Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Berry  

User


Imię: Sonia

Wiek: 30

Doczya: 12 Cze 2010

   

Wysany: 2010-06-13, 00:29   

"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."
— Mahatma Gandhi

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."
— Ernest Hemingway
 

Burza_oklasków  

Stały User

wesoły zgrywus



Doczy: 10 Cze 2010

Skd: Ze stolicy piwa

   

Wysany: 2010-06-15, 17:20   

Nie jestem wielkim fanem złotych myśli ale nie dawno w pewnej książce przeczytałem takie słowa Marka Twaina... myślę że pasują do tego tematu:
"Sumienie to dokuczliwa rzecz. Jest jak dziecko. Jeśli pieścisz się z nim i dajesz mu wszystko, czego chce, staje się marudne: zatruwa ci wszelkie przyjemności i przysparza zgryzot. Traktuj więc swoje sumienie jak wszystko inne. Kiedy się buntuje, daj mu klapsa- bądź surowy, powiedz mu do słuchu, nie pozwól, by cały czas ci dokuczało; wtedy wychowasz je sobie, to znaczy- właściwie ukształtujesz. Marudne sumienie niweczy wszelkie przyjemności w życiu. Ja chyba z moim zrobiłem porządek. W każdym razie rzadko się odzywa. Być może byłem zbyt srogi i zabiłem je. Nie wolno zabijać dziecka, ale wbrew temu, co powiedziałem, sumienie pod wieloma względami rożni się od dzieci. Może dobrze kiedy jest martwe."

Bardzo lubię ten fragment :oops:
_________________
Patrze na świat łaskawym okiem bo z krainy Hanysów. Daje rade.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-06-15, 18:19   

Bój jest dla dorosłego jak misiu dla dziecka, kiedy jest ci źle, boisz się to wiesz do kogo się zwrócić - moja dziewczyna
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Doczya: 01 Sty 2009

   

Wysany: 2010-06-26, 09:15   

Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Execerate  

Wymiatacz


Imię: Olek

Wiek: 28

Doczy: 24 Lut 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-06-28, 18:02   

Aby być szczęśliwym w miłości, trzeba być geniuszem

- Honore Balzac


Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać

- Mark Twain
 

an Craite  

User

Jarl


Wiek: 32

Doczy: 30 Cze 2010

Skd: Skellige

   

Wysany: 2010-06-30, 14:08   

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać." - A.Sapkowski
_________________
Potrzebuję dla mojej ballady tytułu. £adnego tytułu.
– Może „Kraniec świata”?
– Banalne (...) Hm... Niech pomyślę... „Tam, gdzie...” Cholera. „Tam, gdzie...”
– Dobranoc – powiedział diabeł.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-06-30, 17:32   

"Dzień, który kształtuje ciało, ciało, które kształtuje dzień."

"Kto się poddaje ten panuje."- Ta, wbrew zdaniu moich znajomych, wcale nie jest całkiem bez sensu.
Frank Herbert-"Diuna"

"Osoba nie zdająca sobie sprawy z szansy porażki może być kijem wepchniętym w szprychy roweru historii." Terry Pratchett- "Równoumagicznienie"

"Ale to, że coś jest oczywiste nie oznacza jeszcze, że jest prawdą."

"Czasami musisz być łagodna żeby być okrutna."
Terry Pratchett- "Trzy wiedźmy"
A na koniec naprawdę piękny cytat, a wręcz cały utwór:
Ilekroć złą myśl w duszy dobra przezwycięża,
Tylekroć święty Michał strąca z niebios węża.

Adam Mickiewicz
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Roxii  

User


Imię: Roxana

Wiek: 29

Doczya: 30 Cze 2010

Skd: Katowice

   

Wysany: 2010-06-30, 17:46   

' Czasem jest tak, że najczęściej te bliskie osoby nas najbardziej zawodzą... '

' Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie ' George Santayan
_________________
' Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie ' - George Santayan
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Doczy: 29 Pa 2009

Skd: Leszno

   

Wysany: 2010-06-30, 18:03   

Ogólnie prawa Murphy'ego takie jak:
Jeżeli coś może się nie udać, to się nie uda.
Nie uda się nawet wtedy, gdy właściwie nie powinno się nie udać.
Nic nie jest takie proste, jak się wydaje.
Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że coś może pójść źle, to na pewno będzie to właśnie to, co spowoduje największe szkody.
Jeżeli przewidzisz cztery możliwe sytuacje, w których coś może się nie udać i zdołasz je obejść, natychmiast wyłoni się piąta.
Sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję do przemiany ze złych w jeszcze gorsze.
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Rzeczy ulegają zniszczeniu wprost proporcjonalnemu do swej wartości.
Uśmiechnij się... jutro będzie gorzej.
Prawo Murphy'ego potwierdza się w najgorszej chwili.
Człowiek, który uśmiecha się, gdy sprawy idą źle, myśli o człowieku, na którego można zwalić winę.
Ten, co się waha ma prawdopodobnie rację.
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Jeśli coś się wydarza to znaczy, że jest to możliwe. Zatem w walce między tobą, a światem, stań po stronie świata.
Nie istnieje taki problem - bez względu na to jak by był skomplikowany - który po bliższym zapoznaniu nie okazałby się jeszcze bardziej skomplikowany.

