Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

tygryss

User


Do³±czy³: 26 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-26, 23:44   Wybór kierunku studiów

Na wstępie chciałbym uczciwie ostrzec przed ogromem treści jaką zamieszczam w tym temacie. :) Jeśli to Was nie zniechęca czytajcie dalej. Jako, że matura za pasem (od września III klasa liceum) warto byłoby rozejrzeć się za jakimiś studiami, a że nigdy nie byłem jedną z tych osób, co od zawsze wie co chce w życiu robić, mam niemały dylemat w wyborze. Wiem, że istnieją poradnie zawodowe, testy predyspozycji i inne rewelacje i korzystałem nawet z tych dobrodziejstw, ale mimo to wciąż mam mętlik w głowie. Liczę, że podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami, może wzbogacicie jakimiś wskazówkami. Z góry dziękuję za każdą wypowiedź. Lecz tymczasem, aby ułatwić sprawę przedstawię listę mocnych i słabych stron, które wcześniej u siebie zidentyfikowałem.

Mocne strony:
- dokładność,
- umiejętność planowania strategii działania, logicznego myślenia, analizowania sytuacji, przewidywania następstw pewnych sytuacji,
- podejmowanie trafnych decyzji pod presjÄ… czasu,
- inteligencja, nie wybitna, ale jednak jest (jakkolwiek nieskromnie by to zabrzmiało),
- punktualność, szacunek do czasu innych osób,
- umiejętność unikania konfliktów,
- uprzejmość, życzliwość,
- przywiązywanie wagi do norm moralnego postępowania,
- otwartość na poznawanie nowych punktów widzenia, empatia, wrażliwość
- wiara w siebie, wiara w dobrą przyszłość,
- zdolność automotywacji,
- szacunek do pracy,
- poczucie humoru,
- umiejętność obiektywnej oceny własnej osoby oraz analizy swojego postępowania,
- chęć doskonalenia własnej osobowości, ambicje życiowe, potrzeba rozwoju,
- łatwość w nauce treści teoretycznych,
- łatwość w nauce obsługi oprogramowania komputerowego (chyba jak każdy w moim pokoleniu),
- umiejętność znajdywania nowatorskich rozwiązań pewnych problemów,
- umiejętność doceniania siebie i innych osób,
- umiejętność pracy zespołowej.

SÅ‚abe strony:
- problemy z konsekwencją w działaniu,
- zbyt drobiazgowe podejście do pewnych spraw,
- problemy z organizacjÄ… czasu,
- zbytnia uległość wobec innych, niewystarczająca stanowczość w kontaktach z nimi,
- niechęć do udziału w wydarzeniach towarzyskich typu dyskoteka,
- niechęć do zawierania nowych znajomości,
- częsty chaos myślowy,
- brak zdolności do nauki języków obcych,
- roztargnienie,
- brak zdecydowania w podejmowaniu niektórych decyzji,
- trudność w dłuższej koncentracji nad daną rzeczą,
- trudność w przełamywaniu niechęci do czegoś co muszę robić, a nie lubię,
- nieumiejętność tańca,
- skłonność do ulegania emocjom,
- częste porzucanie planów, postanowień, rezygnacja z działań,
- kompleksy dotyczące wyglądu, niezadowalająca sprawność fizyczna.
- wielki zapał do nowych działań, który jednak szybko gaśnie, tzw. słomiany zapał,
- trudności z podporządkowywaniem się innym osobom w niektórych sytuacjach.

Uwierzcie mi, że nie łatwo jest pisać o sobie w ten sposób, ale być może znajdzie się tu jakiś zapalony psycholog, który potraktuje mnie jako przedmiot badawczy :) Zdaje mi się, że mam dość skomplikowanym człowiekiem. Niektóre cechy wskazują precyzyjnie na predyspozycje do konkretnych zawodów. Inne z kolei zupełnie im zaprzeczają. Dziwne. ¯eby jeszcze ułatwić sprawę wypiszę kilka kierunków, które rozważałem:

