Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-22, 20:52   Zbliżają się święta pora aby wybrać tą wartościowa drogę.

Jezus ponad dwa tysiące lat temu powiedział, gdy wybierzecie wartościowe życie, gdy odrzucicie zło, gdyby wybierzecie dobro na Ziemi, czyli gdy wybierzecie Jego drogę, będziecie mieli wtedy wszystko, już na całą wieczność, bo w Królestwie Bożym żyje się wiecznie. Jezus powiedział kto wybierze tą prawdziwą drogą, ten będzie bezpieczny na zawsze, bo gdyby kule w niego leciały, albo ogień chciałby go zranić, to nic mu wtedy nie będzie, bo Jezus jest władcą życia i śmierci, Stwórcą całego naszego wszechświata. Jezus był Synem Bożym był częścią Boga, kiedy przyszedł na Świat mógł dać ludziom nieśmiertelność, a Jedno Jego Słowo mogło zamienić wszystko w proch i przestało by istnieć, taką posiada władzę Bóg. Zbliżają się znowu święta, nadchodzi znowu czas na przemyślenia i na modlitwę, czas który spędzimy w swoim rodzinnym gronie, chwile aby poukładać swoje myśli i aby poprosić Boga o przebaczenie, moment aby wejść znowu na tą drogę na której będzie każdy z nas świadomym i pewnym tego, że prowadzi ona ta droga do Boga i do Królestwa Bożego, w którym żyje się wiecznie.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-12-23, 21:57   

Nie bądź żałosny.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Bohun  

User

Siewca Sierot



Imię: Wojtek

Wiek: 26

Doczy: 28 Pa 2016

Skd: Wrocław

   

Wysany: 2016-12-24, 16:22   

DeSade napisa/a:

Nie bądź żałosny.



Kto tu jest żałosny...
_________________
GNLS
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-24, 17:26   

DeSade napisa/a:

Nie bądź żałosny.



Łatwo jest zgrzeszyć i stracić soją godność i sumienie, trudniej jest wybrać wartościowe życie i żyć zgodnie z naturą i wiarą. W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi jest trudno powiedzieć nie i przeciwstawić się życiu w grzechu, są czasy swobody i pokus gdzie żyje się na luzie nie myśląc często o swoim postępowaniu i podejmując złe decyzje myśląc, że jest się szczęśliwym, choć wiemy często, że robimy źle, niekiedy pod wpływem emocji lub osób i otoczenia, w którym się znajdujemy. Warto więc czasem zatrzymać się i pomyśleć, czy naprawdę wybieramy właściwy kierunek, czy nie będziemy żałowali swoich decyzji i wyboru, którego dokonaliśmy podczas swojego życia. Teraz jest właśnie okres świąt i wyciszenia, można poświęcić czas i zastanowić się nad tym co robimy, można poświęcić czas rodzinie i najbliższym i pomodlić się zrobić ten pierwszy krok duchowo, aby spędzić ten świąteczny czas w radości i napełnieni wiarą, która powinna dodawać nam siły i pomagać zrozumieć sens naszego istnienia.

[ Dodano: 2016-12-24, 18:23 ]
Trochę z życia Jezusa, na świątecznie i po chrześcijańsku.

Ponad dwa tysiące lat temu, kiedy Jezus już zmartwychwstał, powiedział On wtedy do ludzi z którymi się spotkał, poprzez Moje zmartwychwstanie otwieram wam wszystkim drzwi do Edenu do Świata Bożego, dlatego kiedy na Ziemi przestaniecie czynić zło i kiedy zaczniecie czynić dobro i kiedy zaczniecie miłować drugiego człowieka, to nie będzie wam wtedy znany dzień, ani godzina, kiedy tak się stanie, że powrócicie znowu z powrotem do Edenu Raju Królestwa Bożego, tam gdzie z początku żyli pierwsi ludzie stworzeni przez Boga. Dlatego Jezus wtedy powiedział, idźcie i głoście nową nowinę Światu, idźcie i głoście Słowo Boże, aż po wszystkie krańce Świata, bo kiedy tak uczynicie i kiedy zmienicie swoje postępowanie żyjąc na Ziemi, kiedy odrzucicie życie w grzechu, to jeszcze tego samego dnia zasiądziecie przy wieczerzy, w Świecie Moim Edenie Raju Królestwie Bożym.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-12-25, 15:58   

Autor.
Odnoszący się ze swą wiarą, obwieszczający nieproszony wszem, totalne bzdety i bzdury.
Stracić godność i sumienie? Widzę, że personalizmy najzupełniej nieznane...
Głupio tak afiszować się, będąc przy tym totalnym ignorantem.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2016-12-25, 17:13   

Święta to co raz częściej jedynie tradycja wpisana w kulturę, mająca mało wspólnego z Narodzinami Jezusa.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-25, 19:51   

DeSade napisa/a:

Autor.
Odnoszący się ze swą wiarą, obwieszczający nieproszony wszem, totalne bzdety i bzdury.
Stracić godność i sumienie? Widzę, że personalizmy najzupełniej nieznane...
Głupio tak afiszować się, będąc przy tym totalnym ignorantem.


