Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

destrukcyjna  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2013-02-16, 02:56   

Wed?ug mnie jest to ksi??ka do?? niskich lotów. Pocz?tkowo my?la?am, ?e banalny sposób formu?owania zda? jest win? t?umacza, ale pono? w oryginale równie? nie jest zbyt ogarni?ty.
Chc?c wda? si? w dyskusj? na temat powie?ci si?gn??am po lektur?. Przeczyta?am 80 stron i nie znalaz?am nic, co by mnie porwa?o cho?by na chwil?. Us?ysza?am, ?e w?a?ciwa "akcja" startuje po stówce, wi?c doczyta?am do strony na oko dwusetnej i odpu?ci?am. Historia rodem ze stronek z pikantnymi opowiastkami erotycznymi widziana oczami niewinnej m?odej kobiety, ot co. Wszyscy bohaterowie wydaj? mi si? by? niesamowicie bez koloru, bez polotu, bez charakteru. Wydarzenia nast?puj? po sobie, jakby by?y na si?? dalej pchane z miejsca. Có? to si? b?dzie dzia?o, kiedy zdecyduj? si? na ekranizacj?...
Rozumiem, ?e "50 twarzy Grey'a" zosta?o okrzykni?te ulubion? lektur? gospody? domowych, które za wiele od ksi??ki nie wymagaj?, ale naprawd? nie mog? zrozumie? niektórych moich znajomych, którzy zachwycaj? si? t? pozycj? i przeczesuj? empiki w poszukiwaniu dalszych cz??ci. Jedynym powodem, dla którego zyska?a ona popularno?? jest chyba tylko to, ?e jest kontrowersyjna i porusza sfery seksualnej, a wiadomo, jak publika reaguje, gdy poda si? im ca?y wachlarz fantazji erotycznych, o których zwykle g?o?no si? nie mówi.

madziaxx  

User

:*

Imię: Madzia

Wysłany: 2013-03-07, 17:42   

Ja jestem w trakcie czytania tej ksi??ki i podoba mi si?, jest napisana prostym j?zykiem. :-D

Śpi?cy  

Wymiatacz

wieczny ?pioch

Imię: Marcin

Wysłany: 2013-04-03, 16:14   

A to ju? nie lepiej poczyta? markiza DeSade?

Dzie?o wyj?tkowo z?e i zboczone a przy okazji m?dre. I pewnie ta?sze, bo autor raczej nie b?dzie upomina? si? o prawa autorskie. :P

Amellie  

Wymiatacz

engineer.

Wysłany: 2013-04-06, 22:53   

te? uwa?am to za ch?am, ksi??k? owszem mia?am w r?ku bo kuzynka za?yczy?a sobie j? pod choink? (a jak to bywa z ksi??kami dla niej, 'rozdziewiczam' je), i to by? koszmar.
jak zreszt? wi?kszo?? tera?niejszych ameryka?skich bestsellerów -.- .. te? nie rozumiem fenomenu tej ksi??ki. ale jak wiadomo, spo?ecze?stwo g?upieje, wi?c i nic ambitnego im pod nos podtyka? nie trzeba.

Krit  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2013-04-18, 15:33   

Przeczyta?em = ) W tramwaju je?d??c do Śródmie?cia.

Rzadko mi si? zdarza czyta? takie szmiry. Naprawd? ciesz? si?, ?e nic za to nie zap?aci?em. I mog?em odradzi? mamie, która pyta?a, czy warto. W zasadzie to mieli?my doskona?? bek? z fragmentów.

Amellie napisał/a:

jak zreszt? wi?kszo?? tera?niejszych ameryka?skich bestsellerów -.- .. te? nie rozumiem fenomenu tej ksi??ki. ale jak wiadomo, spo?ecze?stwo g?upieje, wi?c i nic ambitnego im pod nos podtyka? nie trzeba.

A ja si? nie zgodz?, bo niejeden jest bardzo fajny. To taka polityka naszych wydawnictw i nachalnego marketingu, który w przypadku ksi??ek potrafi doprowadzi? do absurdu. Wydaje mi si?, ?e sprzedano dwa razy tyle egzemplarzy, ile jest ludzi naprawd? chc?cych to przeczyta?. Ludzie czytaj? z obowi?zku, ?eby mie? o czym pogada? z g?upi? s?siadk?, mie? okazj? do s?odkiego hejtowania, albo dostaj? w ramach niechcianego prezentu.

