Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

wilczurek

User

Wysłany: 2017-04-27, 14:14   

jedni mówią że tak, drudzy że nie. jak umiesz używać mądrze komputera to teoretycznie nie powinno stać się nic złego, no ale tak naprawdę to nigdy nic nie wiadomo - możesz dostać maila od znajomego z jakimś zawirusowanym plikiem którego wysłał ktoś inny bo włamał się na jego konto. nie otworzyłbyś tego wiedząc że dostałeś to od zaufanej osoby?

Arameska  

User

Imię: Anna

Wysłany: 2017-05-10, 15:09   

no właśnie to jest ta kwestia, wiadomo że otworzysz, i tu powstaje problem. dlatego lepiej jednak być zabezpieczonym

wilczurek

User

Wysłany: 2017-05-11, 14:16   

dlatego moim zdaniem dobry antywirus to podstawa.

Arameska  

User

Wysłany: 2017-05-25, 11:30   

teraz zostaje tylko pytanie jaki antywirus to dobry antywirus :P

wilczurek

User

Wysłany: 2017-05-29, 14:20   

wiesz to jest kwestia tego czego oczekujesz, jaki masz budżet itp.

ja akurat korzystam z arcabita i w sumie to jest ok, dobry stosunek jakości do ceny. może i są lepsze, nie wiem, ale dla mnie on jest w pełni zadowalający

Arameska  

User

Wysłany: 2017-05-29, 15:10   

ja to tylko tak teoretycznie gdybam, bo kompa i tak mam służbowego więc nie mam wpływu na oprogramowanie które jest na nim zainstalowane

jaszczur

Wymiatacz

Wysłany: 2017-05-30, 09:23   

Arameska napisał/a:

teraz zostaje tylko pytanie jaki antywirus to dobry antywirus :P

Na pewno nie będzie to darmowy antywirus. Zgodzę się, że musi mieć dobry stosunek jakości do ceny. Jak wcześniej pisałem w gdata zrobiłem zakup na dwa stanowiska z dodatkowymi wersjami na komórkę. Ważne by wiedzieć po co jest ten antywirus, bo np. jeżeli do firmy, to często może się okazać, że należy szukać wersji przeznaczonej specjalnie dla biznesu.

wilczurek

User

Wysłany: 2017-05-30, 10:27   

no raczej wiadomo że te płatne oferują dużo więcej funkcji i lepszą jakość, no ale tak jak mówiłem wcześniej - wszystko zależy od tego czego oczekujesz

jaszczur

Wymiatacz

Wysłany: 2017-06-09, 15:13   

To nie tylko kwestia oczekiwań. Oczywiście one są także ważne, bo inne są antywirusy na domowe biurko, a inne potrzebne do firmy. Dlatego wiele antywirusów jest nie tylko w wesji darmowej i płatnej, ale kilku płatnych. Wato poczytać czym się różnią i wybrać tę najbardziej dostosowaną do siebie. Zrestą płatne także często można ściągnąc w postaci triala i najpierw wypróbować.

Arameska  

User

Wysłany: 2017-07-05, 13:36   

@jaszczurek poszłam Twoim tropem i wzięłam wersję trial na próbę. Przez miesiąc można powiedzieć, że testowałam Arcabita i za kilka dni okres próby się kończy. Podsumowując komputer pracował tak jak powinien, tzn. nie spowolnił swojej pracy, skanowanie nie było dla niego męczące, nie wyskakiwało mi mnóstwo okien antywirusa (a z tym bywa różnie), także jestem zadowolona i na 90% kupię już roczną licencję

jaszczur

Wymiatacz

Wysłany: 2017-07-07, 14:06   

U mnie staneło na gdata, bo nie tylko skuteczny, ale był tez bonus po trialu i dobra opcja przy zakupie na dwa stanowiska.

jajanek97  

User

Lewczuk

Imię: Janek

Wysłany: 2017-07-11, 15:18   

Też go kupiłem i na kompa i na komórę. Nie chciałem instalować linuxa, bo tam antywirus jest niepotrzebny, a darmowe programy to jednak mają straszne dziury. Także od pół roku gdata chodzi leciutko w tle i nie zamula ani kompa ani telefonu.

persefona

User

Wysłany: 2017-07-17, 15:36   

też jestem zdania że lepiej zainwestować, w skali roku to wychodzi kilkadziesiąt groszy dziennie a przecież nie raz się robi przelewy, wysyła poufne dane pocztą, tyle jest teraz info o atakach cyberprzestępców nie tylko na firmy ale tez na zwykłych użytkowników że trochę niebezpecznie ne mieć żadnego dobrego zabezpieczenia

keromatsu  

User

Towarzysz Użytkownik

Imię: Szymon

Wysłany: 2017-07-17, 20:39   

Za darmo jest Comodo Internet Security :)

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Imię: Łukasz

Wysłany: 2017-07-18, 21:51   

persefona napisał/a:

też jestem zdania że lepiej zainwestować, w skali roku to wychodzi kilkadziesiąt groszy dziennie a przecież nie raz się robi przelewy, wysyła poufne dane pocztą, tyle jest teraz info o atakach cyberprzestępców nie tylko na firmy ale tez na zwykłych użytkowników że trochę niebezpecznie ne mieć żadnego dobrego zabezpieczenia

Po pierwsze, wiele z tych ataków rozpoznawanych jest późno. Po drugie, często jedyną obroną jest czujność użytkownika.
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com