No i
Tak zwany „Komentarz O'Toole'a do praw Murphy'ego":

Murphy był optymistą
 

coca.cola  

Hiper wymiatacz

Oh. Wow. Lovely.



Doczya: 27 Cze 2010

   

Wysany: 2010-06-30, 19:24   

syd, moja ty bratnia duszo. :hyhy:
te dwa sprawdzają się nieustannie :

Druga kolejka jest zawsze szybsza.
Prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza.
_________________
- Chyba się w panu zakochała, bo przeklinała pana całymi tygodniami.

Tumi Amar...
 

BurgerQueen  

Stały User


Doczya: 09 Lip 2010

   

Wysany: 2010-07-10, 13:06   

Te, które mam w podpisie.

"¦wiat jest mały, ostatecznie wszyscy spotkamy się w łóżku." Bridgette Bardot
"Wszystko, co opłaca się posiadać, opłaca się również, aby na to czekać." ; "Cóż z tego, że człowiek ma cały świat, kiedy straci duszę?" Merlin Monroe
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro." Jan Paweł II
"Aby wydostać się z labiryntu musisz przejść po nim górą." ; "Nie pozwól, aby inni marnowali ci życie bardziej, niż to konieczne." Jonathan Carroll
"Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka - nie udźwigniesz." ; "Wykrzyknik, który sflaczał staje się znakiem zapytania." Stanisław Jerzy Lec
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecności." Coco Chanel
"Moment, w którym doświadczasz bolesnej straty, może być w istocie chwilą, w której zostałeś najhojniej obdarowany." Dalajlama
"Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem." Oscar Wilde

Moje perełki. Poza tym wiele tekstów Nosowskiej, Osieckiej, Myslovitz i Placebo.
 

daw94  

User



Imię: Dawid

Wiek: 29

Doczy: 09 Maj 2010

   

Wysany: 2010-07-13, 12:21   

"Lepiej żeby mnie nienawidzili takiego, jakim jestem niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę"
 

czarnulkalbn  

Wymiatacz



Imię: Patrycja

Wiek: 40

Doczya: 13 Lip 2010

Skd: Lublin

   

Wysany: 2010-07-14, 18:02   

"Jeśli coś kochasz to puść to wolno. Kak wróci jest twoje, jeśli nie nigdy tego nie było"

"Przyjaciele sa jak ciche anioły które podnoszą twoje skrzydła, kiedy te zapomniały juz jak latać"

"Zawsze miej przed oczami cos pięknego, nawet jeśli to będzie stokrotka w szklance"
 

przmog  

User


Imię: Przemek

Wiek: 26

Doczy: 03 Mar 2011

Skd: Chorzów

   

Wysany: 2011-03-03, 20:35   

Nie wiem skąd on jest ale powiedziała to pani koledze i koleżance którzy się bardzo nie lubilii się bili;
Nie trzeba kogoś lubić, ale trzeba go szanować.



PS: wie ktoś skąd te cytat był
 

Alouette  

Wymiatacz



Doczya: 11 Lis 2010

   

Wysany: 2011-03-06, 21:11   

"Wszystko sprowadza się do tego, żeby stanąć prosto, spojrzeć ludziom prosto w oczy, błysnąć zabójczym uśmiechem i powiedzieć: 'spier****. Jestem boska'"

"Tak więc umpa-umpa trwa dalej. Będzie trwało zawsze, bez względu na to, co się wydarzy, bez względu na to, kto będzie prezydentem. Jak śpiewała nam nasza diwa disco, boska Gloria Gaynor: „Przetrwamy”."

"Nie dajcie nigdy sobie wmówić, że nie jesteście na tyle piękni, na tyle inteligentni, na tyle utalentowani, aby spełnić swoje marzenia i osiągnąć upragniony cel"

"¯yj szybko, umieraj młodo, kochanie, zanim się zestarzejesz."
_________________
"¯yj szybko, umieraj młodo, kochanie, zanim się zestarzejesz."
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com