Och ale z ciebie jest kocica, taka z pazurkami, która wie najlepiej jak trzeba postępować;)
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-26, 21:48   

@Krysstoff
Pięknie piszesz i choć nie lubię DeSade (choć sam już nie wiem czemu), to muszę przyznać jej rację. Bajki pleciesz.

Wiara sama w sobie jest w moim mniemaniu zła, a w najlepszym wypadku neutralna.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2016-12-27, 23:59   

Cytat:

Wiara sama w sobie jest w moim mniemaniu zła, a w najlepszym wypadku neutralna.


Pewnie dlatego,że nie jesteś zbyt mądry.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-28, 08:26   

Rhagar14 napisa/a:

Pewnie dlatego,że nie jesteś zbyt mądry.


Może tak, a może nie.
Wiara to przyjęcie czegoś za fakt bez jakichkolwiek dowodów. To nie może być dobre, szczególnie gdy na wierze opiera się prawo, które na przykład mogłoby zabraniać antykoncepcji.
Neutralny przypadek o którym pisałem to na przykład uwierzenie dziecku, które mówi, że to nie ono stłukło szklankę, ale kot.

Jeśli masz przykłady dobrej wiary, to oczywiście możesz je podać. Jestem otwarty na zmianę poglądów i przyznanie Ci racji.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2016-12-28, 21:20   

Cytat:

Może tak, a może nie.
Wiara to przyjęcie czegoś za fakt bez jakichkolwiek dowodów. To nie może być dobre, szczególnie gdy na wierze opiera się prawo, które na przykład mogłoby zabraniać antykoncepcji.
Neutralny przypadek o którym pisałem to na przykład uwierzenie dziecku, które mówi, że to nie ono stłukło szklankę, ale kot.

Jeśli masz przykłady dobrej wiary, to oczywiście możesz je podać. Jestem otwarty na zmianę poglądów i przyznanie Ci racji.


Chrześcijaństwo dało światu cywilizacje łacińską. A ona dała światu prawie wszystko.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-28, 22:11   

Kraje, które nie znały chrześcijaństwa też potrafiły się świetnie rozwijać. Prawdą jest, że pewien boom rozwojowy miał miejsce w krajach katolickich, ale działo się to tylko w pewnym okresie czasu, więc wątpię, aby to chrześcijaństwo odgrywało tu główną rolę.
No chyba, ze źle zrozumiałem cywilizację łacińską jako społeczeństwo posługujące się łaciną.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-29, 15:22   

Jimmyblack napisa/a:

Kraje, które nie znały chrześcijaństwa też potrafiły się świetnie rozwijać. Prawdą jest, że pewien boom rozwojowy miał miejsce w krajach katolickich, ale działo się to tylko w pewnym okresie czasu, więc wątpię, aby to chrześcijaństwo odgrywało tu główną rolę.
No chyba, ze źle zrozumiałem cywilizację łacińską jako społeczeństwo posługujące się łaciną.


Kraj oparty na chrześcijaństwie, to wartościowy kraj, ale tylko wtedy, jeżeli wiara jest prawdziwa. Bo co z tego jak katolik np; wierzy w Boga, a podąża drogą życia w grzechu, drogą zła, która oddala człowieka od Boga i od życia wiecznego. Grupa ludzi szła na wojnę walczyć, szli aby zabijać i powiedzieli, że są chrześcijanami i wierzą w Boga, Jezus im odpowiedział, wierzycie jesteście chrześcijanami, ale jeżeli zabijacie i popełniacie śmiertelny grzech, to wtedy wasza wiara jest martwa, a kiedy wiara jest martwa, to smutny jest wtedy jej koniec i jej zakończenie.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2017-01-08, 17:07   

Cytat:

Kraje, które nie znały chrześcijaństwa też potrafiły się świetnie rozwijać. Prawdą jest, że pewien boom rozwojowy miał miejsce w krajach katolickich, ale działo się to tylko w pewnym okresie czasu, więc wątpię, aby to chrześcijaństwo odgrywało tu główną rolę.
No chyba, ze źle zrozumiałem cywilizację łacińską jako społeczeństwo posługujące się łaciną.


Ciężko porównać osiągnięcia Europejczyków z innymi cywilizacjami
 

Abotage

Stały User


Doczy: 13 Wrz 2016

   

Wysany: 2017-01-08, 21:27   

Cytat:


Łatwo jest zgrzeszyć i stracić soją godność i sumienie, trudniej jest wybrać wartościowe życie i żyć zgodnie z naturą i wiarą.


