Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2016-09-22, 23:31   Wyprawa na Kaukaz

Niedawno oglądałem jakiś dokument o Kaukazie i spodobało mi się to miejsce. Może trochę odległe dla nas, zarówno biorąc pod uwagę kilometry do przebycia, jak i kulturę. Subtropikalna Adżaria, góry Kaukazu, Tbilisi, Kutaisi, górskie jezioro Sewan, Batumi, Kazbeg.
Widoki, miejsca, góry - wszystko wyglądało ciekawie i inaczej. Nabrało się ochoty na wyjazd. Może ktoś z was był w tamtym rejonie? Co myślicie o takiej wycieczce?
_________________
:)
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-09-23, 07:35   

Taka wyprawa jak najbardziej - lepsze to niż jakieś durne wylegiwanie się przy basenie w Turcji. :wstyd:
Sam chciałbym kiedyś zwiedzić kaukaz, ale to jak narazie sfera mglistych marzeń. Tak jak 150 innych miejsc.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2016-09-23, 20:45   

Oj lista miejsc do odwiedzenia jest u mnie dłuuga :) chociaż samego Kaukazu nie było na niej jeszcze. Już jest. Nawet dla samego Kazbeg warto się tam wybrać. Nie wiem czy uda mi się w tym roku czy na przyszły, ale na pewno tam będę. Na razie zbieram informacje :)
_________________
:)
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2016-09-24, 10:27   

Ja choruję na Syberię od kilku już lat, ale nie mam obecnie szans na taką wyprawę.

A zajarałem się po tym filmiku:

Link do filmiku.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

karolina_61866

User


Do³±czy³: 24 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-24, 16:52   

Stolica Adżarii jest dziÅ› najsÅ‚ynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane sÄ… tutejsze plaże oraz jedna z najdÅ‚uższych na Å›wiecie promenada, przyciÄ…gajÄ…ca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, Å›wiÄ…tynie różnych wyznaÅ„ i subtropikalnÄ… roÅ›linność. ÅšpiewajÄ…ce fontanny, kluby nocne, delfinarium, różnorodne atrakcje – wszystko to czyni miasto peÅ‚nym życia i niepowtarzalnym. RozbudowÄ™ Batumi zapoczÄ…tkowaÅ‚ Polak, gen. Å»ygulski. Zobaczymy starÄ… i nowÄ… część miasta, promenadÄ™ z Wieżą Alfabetu i rzeźbÄ… „Ali i Nino”, plac i statuÄ™ Medei nawiÄ…zujÄ…cÄ… do mitu o zÅ‚otym runie.
 

Sabrina203

User


Do³±czy³: 25 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-25, 13:12   

Taka wycieczka to bardzo fajna sprawa. Bardzo polecam właśnie Tbilisi. Wydaje mi się, że to najpiękniejsze miasto tam. Większość domów ma ręcznie rzeźbione balkony i drewniane galerie, co nadaje miastu charakterystycznego klimatu. Warto przejechać się kolejką linową nad miastem- cudowne widoki.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2016-09-25, 15:38   

Byłem na Kaukazie, na wyprawie jeepami przez Ukrainę i południową Rosję - zwiedzałem Grozny, Tbilisi, Erewań, Mcchetę, Gori, Batumi, Eczmiadzyn, Borżomi i jakieś sanktuarium wysoko w górach, poza tym spałem po namiotem nad samym brzegiem jeziora Sewan. Krajobrazy w Gruzji malownicze, w Armenii bardziej skaliste. Armenia to bardzo biedny i zacofany kraj, a w Gruzji jest ogromna przepaść między miastem a wsią. Wsie są zapadłe, zacofane i zabite dechami, a miasta, zwłaszcza Tbilisi i Batumi, są naprawdę nowoczesne. Grozny (po czeczeńsku: Sołża-Gala) też jest nowoczesne - wygląda prawie jak Dubaj. Moim zdaniem, warto zobaczyć Erewań, Tbilisi, Batumi, Eczmiadzyn i Gori (to ostatnie: jeśli jest się pasjonatem historii, bo tam urodził się Iosif Dżugaszwili znany później jako Stalin). W Eczmiadzynie widziałem dudki i agamę kaukaską.

Jeśli ktoś jest wytrzymały, to polecam taką wyprawę. Tylko w górach temperatura mocno spada, a w nocy nawet w czerwcu potrafi być blisko zera.

Kaukaz na szczęście nie jest aż tak daleko, czego nie można powiedzieć o Kazachstanie, Syberii i republikach Azji Środkowej.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2016-09-26, 23:27   

Swoimi postami jeszcze bardziej mnie przekonujecie to takiego wyjazdu do Gruzji. Widzę, że tam są niezłe kontrasty. Klimatycznie też jest duża różnica, bo w górach zimno a na wybrzeżu to już chyba klimat prawie tropikalny. Byliście sami czy też mieliście to zorganizowane przez biuro podróży? Z jednej strony pewnie dało by się to zrobić samemu, ale czasami wygoda bierze górę. Szczególnie w przypadku mniej popularnych kierunków :)
_________________
:)
 

Sabrina203

User


Do³±czy³: 25 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-27, 22:54   

Ja byłam z biurem- Wytwórnia Wypraw. Oferują wycieczki objazdowe (16 dni). Jest to wycieczka dość intensywna, więc nie dla ludzi, którzy wolą sobie leżeć i odpoczywać. Ja należę raczej do tego drugiego typu, który za długo w miejscu nie usiedzi :) Także jak jesteś też takim typem polecam taką właśnie objazdową wycieczkę. Ceny też bardzo fajne, powiedziałabym, że nawet bezkonkurencyjne :)
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2016-09-28, 15:50   

Byłem z klubem turystyki niekonwencjonalnej Vostok z Torunia. Nie jest to biuro podróży, tylko szerzej pojęty organizator turystyki.

Wytwórnia Wypraw organizuje wyjazdy tylko z Warszawy, co jest jej ograniczeniem biorąc pod uwagę to, że swoje ogłoszenia zamieszcza też w odległych miastach, m.in. w budynkach UMK w Toruniu również.

Na wybrzeżu Morza Czarnego owszem, klimat jest subtropikalny. Dlatego gruzińskie kurorty czarnomorskie są tak popularne.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-02-07, 19:55   

Sabrina203 napisa³/a:

Ja byłam z biurem- Wytwórnia Wypraw. Oferują wycieczki objazdowe (16 dni). Jest to wycieczka dość intensywna, więc nie dla ludzi, którzy wolą sobie leżeć i odpoczywać. Ja należę raczej do tego drugiego typu, który za długo w miejscu nie usiedzi :) Także jak jesteś też takim typem polecam taką właśnie objazdową wycieczkę. Ceny też bardzo fajne, powiedziałabym, że nawet bezkonkurencyjne :)


Przeglądam sobie ofertę tego biura i wygląda to fajnie. Dość intensywne zwiedzanie, chociaż kilka ostatnich dni zaplanowanych jest nad morzem w Gonio i chyba bez zwiedzania, więc pewnie to dni z odpoczynkiem. Całość to dwa tygodnie i w cenie ok. 3000. Myślimy nad majem, więc ceny nawet poniżej 3000 (a dokładnie to jakieś 2850). Niby nie jest mało ale w cenie całkiem sporo - transport, pilot, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie HB. Sumarycznie podoba się :) Sam program jest ciekawy do realizacji. Myślimy jeszcze :)
_________________
:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com