Kierunki ekonomiczne (logistyka, ekonomia, analityka gospodarcza, marketing itd.) – czy to mnie krÄ™ci? Tak do koÅ„ca nie wiem. Nauczyciel historii w liceum mówiÅ‚ mi, że mam analityczny umysÅ‚, potrafiÄ™ selekcjonować informacjÄ™, badać istotÄ™ rzeczy. Zawsze dobrze wychodziÅ‚y mi tzw. opisówki, czyli klasówki na zasadzie pisania wszystkiego co siÄ™ wie na dany temat. Ale jest jeden problem – matematyka. Co prawda jestem w klasie z rozszerzonÄ… matematykÄ…, ale przyznam szczerze, że nie czujÄ™ siÄ™ dobry w tej dziedzinie. DostajÄ…c jakieÅ› zadanie do zrobienia staram siÄ™ w pierwszej kolejnoÅ›ci je zrozumieć i drogÄ… logiki znaleźć rozwiÄ…zanie, ale jakoÅ› to tak nie dziaÅ‚a. Nie mam jako takiej wyobraźni liczbowej, robiÄ™ masÄ™ gÅ‚upich bÅ‚Ä™dów, których powstydziÅ‚by siÄ™ niejeden „humanista”. WnerwiajÄ… mnie suche reguÅ‚ki, schematy i wzory, które po prostu sÄ… w programie, ale żeby zrozumieć ich sens, uczeÅ„ musi zagÅ‚Ä™biać siÄ™ na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™, bo w podstawie programowej nie przewidziano na to czasu. DostajÄ…c kilkadziesiÄ…t zadaÅ„ na weekend raczej nie cieszÄ™ siÄ™, że miÅ‚o spÄ™dzÄ™ czas, naprawdÄ™ wolaÅ‚bym tym czasie napisać rozprawkÄ™ z polskiego, czy pouczyć siÄ™ historii. Czasami mam wrażenie, że nie lubiÄ™ matmy tylko przez uprzedzenia i przez to, że tak wiele mi w niej nie wychodzi (mnóstwo frustracji), bo oczywiÅ›cie doceniam potÄ™gÄ™ tej nauki i naprawdÄ™ wiele bym daÅ‚, żeby poczuć siÄ™ w niej lepszy. Co wiÄ™cej we współczesnej ekonomii (i w ogóle na rynku pracy) bardzo liczÄ… siÄ™ jÄ™zyki, a i tu niestety krucho. PostanowiÅ‚em już sobie, że za wszelkÄ… cenÄ™ bÄ™dÄ™ siÄ™ uczyÅ‚ angielskiego, aby choć jeden obcy umieć na przyzwoitym poziomie (niestety jeszcze kuleje). Nie mam nic w zanadrzu. Niemiecki porzuciÅ‚em po gimnazjum, rosyjski w moim liceum jest na żaÅ‚osnym poziomie. Nic z niego nie umiem.

Dziennikarstwo – uważam, że dziennikarzem można zostać bez studiów dziennikarskich. UmiejÄ™tność porzÄ…dnego pisania / mówienia można opanować na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™, lub w ramach jakiegoÅ› studium. I w cale nie mam pewnoÅ›ci czy to na pewno dla mnie. W tym fachu moja osobowość może sobie nie poradzić. Poza tym, mimo, że zdajÄ™ sobie sprawÄ™, że studiuje siÄ™ dla siebie, a nie „bo po tym praca”, ale nie wiem, czy mógÅ‚bym w peÅ‚ni znieść presjÄ™ studiowania kierunku, uważanego powszechnie za „nieopÅ‚acalny”.

Bezpieczeństwo narodowe itp. - studia może i ciekawe, ale szansa znalezienie DOBREJ pracy w zawodzie bliska zeru :(

Informatyka - polecany kierunek, ale przy okazji bardzo trudny.

Miałem jeszcze podać kilka przykładów, ale i tak się bardzo rozpisałem. Boję się, że nikt nie przeczyta :) Może jeszcze to zaktualizuję. W sumie nie liczę, że doznam cudownego oświecenia, ale wierzę, że przeczytam chociaż kilka fajnych wypowiedzi. Co zrobilibyście na moim miejscu?
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-07-27, 01:01   

tygryss napisa³/a:

Dziennikarstwo – uważam, że dziennikarzem można zostać bez studiów dziennikarskich. UmiejÄ™tność porzÄ…dnego pisania / mówienia można opanować na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™, lub w ramach jakiegoÅ› studium.

Można. Ale dziennikarzom z wykształcenia jest łatwiej o pracę niż osobom, które znają ortografię czy mają dobrą dykcję.

