Zagadki kryminalne...
Odpowiedz do tematu

: Zagadki kryminalne...
Temat: Zagadki kryminalne i sposoby ich rozwiÄ…zywania w literaturze i filmie.

No i muszę prezentację zrobić :-P

Może poda ktoś jakieś lektury które trzeba przeczytać..
No tytułami filmów też nie pogardze :-P

_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..

:
w11, detektywi, malanowski i partnerzy, kryminalne zagadki Miami/ NY, Przygody Sherlocka Holmesa

:
Poczytaj książki Agathy Christie, ona pisze świetne kryminały.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nie potrafiÄ™ bez Niego żyć…

Z Nim, niestety, też nie…
-------------------------------------------------------
Piszę powieść.
27.07.2009 - ?
:

Cytat:

w11, detektywi, malanowski i partnerzy



To mogę być przykłady beznadziejnego przedstawienia tych zagadek ;D

A co do książek przeczytałem niedawno genialną jak dla mnie "Pochodnia Zemsty" Kenetha Goddarda.
Poza tym rzÄ…dzi Alistair McLean,

:
jeszcze jakieÅ› propozycje?

_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..

:
No to na pewno coś o Kubie Rozpruwaczu musi się znaleźć :D

:
Proces.

Drugs&hugs.
:

slow napisa³/a:

Proces



Tam nie ma zagadki kryminalnej. Tam jest sytuacja Kafkowska. K. jest jedenmanem a zatem może być nim każdy. Nie popełnił zbrodni. Nie wiem, czy to dobry przykład ;)

"Zbrodnia i Kara", książki Conan-Doyle'a, Christie, Chandlera, Poe'a. Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, to dam znać ;)

No i przede wszystkim w kinie poszukaj ;)

#truestory
:

Krit napisa³/a:

Tam nie ma zagadki kryminalnej. Tam jest sytuacja Kafkowska. K. jest jedenmanem a zatem może być nim każdy. Nie popełnił zbrodni. Nie wiem, czy to dobry przykład


Z jednej strony owszem,ale jest tam dość ciekawy sposób rozwiązywania sprawy,a samą zagadką staje się dochodzenie w sprawie domniemanej winy autora.Hm,chociaż faktycznie może i jest zbyt "pokrętny" przykład.

Drugs&hugs.
:
Mam taki sam temat, bardzo mi się podoba, a jeśli chodzi o bibliografię, to mam tak:
1) Christie - "Dziesięciu Murzynków" i "Morderstwo w Orient Expressie" - moje dwie ulubione książki tej autorki
2) "Pachnidło" - tu masz i film i książkę
3) "Siedem" - genialny motyw morderstwa
4) Coś o Sherlocku, myślę, że wezmę film, który ostatnio wyszedł, bo bardzo podoba mi się to, jak ukazana jest w nim postać Holmesa - żadnych dystyngowanych Anglików z fajką, zupełny oryginał i indywiduum ;)

I mam zamiar mówić o motywach, o detektywach też, postacie morderców, metody dedukcji, analizy psychologicznej i tez trochę o nastroju grozy i stopniowaniu napięcia.
Lektur nie brałam, bo uważam, że taki temat zasługuje na coś więcej niż "Makbeta" i "Lilie" :P

Arctic Monkeys - polska strona fanów
http://www.arcticmonkeys.pl/
Zapraszam!
:
Agatha Christie. Królowa kryminału.
Heather Graham ' Zabójczy wdzięk' i '¦mierć na parkiecie'.
Chmielewska.
Coben.
Lippman.
Sherlock Holmes.

jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
:
A cała seria "Kryminalne zagadki z.."? Dużo tego jest. Maimi, Nowy York...

Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
:
Taką książką psychologiczno - dramatyczna jest "Zbrodnia i kara" :-)
Film to np. Sherlock Holmes
a serial (o trochÄ™ zabawnym detektywie) to "detektyw Monk " :-)

¯ycie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz....
:
Holmes , Holmes i jeszcze raz Holmes ...
A z Holmesów to najlepiej "Studium w Szkarłacie" ,
poza tym Agata Christie i na dokładkę "dobrego złodzieja przewodnik po Amsterdamie" , autora nie pamiętam .
i koniecznie "Stulecie Detektywów" ... to książka , tak jakby historyczna , zawiera nie tylko mnóstwo informacji na temat kryminalistyki i kryminologii ale też na temat toksykologii , medycyny sądowej , balistyki , daktyloskopii i innych < :chytry: jestem w trakcie czytania
Jak masz w pobliżu bibliotekę to poszukaj na dziale "prawo" podręcznika do kryminalistyki. Najlepiej jakiegoś starego , bo te nowe są do kitu - niezbyt dokładnie oddają wszystkie szczegóły . Jak teraz przeglądałam jeden z tych , które pożyczyłam to zamieścili tam nawet przykładowe zdjęcie zwłok :oczami:
z filmów też Holmes :chytry: ten tegoroczny :chytry:

dodajÄ™ :
Komiksy Singlesorsy o Holmesie na devie - http://singlesorsa.deviantart.com/gallery/
może nie tak bardzo kryminalne ale zabawne na pewno . Jak zobaczyłam to padłam na twarz :padam:

:
Może szukaj pomocy u kogoś kto oferuje profesjonalne usługi detektywistyczne w poznaniu :) To by było naprawdę bogate źródło wiedzy wg mnie, chyba najlepsze.

Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB © phpBB Group