Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:17

Autor

Wiadomo¶æ

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-18, 02:43   

Cytat:

"Między Bizancjum a Turkami te ziemie były pod władaniem Egiptu mameluków "



Zaznacze, ze mamelucy nie byli Arabami.

Cytat:

"Ale mieszkali tam Arabowie a ¯ydzi intensywnie imigrowali."



Zydzi przybyli na teren Izraela na pietnascie wiekow przed Arabami. W ktorym kosmosie oznacza to slabsze prawo do tych terenow, niz narodu, ktory przybyl tam pietnascie wiekow pozniej i nigdy nie utworzyl tam wlasnego panstwa? O.o

Cytat:

"Ich tam w ogóle nie powinno być."



Ale dlaczego, gawddamnit, dlaczego! Przestan mnie zarzucac pustymi tezami i dawaj wreszcie argumenty!

Cytat:

"Myśmy sobie tam nie utworzyli państwa bo tak nam się podobało jak to uczynił Izrael. Właściwie niewielki mieliśmy wpływ na stan granic. "



W 1945 - nie mielismy. Ale teraz mamy. I absolutnie NIC nie stoi na przeszkodzie, by dokonac cesji 60% terytorium naszego panstwa na rzecz Niemiec. To wlasnie proponujesz, prawda? Tak wlasnie chcesz, by sie stalo?

Cytat:

"Które twoim zdaniem konflikty na Bliskim Wschodzie (pomijając Arabską wiosnę która rozwinęła się w ostatnim czasie) są większe od konfliktu Arabów z Izraelem? "


O, i zaczyna sie manipulacja! : ) A niby dlaczego mam pomijac arabska wiosne? Ty nie pomijasz ostatnich wydarzen w Izraelu!

W czasie szesciu i pol dekady konfliktu izraelsko-palestynskiego, zginelo lacznie, po obu stronach, 14.500 osob. To ok. 223 osoby rocznie. Dla porownania, liczba smiertenych ofiar wypadkow drogowych w Poslce to ponad 4.000 osob rocznie.

Najkrwawszym konfliktem na Bliskim Wschodzie byla wojna iracko-iranska. Trwala osiem lat, prowadzono ja przy uzyciu broni masowej zaglady i pochlonela ok. 2 millionow ofiar.

W czasie obecnie trwajacej wojny domowej w Syrii juz teraz zginelo ok. 120.000 ludzi. To dziesiec razy wiecej ofiar poniesionych w czasie 30 razy krotszym, niz konflikt palestynsko-izraelski. A wojna trwa nadal!

Trzeci przyklad - libanska wojna domowa z lat 1975-1990, ktora pochlonela ok. 150.000 ofiar. To 10 x wiecej, niz konflikt izraelsko-palestynski. Na marginesie, wojna ta w sumie trwa nadal.

To tylko niektore przyklady udowadniajace teze, ze to Arabowie sami najchetniej morduja siebie nawzajem. Izrael wykazuje w tym zdumiewajaca wstrzemiezliwosc.
_________________
Smile or die!
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-05-18, 12:54   

Cytat:

Ale dlaczego, gawddamnit, dlaczego! Przestan mnie zarzucac pustymi tezami i dawaj wreszcie argumenty!

Dlatego że na początku XXw ¯ydzi żyli w diasporze, a na terenie obecnego Izraela wcale nie stanowili większości. Rzeczywiście byli na tych ziemiach kilkanaście wieków wcześniej, ale to nie powód żeby po setkach lat wywoływać kolejny konflikt tworząc nowe państwo. To podobna sytuacja, jakby Rzymianie (czysto hipotetycznie) dzisiaj zaczęli zjeżdżać się masowo na Gibraltar, a za 20lat utworzyli tam sobie państwo, no bo przecież mieli tam imperium kilka wieków temu.

Cytat:

W 1945 - nie mielismy. Ale teraz mamy. I absolutnie NIC nie stoi na przeszkodzie, by dokonac cesji 60% terytorium naszego panstwa na rzecz Niemiec. To wlasnie proponujesz, prawda? Tak wlasnie chcesz, by sie stalo?

