Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2019-03-26, 20:25   

acoo123 napisa/a:

Tiaaaa dobrze powiedział ojciec nazizmu


Nazizm też nie zmienił człowieka :-D

Cytat:

Wikipedię mającą wiele błędów tematycznych ponieważ piszą to ludzie.


Zgłoś ten artykuł a jak przyjdzie aktualizacja to powiadom mnie o tym ;)

Cytat:

HAhahahahahahahahahahhahahahahaahahahahha
Ty na serio?


Znasz historie?
Rozumiesz logikę?
Wiesz jaka była kolejność zdarzeń?
:chytry:

Cytat:

To był FASZYZM. Nie nazizm. A faszyzm to już inna sprawa.


Prawda.

slavianin napisa/a:

Utworzone przez, uwaga, wrogów Kościoła. To "Twoi koledzy" go założyli. Więc nazywanie Watykanu "gniazdem os" jest trochę nie fair wobec Twoich kolegów.


Moi koledzy?
Z kim mnie utożsamiasz?

Cytat:

Które były po prostu ultra Katolickie


Masz racje. Od zawsze były muzułmańskie. Całe średniowiecze to fikcja. Nigdy nie było HRE :-D

Cytat:

Zapewne czytelnikami Diderota - "Zbawienie nadejdzie w chwili, gdy ostatni z królów zostanie uduszony kiszkami wydartymi z brzucha ostatniego z klechów" . To chyba nie jest "mowa nienawiści" ?


Możliwe ale chodziło mi raczej o to jaka religie wyznawaili a nie jakie czytali książki. No chyba że widzisz jakiś związek między czytaniem dowolnej książki a a religią.

slavianin napisa/a:

Ale otumanionym przez "oświeceniaków".


Tłumacz się tłumacz...
Hipokryta :-D

Cytat:

"Tyś wszystko urządził według miary i liczby, i wagi" (Mdr 11,20). To zakłada, że wszystko jest racjonalnie stworzone przez Boga. Który ma prawo ingerować w Swoje stworzenie poprzez cuda.


Gdzie był bóg jak był holocaust?
Walił konia czy jadł popcorn z aniołami?
:-D

slavianin napisa/a:

Z tym pierwszy to racja. Była dostępna.


Nie dla każdego. Chłopi byli nie wykształceni a teraz każde dziecko z wsi może mieć maturę i iść na studia. Krew mnie zalewa jak czytam twoje posty...

slavianin napisa/a:

Pewnie spałeś w szkole, gdy mówiono o szkołach parafialnych.


Po pierwsze nie mówili.
Po drugie, jest to dyskryminacja ponieważ jeżeli było tak jak piszesz to musiałem być katolikiem by się uczyć a jest to już dyskryminacja religijna.

Cytat:

Bo to, że nie słyszałeś o Średniowiecznych profesorach ze stanu chłopskiego (byli tacy) to jest możliwe, bo mało się o nich mówi. Tak jak o wielkiej liczbie myślicieli, nie tylko religijnych, filozofów,uczonych... Nazywanie Średniowiecza ciemnym to szarganie ich pamięci.


Chętnie się o nich dowiem. Podeślij jakiegoś linka do artykułu to poczytam :-)

Cytat:

Kobiety w cale nie miały aż tak źle.


Jasne :oczami:

Cytat:

Jesli prawami obywatelskimi nazwiesz możliwość sprawowania władzy, to oznaczałoby, że miały takie prawa.


Rozwiń
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-03-26, 20:59   

slavianin napisa/a:

Czyli takie cuda eucharystyczne jak w Legnicy czy Tixtla nie dało się zbadać? I udowodnić ich prawdziwość?


Bakteria serratia mercescens jest naukowo zbadana. Nie ma w niej jednak niczego cudownego. Poza tym zauważ, że nigdy nie zaobserwowano procesu cudu eucharystycznego. Dziwnym trafem zawsze obserwujemy efekt, procesu - nigdy.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-03-27, 19:59   

Szej-Hulud napisa/a:

Bakteria serratia mercescens jest naukowo zbadana. Nie ma w niej jednak niczego cudownego.


Fakt. Ale jak wyjaśnisz obecność mięśni sercowych na takich Hostiach? A może jest taka bakteria, tyko ją jeszcze nie odkryli...

Szej-Hulud napisa/a:

Dziwnym trafem zawsze obserwujemy efekt, procesu - nigdy.


Jeśli chodzi o cuda, to są jeszcze inne cuda, zbadane naukowo. A ten, który miał miejsce w Lourdes, opisany przez Dr Alexis'a Carrel'a, zdarzył się na jego oczach. A był on agnostykiem, wierzącym tylko w naukę. Albo cud w Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej "Virgen del Pilar". Najlepiej udokumentowany cud w historii. Nawet oświeceniowcy nie dali sobie z tym rady.

DeVaneio napisa/a:

Znasz historie?


Znam. Czasem mam wrażenie, że miejscami lepiej niż Ty :-D .

DeVaneio napisa/a:

Wiesz jaka była kolejność zdarzeń?


Tak. Najpierw była rewolucja francuska a później nazizm. Było takich ruchów pomiędzy z kilka, ale to chyba najważniejsze powiązanie.
Ale jeśli jesteśmy przy kolejności zdarzeń, to czemu nie obarczyć Demokryta za zrzucenie bomby atomowej?

DeVaneio napisa/a:

Z kim mnie utożsamiasz?


W tym przypadku z karbonariuszami, "Młodymi Włochami" i mazzinistami. Fakt, że są miejsca, gdzie się różnicie, ale łączy ich z Tobą nienawiść do Kościoła.

DeVaneio napisa/a:

Od zawsze były muzułmańskie.


Hitler by tego chciał. Ale niestety, wszystko przez tych Katolików poszło nie tak...

DeVaneio napisa/a:

Nigdy nie było HRE


Które było tak "Holy", że ho ho. Nie łącz Cywilizacji Łacińskiej ze Średniowiecznymi Niemcami (które notabene powstały dopiero XIX). To była Cywilizacja Bizantyńska (tak, tak, to od tego Cesarstwa. I nic mi się nie pomyliło). Są miejsca w dzisiejszych Niemczech, które są Katolickie, ale większość jest i była protestancka.

DeVaneio napisa/a:

Możliwe ale chodziło mi raczej o to jaka religie wyznawaili a nie jakie czytali książki.


Raczej jakiej nie wyznawali...

DeVaneio napisa/a:

Tłumacz się tłumacz...


...z prawdy historycznej

DeVaneio napisa/a:

Nie dla każdego.


W Florencji, w połowie XIII wieku ( jeden z renesansów, też pewnie nie słyszałeś) uczyło się 10 tys chłopców i dziewcząt. I co. Zatkało? "Lokalne synody (w latach: 798, 813 i 816) [...] zalecają by dostęp do szkół był powszechny i darmowy." A ograniczeniu oświeceniowej edukacji niech świadczy fakt, że KEN odrzucił nowatorski podręcznik do fizyki, bo był, uwaga, napisany przez zakonnika.

DeVaneio napisa/a:

Po pierwsze nie mówili.


To już uzupełniam braki : "SZKOŁY PARAFIALNE zakładano przy katedrach i kościołach parafialnych w miastach i na wsiach. Do programu nauczania należała nauka śpiewu kościelnego, muzyka, ministrantura, pisania, czytania i liczenia." Czyli takie podstawy.

DeVaneio napisa/a:

Po drugie, jest to dyskryminacja ponieważ jeżeli było tak jak piszesz to musiałem być katolikiem by się uczyć a jest to już dyskryminacja religijna.


A jakby wprowadzić szkoły, w których musiałbyś być tylko ateistą, to nie było by to dyskryminacja, tak? A teraz zaskoczę Cię. W Średniowieczu praktyczne wszyscy byli Katolikami. Więc to nie była dyskryminacja.