Wszystko zależy od tego, co chcesz w życiu robić. Możesz pójść na konkretne studia, znaleźć pracę w zawodzie, zarabiać jakieś pieniądze... i tyle.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Katarzyna_Lilia  

User


ImiÄ™: Kasia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 20 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-27, 08:03   

Ja jestem na dziennikarstwie i wcale nie uważam, że to taki niepotrzebny kierunek i że tak naprawdę każdy, kto w miarę sprawnie pisze może zostać dziennikarzem. To nie jest tylko umiejętność pisania. To też umiejętność poprawnego wysławiania się, panowania nad ciałem... Dobry dziennikarz musi też mieć dobre podejście do ludzi oraz łatwość wyszukiwania tematów. Tego wszystkiego na dobrym uniwerku można się nauczyć :-) Co do wyboru twojego kierunku studiów to zastanów się czy masz jakieś hobby, jakąś pasję, którą chciałbyś rozwijać. A jeśli chodzi o języki to nawet jeśli nie masz smykałki to przykładając się, możesz się ich nauczyć. Dla chcącego nic trudnego. Ja orłem z matmy nigdy nie byłam, ale pracowałam, ćwiczyłam i udawało mi się mieć czwórki i piątki.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-07-27, 14:37   

Twoje zainteresowania są dosyć nieukierunkowane (wiele kierunków nie za bardzo sobie pokrewnych) i niesprecyzowane (nie masz pewności, że jakikolwiek z nich się dla Ciebie nada). Myślę, że dziennikarstwo to fajny kierunek jeśli zrobisz oprócz tego coś jeszcze, poszerzysz swoją wiedzę teoretyczno-praktyczną i dzięki temu będziesz mógł być dziennikarzem wyspecjalizowanym w jakiejś dziedzinie, a także połączysz dziennikarstwo z innym zajęciem. Na studiach powinieneś rozwijać swoje hobby i wykorzystać je do czegoś oryginalnego.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

xomkax  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Do³±czy³a: 26 Lip 2015

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2015-07-28, 12:17   

Co do dziennikarstwa... Słyszałam już od nie jednej osoby (pracujących w zawidzie dziennikarzy również) taką opinię, że aby być dobrym dziennikarzem powinno się skończyć studia każde inne, ale nie dziennikarstwo. Jest w tym jakiś sens, bo dziennikarz musi mieć wiedzę na wiele tematów, aby później przygotowywać reportaże. Oczywiście wszystko zależy w jakim dokładnie kierunku taki dziennikarz pójdzie.
No, ale ja popieram tą opinię, że dobry dziennikarz wcale nie musi skończyć dziennikarstwa, wręcz przeciwnie ;)

[ Dodano: 2015-07-28, 13:20 ]
Ja na przykład idę na produkcję medialną - nie jest to dziennikarstwo, ale kierunek przygotowujący do tworzenia szeroko rozumianych mediów, co bardzo mi odpowiada ;) takie cuda na UMSCie w Lublinie mają ;p
_________________
Photography is a life.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-07-28, 13:19   

W październiku wybieram się na dziennikarstwo i szczerze mówiąc jestem nieco "na nie", bo była to moja druga opcja. Podobno od drugiego roku zaczynają się wywiady, reportaże i tego typu sprawy, bo na pierwszym jest sucha teoria (przynajmniej na moim uniwerku). Czyli w sumie cała esencja tego zawodu mnie ominie. Z pewnością jest to ciekawy kierunek, na pewno pomagający w kształtowaniu pewności siebie. Co do warsztatu - zapewne po filo miałabym lepszy, ale co z tego - lekkość pióra albo się ma, albo nie, a to już spory krok do sukcesu. Duży plus to bycie kreatywnym, podchodzenie do nawet błahych zadań w nietuzinkowy sposób. No i takie podejście - o będę dziennikarzem to strzał w kolano. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, interesować się światem. Już nie wspominając o polityce, czy sporcie, bo to chyba szczyt banałów (ale przydatnych).
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

tygryss

User


Do³±czy³: 26 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-28, 22:42   

Nie jestem przekonany do dziennikarstwa głównie dlatego, że bardziej ciągnie mnie do samego pisania, niż szeroko rozumianego fachu dziennikarza. Pisanie wypracowań w szkole sprawiało mi dużo przyjemności i nierzadko wyróżniałem się na tym polu na tle klasy. Niedawno zaliczyłem krótką przygodę z pisaniem dla całkowicie amatorskiej e-gazetki skupionej na tematyce pewnej gry przeglądarkowej. Amatorskiej, aczkolwiek sam naczelny (na co dzień informatyk) podchodził do sprawy dość profesjonalnie. Ten człowiek zainspirował mnie do pracy nad własnym stylem wypowiedzi, a przede wszystkim nad jej poprawnością. Wydawało mi się, że poprawnie sklecam zdania, nie krzywdzę odbiorcy stylistyką zdań, a tu nagle okazało się, że popełniam masę błędów wszelakiej maści. Pracę w "redakcji" porzuciłem po kilku miesiącach, bo najzwyczajniej znudziła mi się tamta gra. Poza tym poczułem potrzebę pisania czegoś ambitniejszego. Powiem szczerze, że podobała mi się nawet ta presja czasu, deadline'y, terminy itp. ale zdaję sobie sprawę, że mogło być to jedynie chwilowo ekscytujące, a na dłuższą metę raczej wykańczające. Postanowiłem jednak, że będę starał się coś pisać, jeśli nie zawodowo, to chociaż dla samego siebie. Prawdopodobnie nie postawię więc na studia dziennikarskie, a pisanie zostanie pasją, która jak wierze przydaje się na wielu płaszczyznach zawodowych. Pewien biznesmen powiedział, że osoby umiejące pisać stanowią zdecydowaną rzadkość na rynku pracy, więc coś w tym może być :)
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2015-08-06, 13:15   Wybór kierunku studiów