Nie, wcale tego nie proponuję, ale nie wiem czy masz zbyt ciasny umysł żeby to pojąć czy tylko się droczysz.

Cytat:

O, i zaczyna sie manipulacja! : ) A niby dlaczego mam pomijac arabska wiosne? Ty nie pomijasz ostatnich wydarzen w Izraelu!

Ponieważ poważne bunty i walki rozgorzały na dobre w ostatnim czasie, a wojna z Izraelem trwa już od ponad pół wieku i tak samo zabijali się przed tymi wydarzeniami.

Cytat:

W czasie szesciu i pol dekady konfliktu izraelsko-palestynskiego, zginelo lacznie, po obu stronach, 14.500 osob. To ok. 223 osoby rocznie. Dla porownania, liczba smiertenych ofiar wypadkow drogowych w Poslce to ponad 4.000 osob rocznie.

I ty mi zarzucasz manipulację? Przecież nie tylko Palestyna jest w konflikcie w Izraelem ale prawie cały tamtejszy świat arabski. Tylko w czasie wojny 6 dniowej zginęło więcej niż 14 500 osób.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-18, 14:29   

Cytat:

To podobna sytuacja, jakby Rzymianie (czysto hipotetycznie) dzisiaj zaczęli zjeżdżać się masowo na Gibraltar, a za 20lat utworzyli tam sobie państwo, no bo przecież mieli tam imperium kilka wieków temu.


Porównanie bez sensu bo to całkowicie inna sytuacja . Państwo Arabskie o nazwie Palestyna nigdy nie istniało
, więc tym bardziej nie ma prawa żądać ziem które należą do innego państwa .Niemcy np. mogą od nas wymagać Sląska, Pomorza i innych ziem które przed wojną do nich należały , bo to były ich ziemie przez długi czas
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-18, 21:54   

Cytat:

"Dlatego że na początku XXw ¯ydzi żyli w diasporze, a na terenie obecnego Izraela wcale nie stanowili większości."


Wtedy nie. Ale dzis stanowia. No to skoro nie wolno zabierac ziemi narodowi, ktory tam stanowi wiekszosc, to czemu chcesz zabrac Izrael Izraelczykom, mimo tego, ze stanowia tam wiekszosc?

Na marginesie, ponownie - Polacy w 1945 tez nie stanowili wiekszosci na Pomorzu i na Slasku.

Cytat:

"Rzeczywiście byli na tych ziemiach kilkanaście wieków wcześniej, ale to nie powód żeby po setkach lat wywoływać kolejny konflikt tworząc nowe państwo."


Jasne. Po co wiec wywolywac nowy konflikt tworzac Palestyne na terenie Izraela tylko z tego powodu, ze kiedys, dawno temu, mieszkali tam Palestynczycy? Przeciez to zupelnie tak, jakby Rzymianie zajeli Giblartar i chceli anektowac go z tej racji, ze kiedys tam mieszkali! Bez sensu!

Cytat:

'To podobna sytuacja, jakby Rzymianie (czysto hipotetycznie) dzisiaj zaczęli zjeżdżać się masowo na Gibraltar, a za 20lat utworzyli tam sobie państwo, no bo przecież mieli tam imperium kilka wieków temu.'



Dokladnie wlasnie tak! I dlatego odtwarzanie Palestyny w oparciu o argument historyczny jest idiotyzmem! Ciesze sie, ze wreszcie to zrozumiales.
_________________
Smile or die!
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-05-18, 23:02   

Cytat:

Wtedy nie. Ale dzis stanowia. No to skoro nie wolno zabierac ziemi narodowi, ktory tam stanowi wiekszosc, to czemu chcesz zabrac Izrael Izraelczykom, mimo tego, ze stanowia tam wiekszosc?

Ponieważ ich tam nie powinno być. Teraz Europę najeżdżają Islamiści i w niektórych krajach zaczynają znaczyć coraz więcej. Jeśli na terenie np. Francji za 20 lat utworzą sobie oni kalifat, wyznaczą granice, a państwa Arabskie uznają powstanie nowego kraju, to czy również będziesz twierdził że mają do tego prawo, a Francja to źli najeźdźcy?