DeVaneio napisa/a:

Podeślij jakiegoś linka do artykułu to poczytam


Bardzo proszę :-) :
http://sredniowieczny.pl/...-sredniowieczu/ , http://sredniowieczny.pl/kosciol-poczatek-nauki/ , http://sredniowieczny.pl/...-hamowal-nauke/ - tu masz o nauce Średniowieczu.
https://milujciesie.org.pl/mity-wokol-sredniowiecza-cz-1.html , https://milujciesie.org.pl/mity-wokol-sredniowiecza-cz-1.html - tu o mitach na temat Średniowiecza.
https://www.ipsb.nina.gov...rcin-z-zurawicy - tu o zapomnianym uczonym Polskim ze stanu chłopskiego.

DeVaneio napisa/a:

Rozwiń


Rozwijam :-) . Zapewne nie słyszałeś o średniowiecznych władczyniach. Na przykład o Świętej Jadwidze Andegaweńskiej - królowej. Albo o Małgorzacie I. O tym mówiłem, pisząc tą odpowiedź.

[ Dodano: 2019-03-27, 20:10 ]

Biały diabeł napisa/a:

Czy czasem ten fragment biblii nie jest o Kościele Katolickim?


Cóż... Większość interpretuje, że to Rzym Starożytny, a także ludzi którzy porzucili Boga i z Nim walczą. Czyli to np.: I Republika Francuska i ZSRR.

Biały diabeł napisa/a:

zatrudnia sie homoseksualistów


A to już wina środowisk LGBT+ ...

Biały diabeł napisa/a:

za złoto sprzedaje sie odpusty i można by jeszcze wiele złego powiedzieć. inkwizycja , płonoce stosy, gwałty i terror itp itp


O jeju... Kolejne wyliczenia, jaki to Kościół be... Ale uwaga, Kościół Katolicki to nie tylko księża, to także osoby świeckie. To ja też jestem taki jak wypisałeś?
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2019-03-27, 21:34   

Cytat:

to już wina środowisk LGBT+ ...



Nie. to że środowiska lesbijek gejów biseksualistow tranwestytów ( nie mam pojęcia co znaczy plus xd) wpływają na teologię katolicką jest winą kościoła i nikogo inneg. Bóg jasna potępił w biblii homoseksualistów więc dlaczego Kościół katolicki ich akceptuje? Ja nie rozumiem tego. Dlaczego czesc biskupów z Rzymu rodem lobbuje na rzecz Zboczeńców. Dla mnie jest to niepojęte i dziwię się katolikom że nie protestują.

[ Dodano: 2019-03-27, 21:40 ]

Cytat:


O jeju... Kolejne wyliczenia, jaki to Kościół be... Ale uwaga, Kościół Katolicki to nie tylko księża, to także osoby świeckie. To ja też jestem taki jak wypisałeś?



Nie mam nic do katolików świeckich wielu z nich jakich znam to spoko ludzie. Po prostu nie poznali jeszcze swojego Boga. Jestem przeciwko biskupom i papieżowi którzy celowo zawodzą wprost na potępienie te biedne stworzenia.

[ Dodano: 2019-03-27, 21:54 ]
Według teologia katolickiej Papież jest nieomylny a przeciez wielu papiezy było inkwizotarami którzy wydawali wyroki śmierci torturowali i robili jeszcze bardziej okropne i nieludzkie rzeczy. Kazali siebie nosic na lekktykach a ludzie traktowali ich jak bogów. Bóg w biblii zakazał ludziom klekac przed innymi ludzmi i zakazał nazywać ich ojcem świętym więc dlaczego katolicy klekaja przed papieżem i mówią na niego ojciec święty?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-03-27, 22:00   

slavianin napisa/a:

Fakt. Ale jak wyjaśnisz obecność mięśni sercowych na takich Hostiach? A może jest taka bakteria, tyko ją jeszcze nie odkryli...


Myślę, że akurat to niewyjaśnione zjawisko powinno zostać wyjaśnione przez prokuraturę.

slavianin napisa/a:

Jeśli chodzi o cuda, to są jeszcze inne cuda, zbadane naukowo. A ten, który miał miejsce w Lourdes, opisany przez Dr Alexis'a Carrel'a, zdarzył się na jego oczach. A był on agnostykiem, wierzącym tylko w naukę. Albo cud w Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej "Virgen del Pilar". Najlepiej udokumentowany cud w historii. Nawet oświeceniowcy nie dali sobie z tym rady.


Skąd wiadomo, że chłopak z "odrośniętą" nogą nie miał brata bliźniaka? Zresztą, o czym my tu rozmawiamy. W XIX wieku niektórzy twierdzili, że widzieli hrabiego de Saint-Germain na pogrzebie Franza Mesmera. Ba, są nawet zdjęcia przedstawiające hrabiego w towarzystwie Heleny Bławastkiej. W swojej książce "Droga do wtajemniczenia" Rudolf Steiner twierdził, że spotkał hrabiego w 1902 roku. Czy wspominałem, że hrabia de Saint-Germain posiadał wiele niezwykłych umiejętności? Takie historie mają z nauką mniej wspólnego niż homeopatia.

slavianin napisa/a:

A to już wina środowisk LGBT+ ...


A w jakiż to sposób wina?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2019-03-27, 22:02   

Różnica między CHRZEŚCIJANINEM A katolikiem jest taka że chrześcijanin słucha Boga A katolik Papieża.

[ Dodano: 2019-03-27, 22:08 ]
Slavianin A skąd wiesz że te twoje cuda czasem nie są sprawka diabła albo jakiegoś demona? BÓG w biblii ostrzega nas że nawet jak by anioł z nieba głosił inną ewangelię niz ta które została już objawiona to mamy go nie słuchać... Kościół katolicki głosi inną ewangelię niz ta która jest w piśmie swietym
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-03-28, 18:54   

Szej-Hulud napisa/a:

Myślę, że akurat to niewyjaśnione zjawisko powinno zostać wyjaśnione przez prokuraturę.


A czemuż to?

Szej-Hulud napisa/a:

Skąd wiadomo, że chłopak z "odrośniętą" nogą nie miał brata bliźniaka?


No to musieli mu zrobić blizny, by były podobne do tych na nodze chłopaka. Poza ty jeśli by był, musiał by się ukrywać, bo Miguel nie był jedynakiem. A poza tym: "Ten, kto odrzucałby prawdę o tym, co wydarzyło się w Calandzie tego marcowego wieczora w Tygodniu Męki Pańskiej 1640 roku musiałby wątpić w całą historię ludzką, łącznie z faktami najpewniejszymi, bo najbardziej potwierdzonymi. (...) »przypadek Pellicera« ma cechy wydarzenia, które każdy badacz może, co więcej - musi, zaakceptować jako »potwierdzone w sposób pewny«, jako »z pewnością historyczne« chyba że zrezygnuje z obiektywności swojego zawodu w imię uprzedzenia lub ideologii. W słowach użytych przez arcybiskupa Saragossy w jego sentencji wyroku fakt jawi się jako równie prosty, co wstrząsający: »(...) jak ukazane to zostało w procesie, wspomniany Miguel Juan był widziany najpierw bez jednej nogi, a następnie z nogą; zatem nie wiadomo, jak można mieć wątpliwości co do tego«. To wszystko" - Vittorio Messori.

Szej-Hulud napisa/a:

A w jakiż to sposób wina?


Swoi promują swoich. A poza tym, to nikt ich nie zatrudnia. To powołanie. A ci, co są homoseksualistami, to "udawane powołanie". A takich księży nikt nie ruszy, bo są zasilni, bo mają "kolegów". Dla czego nie ruszono homoseksualistów, oskarżając takich o przyczynę pedofili? Kardynał Tarcisio Bertone stwierdził: "80 proc. pedofilów skazanych w USA to homoseksualiści. Wśród skazanych za pedofilię księży stanowią oni 90 proc." Potwierdziły ten związek trzy niezależne od Kościoła instytucje: uczelnia kryminologiczna John Jay College przy Uniwersytecie Miasta Nowy Jork, Królewska Komisja ds. Odpowiedzi Instytucji na Wykorzystywanie Seksualne Dzieci w Australii oraz Wielka Ława Przysięgłych stanu Pensylwania.

Biały diabeł napisa/a:

Różnica między CHRZEŚCIJANINEM A katolikiem jest taka że chrześcijanin słucha Boga A katolik Papieża.