Kościół raczej nie propaguje życia w zgodzie z naturą, szczególnie w kwestiach seksu, zakazując masturbacji (naturalnej dla człowieka) i seksu pozamałżeńskiego (małżeństwo i ślub wymyślił człowiek, na samym początku ludzie nie potrzebowali jakoś dokumentów i błogosławieństwa do bycia razem)

Cytat:

W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi jest trudno powiedzieć nie i przeciwstawić się życiu w grzechu, są czasy swobody i pokus gdzie żyje się na luzie nie myśląc często o swoim postępowaniu i podejmując złe decyzje myśląc, że jest się szczęśliwym, choć wiemy często, że robimy źle, niekiedy pod wpływem emocji lub osób i otoczenia, w którym się znajdujemy



Pośrednio się zgodzę, dużo ludzi nie myśli, tylko robi. Ale skoro myślę, że jestem szczęśliwy, to jestem szczęśliwy, szczęście dla każdego smakuje inaczej i nie ma odgórnego wzorca.

Cytat:


Wiara to przyjęcie czegoś za fakt bez jakichkolwiek dowodów. To nie może być dobre, szczególnie gdy na wierze opiera się prawo, które na przykład mogłoby zabraniać antykoncepcji.



W ogóle prawo oparte na wierze ( w cokolwiek) niepopartej dowodami jest bez sensu. Wyobraźmy sobie, że ktoś wierzy w to, że czarni są demonami zesłanymi na ziemię przez szatana. Jego sprawa. Ale jak ktoś taki dopcha się do polityki to przyjdzie mu na myśl deportacja wszystkich czarnych (którzy przecież nie mają na swój kolor skóry najmniejszego wpływu) to mamy problem.
Dzisiaj PiS chce zakazać antykoncepcji, bo takie są prawa kościelne, a przecież 99% Polaków to katolicy więc powinni siedzieć cicho... Cóż, nie siedzą.

Cytat:


Ciężko porównać osiągnięcia Europejczyków z innymi cywilizacjami



Egipcjanie: http://sciaga.pl/tekst/11...ytnych-egipcjan
Chińczycy: https://zadane.pl/wypracowanie/osiagniecia_cywilizacyjne_starozytnych_Chin-8673

Aztekowie:

Cytat:

AZTEKOWIE
- stawiali ogromne budynki na wyspach
- łączyli wyspy za pomocą grobli
- utworzyli rozbudowaną sieć kanałów
- stawiali potężne piramidy i świątynie
- zbudowali potężne imperium
- podbili wiele ziem
- zajmowali się rolnictwem
- zasiewali ziemię za pomocą motyk
- w domach hodowali ptactwo
- zajmowali się rzemiosłem
- stworzyli własne pismo hieroglificzne
- stworzyli opierający się na roku słonecznym kalendarz
- opracowali także własny system liczenia



Majowie:

Cytat:

MAJOWIE
- uprawiali kukurydze
- użyźniali glebę za pomocą popiołu
- wypalali lasy na cele rolnicze
- posługiwali się własnym Pismem hieroglificznym
- pozostawili po sobie wiele dzieł z zakresu matematyki, religii i astronomii
- obserwowali ruchy gwiazd
- ustalili długość roku słonecznego
- stworzyli swój własny system liczenia
- wprowadzili do niego liczbę zero
- tworzyli wspaniałe budowle zachwycające architekturą
- stworzyli wiele dzieł malarskich



Inkowie:

Cytat:


INKOWIE
- stawiali ogromne budowle w górach
- podbili wiele sąsiednich plemion
- zajmowali się rolnictwem
- nawadniali pola
- stosowali nawozy
- na stokach gór zakładali uprawne tarasy
- hodowali zwierzęta domowe
- wprowadzili w swoim państwie własny kalendarz
- prowadzili częste obserwacje astronomiczne
- posiadali ogromny talent w dziedzinie budownictwa
- w wysokich górach zbudowali ogromną sieć dróg
- utworzyli sprawną komunikacje pocztową
- stosowali system sygnalizacji
- posiadali dużą wiedzę medyczną
- wprowadzili własne prawo
- wprowadzili system pisania i liczenia polegający na wiązaniu sznurków



Żadna z tych cywilizacji nie wierzyła w chrześcijańskiego Boga. Majowie, Inkowie i Aztekowie zostali podbici przez hiszpańskich (chrześcijańskich) konkwiskadorów. Twoja teoria trochę się mija z prawdą :wstyd:

Nie mam nic do chrześcijan, tak samo jak do muzułmanów, buddystów czy przedstawicieli jakiejkolwiek innej religii. kur*** mnie za to niesamowicie ludzie roszczący sobie prawo do nawracania innych na swoją wiarę jako jedyną prawdziwą i słuszną. Żyjcie, wierzcie w to, w co chcecie ale zostawcie innych w spokoju. Dziękuję za wysłuchanie mojej prośby :-)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com