Cytat:

Na marginesie, ponownie - Polacy w 1945 tez nie stanowili wiekszosci na Pomorzu i na Slasku.

Ile razy mam powtarzać, że to zupełnie inna sytuacja? Poza tym, myśmy już zaakceptowali obecne granice, zaakceptowali je również Niemcy i żyjemy w pokoju. Arabowie natomiast nie pogodzili się z powstaniem Izraela i dlatego trwa konflikt.

Cytat:

Jasne. Po co wiec wywolywac nowy konflikt tworzac Palestyne na terenie Izraela tylko z tego powodu, ze kiedys, dawno temu, mieszkali tam Palestynczycy?

Ależ tu nie ma mowy o wywoływaniu nowego konfliktu na ternie Izraela. Wojna już trwa. Ponad to, gdyby ¯ydzi nie uwierzyli w wizję utworzenia tam swojego państwa i nie zaczęli masowo imigrować, to nie daliby Arabom powodu do wejścia z nimi w konflikt (pomijając oczywiście istniejące od wieków różnice religijne i poglądowe).

Cytat:

Dokladnie wlasnie tak! I dlatego odtwarzanie Palestyny w oparciu o argument historyczny jest idiotyzmem! Ciesze sie, ze wreszcie to zrozumiales.

Niemniej bezsensowne jak wizja (i późniejsze spełnienie się jej) utworzenia tam Izraela na początku XXw. Ja nie jestem fanem Arabów, (ba, wprowadziłbym dla nich trudno dostępne wizy do naszego kraju, a najlepiej całej Europy) ale od lat były to tereny przez nich zamieszkałe, a ¯ydzi pojawili się tam nagle i utworzyli państwo zupełnie oderwane od tamtejszej kultury oraz religii (gorzej chyba wybrać nie mogli). Nie mówię że powinny to być tereny pod panowaniem konkretnie Palestyny, ale jednego z tamtejszych państw Arabskich.
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2013-05-19, 12:30   

Argument, że Palestyńczycy nie mają prawa do zamieszkałych przez nich ziem, bo nigdy nie stanowili suwerennego państwa, jest nietrafiony. Podobnie moglibyśmy mówić o Słowacji, Estonii, £otwie i wielu innych państwach.
Sprawa wygląda zupełnie inaczej, bo już od XIX w. żydzi masowo osiedlali się na terenach Palestyny i wykupowali tam ziemię. I od kogo ją kupowali? Właśnie od miejscowej ludności!
Owszem, jeszcze do lat 30 XX w. żydzi stanowili około 20% miejscowej ludności, ale po okresie II Wojny ¦wiatowej stanowili większość. Tereny Palestyny nie były nigdy w zainteresowaniu Arabów. Jakbyście zajechali do Izraela, to miażdżąca większość zabytków pochodzi z czasów rzymskich, bądź wypraw krzyżowych. Dla muzułmanów przez setki lat Jerozolima i tamtejsze tereny były tylko zabitą dziurą.
A co do konfliktów, to właśnie Arabowie zaatakowali nowo powstałe państwo Izrael, nie odwrotnie. Pozornie inne kraje muzułmańskie stają murem za Palestyńczykami, ale de facto żadne państwo nie zgodziło się przyjmować uchodźców, czy imigrantów palestyńskich.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-19, 17:15   

Cytat:

"Ponieważ ich tam nie powinno być."


Ale chwila! To mowimy o faktach, czy o opiniach? Bo jesli o faktach - to Izraelczycy w Izraelu stanowia wiekszosc, wiec zgodnie Z TWOJA WLASNA TEORIA, nie wolno ich stamtad ruszac. Jesli zas mowimy o opiniach, to Twoja opinia jest tak samo dobra, jak moja. A moja opinia jest taka, ze Izraelczycy powinni sobie bez przeszkod mieszkac w Izraelu.

Cytat:

"Teraz Europę najeżdżają Islamiści i w niektórych krajach zaczynają znaczyć coraz więcej."


Aha. Czyli Arabowie wciskajacy sie na sile do Izraela to dobrze. Ale Arabowie wciskajacy sie na sile do Francji to juz zle. Hipokryzja wylewa sie z Twoich postow hektolitrami!