"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi" (Łk 10:16) - Chrystus do Apostołów. Jak to tłumaczysz? A poza tym Chrystus w Ewangelii nakazał "łamać chleb", czyli sprawować Najświętszy Sakrament. Czy "łamiesz" go (chleb) w domu?

Biały diabeł napisa/a:

BÓG w biblii ostrzega nas że nawet jak by anioł z nieba głosił inną ewangelię niz ta które została już objawiona to mamy go nie słuchać...


Wiesz, zawsze odczytywałem ten fragment, jako przestrogę przed herezją, a nawet przed Islamem (anioł z nieba głosi)...

Biały diabeł napisa/a:

Kościół katolicki głosi inną ewangelię niz ta która jest w piśmie swietym


A jakże to? Skoro używa tej samej ewangelii, co Ty? Chyba, że korzystasz z Biblii protestanckiej...
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2019-03-28, 20:31   

Cytat:

slavianin napisa/a:


"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi" (Łk 10:16) - Chrystus do Apostołów. Jak to tłumaczysz? A poza tym Chrystus w Ewangelii nakazał "łamać chleb", czyli sprawować Najświętszy Sakrament. Czy "łamiesz" go (chleb) w domu?



Papież Franciszek nie jest apostołem i mówi zupełnie co innego niż apostołowie ostatnio nawet z zrównał Boga biblii z allahem xd A przeciez 1 przykazanie czyli to najwazniejsze mowi nie bedziesz stawiał cudzych bogów przedemną ani obok mnie. Czytałem biblie setki razy ta katolicka i nie ma tam słowa o tym by sprawowac jakies sakramenty Jezus nakazał dzielić się chlebem i winem na pamiątkę. A nie przemieniać opłatek z mąki w ciało swojego Boga by potem go zjeść lol

[ Dodano: 2019-03-28, 20:36 ]

Cytat:


A jakże to? Skoro używa tej samej ewangelii, co Ty? Chyba, że korzystasz z Biblii protestanckiej...



Mam Biblię 1000lecia czyli ta w 100% katolicka i tam jest jasno na pisane że zbawienie jest za wiarę A nie z uczynków aby się kto nie chlubił. A co naucza Kościół katolicki? Że zbawienie jest za wiarę i uczynki czyli sakramenty odpusty spowiedzi itp.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-03-28, 23:45   

slavianin napisa/a:

A czemuż to?


Znaleziono ludzkie tkanki. Należałoby znaleźć właściciela i osoby odpowiedzialne za ich kradzież.

slavianin napisa/a:

No to musieli mu zrobić blizny, by były podobne do tych na nodze chłopaka. Poza ty jeśli by był, musiał by się ukrywać, bo Miguel nie był jedynakiem. A poza tym: "Ten, kto odrzucałby prawdę o tym, co wydarzyło się w Calandzie tego marcowego wieczora w Tygodniu Męki Pańskiej 1640 roku musiałby wątpić w całą historię ludzką, łącznie z faktami najpewniejszymi, bo najbardziej potwierdzonymi. (...) »przypadek Pellicera« ma cechy wydarzenia, które każdy badacz może, co więcej - musi, zaakceptować jako »potwierdzone w sposób pewny«, jako »z pewnością historyczne« chyba że zrezygnuje z obiektywności swojego zawodu w imię uprzedzenia lub ideologii. W słowach użytych przez arcybiskupa Saragossy w jego sentencji wyroku fakt jawi się jako równie prosty, co wstrząsający: »(...) jak ukazane to zostało w procesie, wspomniany Miguel Juan był widziany najpierw bez jednej nogi, a następnie z nogą; zatem nie wiadomo, jak można mieć wątpliwości co do tego«. To wszystko" - Vittorio Messori.


A jak się to ma do zapewnień Steinera, że spotkał hrabiego de Saint-Germaina ponad 100 lat po jego domniemanej śmierci? To są wszystko bajki, opowiastki dla ludu.

slavianin napisa/a:

Swoi promują swoich. A poza tym, to nikt ich nie zatrudnia. To powołanie. A ci, co są homoseksualistami, to "udawane powołanie". A takich księży nikt nie ruszy, bo są zasilni, bo mają "kolegów".


Czyli uważasz, że Kościołem rządzą homoseksualiści? No i skąd pomysł, że homoseksualista nie może odczuwać powołania?

slavianin napisa/a:

ardynał Tarcisio Bertone stwierdził: "80 proc. pedofilów skazanych w USA to homoseksualiści. Wśród skazanych za pedofilię księży stanowią oni 90 proc." Potwierdziły ten związek trzy niezależne od Kościoła instytucje: uczelnia kryminologiczna John Jay College przy Uniwersytecie Miasta Nowy Jork, Królewska Komisja ds. Odpowiedzi Instytucji na Wykorzystywanie Seksualne Dzieci w Australii oraz Wielka Ława Przysięgłych stanu Pensylwania.


W jaki sposób zdefiniowano tam homoseksualizm? I dlaczego nagle przechodzisz do pedofilii? Czy uważasz, że Kościołem rządzą pedofile?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-03-30, 17:09   

Biały diabeł napisa/a:

Papież Franciszek nie jest apostołem i mówi zupełnie co innego niż apostołowie ostatnio nawet z zrównał Boga biblii z allahem


Z tym się zgodzę. Ale to wina modernistów i ekumenistów. Ale nie będę z tego powodu odchodził od Kościoła. Co nie zmienia faktu, że należałoby w takim wypadku papieża upomnieć.

Biały diabeł napisa/a:

Czytałem biblie setki razy ta katolicka i nie ma tam słowa o tym by sprawowac jakies sakramenty Jezus nakazał dzielić się chlebem i winem na pamiątkę. A nie przemieniać opłatek z mąki w ciało swojego Boga by potem go zjeść


Czyli czytasz Biblie Katolicką, ale jako protestant :-D . Może tworzysz jednoosobowy protestancki zbór?
A to jak odczytujesz: "Jezus powiedział do tłumów: "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata". Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: "Jak On może nam dać swoje ciało do spożycia?". Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki"?

Biały diabeł napisa/a:

Mam Biblię 1000lecia czyli ta w 100% katolicka i tam jest jasno na pisane że zbawienie jest za wiarę A nie z uczynków aby się kto nie chlubił. A co naucza Kościół katolicki? Że zbawienie jest za wiarę i uczynki czyli sakramenty odpusty spowiedzi itp.


Znów protestantyzm..."Wiara bez uczynków martwa jest" (Jk 2, 26). A to jak odczytujesz? A poza tym vide powyższy cytat: " Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie"

Szej-Hulud napisa/a:

Znaleziono ludzkie tkanki. Należałoby znaleźć właściciela i osoby odpowiedzialne za ich kradzież.


A zważywszy, że to były tkanki ludzkiego serca, to powinni ich oskarżyć o morderstwo :-D . Ale to było serce w stanie agonalnym, ktore nie uległy martwicy. Ciekawe...

Szej-Hulud napisa/a:

Czyli uważasz, że Kościołem rządzą homoseksualiści?


Szej-Hulud napisa/a:

Czy uważasz, że Kościołem rządzą pedofile?


Nie. I nie. Ale są niestety w hierarchii Kościelnej i to trzeba by powstrzymać...

Szej-Hulud napisa/a:

To są wszystko bajki, opowiastki dla ludu.


Bo świat to tylko materia. A my to tylko głupie zwierzęta, które jakimś trafem uzyskały inteligencję. Ale czemu tylko my, a nie na przykład ptaki albo koty? Czemu one nie mówią, nie budują różnych cywilizacji?

Szej-Hulud napisa/a:

No i skąd pomysł, że homoseksualista nie może odczuwać powołania?


Jeśli jest w grzechy, to raczej nie może. Chyba, że ma tylko skłonności homoseksualne. ale wtedy to nie wiem, czy może, czy nie...

Szej-Hulud napisa/a:

W jaki sposób zdefiniowano tam homoseksualizm?


"Trzy rodzaje dowodów naukowych wskazują na proporcje molestowania na tle homoseksualnym:
1) badania zjawiska molestowania ogólnie w społeczeństwie;
2) badania osób złapanych i skazanych za molestowanie;
3) to, co mówią sami homoseksualiści."