Kiedy? takie ksi??ki nazywano "literatur? dla kucharek". Dzisiaj nie lubi? takiego kategoryzowania ludzi, bo w dobie internetów i mody na gotowanie kucharki czytaj? pewnie Zol? i Prousta, wi?c powiem znowu, ?e to zwyczajna szmirowata ksi??ka. Zw?aszcza w kontek?cie kampanii reklamowej. Czuj? si? oszukany przez wydawc?, ale ju? nie autork?, bo pono? ona sama przyzna?a, ?e ma bek? z tego, jak? kup? wyda?a na ?wiat i ludzie to czytaj? : )

Swoj? drog? nie znosz? takiej stereotypizacji kobiet, jak w tej ksi??ce. Ja si? nie dziwi?, ?e po lekturze s? ludzie, którzy je wszystkie uwa?aj? za idiotki. Taka jest przecie? bohaterka.

[ Dodano: 2013-04-18, 15:37 ]
Powie?? odnios?a ogromny sukces: 1 sierpnia 2012 roku ksi?garnia internetowa Amazon.com og?osi?a, ?e w Wielkiej Brytanii Pi??dziesi?t twarzy Greya sprzeda?o si? w wi?kszej liczbie egzemplarzy ni? ostatnia ksi??ka z serii Harry Potter.

CO?! NIE WIERZĘ! Upadek cywilizacji : / Jak to lepiej, ni? Harry? ; c

Ksi??ka jest skierowana do kobiet. Powsta?a na skutek fascynacji autorki sag? Zmierzch, pierwotnie jako fan fiction

Moich fanfików do Pottera i Winnetou nikt nie wyda?. No ale by?y daremne.

Info wy?ej z wiki.

niam  

Stały User

Imię: Katarzyna

Wysłany: 2013-06-02, 17:35   

Jestem w trakcie trzeciej cz??ci. Jest to powie?? erotyczna, wi?c si?? rzeczy troch? zboczona by? musi. Ja osobi?cie nas?ucha?am si? samych negatywnych opinii, wi?c niech?tnie si?gn??am po t? ksi??k?, ale musia?am sama si? przekona?. I co? Jestem pozytywnie zaskoczona. Czyta si? szybko, nie jest to zbyt skomplikowana lektura, ale takie te? czasami warto poczyta?. Je?eli kto? przeczyta? cz??? pierwsz? to proponuje si?gn?? po reszt?, bo mo?e kolejne cz??ci przekonaj? Was do siebie. :)

Reasumuj?c, mi si? podoba.
Ask the guy pushing the boulder up the hill.
Nothing is easy about starting over. Nothing at all.

jbryk

User

Wysłany: 2013-07-09, 13:55   

Chyba tylko kobietom si? mo?e podoba?:) swoj? drog? za rok b?dziecie mialy film - http://goo.gl/oKimF to dopiero b?dzie sie dzialo

justa55  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2013-08-15, 00:26   

Opinie s? ró?norodne i chc? przeczyta? te ksi??k?, aby wyrobi? sobie swoj? opini?. Zamówi?am j? nawet kiedy? w bibliotece, ale zrezygnowa?am z obawy, ?e mi si? nie spodoba, wkurz? si?, rzuc? w k?t i zmarnuj? czas na czytanie szmiry, gdy inne ksi??ki czekaj? na przeczytanie. Przeczytam t? powie??, gdy b?d? mia?a luz i mniejszy stosik, aby m nie musia?a wkurza? si?, ?e trac? czas na badziewie, gdyby 50 twarzy nie przypad?o mi do gustu.

rejczel93  

Stały User

Inspiracja

Wysłany: 2013-08-15, 09:03   

Równie? na nie. Pad?o ju? tyle s?ów. Dziwi mnie tylko to, ?e chocia?by tu na forum ta ksi??ka nie przypad?a do gustu, a w ksi?garniach by?a po prostu hitem. Niski poziom, dla niewy?ytych, niespe?nionych dziewcz?t. Po przeczytaniu tej ksi??ki czu?am si? ?le. Jakby wszystkie kobiety na ?wiecie by?y takie ?atwe, g?upie, naiwne, a faceci my?leli tylko o seksie. Mega mega poni?aj?ce to.