Cytat:

"Ile razy mam powtarzać, że to zupełnie inna sytuacja?"



Pewnie jeszcze wiele razy, bo zupelnie nie masz racji. Pozostaje Ci wiec tylko uporczywe wykrzykiwanie tej samej tezy, zgodnie z zasada, ze bzdura powtorzona tysiac razy staje sie prawda.

Cytat:

"Poza tym, myśmy już zaakceptowali obecne granice, zaakceptowali je również Niemcy i żyjemy w pokoju. Arabowie natomiast nie pogodzili się z powstaniem Izraela i dlatego trwa konflikt."


O, rrrrrany, co za glupiec... Przeraza mnie, jak malo wiesz na temat, na ktory z takim zacieciem perorujesz.

Arabowie nie pogodzili sie z uznaniem Izraela?! W KTORYM KOSMOSIE?! Najwieksze arabskie panstwo regionu, Egipt, uznal Izrael juz w 1979 roku. Slownie: w tysiac dziewiecset siedemdzisiatym dziewiatym! To trzy i pol dekady temu, ignorancie! Idziemy dalej: Jordania - panstwo, ktore jako jedyne ze wszystkich arabskich ponioslo na rzecz Izraela trwale straty terytorialne, zrzeklo sie owych terytoriow i uznalo Izrael w 1994 roku, zawierajac z nim traktat pokojowy. Wiecej! Rzad palestynski uznal istnienie panstwa Izrael w 1993 roku, a w 2000 roku wladze palestynskie uznaly zasadniczy zreb granic izraelskich.

Tak, sa w Palestynie pewne grupki ekstremistow, ktore nie uznaja granic izraelskich. Ale tak samo, sa w Niemczech grupki ekstremistow, ktorzy nie uznaja granic z Polska. Jesli wiec to starcza w relacjach Palestyna-Izrael, czemu nie starcza w relacjach Niemcy-Polska? POWTARZAM! Nie mozesz rzadac liwkidacji panstwa Izrael bez jednoczesnego zredukowana terytorium Polski o 60%!

Cytat:

"Niemniej bezsensowne jak wizja (i późniejsze spełnienie się jej) utworzenia tam Izraela na początku XXw. "


To Twoja opinia, ktora po prostu nie moze byc argumentem w rozmowie o faktach.

Cytat:

"Argument, że Palestyńczycy nie mają prawa do zamieszkałych przez nich ziem, bo nigdy nie stanowili suwerennego państwa, jest nietrafiony. Podobnie moglibyśmy mówić o Słowacji, Estonii, £otwie i wielu innych państwach."


Oczywiscie - gdyby Slowacy, Lotysze lub Estonczycy stanowili zdecydowana mniejszosc na tamtym terenie. Ale nie stanowia mniejszosci. Stanowia wiekszosc. I wlasnie dlatego maja prawo do panstwa na terenach, na ktorych stanowia wiekszosc.

I takie same prawo maja dzis Izraelczycy.
_________________
Smile or die!
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-05-19, 18:34   

Cytat:

Ale chwila! To mowimy o faktach, czy o opiniach?

Ciężko dyskutować z faktami, więc o opiniach.

Cytat:

Aha. Czyli Arabowie wciskajacy sie na sile do Izraela to dobrze. Ale Arabowie wciskajacy sie na sile do Francji to juz zle. Hipokryzja wylewa sie z Twoich postow hektolitrami!

Tak, ja tu nie widzę hipokryzji a dlaczego tak myślę już wyjaśniałem i nie mam zamiaru się więcej powtarzać. Jeśli do ciebie to nie trafia, to nic nie poradzę.

Cytat:

O, rrrrrany, co za glupiec... Przeraza mnie, jak malo wiesz na temat, na ktory z takim zacieciem perorujesz.