Szej-Hulud napisa/a:

I dlaczego nagle przechodzisz do pedofilii?


A to z dwóch powodów: pedofilia była tu już wspomniana i teraz jest to modny temat ataku na Kościół. Więc postanowiłem wyjaśnić parę spraw...

[ Dodano: 2019-03-30, 17:45 ]

Abotage napisa/a:

Do tego dochodzi blokowanie edukacji seksualnej, co dowodzi że lepiej dla władzy kościelnej żeby ludzie wiedzieli mniej niż więcej (bo co złego jest w wiedzy?).


"Reich twierdził, że najwyższym życiowym celem człowieka jest pełne przeżycie orgazmu, ale uniemożliwiają mu to kapitalistyczne stosunki społeczne (etos pracy) i religijna moralność. Dla seksualnego wyzwolenia ludzkości konieczna jest więc rewolucja społeczna i likwidacja religii.
Erich Fromm odwrócił rozumowanie Reicha - jeśli całą uwagę ludzi (i to od dziecka) skoncentruje się na sprawach seksu, to zbuntują się oni przeciw wszelkim ograniczeniom i normom społecznym, odrzucą religię, a system społeczny rozpadnie się sam. Niepotrzebna będzie rewolucja proletariacka."

"Tłumienie przez rodziców ulegających moralności katolickiej popędu seksualnego u dzieci jest źródłem faszyzmu" - Reich. (tak dla kolegi, który mówił o początkach faszyzmu :-D )

"Bronią tą (służącą zniszczeniu kultury - mój przypis) jest nieograniczona możliwość zaspokajania popędu seksualnego w okresie wychowania młodego człowieka, czyli to, co jest istotą rewolucji seksualnej. [...] Mówiąc w skrócie - wytworzenie nawyków umożliwiających opanowanie jakichkolwiek umiejętności i funkcjonowanie w dobrze zorganizowanym społeczeństwie wymaga podjęcia regularnego wysiłku sprzecznego z naturą człowieka. Proces wychowania rozpoczęty bardzo wcześnie i oparty na emocjonalnym autorytecie rodziców, a potem na pozytywnych autorytetach wychowawców ułatwia przełamanie naturalnego oporu dziecka a nawet umożliwia wykorzystanie jego naturalnej skądinąd ciekawości świata. Nagrodą za ten wysiłek są różnego rodzaju satysfakcje, nie zmienia to faktu, że proces wychowania odbywa się pod przymusem i ogranicza naturalna wolność dziecka.
Nieustanne stymulowanie popędu seksualnego, koncentrowanie uwagi dziecka na sprawach seksu (szczególnie w okresie dojrzewania, gdy sam organizm o nich gwałtownie przypomina), a szczególnie łatwość osiągania prostych fizjologicznych przyjemności (bo w przypadku dziecka seks może być źródłem wyłącznie takich przyjemności, a nie głębszych związków emocjonalnych) znacznie albo całkowicie demotywuje dziecko do podejmowania jakichkolwiek, a szczególnie regularnych i uciążliwych wysiłków (szkoła wprowadzająca edukację seksualną sama więc strzela sobie w kolano - mój przypis)".

"Najbrutalniejszym pomysłem freudomarksizmu (bo o nim jest tu mowa - mój przypis) była przymusowa seksualizacja dzieci w wieku 5-10 lat, a więc właśnie w wieku największej chłonności umysłu i największej ciekawości świata. Temu celowi podporządkowana była cała działalność seksualno-ekonomiczna Wilhelma Reicha w Niemczech i w USA".

" Główna myśl „socjologicznego” freudomarksizmu Ericha Fromma jest następująca: Niesprawiedliwy system społeczny zniewala człowieka w celu jego wyzysku przez tłumienie jego biologicznych instynktów i wynikającą z niego deformację psychiki. Deformacja ta następuje w procesie socjalizacji (czyli wychowania) pod wpływem autorytetu, czyli siły wymuszającej posłuszeństwo. Strach tłumi instynktu, które zepchnięte do podświadomości tworzą wewnętrzny konflikt prowadzący do psychicznych patologii. Ta formatująca rola wychowania jest podstawą trwałości niesprawiedliwego systemu. Tak więc system można rozbić rozbijając jego podstawę. Najłatwiej można to zrobić wspierając tłumione instynkty i sprzyjając ich wyzwoleniu. System, który nie tłumi instynktu seksualnego nie jest w stanie zniewalać człowieka. Ponieważ system używa do zniewolenia człowieka instytucji rodziny i wychowania, należy je rozbić i zlikwidować. Jednak siłą, która jest w stanie to zrobić są ludzie, których instynkt seksualny jest tłumiony."

Podsumowując - edukacja seksualna może służyć do rozbicia kultury i systemu. To raczej nie jest coś dobrego, co? Tak samo homoseksualiści są (chcąc lub nie chcąc) "nowym proletariatem ". Zauważ, że są to racjonalne uzasadnienia przeciw seks-edukacji. Które są zgodne z tym, co mówi Kościół.
Nie demonizuje tu seksu, tylko stwierdzam, że powinien być ograniczony. W tym sensie, że społeczeństwo nie może być seksualizowane.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-03-30, 22:52   

slavianin napisa/a:

A zważywszy, że to były tkanki ludzkiego serca, to powinni ich oskarżyć o morderstwo :-D . Ale to było serce w stanie agonalnym, ktore nie uległy martwicy. Ciekawe...


Nie ulegało martwicy? To znaczy, że ciągle gdzieś jest i ma się dobrze, tak? Można je gdzieś zobaczyć, dotknąć i powąchać?

slavianin napisa/a:

Nie. I nie. Ale są niestety w hierarchii Kościelnej i to trzeba by powstrzymać...


Nie wiem, czy "powstrzymać" to mądre określenie. Nie widzę teologicznych ani naukowych podstaw założenia, że homoseksualista jest księdzem gorszym niż heteroseksualista. Co do pedofila, to o ile seks z dziećmi jest moim zdaniem niedopuszczalny, to taka osoba również musi mieć jakieś miejsce w społeczeństwie. Pracować z dziećmi nie powinna (chyba, że pod dodatkowym nadzorem), ale spokojnie mogłaby zajmować się innymi sprawami.

slavianin napisa/a:

Bo świat to tylko materia. A my to tylko głupie zwierzęta, które jakimś trafem uzyskały inteligencję. Ale czemu tylko my, a nie na przykład ptaki albo koty? Czemu one nie mówią, nie budują różnych cywilizacji?


Bo ich mózgi rozwinęły się w inny sposób. Dlaczego TYLKO my? Otóż... nie TYLKO my. Poza homo sapiens istnieli również homo neanderthalensis oraz nasi wspólni przodkowie. Może nie stworzyli cywilizacji, ale nam też trochę to zajęło. Poza tym tak naprawdę nie wiemy, czy nie istniała inna inteligentna rasa przed nami. Gdyby jakaś inteligentna rasa istniała równolegle z dinozaurami, ślady jej cywilizacji i tak prawdopodobnie nie przetrwałyby do naszych czasów.

slavianin napisa/a:

Jeśli jest w grzechy, to raczej nie może. Chyba, że ma tylko skłonności homoseksualne. ale wtedy to nie wiem, czy może, czy nie...


Tutaj przemycasz założenie, że grzech istnieje obiektywnie. Jeśli zatem istnieje, to jaki obiektywny wpływ ma nieczystość na posługę kapłańską? I znowu: czy nieczystość homoseksualnego księdza jest w tej kwestii większą przeszkodą niż nieczystość księdza heteroseksualnego?

slavianin napisa/a:

"Trzy rodzaje dowodów naukowych wskazują na proporcje molestowania na tle homoseksualnym:
1) badania zjawiska molestowania ogólnie w społeczeństwie;
2) badania osób złapanych i skazanych za molestowanie;
3) to, co mówią sami homoseksualiści."


Ponawiam pytanie: co oznacza tutaj "homoseksualista"? I skąd ten cytat?

slavianin napisa/a:

A to z dwóch powodów: pedofilia była tu już wspomniana i teraz jest to modny temat ataku na Kościół. Więc postanowiłem wyjaśnić parę spraw...