Iwona  

Pogromca postĂłw

Iwona

Imię: Iwona

Wysłany: 2013-09-10, 18:19   

a ja jestem jak najbardziej na tak!

dosta?am na gwiazdk? w prezencie 2 cz??ci. wczesniej nie slyszalam o niej (malo sie interesowa?am ksiazkami). zaczelam czyta? i by?am w szoku. nigdy wczesniej nie czytalam takich ksiazek, ale spodobala mi sie ta ksiazka bardzo. na dodatek sytuacja wydawala mi sie w pewnym seksie troche podobna do mojej-wiele w?tkow bylo podobnych do tych ktore sama prze?y?am. dostalam po jakims czasie 3 czesc i tez bylam zachwycona.

przeczytalam je w b?yskawicznym tempie.

i teraz czytam drugi raz :)

p.s.dzieki tej ksiazce troche sie nauczy?am :D:D

ConQuien

Stały User

Wysłany: 2013-09-11, 18:10   

Ksi??ka beznadziejnie napisana, a na dodatek uzbrojona w bezsensown? fabu??, której niektóre fragmenty doprowadzi?y mnie do niekontrolowanych napadów ?miechu (mi?dzy innymi ta s?ynna umowa). Historia bardzo podobna do tej ze Zmierzchu, jednak bez ugrzecznie?, co wcale nie jest zalet?. Autorce brakuje s?ownictwa typowego dla mistrzów powie?ci erotycznych, nie potrafi opisa? seksu w sposób tak zmys?owy, jak oni, przez co czyta si? to marnie. I gdyby nie ten nieuzasadniony hype na ksi??k?, to nigdy bym po ni? nie si?gn??.

Allex  

Mega wymiatacz

:)

Wysłany: 2013-09-15, 22:20   

nie zamierza?am czyta? tej ksi??ki, w ogóle o tym nie my?la?am. Ale by?am u kole?anki i zaproponowa?a ?e mo?e mi po?yczy?. Zgodzi?am si?, czemu nie.
Przeczyta?am I tom, teraz zacz??am II. Nie zrobi?a na mnie ta opowie?? jakiego? wi?kszego wra?enia. Ale ogólnie przyjemnie si? czyta?o. Napisana prostym j?zykiem, nie trzeba si? jako? wysila? ?eby j? zrozumie?. Rewolucji w moim ?yciu nie do?wiadczy?am i do ko?ca nie wiem czym tu si? zachwyca? :-P
ale jak sko?cz? drug? cz??? to si?gn? po trzeci?. Nie lubi? odk?ada? ksi??ek nie wiedz?c jak si? sko?cz?. Ale je?li mam by? szczera to jestem bardziej na tak ni? na nie :-)

Iwona  

Pogromca postĂłw

Iwona

Wysłany: 2013-09-16, 14:20   

trzecia cze?? jest swietna.

przeczytalam teraz 3 tomy drugi raz i nie moge sie ogarn?c bo bym chciala wiecej. starsznie mnie wciagnela ta ksiazka-juz nawet nie same sceny milosne a historia Any i Christiana.

tigersuit  

Hiper wymiatacz

Imię: Lilia

Wysłany: 2013-09-28, 14:22   

ConQuien napisał/a:

Ksi??ka beznadziejnie napisana, a na dodatek uzbrojona w bezsensown? fabu??, której niektóre fragmenty doprowadzi?y mnie do niekontrolowanych napadów ?miechu (mi?dzy innymi ta s?ynna umowa). Historia bardzo podobna do tej ze Zmierzchu, jednak bez ugrzecznie?, co wcale nie jest zalet?. Autorce brakuje s?ownictwa typowego dla mistrzów powie?ci erotycznych, nie potrafi opisa? seksu w sposób tak zmys?owy, jak oni, przez co czyta si? to marnie. I gdyby nie ten nieuzasadniony hype na ksi??k?, to nigdy bym po ni? nie si?gn??.

Zgadzam si?. Ta ksi??ka wywo?a?a u mnie ca?y ogrom facepalmów. S?abizna. Jak dla mnie strata czasu, nawet nie mam ochoty, by si?gn?? po reszt? tomów - wiadomo, jak to si? sko?czy. Sama historia Any i Greya mnie nawet nie zainteresowa?a, nie mówi?c ju? o fascynacji.

Iwona  

Pogromca postĂłw

Iwona

Wysłany: 2013-09-28, 15:21   

tigersuit napisał/a:

Zgadzam si?. Ta ksi??ka wywo?a?a u mnie ca?y ogrom facepalmów. S?abizna. Jak dla mnie strata czasu, nawet nie mam ochoty, by si?gn?? po reszt? tomów - wiadomo, jak to si? sko?czy. Sama historia Any i Greya mnie nawet nie zainteresowa?a, nie mówi?c ju? o fascynacji.

mi sie bardzo spodobala, szczvegolnie alej cala ich historia. kolejne dwa tomy sa rownie ?wietne jak pierwszy. nie wiem co wam sie w tym nie podoba, widocznie nie wasz "dzia?". ja czytalam wiele ksiazek w "stylu" Greya i nic sie do niej nie rowna!

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com