Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

izÄ…bboli

User


Do³±czy³: 31 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-02-09, 19:03   Zazdrość .

Mam do was pytanie . Czy kiedykolwiek byliście zazdrośni o swoją przyjaciółkę bądź przyjaciela ? .
Jeśli tak to w jakich okolicznościach, i co wtedy odczuwaliście . ;)
_________________
IzÄ…bboli.
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-02-09, 19:11   

Kiedyś się zdarzało... teraz to zanikło. Nie to że mi nie zależy na kimś tylko po prostu to akceptuję że może się spotykać z innymi ludzi etc. Sam zresztą robię to samo, więc czemu miałbym być zły [zazdrosny] o takie zwyczajne rzeczy?

A kiedyś... no cóż, była zazdrość ze strachu przed stratą bliskiej osoby. I odczuwałem? Rozdrażnienie, nerwowość, smutek... potem to się różnie toczyło. Albo wywiązywała się kłótnia z tego napięcia, albo uświadamiałem sobie że o głupotę byłem w zasadzie zazdrosny. Ale częściej to pierwsze, bo głupiemu sercu nie przetłumaczysz ;) . Sądzę że to naturalne, jestem za naturalnością ale niekiedy ona przeszkadza i trzeba nad nią panować :] .
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-02-09, 19:26   

Przyznam szczerze, że tak, ale było to dość dawno temu.
Teraz sobie uświadomiłam, że po prostu jestem najważniejsza dla niej i nawet śmieję się z tamtych sytuacji.
Oczywiście czułam smutek. Nie ukrywałam tego wcale. Ona jest bardzo przenikliwa więc od razu zaczynała różne poważne rozmowy.
Jest w bliskich stosunkach z taką jedną dziewczyną, której szczerze nie lubię, ale wiem na jakim jest to poziomie i w ogóle się nie obawiam.
Gorzej jest kiedy ona jest zazdrosna. Wtedy strasznie oczernia moje koleżanki, parę razy nawet zerwałam znajomości. Nie wahałam się w ogóle co do wyboru, tym bardziej, że to nie było towarzystwo dla mnie.

Każdemu życzę takiej przyjaźni:)
_________________
W miękkim futrze kota
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-02-09, 19:33   

Byłam zazdrosna i to nie raz. Na szczęście minęło mi to gdzieś w drugiej klasie gimnazjum. Bardzo męczące uczucie...
_________________
meow
 

Hiori  

User



Do³±czy³: 04 Mar 2012

   

Wys³any: 2012-03-09, 22:01   

Zazdrość sama w sobie nie jest zła, przynajmniej wiadomo, że drugiej osobie wtedy na nas zależy. Problem zaczyna się w momencie kiedy zazdrość staje się chorobliwą zazdrością...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2012-03-10, 12:36   

Pewnie. Wydaje mi się, że każdy tego doświadcza.
W momencie, gdy czułam, że ktoś mi bliski dzieli czas między mnie i kogoś nowego - zaczynał się czasem pojawiać strach, że tamten ktos odbierze mi przyjaciela.
O ile potrafimy sobie z tym uczuciem radzić, jesteśmy świadomi tego co się dzieje i podchodzimy bardziej racjonalnie do sprawy - nie jest to nic złego :-)
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-03-10, 15:46   

to znaczy, jeśli chodzi o przyjaciółkę, a może raczej bliższą koleżankę, to byłam zazdrosna parę lat temu, kiedy poszłyśmy do nowej szkoły, a tam oczywiście inni ludzie pozjeżdżali się z niektórych miast i ona zaczęła zawierać nowe znajomości, a ja no cóż, miałam swoich znajomych i było w porządku.
chwilowa złość i jednocześnie obojętność. dawno i nieprawda.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Mr.  

Stały User


Do³±czy³: 15 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-03-10, 19:18   

Głupie pytanie - każdy kiedyś był.
_________________
The worst thing is to be nobody, for someone who is everything for you.

Dajesz warny za poglądy? Musisz być taka tolerancyjna.
 

Olson  

User


ImiÄ™: Aleksandra

Do³±czy³a: 10 Mar 2012

Sk±d: ma³opolska

   

Wys³any: 2012-03-11, 09:44   

Byłam zazdrosna i to bardzo! Gdzieś mniej więcej w czwartej klasie podstawówki, kiedy do mojej klasy doszło parę nowych osób, pewna dziewczyna (z którą przyjaźnię się do teraz) zaczęła mi "odbierać" przyjaciółkę. Zawsze chodziły gdzieś razem, a ja zostawałam sama. Czułam się po prostu samotna. Byłam zła na przyjaciółkę i na tamtą dziewczynę. Na szczęście przeszło mi to, kiedy sama zakumplowałam się z tą dziewczyną.

Również uważam, że każdy kiedyś był zazdrosny o przyjaciółkę/przyjaciela...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-11, 10:46   

Nie pamiętam, bym kiedykolwiek odczuwała zazdrość wobec moich przyjaciół. Może w czasach dzieciństwa. Jednak wydaje mi się, że dość wcześnie miałam świadomość tego, że nie można mieć nikogo na wyłączność. A ubieganie się o czyjąś uwagę jest sprzeczne z zasadami tej więzi.
Nigdy także nie odczuwałam specjalnej zazdrości wobec partnera. I w żaden sposób brak tego odczucia zarówno w przyjaźni jak i miłości nie przekładał się na brak mojego zaangażowania. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2012-03-11, 10:52   

Miałem kilka sytuacji że byłem okropnie zazdrosny szczególnie jak chodziło o jakąś koleżanke,ale zawsze powtarzam sobie że musze się opanować i przestać o tym myśleć bo to nic nie da
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-06-05, 00:09   

Nie mam przyjaciół. Więc nie mam o kogo być zazdrosna. Niech idą do diabła te małe zdziry.
Całe szczęście nie jestem z nimi na tyle blisko.
I nawet mnie to cieszy.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-06-05, 11:33   

DeSade napisa³/a:

Nie mam przyjaciół. Więc nie mam o kogo być zazdrosna. Niech idą do diabła te małe zdziry.
Całe szczęście nie jestem z nimi na tyle blisko.
I nawet mnie to cieszy.


Z ust mi to Kochana wyjęłaś.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

taig

User


Do³±czy³: 03 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-09, 23:29   

czasem mała doza zazdrości nie zaszkodzi
 

mala_mii  

Wymiatacz

zołza jak ich mało



Do³±czy³a: 12 Cze 2015

Sk±d: podlasie

   

Wys³any: 2015-06-18, 15:42   Re: Zazdrość .

izÄ…bboli napisa³/a:

Mam do was pytanie . Czy kiedykolwiek byliście zazdrośni o swoją przyjaciółkę bądź przyjaciela ? .
Jeśli tak to w jakich okolicznościach, i co wtedy odczuwaliście . ;)


Mialam kilkanascie razy, czulam sie wtedy zle, bo myslalam, ze ma mnie gdzies.. o swoich problemach rozmawiala z innymi, wszyscy wiedzieli wszystko przede mna.. Pozniej sie to zmienilo, przestalam brac to do siebie.. teraz na ogol mam kilka bliskich mi osob, z ktorymi moge porozmawiac; wiec kiedy owa nie ma czasu to mnie az tak to nie drazni. :chytry:
_________________
Zamiast czekać i analizować, zrozum że brak odpowiedzi i zaangażowania to też odpowiedź.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com