Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

klauudiaa  

User

Klauudiaa



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-19, 17:12   Zakupy w internecie, a bezpieczeÅ„stwo

Na forum widziałam już tematy dotyczące tego gdzie kupujecie np.: kosmetyki w sieci. W tym temacie chciałabym Was zapytać czy zostaliście kiedyś oszukani bądź oszukane przez sklep internetowy czy na Allegro? Chodzi o zakupy czegokolwiek, bez podziału na ciuchy, kosmetyki czy elektronikę. Co robić żeby się nie dać się oszukać?

Ja mogę powiedzieć, że w ciągu mojej kilkuletniej obecności na Allegro jako kupująca, zostałam oszukana już kilka razy i drugie kilka razy miałam problemy ze sprzedającymi, z którymi ostatecznie zakończyłam "spory allegro". Myślę, że to dosyć duża ilość, bo generalnie choć konto mam już kilka lat, to zakupy na allegro robiłam od czasu do czasu, a ostatnio sporadycznie. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to na razie nie miałam większych problemów. Może dlatego, że kupowałam głównie w dużych sklepach internetowych o znanych markach.
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2013-01-19, 20:36   

Kiedyś na e-bay'u gość mnie zrobił w wałka na 5 funtów, po za tym nie miałem już problemów na zakupach online
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Shiro  

User



ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 19 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-19, 20:42   

U mnie w rodzinie dużo robi się zakupów przez internet, ale nigdy (a przynajmniej nie pamiętam żeby tak było) nie trafiliśmy na coś/kogoś "lewego".
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2013-01-19, 21:36   

Nigdy nikt mnie nie przyciÄ…Å‚.
_________________
You know who i am
 

eewwaa  

User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-20, 22:54   

W internecie ostatnio coraz częściej robię zakupy, bo jest to dla mnie wygodniejsze, mam większy wybór i często jest taniej niż w zwykłych sklepach. Trzeba jednak uważać i to ostatnio coraz bardziej. Sama nie zostałam oszukana, ale mam znajomego, który został oszukany przez sklep "pilkasklep". Było to mniej więcej w czasie Euro 2012. Później zrobiło się głośno o tym sklepie i jego działalności, bo sporo ludzi zostało oszukanych. Ostatnio też jest głośno o oszustwach sklepu "66 procent". Coraz częściej powstają sklepy, które zaraz znikają z pieniędzmi klientów. Często jest tak, że takie pseudo sklepy na początku realizują zamówienia ponieważ chcą złapać większą ilość klientów. Jak już zamówień i klientów jest więcej, firma znika z pieniędzmi klientów. Przypuszczam, że przed świętami było sporo takich sklepów, których już nie ma. Na ogół w sieci pisze się o większych oszustwach, ale sądzę, że sklepów oszukujących klientów na mniejszą skalę jest dużo. Można też "naciąć" się na podróbki. Dotyczy to w szczególności firmowych kosmetyków i perfum. Tańszych zapachów jak avon, oriflame czy yves rocher nie opłaca się podrabiać. Ale drogie, firmowe zapachy podrabiane są na masową skalę. W zeszłym roku słyszałam, że gdzieś w porcie, w Polsce, celnicy przechwycili ładunek podrabianych perfum o wartości kilku milionów złotych. Przechwycili jeden kontener, a ile takich ładunków trafi na rynek? Moim zdaniem większość. Wpadnie tylko co któryś... Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś na Allegro sporo podrabianych zapachów było sprzedawanych.
Przed zakupem warto więc zachować pewną ostrożność aby minimalizować ryzyko oszustwa?
- starać się kupować w sklepach, które są już długo na rynku, są sprawdzone i mają wyrobioną markę;
- jeśli sklep jest nowy, a w ofercie są produkty w "super niskich" cenach, znacznie niższych niż w pozostałych sklepach, to jest to podejrzane i lepiej nie korzystać z takich "super" okazji, bo zapłacisz dwa razy,
- każdy sklep powinien zamieścić pełne informacje dotyczące danych firmy, łącznie z NIPem, i danymi kontaktowymi,
- przed zakupem warto również przeczytać regulamin sklepu i sprawdzić czy w ogóle jest na stronie - każdy wiarygodny sklep ma regulamin;
- można również sprawdzić kontakt z obsługą sklepu; jeśli na stronie jest tylko formularz kontaktowy to jest to podejrzane; każdy sklep powinien udostępniać adresy e-mail, numery telefonów, numery komunikatorów i ewentualnie, dodatkowo formularz kontaktowy; jeśli dzwonimy do sklepu w godzinach pracy i nikt nie odbiera, to sygnał, że realizacją zamówienia też może być problem; skoro z odebraniem telefonu jest problem, to z wysyłką towaru tym bardziej;
- jeśli sklep nie udostępnia formy przesyłki "płatne za pobraniem", a więc przy odbiorze, to również jest podejrzane;
_________________
- Aktualny i następny katalog avon
- Każda piękna chwila ma swoją datę ważności
 

graniak

User


Do³±czy³: 23 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-23, 21:57   

Słyszałam, że można robić bezpieczne zakupy z Gruperem. Podobno sprawdzają wiarygodność swoich usługodawców, weryfikują opinie na temat partnera, jakości świadczonych przez niego usług np. na forach internetowych. Co Wy na to?
 

