Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 17:02   

Dla mnie to świetny pomysł osobiście u mnie w szkole nic takiego się nie odbyło (chociaż były zamiary na wymianę do Niemczech) ale ja bym bardzo do Stanów Zjednoczonych lub do Anglii chciała. ;)
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 18:12   

Ze Stanami to raczej ciężko. Kto stamtąd by chciał do Polski, jak tam 80% społeczeństwa nie wie gdzie Polska leży :P Chyba że dzieci emigrantów.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 19:06   

szostol, wiem ,że byłoby ciężko tak sobie tylko "marzę" :D
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-12, 06:33   

Na takowej właściwej wymianie nie byłam. Ale byłam na czymś w rodzaju warsztatów językowych, w poprzednim roku szkolnym. W Londynie. Mieszkaliśmy u angielskich rodzin. Bardzo bardzo miło było. :)
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-05-04, 21:20   

Byłam tylko na takiej jednodniowej do Czech,ale miło wspominam.
Miałam też jechać do Węgrzech i Londynu,ale się nie zdecydowałam z różnych przyczyn.Z opowiadań innych takie wydaje mi się,że takie wymiany są naprawdę świetną sprawą.Można poznać nowych ludzi,podszlifować język,pozwiedzać,poznać daną kulturę i tamtejsze nawyki,zwyczaje,przyglądać się codziennemu życiu tych ludzi.Na pewno przy najbliższej okazji wybiorę się czy to do Londynu czy Paryża. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-04, 22:06   

Nigdy nie miałem okazji być na takowej wymianie za granicą. Choć moja szkoła ma podpisane odpowiednie dokumenty ze szkołami z Francji.
Jak dla mnie, to takie wymiany stanowią doskonały sposób poznania innych ludzi, tych za granicy. Można sobie podszkolić język obcy, bo jak wiadomo w kraju gdzie się mówi na co dzień w innym języku człowiek osłuchuje się z nim. Jest świadom, że musi rozmawiać w innym języku, bo inaczej się nie dogada z ludźmi.
To również nowe doświadczenie życiowe, można sprawdzić siebie jak się wytrzyma bez rodziny, bez bliskich, bezpośredniego wsparcia ich.

Jedynie mogę powiedzieć na przykładzie koleżanki, która była na takiej wymianie właśnie we Francji. Mieszkała w domu francuskiej rodziny, miło wspomina ten czas, czuła się jak u siebie w domu. Dużo zwiedzili, bo rodzina francuska ich obwiozła po najważniejszych miejscach w Paryżu. No i oczywiście nie wychodzi tak drogo pod względem finansów.

Moim zdaniem więcej powinno być takich akcji przeprowadzanych. Jednocześnie ludzie z innych krajów mogą poznać Polską kulturę, język, poznać zwyczaje jakie w Polsce panują etc. I tu nie chodzi nawet o jakieś odległe kraje jak Stany Zjednoczone. Wystarczą te, które przynależą do Unii Europejskiej.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-05-05, 20:20   

ladyBlack napisa³/a:

Nie wspomnę o tym, że ludzie pytali ich gdzie leży Polska i czy aby na pewno w Europie.


:-o
A to ja podziękowałabym za taką wymianę u takich ludzi...

Nigdy nie byłam na takiej wymianie, bo szkoły, do których uczęszczałam nie realizowały takich programów.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-05-06, 00:44   

Nigdy nie byłam na takiej wymianie. W szkole też nie są organizowane. Z żadnym uczestnikiem nie rozmawiałam. Nie znam szczegółów i opinii, więc nie mnie oceniać.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-06, 18:53   

Jak byłem w gimnazjum to byłem na dwóch Polsko-Niemieckich wymianach.

Bardzo miło to wspominam. Ciężko się było z ludźmi dogadać, a wspomnienia są wspaniałe. Niby dwa razy po tygodniu a tymi ludźmi bardzo się zżyliśmy. Naprawdę świetna sprawa, każdemu polecam. Oczywiście integracji towarzyszył w dużej mierze alkohol to pamiętał, że Niemcy strasznie słabe głowy mieli. Po naszej wódce szybko odpadali i dużo problemów z tego nauczyciele nie robili.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-06, 19:02   

farbenka napisa³/a:

ladyBlack napisał/a:
Nie wspomnę o tym, że ludzie pytali ich gdzie leży Polska i czy aby na pewno w Europie.

:-o
A to ja podziękowałabym za taką wymianę u takich ludzi...


A co tu się dziwić.
Jak wuja był w UK i przyjechał z Włochem, który mieszka w UK, to ten Włoch się bał. Myślał, że Polska leży jeszcze we wschodnim bloku. Bał się, że może na przykład zostać uprowadzony.
Ale jak już przyjechał, to zmienił zdanie. Miałem okazje z nim porozmawiać.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-21, 13:43   

Byłam. ¦wietna sprawa :!:
Byłam w Polsce i w Kanadzie na wymianie. Było odlotowo. Ludzie byli bardzo mili, poznałam dużo nowych znajomych.

Wszystkim polecam takie wymiany. SÄ… odjazdowe :!:
 

ooo

Wymiatacz



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-17, 11:54   

Ja na takiej wymianie nie była ale w mojej szkoły była taka wymiana.
Przyjechała Chinka i murzyn, ble dobrze, że ich nie widziałam za często.
A ten murzyn to taki nawet sympatyczny był, cały czas się uśmiechał i mówił cześć.
_________________
:)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-10-17, 11:58   

Byłem na wymianie w Niemczech. Niemkę też miałem w domu. Uważam to za bardzo wartościowe doświadczenie. Pomimo bariery językowej. nie zawsze dało się dogadać. Tym lepiej jak się zna więcej niż jeden język obcy. Dzięki temu mogłem zobaczyć Berlin i to co jest wartościowego a co zgniłego na zachodzie. A ten zachód mamy zaraz za płotem. Więcej pozytywnych aspektów niż negatywnych. Nie ma co się bać.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-10-17, 12:38   

Byłam, przyjmowałam, nie polecam.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-10-20, 13:11   

byla u mine w gimnazjum wymiana ale nie chcialam w niej brac udzialu i nie bralam. nie zaluje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com