od samego studenta i tego ile chce wyciągnąć ze studiów.
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-05-10, 20:31   

WSB to WSB - płacisz i zaliczasz. Znajoma wykłada w jednym mieście, to przyszedł do niej dziekan dlaczego tyle osób oblała..A jak dała mi ich prace do przeczytania to dno i dwa metry mułu.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com