Czujesz się lepiej obrażając mnie? Te lata które podajesz to daty długo po powstaniu Izraela. Do tego czasu także te państwa prowadziły działania wojenne, bo nie godziły się z istnieniem tam Izraela. Część stwierdziła że więcej pożytku przyniesie pokój, ale nie wszyscy. I nie mówmy tylko o ekstremistach w Palestynie, bo tak samo w konflikcie z Izraelem pozostaje Syria. Co więcej, po nie tak dawnych wydarzeniach i zmianie władzy w Egipcie, jego stosunek do Izraela może ulec zmianie. Liga Arabska dalej nie uznaje Izraela jako państwa ¯ydowskiego.
 

MakiMaki

User


Do³±czy³: 23 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-05-23, 20:06   

Szkoda, że o zapiskach z Talmudu dot. Gojów nikt tutaj nie wspomni, hę.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-30, 18:41   

No to wspomnij Ty. Smialo.
_________________
Smile or die!
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-09-02, 22:40   

Eh Izrael powstał tylko dlatego że zachodnim aliantom zrobiło się szkoda ¯ydków których tak bestialsko w wojnę potraktowano. Jak dla mnie taki kraj w ogóle nie powinien powstać, zabrali oni ziemię Arabom którzy od dziada, pradziada tam mieszkali, i zaczęli ich na własnej ziemi gnębić i mordować. Jak dla mnie Izrael jako państwo nie ma prawa bytu, przed wiekami oki ale nie teraz kiedy za cenę własnej wygody i kaprysów mają uciskać inny nie winny niczemu naród. Tyle ode mnie :)
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-09-02, 22:59   

Cytat:

"Eh Izrael powstał tylko dlatego że zachodnim aliantom zrobiło się szkoda ¯ydków"


Nie. Izrael powstal wbrew woli aliantow zachodnich, w toku wojny wyzwolenczej prowadzonej przeciwko Wielkiej Brytanii.

Cytat:

"Jak dla mnie taki kraj w ogóle nie powinien powstać, zabrali oni ziemię Arabom którzy od dziada, pradziada tam mieszkali"


...obok Zydow. A Zydzi byli tam przed Arabami, argument pradziada gra wiec przeciwko Tobie.

Pamietaj bowiem, ze Arabowie nie pojawili sie w Izraelu zaraz po dinozaurach. Oni tez podbili ten kraj sila i zasiedlili go wygnawszy wczesniejsza ludnosc. No to czemu Arabom wolno, a Zydom nie wolno?
_________________
Smile or die!
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-09-03, 23:44   

Ranger napisa³/a:

Oni tez podbili ten kraj sila i zasiedlili go wygnawszy wczesniejsza ludnosc. No to czemu Arabom wolno, a Zydom nie wolno?

Arabom wolno bo jak będą mieli więcej miejsca dla sb to będzie ich mniej w Europie :-P

Ranger napisa³/a:

...obok Zydow. A Zydzi byli tam przed Arabami, argument pradziada gra wiec przeciwko Tobie.

Oj ale kiedy było państwo Palestyna to ¯yd w pokoju mieszkał obok Araba ( tu się nie kłóć, czytałem Kapuścińskiego) a teraz jak jest to sami wiemy.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-09-04, 10:58   

Cytat:

"Arabom wolno bo jak będą mieli więcej miejsca dla sb to będzie ich mniej w Europie"


To totalna bzdura, i sam o tym doskonale wiesz. : )

Cytat:

"Oj ale kiedy było państwo Palestyna to ¯yd w pokoju mieszkał obok Araba ( tu się nie kłóć, czytałem Kapuścińskiego) a teraz jak jest to sami wiemy."


Kapuscinski byl dziennikarzem, a nienaukowcem, i pisal pod okreslona publike w okreslonym kontekscie politycznym (byl komunista, ergo, wrogiem Izraela). Najlepszym dowodem na to jego "Cesarz", ktory jest bardziej ksiazka fantasy czy sztuka teatralna, niz literatura faktu.

W kazdym razie, zdecyduj sie. No to argument historyczny ma miejsce, czy nie ma miejsca? Bo u Ciebie jest raz tak, raz nie.
_________________
Smile or die!
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-09-04, 14:46   

Ranger napisa³/a:


To totalna bzdura, i sam o tym doskonale wiesz. : )

Wiem to taki żarcik był :D Ale to nie zmienia faktu że Izrael jest państwem złym które, i znając historie i tak prędzej czy później upadnie.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com