Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Vladim

Wymiatacz


Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-05-06, 21:58   Â£zawienie oczu podczas noszenia okularów

Od lat nie nosiłem okularów przeciwsłonecznych. Teraz, gdy na chwilę ubiorę to zwyczajnie zaczynaja mi łzawić oczy. Czy przyzwyczaja mi sie do nich czy to cos z okularami? Ostatni raz na nosie okulary mialem 10 lat temu.
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-05-07, 10:55   

Może masz jakieś kiepskiej jakości szkła? Ciężko tak odpowiedzieć jednoznacznie o co chodzi. Spróbuj czy to samo dzieje ci się przy innych okularach.
 

Nikola22  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-05-07, 12:49   

Okulary słoneczne nie mają dioptrii czyli nie są lecznicze i noszenie ich nie powinno źle wpływać na oczy. Jeżeli łzawią ci oczy po ich noszeniu to masz coś z oczami. Wybierz się do okulisty.
_________________
 

Vladim

Wymiatacz


Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-05-07, 15:23   

Niki, a czy muszę mieć skierowanie do okulisty od rodzinnego, bo nie bardzo wiem jak to załatwić? Do rodzinnego, a on nakieruje mnie do okulisty czy prosto do okulisty w mieście?


Założyłem tak dla picu wczoraj wieczorem te okularki i sobie w nich siedze, trochę mnie jakby raziło w oczu patrzenie przez nie(czyt. łzawienie lekkie), ale po jakiś 10 minutach jest okej).

Dodam, że czuję, iż moje oczy są podraźnione również w supermarketach, gdy wejdę do większego sklepu to tam czuję jak moje oczy się lekko męczą, mrużą od tego światła/powietrza.
 

anestea  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Maj 2013

Sk±d: Lbn

   

Wys³any: 2013-05-07, 18:05   

Vladim napisa³/a:

Dodam, że czuję, iż moje oczy są podraźnione również w supermarketach, gdy wejdę do większego sklepu to tam czuję jak moje oczy się lekko męczą, mrużą od tego światła/powietrza.



Leć do okulisty, miałam tak samo, nic sobie z tego nie robiłam, bo myślałam że to nic takiego, mówiłam sobie zmiana oświtetlenia to wiadomo że i na oczy inaczej wpływa, ale do czasu, jak zaczęłam kurs na prawko i miałam jazdy późnym wieczorem(zima była) to ja dosłownie po kilku minutach widziałam wszystko rozmazane, wszystko mi się zlewało, instruktor sie złościł że pasów na jezdni nie widze czy co, a miałam już z tym problem, a zaczęło się od właśnie tego, ze przy innym oświetleniu czy większych sklepach strasznie mi sie oczy męczyły, bolały. Jak się okazało miałam już wcześniej wade, a przez mrużenie oczu tylko mi pogorszyło sprawe i teraz mam okulary co prawde słabiutkie szkła , ale widzę wszystko świetnie i nie mam problemu z męczeniem oczu, czy łzawieniem.

[ Dodano: 2013-05-07, 19:09 ]

Vladim napisa³/a:

czy muszę mieć skierowanie do okulisty od rodzinnego,



do okulisty nie jest potrzebne skierowanie, rejestrujesz siÄ™ i idziesz :)
_________________
..."Szczęście jest jak motyl.
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się.
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu..."
 

Nikola22  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-05-07, 19:49   

Vladim napisa³/a:

Niki, a czy muszę mieć skierowanie do okulisty od rodzinnego,



W przypadku poradni okulistycznej skierowanie nie jest wymagane

Vladim napisa³/a:

Dodam, że czuję, iż moje oczy są podraźnione również w supermarketach, gdy wejdę do większego sklepu to tam czuję jak moje oczy się lekko męczą, mrużą od tego światła/powietrza.


Może masz przemęczone od kompa - kup sobie krople - Visine Classic krople do oczu 15 ml nie zaszkodzą, sprawdź w necie ulotkę jak stosować. jeżeli po 2 dniach nie przejdzie to idź do okulisty może masz zapalenie spojówek albo coś tam innego, z oczami nie ma żartów.
 

Vladim

Wymiatacz


Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-05-07, 20:39   

Przeszedłem zapalenie spojówek, ale to już przeszłość, brałem dziwne krople 2 tyg. bodajże i wszystko. Raz nie jedząc śnaidania wcześniej po wf nic nie widziałem dosłownie, takie rozmazane wszystko, pielęgniarka stwierdziła, że przez przmęczenie, ale czy ja wiem. Dobra poszukam okulisty w moim mieście pójdę i się zarejestruje, a czy muszę iść z opiekunem, czy sam mogę iść, bo zazwyczaj załatwiam takie sprawy sam choć niektórzy lekarze się tego czepiają.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com