To Ty masz zadecydować,co będziesz chciał robić w przyszłości, nikt Ci w tym nie pomoże,bo to ma być Twój wybór. Masz wybrać to co Ciebie interesuje i w czym czujesz się pewniej.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-08-06, 20:11   

Osobiście nie wierzę w pracę jako manager po zarzadzaniu ale kto wie.

Dziennikarstwo tez nie jest zbyt przyszłościowe.
Radzę się zastanowić nad studiami jako ogol bo mają one tylko jedna misję: zarobic jak najwięcej na studentach
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-22, 16:56   

Jesteś nudnym człowiekiem więc nadajesz się niemal na każdy kierunek.
Szczególnie zaś na studia prawnicze.
_________________
W miękkim futrze kota
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-09-22, 18:53   

Dolar90 napisa³/a:

Ja również miałem z tym problem, ale koniec końców zdecydowałem się na prawo. Doszedłem do wniosku, że to będzie dla mnie najlepsza opcja, ponieważ jestem humanistą


Prawo to nie są studia humanistyczne - ile razy wam to trzeba tłumaczyć?
Ja na swojej specjalizacji miałem 5 dni w tygodniu matematykę, statystykę ( nie lubisz liczyć, to o tym w ogóle zapomnij ), czy analizę aktuarialną.

Będziesz stanowił kolejną zapchajdziurę na rynku pracy, która i tak po prawie nic konkretnego w życiu nie zrobi - taki jest los 90% studentów tego kierunku, kiedy idą tam, a nie wiedza sami po co...

DeSade napisa³/a:

Jesteś nudnym człowiekiem więc nadajesz się niemal na każdy kierunek.
Szczególnie zaś na studia prawnicze.


Co prawda na samą myśl mnie mdli, ale Desi ma rację.
Większość tam to nudziarze ( kończą studia i nic z tego nie mają ), kretynki ( zostają najczęściej sędzinami ) i rodzinki prawnicze ( zostają adwokatami, cześć z nich łapie się na dobre posady, reszta wegetuje za psie pieniądze, zakładając kancelarię adwokacką w bramie na Piotrkowskiej, między klubem go-go, a pijalnią ) - gorzej jest chyba tylko na medycynie. :-D
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-09-23, 11:48   

$karbówka napisa³/a:

Prawo to nie są studia humanistyczne - ile razy wam to trzeba tłumaczyć?
Ja na swojej specjalizacji miałem 5 dni w tygodniu matematykę, statystykę ( nie lubisz liczyć, to o tym w ogóle zapomnij ), czy analizę aktuarialną.



Dochodzę do przekonania że w ogóle nie ma czegoś takiego jak umysły ścisły i humanistyczny. Są tylko ludzie inteligentni i idioci, oraz typy pośrednie.
Jest wiele "humanistycznych" dziedzin które wymagają ścisłego myślenia, pokrewnego matematycznemu, nawet jeżeli nie wykonuje się w nich zadań opartych o matematykę. Natomiast idiota z dobrą pamięcią może zrobić karierę w humanistyce, bo jeżeli zrobi ze swojej głowy bank danych i sam nie dojdzie do żadnych wniosków, to mu nie przeszkodzi być specjalistą w dziedzinach które wymagają głównie pamięciowego opanowania dużego zasobu informacji.

Przy czym podejrzewam że wielu ścisłowców nie wie że nimi są, bo ich szkoła źle nauczyła i zniechęciła do nauk ścisłych.

