Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-12-02, 20:47   

Szczerze mówiąc nie wiem w jaki sposób miałoby to wzbudzać mój niesmak. Nie wydaje mi się, byśmy dotychczas mieli jakikolwiek wpływ na to co zostaje dodawane do żywności, którą jemy. Temat jest mi obojętny, ale w zasadzie jestem przychylna żywności GMO. W większym stopniu mnie kłamstwo producentów na każdym kroku.
_________________
Drugs&hugs.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-12-02, 21:18   

Do samej żywności modyfikowanej genetycznie nic nie mam, nie podoba mi się natomiast ustawa która pozwala na sprzedawanie jej bez konieczności informowania o tym konsumenta. Każdy powinien mieć wybór czy kupić produkt modyfikowany genetycznie czy nie. Skoro trzeba podawać skład produktów, to dlaczego nie trzeba informować iż produkt był modyfikowany genetycznie, no ale w tym kraju absurd goni absurd...
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-12-02, 21:56   

http://www.sadistic.pl/gm...,60.htm#1624187

Cytat:

Każdy powinien mieć wybór czy kupić produkt modyfikowany genetycznie czy nie



przychylam się do tej opinii, mimo tego ,że i tak jemy sam syf chemiczny -to taka informacja powinna być i powinna być CZYTELNA.
_________________
You know who i am
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-12-03, 19:27   

Mnie to ani nie grzeje, ani nie ziębi. Jak dla mnie GMO to narzędzie i może być pożyteczne, a może być i szkodliwe podobnie jak z nożem - można albo nim kroić i przygotowywać potrawy, albo zabijać, tak samo z paralizatorem, można zabić albo można unieruchomić agresywnego typa w obronie własnej, tak samo z uranem - albo do bomb jądrowych, które sieją zniszczenie albo do produkcji energii, samochodem można się przemieszczać a można rozjeżdżać ludzi.

Czy szkodliwe czy nie nie wiem, z tego co wiem to nie ma naukowych dowodów (naukowych, a nie jakichś teorii spiskowych ekspertów ds. wszyskiego), a osobiśćie wierzę naukowcom i nauce, więc się nie boję.

Przeczytałem dwie strony tego, co podlinkował sznurek,lubię czytać głupoty, ale rzeczy, które tam niektórzy piszą przechodzi ludzkie pojęcie.
 

TheCCAY

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2011

   

Wys³any: 2013-01-04, 23:31   

Szczerze? Przyzwyczaiłem się do tych wszystkich świństw, które dodają do jedzenia. No cóż - nie wyżyję z ogródka babci (co dopiero w zimie), a smakuje o wiele lepiej niż to ze sklepu (nie ogródek tylko warzywa z niego ;P). Niby teraz usuwają te wszystkie konserwanty i inne cuda, ale wprowadzają "to". Według mnie nie powinniśmy ingerować w naturę; taka jest jej natura, że jak coś zmienisz to pociągnie to za sobą inne skutki. Spieprzą coś (załóżmy) przy modyfikacji żywności i co będziemy mieli? Nie wiadomo, ale może być to coś... no coś katastrofalnego w skutkach. Rośliny i warzywa - już modyfikują, a co będzie jak się zachce modyfikować zwierzęta? Totalny bezsens. Już się modyfikuje bakterie (można kupić za kilka tysięcy dolarów zestaw do tego) - jeden człowiek zrobił fluorescencyjne/fosforescencyjne (już nie wiem które cholerstwo świeci, wszędzie pisze albo tak, albo tak :/) bakterie - te od jogurtów. Mamy niby jeść świecące jogurty? Sprzedawali kiedyś fajne błyszczące i świecące zegarki i inne gadżety - światło z promieniowania pochodziło. Błędem jest modyfikowanie tego co jemy - Jesteśmy tym co jemy, a nikt nie chciałby być modyfikowany. Według mnie te wszystkie korporacje się pchają do kasy (zresztą jak wszystkie inne :-> ), z czego oczywiście łatwo wywnioskować, że pewno nie zbadali jeszcze tego do końca, a już się biorą za modyfikację. Był taki film co stworzyli lekarstwo na raka i musieli potem z obu Ameryk zwiewać :-> . To wszystko z mojej strony :). Pozdrawiam.

PS: Taki dodatek: jak już to powinniśmy mieć wybór co do żywności, a gospodarka nam go narzuca :/.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-29, 20:04   

http://prawy.pl/z-kraju/7...dukcji-zywnosci

piÄ…tek, 28, listopad 2014
" Posłowie zdecydowali o legalizacji stosowania GMO w produkcji żywnościSejm RP, podczas piątkowego bloku głosowań, uchwalił ustawę o wprowadzeniu w Polsce organizmów modyfikowanych genetycznie. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 231 posłów.
To, czego nie udało się osiągnąć w trakcie kolejnych podejść do przeforsowania w Polsce prawa zezwalającego na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych, zdołano uzyskać poprzez trick ustawodawczy, wprowadzając GMO do naszego kraju niejako tylnymi drzwiami.
Jak poinformował podczas specjalnie zwołanej konferencji prof. Jan Szysko, poseł PiS, ustawa o zmianie ustawy o organizmach genetycznie modyfikowanych, nazywana przez koalicję PO-PSL mianem nowelizacji już istniejącej ustawy, jest tak naprawdę zupełnie nowym i tym samym odrębnym dokumentem, umożliwiającym produkcję żywności i pasz z organizmów GMO. - Za ewentualny wysiew nasion GMO tych wymienionych w rejestrze nie grozi już kara utraty wolności do 12 lat, ale likwidacja upraw oraz - ewentualnie - mandat - tłumaczył Szyszko.
- Mamy do czynienia ze świadomą destrukcją prawa w zakresie genetycznie modyfikowanych organizmów - mówił poseł Dariusz Bąk. - Społeczeństwo jest zajęte sprawami wyborów samorządowych, uznając że społeczeństwo nie będzie zainteresowane tym, co dzieje się w sejmie i w efekcie przeforsowano ustawę - dodał.
Podkreślał, iż stało się to w sytuacji powszechnego sprzeciwu obywateli oraz decyzji UE o tym, aby rządy narodowe same decydowały, czy chcą wprowadzać GMO. - To ma na celu zniszczenie środowiska naturalnego Polski oraz polskiego rolnictwa, konkurencyjnego w świecie - skonstatował"
Julia Nowicka

Widać jak obcy kapitał steruje polskim Sejmem. Kwestia GMO, okupu dla ¯ydów, wspieranie władz w Kijowie to tematy przy których posłowie nie liczą się z nami.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com