Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 04:50   

człowiek umiera i tyle..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 20:12   

Wieczność... hehe. Wyobraź sobie, że żyjesz wiecznie i do tego możesz obserwować co te mrówki z dołu(czyt. ludzie :mrgreen: ) wyrabiają. Pytanie tylko, czy wieczność nie przeradza się w monotonność. Ja uważam że po śmierci dusza trawia do czyścia nieba lub piekła a innaczej mówiąc dusza jest nieśmiertelna i trafia do wieczności:)
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-17, 20:15   

Trochę mnie to przeraża.
Wieczność... Strasznie długo
A wiadomo, że wszystko musi się kiedyś skończyć...
Jakoś mnie to nie przekonuje... To całe życie wieczne
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 20:50   

Patrycja94 napisa³/a:


A wiadomo, że wszystko musi się kiedyś skończyć...



właśnie wiadomo??
Bo z tego co ja czytałem to są dwie opcje albo wszechświat się kiedyś zapadnie albo będzie trwał wiecznie jako zimna ciemna pustka.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 21:34   

ja nie wiem i nie interesuje siÄ™ tym - kiedyÅ› siÄ™ dowiem :)
Są na świecie rzeczy o których się nawet filozofom nie śniło.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-18, 00:24   

Nie wierzę w niebo czy też piekło lub czyściec. Wiem, że po swojej śmierci zostanę spalony i tyle - tak zakładam, i tak będzie moja ostania wola.
Jeśli ktoś wierzy, że pójdzie to nieba to niech w to wierzy jeżeli dla niego wiara jest czymś ważnym w życiu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

tiruriru  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-24, 20:38   

mówicie "wieczność=monotonność"
ale to nie będzie taka wieczność jaką my sobie wyobrażamy, bo o tym co będzie 'tam' nie mamy bladego pojęcia. Gdzieś czytałam, że każdy dzień będzie kompletnie inny i jeszcze piękniejszy od poprzedniego. Aż trudno sobie wyobrazić , nie? :-) Nareszcie te wszystkie problemy które nas trapią, tu na ziemi przestaną istnieć :-D . I właśnie w to wierzę.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-24, 23:08   

tiruriru napisa³/a:

Gdzieś czytałam,



a możesz mi powiedzieć skąd ktoś kto to coś pisał wiedział jak tam będzie?? i czy wogóle będzie??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

byczus

User


Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 18:32   

Witam;)

Jako że to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi tutaj przywitać;)

Niektórzy zgadza sie sÄ…dzÄ…, że życie wieczne byÅ‚oby nudne. Ich zdaniem dowodzi tego monotonna egzystencja wielu emerytów, z braku zajÄ™cia przesiadujÄ…cych przed telewizorem. Robert Jastrow, gdy go zapytano, czy uważa życie wieczne za bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo, czy za przekleÅ„stwo, odrzekÅ‚: „Ludzie dociekliwi i ustawicznie gÅ‚odni wiedzy uznaliby to za bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo. Bardzo by im to odpowiadaÅ‚o, gdyby mogli nabywać wiedzy przez caÅ‚Ä… wieczność. ByÅ‚oby to jednak straszliwym przekleÅ„stwem dla tych, którzy majÄ… ciasny umysÅ‚ i uważajÄ…, że pozjadali wszystkie rozumy. Nie wiedzieliby, czym wypeÅ‚nić czas”.

Mogąc przez całą wieczność odczuwać miłość i darzyć nią drugich, będziemy po wsze czasy zaznawać szczęścia. Zostaliśmy stworzeni ze zdolnością okazywania miłości i wprost rozkwitamy, gdy czujemy się kochani. Szczera miłość sprawia głębokie zadowolenie, które nie przemija mimo upływu lat. ¯ycie wieczne stworzy bezkresną sposobność pielęgnowania miłości nie tylko wobec bliźnich, lecz zwłaszcza wobec Boga.
Cóż za wspaniaÅ‚a perspektywa — znać WÅ‚adcÄ™ wszechÅ›wiata i być znanym przez Niego! Poza tym bÄ™dziemy mogli bez koÅ„ca poszerzać wiedzÄ™ o naszym kochajÄ…cym Stwórcy.
To takie moje zdanie...
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 19:21   

Ten Robert Jastrow dobrze prawi, niestety jakieś 90% ludzi ma ciasne umysły, nie wiedzą co zrobić w jedno deszczowe popołudnie a pragną życia wiecznego, jednak to prawda ludzie są jak dzieci potrzebują kogoś większego od siebie, który powie im co mają robić, zajmie im czas,
Ponieważ nie potrafią znaleźc szczęścia na ziemi liczą że im je ktoś da w życiu po śmierci, jednak prawdą jest to co mówi Osho i Anthony de Mello większosc ludzi nie żyje a wegetuje, znajdują się w przeszłość albo przyszłość, ale prawie nigdy w teraźniejszość, tymczasem jedyne co mamy to teraz.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

byczus

User


Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 19:34   

Zgadza się, jednak czy nie wyobrażacie sobie życia wiecznego tutaj na ziemi...
Zamierzeniem Bożym gdy stworzyÅ‚ pierwszego mężczyznÄ™ i pierwszÄ… kobietÄ™, Adama i EwÄ™ byÅ‚o to by żyli tu na ziemi, umieÅ›ciÅ‚ ich w tym cudownym domu, po czym rzekÅ‚: „BÄ…dźcie pÅ‚odni i staÅ„cie siÄ™ liczni oraz napeÅ‚nijcie ziemiÄ™ i opanujcie jÄ…”. Bóg wiÄ™c chciaÅ‚, żeby ludzie mieli dzieci, żeby zamienili caÅ‚Ä… ziemiÄ™ w piÄ™kny ogród i żeby dbali o zwierzÄ™ta.
Ja jak się tak zastanawiam czy chciałbym żyć gdzieś indziej i powiem Wam nie czuję tej potrzeby.... Chcę cieszyć się życiem tutaj na ziemi razem z bliskimi, naturą...
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 12:33   

tak na marginesie to niebo i piekło to późniejszy wynalazek chrześcijaństw, zdaje się ze żydzi i pierwsi chrześcijanie wierzyli w to że po śmierci ludzie ani fizycznie ani duchowo nie istnieją, do życia mieli wrócić dopiero na sadzie ostatecznym.
Cała ta koncepcja nieba i piekła to chyba naleciałość greckie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

benc  

Stały User

Szukam miłości...


Do³±czy³: 28 Pa¼ 2009

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2009-10-30, 15:49   

i tu Cie mam, nie pamiętam gdzie. Ale w Piśmie ¦więtym jest opisane niebo i piekło.
i nie są to żadne naleciałości greckie. :-)
_________________
Nie bój się mówić że kochasz,
nie milcz bo miłość znów cie ominie
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:26   

benc napisa³/a:

i tu Cie mam, nie pamiętam gdzie. Ale w Piśmie ¦więtym jest opisane niebo i piekło.
i nie są to żadne naleciałości greckie. :-)



to lepiej sprawdź gdzie, bo jeśli w NT to najpewniej jest to naleciałość grecka
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:26   

¦mierć, a potem... nic.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com