Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Anderson  

User

Iscariot



Wiek: 35

Do³±czy³: 18 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-18, 23:22   

Genevieve napisa³/a:


Husycka też jest dobra, nie wiem czemu Was wynudziła :) Elementy stricte historyczne faktycznie mogły być uciążliwe, ale aż tak? Reynevan podbił mnie już na 3 bodajże stronie rozkoszując się "burgundzkim krajobrazem" niejakiej Adeli.



A mnie powalily egzorcyzmy Szarleja ("w rzyć jeb*** katamito!" itd) xD
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-03-19, 02:29   

Fantastyka to raczej nie to, co preferujÄ™ do czytania.
Z przymusu przeczytałam 'Krew elfów', bo na olimpiade. No nie powiem, podobało mi się. Może wrócę do innych części, ale to na pewno nie teraz.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-03-19, 11:38   

alpen. napisa³/a:

Z przymusu przeczytałam 'Krew elfów', bo na olimpiade. No nie powiem, podobało mi się. Może wrócę do innych części, ale to na pewno nie teraz.


to co fajnego jest właśnie w wiedzminie że jest to fantastyka, ale nie zauważa sie tego, wszystko wydaje sie naturalne, jak by tak było co dzień od zawsze, potwory, wampiry, krasnoludy etc na porządku dziennym.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-03-19, 16:11   

Z książek Sapkowskiego czytałem tylko wiedźmina. Ale wszystkie części, po 2 razy,
grałem w grę, będę robił za bajarza w grze fabularnej, i ogólnie uważam że to jest najlepsza książka jaką czytałem jeśli chodzi o fantasy. A czytałem dużo tego stuffu.
Jak przeczytałem ¦wiat Dysku po wiedźminie, chociaż że fajna książka, to przyznam że wydawała mi się słaba. Wiedźmin rlz
_________________
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-19, 22:26   

Hmmm... Czytałam Wiedźmina oraz zbiory opowiadań. Wielki styl. Chyba jeden z największych naszych pisarzy. Mogliby wymienić jakiś "Chłopów" na klasykę jaką jest teraz Sapkowski... chociaż to chyba złudna nadzieja. ;x
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 14:52   

Przeczytałam całą sagę w minione wakacje i od tamtej pory chciałabym przeczytać ją jeszcze raz. Na pewno to zrobię.
Mistrzostwo! Co tu dużo mówić? Podoba mi się ten realizm, który tak wielu wręcz razi. Ale najbardziej zachwycają mnie postaci o tak złożonych i różnorodnych charakterach, kocham to w "Wiedźminie". Ciri? Nie wiem, dlaczego Was irytuje. Ja uwielbiałam obserować, jak przez całą sagę dojrzewa, zmienia się, kształtuje swój charakter.
Pozostaje mi tylko sięgnąć po więcej dzieł pana Sapkowskiego. (;
 

Czeczen

User


Do³±czy³: 31 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-31, 22:33   

¯mija. Pavel levart i ruscy w Afganistanie, Brytyjscy zolnieze iwojska Aleksandra wielkiego. I te czeste nudne, dlugie i mozolne opisy. Zbyt dokladne.

A opisy cpania sapkowski wtyka w kazda ksiazke. Jak myslicie, bierze?
_________________
I miliony B£ÊTUF!
 

Shiroi  

User



ImiÄ™: Blanka

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-18, 21:50   

Ja uwielbiam styl Sapkowskiego, ale ten "wiedźmiński". Z jednej strony powaga i mądre przemyślenia życiowe, a z drugiej genialne poczucie humoru. ¦wietnie przedstawione postacie no i ta staropolska mowa, która dodaje uroku całej sadze.
Natomiast jeśli chodzi o "¯miję" to mam mieszane uczucia. To już nie ten sam Sapek.
_________________
Come to the dark side...we have cookies ^^
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-19, 14:16   

Przeczytałam jak na razie dwie części 'Wiedźmina' i fakt, nie mogłam się oderwać. Lubię, podoba mi się jego styl, klimat, jaki tworzy w książkach.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-19, 20:14   

Bard_Zerald napisa³/a:

książek Sapkowskiego czytałem tylko wiedźmina. Ale wszystkie części, po 2 razy,
grałem w grę, będę robił za bajarza w grze fabularnej


Już cię lubię za RPG
Ja lubię Sapkowskiego za wiedźmina no i trylogię husycką. Dobrze operuje słowem. Jego Fantastyka jest iście słowiańska z krwii i kości. Ostatnio zabrałem się za ¯miję. Po 10 stronach zrezygnowałem. Mam nadzieję, że to jedynie wpadka, a nie staczanie się w dół.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-13, 11:09   

Dla mnie z każdą serią jest coraz gorzej, o ile saga wiedźmińska był doskonała(lepsza niż Władca Pierścieni) to trylogia husycka nieco przynudzała. ¯mija to kompletny niewypał. Może warto by napisać coś w świecie wiedźmina, choć niekoniecznie z Geraltem w roli głównej?
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-07-13, 12:20   

Isair napisa³/a:

Ostatnio zabrałem się za ¯miję. Po 10 stronach zrezygnowałem. Mam nadzieję, że to jedynie wpadka, a nie staczanie się w dół.



Teraz pewnie stwierdzi, że on jest AS i już nic nie musi. Po prawdzie faktycznie już nie musi. Aż nadto dobrego napisał. Teraz będzie trzaskać kasę z tłumaczeń, które w końcu idą nie tylko na wschód :-)

matiz55 napisa³/a:

Może warto by napisać coś w świecie wiedźmina, choć niekoniecznie z Geraltem w roli głównej?



Po co? Dla odcinania kuponów?
_________________
#truestory
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-13, 13:05   

Napisanie teraz czegoś w świecie wiedźmina to byłoby już odgrzewaniem kotletów :]
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Anon  

Stały User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 74

Do³±czy³: 08 Lip 2010

Sk±d: Be³chatów

   

Wys³any: 2010-07-13, 14:03   

cala saga wiedzminska zaliczona, moje ulubione ksiazki. Najlepsze sa teksty Sapkowskiego w niektorych momentach :DDD.
_________________
 

fiszz  

User

music for breakfast



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 31

Do³±czy³a: 17 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-17, 21:16   

książki mojego dzieciństwa :D mój Tata je czytał, a ja mu je podkradałam, jak tylko nauczyłam się w miarę porządnie składać litery, jak się zorientował, to najpierw wkurzył sie, że jestem za mała, a potem po jakimś czasie sam przynosił mi nowe tomy. a poza tym uwiellbiam trafne spostrzeżenia Sapkowskiego, są już kultowe.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com