Czarne Indigo napisa³/a:

W październiku wybieram się na dziennikarstwo



Odradzam studia dziennikarskie. Pod względem nabywania świadomości lub wiedzy o świecie są bardzo słabe. Idzie na nie mnóstwo ludzi, rynek jest przesycony, a i przyszłość tradycyjnego dziennikarstwa nie jest jasna. Nawet ci którzy znajdą pracę w zawodzie (a będzie ich niewielu) będą marnować dnie na sklecaniu jakiegoś niewiele wartego materiału, za jakieś nędzne grosze.

Poza tym, dziennikarz to człowiek zawodowo zajmujący się tematami o których nie ma pojęcia. Jeżeli ktoś się chce zajmować polityką, to powinien się dobrze znać na politologii, ekonomii, socjologii lub filozofii polityki. Jeżeli ktoś chce pisać o nauce, to powinien być wykształcony w konkretnej dziedzinie nauki, być metodologiem albo filozofem. Jeżeli ktoś się zajmować dziennikarstwem motoryzacyjnym, to powinien być albo inżynierem albo jeździć kilka lat w rajdach lub wyścigach, inaczej jego materiały będą nic niewiele warte i przyczynią się tylko do pogłębienia zamętu informacyjnego. Tak samo, o ile ktoś się chce się po dziennikarsku zajmować muzyką, to sam powinien być wykształconym muzykologiem, kompozytorem albo wykonawcą. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy informacje o muzyce się czerpie w dużej mierze z podpowiedzi FB itp. i jeżeli ktoś by miał tracić czas na czytanie, to powinna być to pogłębiona, rzetelna analiza.

tygryss napisa³/a:

polecany kierunek, ale przy okazji bardzo trudny.



¯ycie jest trudne.

tygryss napisa³/a:

Czasami mam wrażenie, że nie lubię matmy tylko przez uprzedzenia i przez to, że tak wiele mi w niej nie wychodzi (mnóstwo frustracji), bo oczywiście doceniam potęgę tej nauki i naprawdę wiele bym dał, żeby poczuć się w niej lepszy.



Do matematyki trzeba podchodzić zupełnie inaczej niż robią to w szkole: olać program i uczenie się żeby zdać sprawdziany. Jak chcesz rozwiązać zadanie, powinieneś podejść do niego jak do interesującego problemu który chcesz rozwiązać na własną rękę. Matematykę trzeba zrozumieć- wtedy jest to dobra zabawa. Umiejętność rozwiązania zadania w oparciu o wyuczone wzory i metody nie jest właściwym sposobem opanowania matematyki. Trzeba zrozumieć dlaczego wzór wygląda tak a nie inaczej, jakie są zależności, co się skąd bierze. Wtedy się robi ciekawie, a na dłuższą metę dużo łatwiej bo rozwiązujesz zadania na podstawie pewnej stałej i rozwijającej się umiejętności logicznej analizy, a nie na obciążających pamięć niejasnych procedurach.

Co do nauk ekonomicznych- jest duże obłożenie, kierunki są mało ogólne (w sensie że wiedza i umiejętności są w nich tylko środkiem), konkurencja na rynku duża, zapotrzebowanie niewielkie. Jak kogoś to mocno nie kręci, nie polecam.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2015-09-23, 15:46   

Cytat:

Informatyka - polecany kierunek, ale przy okazji bardzo trudny.



Informatyka nie jest trudnym kierunkiem.
Poważnie.

Trudny jest zawód, ale to już inna sprawa...

Dodam, że na KA¯DYM kierunku trzeba kombinować *uczyć się, łapać staże, rozwijać* we własnym zakresie, ponieważ zdany kierunek ze średnią 5.0 nie ma żadnego znaczenia w CV.
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

Rusher

User



Do³±czy³: 24 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-24, 18:39   

Moim zdaniem najważniejsze to nie spieszyć się przy wyborze kierunku studiów. Jest to bardzo ważna z punktu Twojego życia decyzja, więc nie warto kierować się pomysłami typu "moja przyjaciółka/mój przyjaciel tam idzie to ja też pójdę żeby było wesoło bo i tak nie mam pomysłu" nie. Tak to nie powinno działać, bo podejrzewam że jest gigantyczne prawdopodobieństwo że po roku zrezygnujesz z tego kierunku dlatego, że znudzi Ci się albo nie będziesz mieć motywacji do nauki. Studia mają Cie interesować w pierwszej kolejności
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-10-16, 20:04   

Cytat:

Informatyka - polecany kierunek, ale przy okazji bardzo trudn


Mhm jak tak to nie idź wielu takich idzie kończy i tyle wiem z autopsji zresztą uczą głupot i w ciągu tego czasu można samemu ogarnąć więcej bez zbędnych przedmiotów
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com