A ja myślę, że po prostu próbujesz postawić znak równości pomiędzy pedofilią a homoseksualizmem, co jest w Kościele ostatnio bardzo modną formą ataku na osoby homoseksualne.

slavianin napisa/a:

Podsumowując - edukacja seksualna może służyć do rozbicia kultury i systemu. To raczej nie jest coś dobrego, co? Tak samo homoseksualiści są (chcąc lub nie chcąc) "nowym proletariatem ". Zauważ, że są to racjonalne uzasadnienia przeciw seks-edukacji. Które są zgodne z tym, co mówi Kościół.
Nie demonizuje tu seksu, tylko stwierdzam, że powinien być ograniczony. W tym sensie, że społeczeństwo nie może być seksualizowane.


W tym nie ma niczego racjonalnego. Edukacja seksualna może służyć do rozbicia kultury, ale dokładnie to samo można powiedzieć o każdej systemowej interakcji dorosłych z dziećmi, bo dochodzi do zaszczepienia dziecku określonego systemu wartości i umiejętności. Myślę, że walka z analfabetyzmem była rewolucyjna w podobnym stopniu. Dzieci powinny być świadome swojej nadciągającej seksualności oraz jej możliwych kształtów (w tym orientacji seksualnych, transseksualności i ogólnie tzw. gender expression), bo wiedza ich nie skrzywdzi, a może kiedyś pomóc.
Natomiast zupełnie nie rozumiem, co złego jest w proletariacie. Chyba, że piszesz to z Macbooka Pro 2018 kupionego za pieniądze rodziców, to wtedy będę skłonny przymknąć oko na to bełkotliwe zdanie.
Zgadzam się jednak, że seksualność jest nadmiernie podkreślana na każdym kroku. Czy to w reklamach, czy w programach telewizyjnych, czy w rozmowach konserwatystów na temat związków osób tej samej płci.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-03-31, 15:03   

Szej-Hulud napisa/a:

Nie ulegało martwicy? To znaczy, że ciągle gdzieś jest i ma się dobrze, tak? Można je gdzieś zobaczyć, dotknąć i powąchać?


Najprawdopodobniej tak. A jak Ci ktoś mówi o czarnych dziurach to też chcesz od razu lecieć w kosmos i zobaczyć je na własne oczy?

Szej-Hulud napisa/a:

Nie widzę teologicznych ani naukowych podstaw założenia, że homoseksualista jest księdzem gorszym niż heteroseksualista.


Homoseksualista - ksiądz jest narażony na większe pokusy, stąd może być gorszący dla całego Kościoła.

Szej-Hulud napisa/a:

Co do pedofila, to o ile seks z dziećmi jest moim zdaniem niedopuszczalny, to taka osoba również musi mieć jakieś miejsce w społeczeństwie. Pracować z dziećmi nie powinna (chyba, że pod dodatkowym nadzorem), ale spokojnie mogłaby zajmować się innymi sprawami.


Zauważ, że dzieci są praktycznie wszędzie. A czym się różniłoby życie w więzieniu od bycia pod ciągłym nadzorem. To tak, jakby być wolnym, ale wiecznie ograniczonym...

Szej-Hulud napisa/a:

Poza tym tak naprawdę nie wiemy, czy nie istniała inna inteligentna rasa przed nami. Gdyby jakaś inteligentna rasa istniała równolegle z dinozaurami, ślady jej cywilizacji i tak prawdopodobnie nie przetrwałyby do naszych czasów.


Bo to już jest bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga. Czyli wierzysz w, dajmy na to, chodzące na dwóch nogach i gadające niedźwiedzie? Wielki racjonalista...

Szej-Hulud napisa/a:

Tutaj przemycasz założenie, że grzech istnieje obiektywnie.


Bo istnieje.

Szej-Hulud napisa/a:

Jeśli zatem istnieje, to jaki obiektywny wpływ ma nieczystość na posługę kapłańską?


Bo zgorszenie dane przez kapłana jest jednym z najgorszych grzechów.

Szej-Hulud napisa/a:


Tak, bo to nieczystość podwójna.

Szej-Hulud napisa/a:

Ponawiam pytanie: co oznacza tutaj "homoseksualista"?


To samo, co wszędzie.

Szej-Hulud napisa/a:

I skąd ten cytat?


Z relacji z tych badań. Ale że podał ją apologeta, to Ty ją nie uznasz...

Szej-Hulud napisa/a:

A ja myślę, że po prostu próbujesz postawić znak równości pomiędzy pedofilią a homoseksualizmem


Nie stawiam znaku równości, bo są i heteroseksualni pedofile. Ale w Kościele jest więcej tych drugich, homoseksualnych.

Szej-Hulud napisa/a:

W tym nie ma niczego racjonalnego.


W Freudomarksizmie? Tak nie ma w nim nic racjonalnego. Cały neomarksizm jest irracjonalny. "Horkheimer przedstawił w cyklu wykładów na Columbia University "krytykę instrumentalnego rozumu" (opublikowana w 1947 r.). Wyjaśniał w niej, że kartezjański racjonalizm, usystematyzowana wiedza o rzeczywistości i zasady logicznego myślenia są tylko instrumentami osiągania bieżących celów praktycznych. Im lepiej poznajemy rzeczywistość i uczymy się wykorzystywać ją do własnych celów, tym bardziej stajemy się jej niewolnikami. Warunkiem wyzwolenia jest więc odrzucenie postawy tradycyjnej (kartezjańskiej) z jej anachronicznym kultem wiedzy i racjonalności." Neomarksiści to wrogowie religii i racjonalnego myślenia. Dlatego każdy racjonalista powinien byś antyneomarksistą, jakby nie był zajadły na Kościół.

Szej-Hulud napisa/a:

Edukacja seksualna może służyć do rozbicia kultury, ale dokładnie to samo można powiedzieć o każdej systemowej interakcji dorosłych z dziećmi, bo dochodzi do zaszczepienia dziecku określonego systemu wartości i umiejętności.


Ale ta edukacja jest jeszcze gorsza od takiej "systemowej interakcji". A co powiesz o działalności Reicha? Podzielasz jego poglądy czy nie?

Szej-Hulud napisa/a:

Myślę, że walka z analfabetyzmem była rewolucyjna w podobnym stopniu.


Porównywać walkę z analfabetyzmem do indoktrynacji...

Szej-Hulud napisa/a:

Dzieci powinny być świadome swojej nadciągającej seksualności oraz jej możliwych kształtów (w tym orientacji seksualnych, transseksualności i ogólnie tzw. gender expression), bo wiedza ich nie skrzywdzi, a może kiedyś pomóc.


Mówisz o gender expression. Czyli nie zaprzeczasz, że edukacja seksualna jest na wskroś neomarksistowska...
"Wiedza ich nie skrzywdzi"... A czemu nie wprowadzić do szkół "Mein Kampf" albo "Kapitał" Marksa? A może dzieła "towarzysza Lenina"? Wszystkie te dzieła są tak samo zideologizowane, jak podręczniki do seks-edukacji.

Szej-Hulud napisa/a:

Natomiast zupełnie nie rozumiem, co złego jest w proletariacie.


Jeśli ktoś lubi być wykorzystywany, póki jest potrzebny, to nic złego. Jeśli neomarksiści zrobią to, co chcą, to odwrócą się zapewne odwrócą od homoseksualistów.

Szej-Hulud napisa/a:

Zgadzam się jednak, że seksualność jest nadmiernie podkreślana na każdym kroku. Czy to w reklamach, czy w programach telewizyjnych


Znaczy, że już działają...

Szej-Hulud napisa/a:

czy w rozmowach konserwatystów na temat związków osób tej samej płci.


Sami zaczęli o tym dyskutować. Albo raczej krzyczeć...
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-03-31, 18:21   

slavianin napisa/a:

Najprawdopodobniej tak. A jak Ci ktoś mówi o czarnych dziurach to też chcesz od razu lecieć w kosmos i zobaczyć je na własne oczy?


Czarne dziury są czymś znacznie bardziej odległym, niebezpiecznym i trudniejszym do zbadania niż kawałek ludzkiego mięsa przechowywany w kościele.

slavianin napisa/a:

Homoseksualista - ksiądz jest narażony na większe pokusy, stąd może być gorszący dla całego Kościoła.