markoo  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Markoo

Do³±czy³: 10 Maj 2010

   

Wys³any: 2013-01-28, 23:51   

Nie jestem wielkim fanem zakupów przez internet.
Lecz często przeglądam portale w celu porównywania cen itd.

Raz zostałem (możliwie, że nieświadomie oszukany) przez pewnego użytkownika portalu allegro. Kupiłem od niego używaną drukarkę, która teoretycznie potrzebowała wymiany tuszy. Okazało się, że tusze po wymianie i tak nie poskutkowały efektem drukowania. Była to drukarka z własną głowicą, czyli jeżeli zaschnie tusz w głowicy to drukarka do wywalenia. Tak było i z tą. Także 150 zł w błoto.

Więcej takich sytuacji nie miałem.
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-05, 20:33   

Myślę, że sporo jest takich, którzy wykorzystają okazję. Najwięcej problemów jest z przedmiotami używanymi, kupowanymi od osób prywatnych, szanse na odzyskanie pieniędzy często są marne. Najlepiej kupować na sprawdzonych serwisach, w razie czego jest czas na rezygnację, lub reklamację.
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:11   

Zdarzyło mi się zamówić książkę na Allegro u oszusta, który mi jej po prostu nie wysłał i nie odpowiadał na maile, ale to akurat w dużej mierze moja wina, bo nie sprawdziłam wcześniej jego komentarzy, a sporo w nich było negatywów. Ogólnie nie mam jednak większych problemów z zakupami przez internet. Sama zresztą czasami sprzedaję różne niepotrzebne mi już rzeczy poprzez darmowe ogłoszenia i poza tą jedną wpadką, więcej już nie zaliczyłam żadnej skuchy.
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:54   

Zdarzyło mi się trafić na nieco mniej uczciwego sprzedawce jakiś rok temu. Zamówiłam u niego spinki do mankietów na prezent - zero kontaktu, a oceny miał w większości pozytywne. W sumie nic na tym nie straciłam, bo wybrałam zapłatę za pobraniem, no ale musiałam szukać nowego prezentu.
Za to przyznam się, że coraz częściej robię zakupy spożywcze przez internet. Mieszkam w takim miejscu, że do najbliższego sklepu mam ponad kilometr i żadnego środka transportu, więc średnio mi się podoba hasać ze zgrzewką wody przez wiadukt i zamarzniętą rzeczkę ;) A tak to pan mi przywozi pod drzwi, płacę i z głowy.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

sonce  

User



ImiÄ™: Barbara

Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 20:38   

Ponieważ nienawidzę łażenia po sklepach, większość zakupów robię przez internet. Póki co na niczym się nie przewiozłam jednak zawsze dla własnego komfortu psychicznego płacę przy odbiorze. ;>
_________________
"Dziś przeważna część ludzi umiera na epidemię zdrowego rozsądku. Za późno poznajemy, że jedyną rzeczą, której nie należy żałować, to nasze błędy."
 

Raptowny_Gnojek  

Stały User

BEZ AGRESJI!


Do³±czy³: 16 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-20, 20:54   

Na allegro sklepach internetowych lub gdziekolwiek nie miałem żadnych problemów.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2013-02-21, 11:02   

Praktycznie wszystko kupuje na allegro, albo w sklepach internetowych jak do tej pory nie było problemów...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-22, 00:56   

Też nie przepadam za chodzeniem po sklepach. W okresach wyprzedażowych markowe sklepy wyglądają gorzej od lumpeksów.
Przez internet jest taniej i wygodniej.
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-22, 14:04   

zimowinka23 napisa³/a:

Przez internet jest taniej


Dodatkowo przegladajac rozne strony mozna naprawde trafic na bardzo fajne promocje, trzeba tylko troche ogarniecia i czasu.

W dzisiejszych czasach zweryfikowanie czy sprzedawca, czy sklep internetowy, jest wiarygodny nie powinno stanowic zadnego problemu. Jezeli ktos nie jest pewien w 100% to zawsze moze podlinkowac link do produktu na forum albo po prostu poszukac podobnej rzeczy w innym miejscu. Dzisiaj jest ogromna konkurencyjnosc. Jeszcze ani razy nie mialem problemow, a wiekszosc rzeczy mam zamawiane, nie lubie lazic po sieciowkach.
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com