Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-17, 22:58   Zaniżona pÅ‚aca na umowie a emerytura/zus

Jak się ma zaniżona płaca na umowie? Bodajże mam 1100 napisane, a w rzeczywistości dostaję 2400-2500 na rękę, czy przez to, iż na umowie jest mniej napisane moja emerytura będzie po prostu niższa(o ile w ogóle ją dostane) :-D ?
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-02-17, 23:46   

a co podpowiada Ci serce?
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2016-02-17, 23:50   

Pracodawca zapewne odprowadza składki zgodnie z tym co masz na umowie. Jeszcze zależy jaka to umowa.
Od 1 stycznia 2016 r. powstał obowiązek odprowadzania składek do ZUS od wszelkich umów zleceń do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Również od 1 stycznia 2016 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy nie może być niższa od kwoty 1 850 zł (brutto). Czyli w przypadku umowy o pracę się nie łapiesz, zgodnie z zapisem w twojej umowie.
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-18, 09:43   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

a co podpowiada Ci serce?



"¯e w tej głupiej ku**a polsce nic się nie zmieni, będą was ruchać i na was zarabiać"

:-D

Umowa o pracę na czas określony(10 lat), dokładnie wygląda to tak "płaca zasadnicza brutto 1100zł oraz premia uznaniowa wg Regulaminu Wynagradzania".
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-18, 13:39   

Nie można zgodnie z prawem dostawać brutto 1100zł, chyba że pracujesz na niepełny etat.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2016-02-18, 18:11   

philosophus napisa³/a:

Nie można zgodnie z prawem dostawać brutto 1100zł, chyba że pracujesz na niepełny etat.


Ale przecież napisał, że płaca zasadnicza 1100 zł i premia uznaniowa. Wypłatę w ten sposób reguluje mnóstwo firm.

Masz już PIT za rok 2015? Sprawdź czy od całości kwoty jest odprowadzana składka, czy tylko od najniższej krajowej. Poza tym dostajesz wypłatę na konto, czy do ręki?
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2016-02-18, 20:00   

Dowiedziałem się co i jak - do zamknięcia. Jednak mnie nie dymają :-D


Dostaję wpłaty na konto i od tego ile zarobie odliczane są składki, raz zarobie 2400, a jak robię nadgodziny to z 3.5 wyjdzie, także od tych kwot naliczane są wszelakie składki.

ZAMKN¡Æ.
 

SaszaSaszka

User


Do³±czy³: 19 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-19, 09:56   

aha, no to tylko sie cieszyc, bo nikt chyba nie chcialby byc oszukiwany w pracy, za kazdym razem lepiej spawdzic swoje podejrzenia, jesli jest taka mozliwosc, niz zeby rzucach jakies niepewne oskarzenia na kogos, na szczescie w tym przypadku wszystko poszlo pomyslnie
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-19, 22:20   

motyl napisa³/a:

Ale przecież napisał, że płaca zasadnicza 1100 zł i premia uznaniowa. Wypłatę w ten sposób reguluje mnóstwo firm.



Niby jak?

Płaca minimalna to 1850zł, więc płaca BRUTTO musi wynosić przynajmniej tyle, chyba że umowa podpisana jest tylko na część etatu.

Co oni pod stołem robią, to zupełnie inna sprawa, ale nie można legalnie płacić 1100zł brutto za pełen etat.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-19, 23:25   

philosophus napisa³/a:

Niby jak?
Płaca minimalna to 1850zł, więc płaca BRUTTO musi wynosić przynajmniej tyle, chyba że umowa podpisana jest tylko na część etatu.
Co oni pod stołem robią, to zupełnie inna sprawa, ale nie można legalnie płacić 1100zł brutto za pełen etat.


W przypadku wynagrodzenia złożonego z wynagrodzenia zasadniczego i premii, może dojść do sytuacji, gdy wynagrodzenie wypłacone pracownikowi będzie w zbyt niskiej kwocie.
W takim przypadku pracodawca będzie zobowiązany do wyrównania wynagrodzenia do kwoty minimalnego wynagrodzenia.
Wynika tak z art. 7 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracÄ™.
Jeśli pomimo takiego obowiązku pracodawca wypłaci wynagrodzenie w zbyt niskiej kwocie, może zostać ukarany karą grzywny od 1000 zł do 30 000 zł, zgodnie z art. 282 § 1 pkt 1 K.p.
Tyle.
 

Tomcio1989  

User


Wiek: 35

Do³±czy³: 21 Wrz 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-09-21, 11:50   

To dobrze,że tak jest dużo firm oszukuję na każdym kroku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com