Dlaczego na większe? W sensie, że brzuchaci proboszczowie i biskupi są Twoim zdaniem bardziej atrakcyjni seksualnie niż gospodynie?

slavianin napisa/a:

Zauważ, że dzieci są praktycznie wszędzie. A czym się różniłoby życie w więzieniu od bycia pod ciągłym nadzorem. To tak, jakby być wolnym, ale wiecznie ograniczonym...


Dokładnie takiego życia oczekuje Kościół od homoseksualistów. Wiecznej samotności (żeby nie kusiło) i czystości (żeby nie było grzechu).

slavianin napisa/a:

Bo to już jest bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga. Czyli wierzysz w, dajmy na to, chodzące na dwóch nogach i gadające niedźwiedzie? Wielki racjonalista...


Technicznie - wierzę w możliwość powstania takiego gatunku na drodze ewolucji. Ewolucja to proces stochastyczny zachodzący ciągle na wielką skalę, więc jeśli gadające niedźwiedzie radziłyby sobie w danym środowisku dobrze, to ewolucja by ich powstanie umożliwiła.

slavianin napisa/a:

Bo istnieje.


Skąd wiesz?

slavianin napisa/a:

To samo, co wszędzie.


To bardzo kłopotliwe stwierdzenie. Badania naukowe wprost mówią, że u pedofila preferencje co do płci ofiary bardziej niż orientację seksualną przypominają preferencje np. względem koloru włosów. W badaniach na które się niejawnie powołujesz często określa się mianem homoseksualisty pedofila, który nadużyć dokonywał wobec chłopca/chłopców. Możliwe jest nawet, że taki pedofil sam - ze względu na nieznajomość seksuologii- nazwie siebie homoseksualistą, bo technicznie rzecz biorąc molestował osoby tej samej płci. Nie ma to jednak odbicia w nauce, która bardzo wyraźnie oddziela pojęcie pedofilii od orientacji seksualnej.

slavianin napisa/a:

Nie stawiam znaku równości, bo są i heteroseksualni pedofile. Ale w Kościele jest więcej tych drugich, homoseksualnych.


W Kościele jest po prostu większy dostęp do chłopców, głównie ministrantów.

slavianin napisa/a:

W Freudomarksizmie?


Nie znam takiego pojęcia. Podejrzewam, że Freud i Marx również go nie znali.

slavianin napisa/a:

Tak nie ma w nim nic racjonalnego. Cały neomarksizm jest irracjonalny. "Horkheimer przedstawił w cyklu wykładów na Columbia University "krytykę instrumentalnego rozumu" (opublikowana w 1947 r.). Wyjaśniał w niej, że kartezjański racjonalizm, usystematyzowana wiedza o rzeczywistości i zasady logicznego myślenia są tylko instrumentami osiągania bieżących celów praktycznych. Im lepiej poznajemy rzeczywistość i uczymy się wykorzystywać ją do własnych celów, tym bardziej stajemy się jej niewolnikami. Warunkiem wyzwolenia jest więc odrzucenie postawy tradycyjnej (kartezjańskiej) z jej anachronicznym kultem wiedzy i racjonalności." Neomarksiści to wrogowie religii i racjonalnego myślenia. Dlatego każdy racjonalista powinien byś antyneomarksistą, jakby nie był zajadły na Kościół.


Natomiast Marvin Minsky powiedział: "Przeżycia religijne uważam za rzecz bardzo ryzykowną, ponieważ mogą w gwałtowny sposób zniszczyć mózg." Tylko co z tego?

slavianin napisa/a:

Ale ta edukacja jest jeszcze gorsza od takiej "systemowej interakcji". A co powiesz o działalności Reicha? Podzielasz jego poglądy czy nie?


Nie wiem, czy podzielam, bo to co zacytowałeś ma się nijak do współczesnej edukacji seksualnej.

slavianin napisa/a:

Porównywać walkę z analfabetyzmem do indoktrynacji...


Dlaczego uważasz, że edukacja seksualna jest indoktrynacją?

slavianin napisa/a:



Mówisz o gender expression. Czyli nie zaprzeczasz, że edukacja seksualna jest na wskroś neomarksistowska...
"Wiedza ich nie skrzywdzi"... A czemu nie wprowadzić do szkół "Mein Kampf" albo "Kapitał" Marksa? A może dzieła "towarzysza Lenina"? Wszystkie te dzieła są tak samo zideologizowane, jak podręczniki do seks-edukacji.


Przestań rzucać hasełkami, które mają na mnie zrobić wrażenie, bo nie robią. Obrażasz tylko Polaków, którzy pod czerwonym sztandarem walczyli o niepodległość, a potem z okupantem. Na Daszyńskiego, Moraczewskiego, Limanowskiego, Struga i Pużaka oraz innych patriotów mi tu chłopcze ręki trzymającej różaniec nie podnoś!

Natomiast gender expression to po prostu ogół zachowań i stereotypów przypisanych do płci. Zgodzisz się chyba, że stereotypowy mężczyzna różni się od stereotypowej kobiety. Te różnice to właśnie gender expression. Nie znam polskiego odpowiednika tego sformułowania.

slavianin napisa/a:

Jeśli ktoś lubi być wykorzystywany, póki jest potrzebny, to nic złego. Jeśli neomarksiści zrobią to, co chcą, to odwrócą się zapewne odwrócą od homoseksualistów.


Tak, jak ruchy robotnicze odwróciły się na całym świecie od robotników? Szczerze mówiąc, nie zauważyłem.

slavianin napisa/a:

Sami zaczęli o tym dyskutować. Albo raczej krzyczeć...


Wcale nie. Sprowadzanie dyskusji o związkach osób tej samej płci do seksu jest domeną prawicy, a nie całej reszty.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-01, 18:38   

Szej-Hulud napisa/a:

Czarne dziury są czymś znacznie bardziej odległym, niebezpiecznym i trudniejszym do zbadania


To skąd wiesz, że to co o nich mówią jest prawdą?

Szej-Hulud napisa/a:

Dlaczego na większe? W sensie, że brzuchaci proboszczowie i biskupi są Twoim zdaniem bardziej atrakcyjni seksualnie niż gospodynie?


A seminaria duchowne?

Szej-Hulud napisa/a:

Skąd wiesz?


Grzech, jako pojęcie moralne, musi być obiektywne. Jeśli moralność będzie subiektywna, to wszelkie zbrodnie byłyby uzasadnione.

Szej-Hulud napisa/a:

To bardzo kłopotliwe stwierdzenie. Badania naukowe wprost mówią, że u pedofila preferencje co do płci ofiary bardziej niż orientację seksualną przypominają preferencje np. względem koloru włosów. W badaniach na które się niejawnie powołujesz często określa się mianem homoseksualisty pedofila, który nadużyć dokonywał wobec chłopca/chłopców. Możliwe jest nawet, że taki pedofil sam - ze względu na nieznajomość seksuologii- nazwie siebie homoseksualistą, bo technicznie rzecz biorąc molestował osoby tej samej płci. Nie ma to jednak odbicia w nauce, która bardzo wyraźnie oddziela pojęcie pedofilii od orientacji seksualnej.


"W Stanach Zjednoczonych w dziesięcioleciach po rewolcie ‘68 roku nienaruszone praktycznie pozostało tabu seksu dorosłych z dziewczynkami. Domagano się raczej uznania za dopuszczalne stosunków między mężczyznami a dorastającymi chłopcami. Próbowano przekonać opinię publiczną, że część nieletnich, odkrywając swój rzekomy homoseksualizm, sama pożąda takich kontaktów i nie należy tego zabraniać, bo nie ma w tym nic szkodliwego."
"Popularne w Stanach czasopismo „Vanity Fair” opublikowało w roku 1995 tekst, w którym usprawiedliwiano działania homoseksualisty i pedofila, Larry’ego Lane’a Batemana. Mężczyzna trzy lata wcześniej został prawomocnie skazany za nagrywanie pod prysznicem chłopców, wstawianie takich ujęć do filmów pornograficznych i dzielenie się treściami pedofilskimi z innymi zboczeńcami. W „Vanity Fair” twierdzono, że ofiarą były nie nagrywane przez pederastę dzieci, ale on sam właśnie; swoich czynów miał bowiem dopuszczać się wyłącznie na skutek negatywnej społecznej oceny homoseksualizmu."
A, zapomniałem. Nie można nic złego powiedzieć na homoseksualistów. Nowych panów, którym heteroseksualiści powinni się kłaniać. Niedługo to oni będą panować. A raczej ich przedstawiciele...

