Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-06-16, 16:15   

slavianin napisa/a:

Tak, tak. To zdrajcy i okupanci, bo uznają władzę obcego władcy (papieża). Przecież to wiedzieli już rewolucjoniści francuscy. I dlatego poradzili sobie z obcym okupantem, starając się zlikwidować "okupanta".


Za jakie zasługi (i wobec kogo) księża stawali się Twoim zdaniem biskupami w okresie zaborów i PRL-u?

slavianin napisa/a:

Innymi słowy: "Kościół won od polityki!". Może powinno się pytać każdego polityka, czy jest katolikiem i jeśli jest, to odbierać im tytuł posła. Bo przecież będzie w polityce realizować Katolicką Naukę Społeczną. No, chyba, że jest zdrajcą własnych przekonań...


Jeśli osoba na wysokim nie potrafi dobra ogółu postawić ponad własnym światopoglądem, to raczej nie powinna go piastować.

slavianin napisa/a:

A co sądzisz o innych, odwołujących się do katolicyzmu, organizacji?


Nie rozmawiamy tu o mnie, ale jeśli podasz przykład organizacji, to chętnie się wypowiem.

slavianin napisa/a:

Natomiast obywatel Niemczech po II Wojnie Światowej na pytanie, dlaczego nie ratował Żydów, mógł odpowiedzieć: "To nie moja wina, że w niemieckich mediach regularnie pojawiają się informację o niższości Żydów wobec Niemców".


Naturalnie, bo holokaust Żydów w III Rzeczy i krytyka prawicy w III RP to właściwie to samo. Sam zarzucasz mi nazywanie prawicowców faszystami, a właśnie subtelnie nazwałeś mnie nazistą. Fajnie.

slavianin napisa/a:

Bo marsze konserwatystów w Polsce są, według Ciebie, smutne, złe i brzydkie.


Dokładnie tak. I jak to się ma do tego, że konserwatyzm rzekomo taki jest?

slavianin napisa/a:

Jeśli badania Kurt'a Freund'a (wskazywał, że 36% pedofilii to homoseksualiści) i Karl Jay (aż 73% mężczyzn homoseksualnych uprawiało seks z chłopcami będącymi w wieku 16–19 lat lub młodszymi) są nienaukowe, to jakie są te naukowe badania?


Jeśli. Plus, 16-19 lat to nie pedofilia. Pedofil to osoba, którą podniecają osoby, u których proces dojrzewania jeszcze się nie rozpoczął. Poza tym nawet w Polsce wiek przyzwolenia to 15 (wkrótce, zdaje się, 16) lat - więc tym bardziej nie ma się czym ekscytować. Co do samych badań, to nie wiadomo, co jest skutkiem czego: pedofilia homoseksualizmu, czy homoseksualizm pedofilii, czy też obie "preferencje" wynikają z czegoś jeszcze innego. Wnioskowanie statystyczne jest znacznie trudniejsze, niż Ci się wydaje - a do matematyki, z tego co zdążyłem zauważyć, podchodzisz nieufnie. Gdyby mieć trochę więcej danych, to można by pokusić się o użycie twierdzenia Bayesa (co już pewnie ktoś kiedyś zrobił).

slavianin napisa/a:

Naukowe zapewne jest głosowanie nad tym, czy homoseksualizm trzeba skreślić z listy chorób. Nie debata naukowców, a głosowanie. Jesteś świadomy, że gdyby w gronie naukowców było więcej takich "homofobów" jak ja, to nadal byłby na liście chorób?


Po pierwsze: został uznany za chorobę wcześniej, zdaje się w późnych latach 50. Po drugie: wtedy również odbyło się głosowanie. Po trzecie: każde uznanie czegoś za chorobę bądź nie wiąże się z głosowaniem. Po czwarte: przed głosowaniem głosujący zapoznali się z wynikami badań. Po piąte: pierwotne badania, na podstawie których homoseksualizm uznano za chorobę, brały pod uwagę wyłącznie homoseksualnych pacjentów szpitali psychiatrycznych. To nie pociąg do osób tej samej płci był decydujący, a towarzyszące homoseksualnym pacjentom objawy innych chorób. Gdyby pierwsze badania były wykonane poprawnie, homoseksualizm nigdy by się na liście chorób nie znalazł.

slavianin napisa/a:

Natomiast małżeństwo homoseksualne jest, w świetle nauki Kościoła, niemoralne chociażby z jednego powodu. Brak tam prokreacji.


Podobnie jak w małżeństwie, gdzie jedna osoba jest bezpłodna. Ono jednak nie uchodzi za niemoralne.

slavianin napisa/a:

Co do "niesłusznej dyskryminacji", to dalej Katechizm stwierdza, że osoby o skłonnościach homoseksualnych są "wezwane do wypełnienia woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji". Dyskryminacja osób wezwanych do wypełnienia woli Bożej i "niesienia krzyża" nie jest celem katolików.


A co z tymi, którzy chrześcijanami nie są? Czy ich wolno dyskryminować?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com