Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Qukułka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Doczya: 21 Mar 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-05-12, 00:21   

oj, rzadko coś sobie kupuję. I częściej są to książki, komiksy, płyty niż ubrania. Zresztą, wolę sobie zafundować wakacje a nie jakąś szmatkę - chyba że naprawdę mi się podoba.
 

mrau  

Stały User



Imię: Paulina

Doczya: 23 Sie 2010

   

Wysany: 2010-08-30, 18:57   

Ja odkąd mam dużo zarobionych przez siebie pieniążków na koncie kupuję coraz częściej. Głównie ubrania, biżu, kosmetyki. Chyba zacznę oszczędzać na nowe mp3, tańce, wypady na strzelnicę i inne takie rzeczy xd
_________________
who care, baby
 

Aniołek^^  

Hiper wymiatacz



Doczya: 05 Lip 2010

   

Wysany: 2011-02-20, 10:41   

Ja na pewno nie jestem zakupoholiczką, bo nienawidzę chodzić na zakupy.
Kupuję zazwyczaj rzeczy, które wiem, że mi się przydadzą. Raz chyba tylko kupiłam pasek do spodni, choć wiedziałam, że i tak do niczego mi nie będzie pasował, ale musiałam go mieć, bo był ładny. Poza tym męczy mnie chodzenie na zakupy, stanie w kolejkach, przymierzanie.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

Edward Waler  

User


Doczy: 10 Gru 2012

   

Wysany: 2012-12-10, 16:26   

Zawsze zastanawiałem się co siedzi w głowie takiego człowieka. Rozumiem że są różne uzależnienia nie tylko od tytoniu czy narkotyków ale togo zakupoholizmu nie rozumiem.
_________________
http://Magnustobacco.com
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2015-10-08, 10:07   

Ja rozumiem. Lecz zakupoholiczką nie jestem.
Stronię od galerii handlowych.
Ponieważ zwykle spotykam tam określony typ ludzi, który mnie drażni.
Poza tym mam wrażenie, że ja nie pasuje zupełnie do nich. Czuję się niczym intruz.
Ponieważ mają zawsze ładne, adekwatne do obecnej mody buty. Ciuchy i wszelkie inne akcesoria. Co w zasadzie powoduje, że nie jestem w stanie ich odróżnić.
Co jednak przy moim stylu ubierania się jest nieco żenujące także. Tym bardziej ludzie, którzy spożywają tam pewien posiłek, albo piją kawę, rozmawiając, co przy takim hałasie oraz tłumie przechodzących ludzi wydaje się dość absurdalnym przedsięwzięciem.
Nie lubię wydawać pieniędzy na rzeczy niepotrzebne.
Staram się przed pójściem do ewentualnego sklepu robić listę rzeczy, których potrzebuję.
Co w konsekwencji prowadzi do tego, że uświadamiam sobie, iż zdecydowana większość nie jest mi potrzebna.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-10-09, 20:41   

Typowa choroba kobiet xD
 

agrafka95  

Stały User

smaczne truskawki


Imię: Maryśka

Doczya: 09 Mar 2012

Skd: Rawicz

   

Wysany: 2016-09-27, 09:57   

niestety problem dotyczy mnie. Lubie chodzić po sklepach i kupować zbędne rzeczy. na szczęście są to drobiazgi jak zaparzaczce do herbaty, kosmetyki, suplementy. Rzeczy, które już mam. Ale często ciągle myślę o kupie drogiej rzeczy jak TV, komputer czy nowy telefon, chociaż nie potrzebuję. Chęć kupna utrzymuje się kilka tygodni, gdy nagle znika i pojawia się inny sprzęt na horyzoncie. To straszne ;(
_________________

 

Hella  

Pogromca postów



Doczya: 03 Sie 2014

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2016-09-28, 11:25   

Poniekąd jestem zakupoholiczką, bo chodzenie po sklepach i kupowanie ubrań sprawia mi przyjemność. Niemniej jednak nie kupuję drogich rzeczy ani takich, których wiem, że na pewno nigdy nie włożę. Nie kupuję też byle czego, jeżeli chodzi o jakość. Ale przyznaję, czasami aż za bardzo mam ochotę wybrać się do galerii handlowej i nabyć coś nowego.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-09-28, 12:10   

Ja, kiedy idę ze swoimi pieniędzmi, to niemal nigdy niczego nie kupuję i nie mam potem żalu o te poniewierające się rzeczy, o które zwykle potykam się.
Ale kiedy jestem z kimś, i właściwie nie mam skrupułów, biorę wszystko, czego obecnie nie potrzebuję. Zarówno rodzice, jak i mój partner (były), nie potrafią, czy nie chcą może powiedzieć Stop. Widzą radość, kiedy dotykam dyfuzorów, albo przykładam do siebie sukienkę i mówią- no to weź.
Czasami po udanych zakupach nachodzi mnie taka smutna refleksja dotycząca nadmiernej konsumpcji.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Tytus  

User


Wiek: 26

Doczy: 01 Pa 2016

   

Wysany: 2016-10-01, 08:32   

Zakupoholikiem nie jestem ale czasami zdarza mi się coś kupić co w danym momencie jest mi mało potrzebne.
 

Julieta

User


Doczy: 23 Lis 2016

   

Wysany: 2016-12-07, 20:12   

Każdy z nas bywa :)
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-12-10, 20:58   

foldare napisa/a:

"cokolwiek chcę kupić, najpierw się z tym prześpię".



Ja robię sobie listy, z miesięcznymi wyprzedzeniami.
Są dwie. Jedna zatytułowana: 1)Rzeczy do kupienia w najbliższym czasie.
2)Rzeczy do kupienia, kiedy będę miała pieniądze.
Codziennie je niemal przeglądam, i jedyne co czynię, to dopisywanie kolejnych rzeczy...
_________________
W miękkim futrze kota
 

pyromaniac  

User

fire proof



Wiek: 27

Doczya: 12 Sty 2017

Skd: DW, OGL

   

Wysany: 2017-01-12, 23:56   

Jezuu, dla mnie to zmora.
Tylko ja mam uzależnienie od second handów. Niby grosze, ale jednak, gdyby to odłożyć, to odłożyłabym dość sporo tego hajsu..
Łatwo uzależniam się od praktycznie wszystkiego. Poza używkami (niech nie myli Was mój avatar, nie tykam tego świństwa).
Co do ciuchów w galerii - dla mnie to strata kasy. 90% moich ciuchów to te znalezione, jednak niczym nie odbiegające od tych sieciówkowych, a jakościowo nawet czasem lepszych. We Wrocławiu po prostu jest dużo świetnych miejsc, a to mnie ściąga do dna...
_________________
run faster
 

parabolistyk  

User



Doczy: 23 Sty 2017

   

Wysany: 2017-01-23, 18:48   

Jestem uzależniony od zakupów... rowerowych. Nie ma miesiąca bym sobie nie kupił jakiegoś nowego sprzętu czy ciuchów. Ale spoko, dobrze mi z tym i nie mam zamiaru niczego zmieniać.
 

Anulka21

User


Doczy: 26 Sty 2017

   

Wysany: 2017-01-26, 20:49   

Na takie zakupy zawsze można zarobić klikając w reklamy :) <a href="http://sejfik.com/pages/index.php?refid=anulka20" title="Sejfik - reklama, zarabianie">Sejfik.com- Zarabiaj przez internet</a>

[ Dodano: 2017-01-26, 20:50 ]
http://sejfik.com/pages/index.php?refid=anulka20
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com