Szej-Hulud napisa/a:

Nie znam takiego pojęcia. Podejrzewam, że Freud i Marx również go nie znali.


Nie znali, bo to nie oni to wymyślili. "Freudomarksizm to połączenie marksizmu z freudowską psychoanalizą. Jego twórcą był austriacki komunista i psychoanalityk Wilhelm Reich, ale podstawą neomarksizmu uczynił go Erich Fromm, a jego filozoficzne uzasadnienie przygotował Max Horkheimer, a rozwinął Herbert Marcuse." A na czym polegał, już wyżej pisałem.

Szej-Hulud napisa/a:

Tylko co z tego?


Nic. Nie przejmuj się neomarksizmem. Jak rozwalą kulturę i będziesz musiał kraść lu żebrać, od tych co już ukradli, to pogadamy. Albo i nie, bo będę wtedy martwy, albo co najmniej więzieniu na dożywociu, jako "faszysta", "nacjonalista" i "rasistą" - czyli po prostu ich przeciwnikiem politycznym.

Szej-Hulud napisa/a:

Nie wiem, czy podzielam, bo to co zacytowałeś ma się nijak do współczesnej edukacji seksualnej.


Po pierwsze: nigdzie nie pisałem, że to to samo. A po drugie: czekam na jasną deklarację: tak czy nie.

Szej-Hulud napisa/a:

Dlaczego uważasz, że edukacja seksualna jest indoktrynacją?


Bo zawiera pojęcia promowane przez neomarksistów?

Szej-Hulud napisa/a:

Na Daszyńskiego, Moraczewskiego, Limanowskiego, Struga i Pużaka oraz innych patriotów mi tu chłopcze ręki trzymającej różaniec nie podnoś!


"Jestem rzymskim katolikiem narodowości polskiej. Więcej nic nie mam panom do powiedzenia." - Pużak. I ja mam na takiego rękę podnosić :-D ? A Limanowski jest już na neomarksistowskiej czarnej liście. Pisał o narodzie w sposób pozytywny. Obaj, w oczach neomarksistów są zdrajcami socjalizmu. Pierwszy, bo nazwał się "rzymskim katolikiem narodowości polskiej" (czytaj w ich nomenklatorze "zacofanym faszystą i nacjonalistą") a drugi to "nacjonalista", bo chwalił naród. Taka jest prawda. Jeśli ich chwalisz, zapewne nie jesteś neomarksistą, albo jesteś zdrajcą neomarksizmu.

Szej-Hulud napisa/a:

Natomiast gender expression to po prostu ogół zachowań i stereotypów przypisanych do płci. Zgodzisz się chyba, że stereotypowy mężczyzna różni się od stereotypowej kobiety. Te różnice to właśnie gender expression. Nie znam polskiego odpowiednika tego sformułowania.


Gender=dekonstrukcja płci. Kolejna dekonstrukcja prowadzona przez neomarksistów.

Szej-Hulud napisa/a:

Tak, jak ruchy robotnicze odwróciły się na całym świecie od robotników? Szczerze mówiąc, nie zauważyłem.


Komunizm (do którego dążą neomarksiści, ale innymi sposobami) nie odwrócił się od robotników. Tylko stanął na przeciw nim z lufą od karabinu.

Szej-Hulud napisa/a:

Wcale nie. Sprowadzanie dyskusji o związkach osób tej samej płci do seksu jest domeną prawicy, a nie całej reszty.


A o czym mówi cała reszta? Wyłącznie o zniewoleniu mniejszości przez większość? A może o romantycznym uczuciu z pogranicza miłości platońskiej? Marsze homoseksualistów w żaden sposób nie odwołują się do spraw seksualnych. Oni sami wręcz czują moralne obrzydzenie gdy tylko wspomni się o seksie. Jak heteroseksualiści (notabene jak można kochać kogoś odmiennej płci?) mogą chodzić po tym świecie. Przecież to oni są odpowiedzialni za Holokaust. Homoseksualiści do tej pory nikogo jeszcze nie zabili. To heteroseksualiści odpowiedzialni są za zło tego świata. To musi być jakaś patologia. Jeszcze sie mnożą, przymnażając temu światowi problemów. I to nie tylko ludzkości. A planecie ziemi. Ludzkość to rak toczący ziemię. Czyli trzeba ją wykorzenić. Ale czy Holokaust to nie wykorzenianie ludzkości? Ach, znów ten głupi rozum i myślenie logiczne. To głupota jeszcze większa od heteroseksualizmu...
Może w tym opisie przesadziłem. Ale kto się przejmuje "faszystą", "nacjonalistą", "patologicznym mężczyzną", "rasistą" i "homofobem" takim jak ja? Chyba tylko służby policyjne, które powinny mnie zamknąć...
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-04-01, 21:22   

slavianin napisa/a:

To skąd wiesz, że to co o nich mówią jest prawdą?


Nikt nie mówi, że to co wiemy o czarnych dziurach jest prawdą. Opis czarnych dziur wynika z obserwacji oraz istniejących wcześniej modeli matematycznych opisujących rzeczywistość. Na podstawie założeń oraz praw fizyki tworzy się nowe modele. Jeśli założenia okażą się fałszywe, wówczas fałszywe mogą okazać się modele. Jak uczy logika: mogą, ale nie muszą. Najważniejszą natomiast cechą nauki jest falsyfikowalność. Innymi słowy takie teorie można próbować skutecznie obalić, ponieważ istnieją eksperymenty, które pozwalają na ich obalenie. Pseudonauka nie posiada tej cechy.

slavianin napisa/a:

A seminaria duchowne?


Ja tam nie widzę problemu, żeby wpuścić do seminarium kobiety.

slavianin napisa/a:

Grzech, jako pojęcie moralne, musi być obiektywne. Jeśli moralność będzie subiektywna, to wszelkie zbrodnie byłyby uzasadnione.


Grzech może nie może istnieć obiektywnie, ponieważ opiera się w istocie na definicji zła, którego rozumienie zmienia się na przestrzeni wieków. Zatem i sam grzech, jako opierający swoją definicję na subiektywnym pojęciu zła, jest czymś subiektywnym.

slavianin napisa/a:


"W Stanach Zjednoczonych w dziesięcioleciach po rewolcie ‘68 roku nienaruszone praktycznie pozostało tabu seksu dorosłych z dziewczynkami. Domagano się raczej uznania za dopuszczalne stosunków między mężczyznami a dorastającymi chłopcami. Próbowano przekonać opinię publiczną, że część nieletnich, odkrywając swój rzekomy homoseksualizm, sama pożąda takich kontaktów i nie należy tego zabraniać, bo nie ma w tym nic szkodliwego."
"Popularne w Stanach czasopismo „Vanity Fair” opublikowało w roku 1995 tekst, w którym usprawiedliwiano działania homoseksualisty i pedofila, Larry’ego Lane’a Batemana. Mężczyzna trzy lata wcześniej został prawomocnie skazany za nagrywanie pod prysznicem chłopców, wstawianie takich ujęć do filmów pornograficznych i dzielenie się treściami pedofilskimi z innymi zboczeńcami. W „Vanity Fair” twierdzono, że ofiarą były nie nagrywane przez pederastę dzieci, ale on sam właśnie; swoich czynów miał bowiem dopuszczać się wyłącznie na skutek negatywnej społecznej oceny homoseksualizmu."
A, zapomniałem. Nie można nic złego powiedzieć na homoseksualistów. Nowych panów, którym heteroseksualiści powinni się kłaniać. Niedługo to oni będą panować. A raczej ich przedstawiciele...


Zamień "homoseksualistę" na "żyda" a zrozumiesz, co właśnie napisałeś. Co zresztą i tak ma się nijak do tego, o czym pisałem.

slavianin napisa/a:

Nie znali, bo to nie oni to wymyślili. "Freudomarksizm to połączenie marksizmu z freudowską psychoanalizą. Jego twórcą był austriacki komunista i psychoanalityk Wilhelm Reich, ale podstawą neomarksizmu uczynił go Erich Fromm, a jego filozoficzne uzasadnienie przygotował Max Horkheimer, a rozwinął Herbert Marcuse." A na czym polegał, już wyżej pisałem.


Nie wiem nadal, czym jest freudomarksizm, ale freudyzm na pewno nie był nauką. Czy nie mamy zatem do czynienia z wypaczeniem marksizmu na miarę marksizmu-leninizmu tego nie wiem.

slavianin napisa/a:

Po pierwsze: nigdzie nie pisałem, że to to samo. A po drugie: czekam na jasną deklarację: tak czy nie.


Edukację seksualną popieram. Do "freudomarksizmu" trudno mi się odnieść, ale freudyzm uważam za pomyłkę. Z drugiej strony, pomyłka ta dała podwaliny współczesnej teorii psychodynamicznej, nie wykluczając z grona zasłużonych Junga, Adlera czy - żeby nie wykluczyć wybitnych kobiet - Marie-Louise von Franz.

slavianin napisa/a:

Bo zawiera pojęcia promowane przez neomarksistów?


Pojęcie to bardzo ogólne... pojęcie. Gdyby neomarksiści promowali naukę algebry liniowej też byłbyś na nie?

slavianin napisa/a:

"Jestem rzymskim katolikiem narodowości polskiej. Więcej nic nie mam panom do powiedzenia." - Pużak. I ja mam na takiego rękę podnosić :-D ? A Limanowski jest już na neomarksistowskiej czarnej liście. Pisał o narodzie w sposób pozytywny. Obaj, w oczach neomarksistów są zdrajcami socjalizmu. Pierwszy, bo nazwał się "rzymskim katolikiem narodowości polskiej" (czytaj w ich nomenklatorze "zacofanym faszystą i nacjonalistą") a drugi to "nacjonalista", bo chwalił naród. Taka jest prawda. Jeśli ich chwalisz, zapewne nie jesteś neomarksistą, albo jesteś zdrajcą neomarksizmu.


Po kolei. Nie ma dowódów, by cytat ten był autentyczny. Pochodzi on bowiem od Marii Dąbrowskiej, która nie była na procesie Pużaka obecna. W oficjalnym zapisie procesu ani w żadnej innej relacji słowa te - jak i stwierdzenie, że Pużak nie powiedział niczego więcej - nie padają. Dziwne, by wojskowy zasłużony dla PPS nagle zmienił poglądy.
Co do Limanowskiego, to poproszę o źródło. Z tego co wiem, polscy lewicowcy (współczesny PPS, RSS, Razem i Zieloni) uważają Limanowskiego (oraz pozostałych pepeesowców) za autorytet. Anarchiści to bardziej Bakunin, więc też raczej daleko im do "freudomarksizmu". Kim są zatem ci "neomarksiści"? Chodzi Ci o lewicę kanapową? Stalinistów? Daj chociaż kilka nazwisk.

slavianin napisa/a:

Gender=dekonstrukcja płci. Kolejna dekonstrukcja prowadzona przez neomarksistów.


Gender to po angielsku płeć. Natomiast nauka o płci jest w takim samym stopniu jej dekonstrukcją, w jakim teologia jest dekonstrukcją Boga.

slavianin napisa/a:

Komunizm (do którego dążą neomarksiści, ale innymi sposobami) nie odwrócił się od robotników. Tylko stanął na przeciw nim z lufą od karabinu.


Akurat ten "komunizm" według pepeesowców z komunizmem ani socjalizmem nie miał niczego wspólnego. Jest nawet taki dowcip z cyklu "Radio Erewań":

P: Jakie najlepsze cechy wzięło społeczeństwo radzieckie z historii rozwoju ludzkości?
O: Ze społeczeństwa prymitywnego - filozofie życia, z antyku niewolnictwo, z feudalizmu - hierarchie, z kapitalizmu - wyzysk i z socjalizmu - nazwę.

slavianin napisa/a:

A o czym mówi cała reszta? Wyłącznie o zniewoleniu mniejszości przez większość? A może o romantycznym uczuciu z pogranicza miłości platońskiej? Marsze homoseksualistów w żaden sposób nie odwołują się do spraw seksualnych. Oni sami wręcz czują moralne obrzydzenie gdy tylko wspomni się o seksie. Jak heteroseksualiści (notabene jak można kochać kogoś odmiennej płci?) mogą chodzić po tym świecie. Przecież to oni są odpowiedzialni za Holokaust. Homoseksualiści do tej pory nikogo jeszcze nie zabili. To heteroseksualiści odpowiedzialni są za zło tego świata. To musi być jakaś patologia. Jeszcze sie mnożą, przymnażając temu światowi problemów. I to nie tylko ludzkości. A planecie ziemi. Ludzkość to rak toczący ziemię. Czyli trzeba ją wykorzenić. Ale czy Holokaust to nie wykorzenianie ludzkości? Ach, znów ten głupi rozum i myślenie logiczne. To głupota jeszcze większa od heteroseksualizmu...
Może w tym opisie przesadziłem. Ale kto się przejmuje "faszystą", "nacjonalistą", "patologicznym mężczyzną", "rasistą" i "homofobem" takim jak ja? Chyba tylko służby policyjne, które powinny mnie zamknąć...


Gdybym poszedł z chłopakiem za rękę w parku, to istnieje ryzyko, że ktoś by nas opluł albo i pobił. Uciskany heteroseksualista może iść z dziewczyną bez lęku. Więc nie gadaj głupot, bo nie masz racji. Ja w Polsce nie mogę swojego partnera w żaden sposób zabezpieczyć na wypadek, gdyby coś mi się stało. On mnie też nie. Powiem więcej: gdybyś wiedział, ile razy słyszałem w pracy komentarze na temat "elgiebetekuwerty" (np. że to dobrze, że samobójstw osób lgbt+ jest więcej, bo "problem sam się rozwiązuje"), to może trochę lepiej byś mnie rozumiał. Nigdy nie prosiłem o takie komentarze, a jednak regularnie je słyszę. Też mam marzenia i potrzebę afirmacji, a Twoja oraz podobne postawy są dla mnie bardzo bolesne. Z perspektywy katolika możesz być zainteresowany faktem, iż biskup Ryś pisał kiedyś nawet, że taka postawa jest grzechem przeciwko przykazaniu "nie zabijaj", jak rozumieli je niegdyś Żydzi. Pozbawienie człowieka godności było dla nich formą uśmiercania.
A co do parad, to sprawa jest bardziej skomplikowana. W Niemczech parady rzeczywiście są często bardzo wyzywające, ale w Polsce największym dziwowiskiem są drag queen i jeden facet rozdający prezerwatywy ze stanikiem na głowie. Jest też taka pani (podobno bardzo miła!), mniej więcej po 50., która stoi z transparentem "mężczyźni współżyjący ze sobą nie odziedziczą królestwa niebieskiego" (lub podobnym, to cytat z biblii). Ludzie robią sobie z nią zdjęcia. Jeden działacz partii Razem miał nawet zdjęcie, jak ją przytula (z wzajemnością). Są też niewielkie ilości młodych (jak sądzę - czasami towarzyszą im księża) katolików płci męskiej. Oni z kolei mają bilbordy pokazujące kopulujących mężczyzn i śpiewają coś o dupie i rowerzystach. Ogólnie to zapraszam, warto zobaczyć taką paradę i przekonać się, że ta abominacja pokazywana przed media to tylko Drag Queen Charlotte. I to ostatnie mówię całkiem serio, za każdym razem pokazują tę samą osobę :-)
PS Nie wiem, czy wiesz, ale co do holokaustu, to za heteroseksualizm nikt w obozie nie wylądował, a za homoseksualizm owszem. Więźniowie skazani za homoseksualizm nosili różowe trójkąty. Zatem Twoje porównanie jest co najmniej nie na miejscu.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com