Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Syncobic  

User

Patryk ;)

Wysłany: 2014-03-24, 22:13   Angielski na w?asn? r?k?.

Hej wszystkim ;) Otó? jestem w gimnazjum... tak wiem, dzia? Liceum, ale pos?uchajcie dalej ;)
Otó? chcia?bym po liceum wybra? si? na filologi? angielsk? a tam wymagana jest dobra znajomo?? j?zyka.
Chcia?bym uczy? si? do przodu na w?asn? r?k?. Czy korzystacie w Waszych szko?ach z jaki? kursów online j?zyka, gramatyki etc.? :P A mo?e macie jakie? inne sposoby, ?eby przyspieszy? nauk? j?zyka? Jestem w II klasie i dobija mnie wa?kowanie Past Simple albo strony biernej :spi:

Sansi  

Wymiatacz

Misfit

Wysłany: 2014-03-24, 22:24   

Jest tak wiele ksi??ek do nauki j?zyka, ?e to ?aden problem. Sama te? nie mia?am co robi? na lekcjach bo mia?am przerobione ju? wszystko. Nauczyciel poleci? mi kupi? sobie ksi??k? z Oxfordu i robi? zadanka. Żadne kursy online. Najlepiej nauczysz si? z ?ycia - czytaj ksi??ki, gazety po angielsku, zarejestruj si? na englishforums, ogl?daj filmy w oryginale... Co do studiów... One nie wygl?daj? jak jeden obszerny kurs j?zyka... Przyk?adowe przedmioty to historia krajów angloj?zycznych, literatura, fonetyka, t?umaczenia... Poza tym do ko?ca liceum wa?kowane s? te same rzeczy i czasy... Je?li chcesz naprawd? sobie pomóc to zainwestuj w dobr? szko?? j?zykow?

Syncobic  

User

Patryk ;)

Wysłany: 2014-03-24, 22:30   

Ale powiedzmy te ksi??ki to hmm... np. kurs zaawansowany, czy poziom liceum... czy jak? :p Bo z tymi filmami to si? zgodz? itd. ale jak bym mia? kupi? ksi??k? to nie mam poj?cia kompletnie jak? ;)

Sansi  

Wymiatacz

Misfit

Wysłany: 2014-03-24, 22:35   

Syncobic napisał/a:

Ale powiedzmy te ksi??ki to hmm... np. kurs zaawansowany, czy poziom liceum... czy jak? :p Bo z tymi filmami to si? zgodz? itd. ale jak bym mia? kupi? ksi??k? to nie mam poj?cia kompletnie jak? ;)

A jaki gatunek czytujesz? W empiku mo?na zamówi? ksi??ki w oryginale wi?c warto zapyta? czy ksi??ka, któr? planujesz kupi? jest dost?pna po angielsku.
Natomiast co do nauki od strony "szkolnej" : Ksi??ka, któr? ja kupi?am wtedy (oxford) by?a na poziomie intermediate czyli wy?szy ni? podstawowy profil w LO, chyba mniej wi?cej taki do jakiego doci?gaj? na poziomie rozszerzonym, ale by?a naprawd? ?atwa wi?c lepiej kupi? czerwon? (advanced). Ewentualnie zainwestuj w ksi??ki z testami do CAE (Certificate in Advanced English) z odpowiedziami. Na s?owotwórstwo b?dzie to niezast?pione ?wiczenie

Syncobic  

User

Patryk ;)

Wysłany: 2014-03-24, 22:40   

Sansi napisał/a:

Syncobic napisał/a:

A jaki gatunek czytujesz? W empiku mo?na zamówi? ksi??ki w oryginale wi?c warto zapyta? czy ksi??ka, któr? planujesz kupi? jest dost?pna po angielsku.
Natomiast co do nauki od strony "szkolnej" : Ksi??ka, któr? ja kupi?am wtedy (oxford) by?a na poziomie intermediate czyli wy?szy ni? podstawowy profil w LO, chyba mniej wi?cej taki do jakiego doci?gaj? na poziomie rozszerzonym, ale by?a naprawd? ?atwa wi?c lepiej kupi? czerwon? (advanced). Ewentualnie zainwestuj w ksi??ki z testami do CAE (Certificate in Advanced English) z odpowiedziami. Na s?owotwórstwo b?dzie to niezast?pione ?wiczenie

Ja czytuj? thrillery, albo cosie autorstwa Dan'a Brown'a :P
A z tym CAE itd to dzi?ki wielkie, przynajmniej wiem w czym przegl?da? :padam:

Sansi  

Wymiatacz

Misfit

Wysłany: 2014-03-24, 22:43   

nmzc :)

Syncobic napisał/a:

Ja czytuj? thrillery, albo cosie autorstwa Dan'a Brown'a :P

Wi?c kup Dana Browna w oryginale i sprawd? jak Ci si? to czyta. Na pocz?tek b?dzie niez?e bo znasz wersj? polsk? wi?c nawet jak jakie? s?owo b?dzie Ci obce skojarzysz ogó? zdania z nasz? wersj?:)

kenzy1  

Pogromca postĂłw

Upad?y

Imię: Dominik

Wysłany: 2014-03-25, 08:25   

Uwa?am, ?e nauka s?ówek, oraz budowy zda? *czasy, sk?adnia* dodatkowo nie zaszkodzi:).

Mo?esz robi? sobie arkusze maturalne, ogl?da? filmy bez t?umaczenia... A na pewno skype i innego typu chaty z obcokrajowcami da niez?ego kopa:).

Mo?esz te? poprosi? nauczyciela o dodatkowe zaj?cia *rozszerzenie*.
Na pewno kto? doceni ch?ci i zorganizuje takie zaj?cia:)

[ Dodano: 2014-03-25, 08:29 ]
Tu jest moja ksi??ka do angielskiego. Tysi?ce s?owek bardzo poszerz? Twoje horyzonty.

http://chomikuj.pl/JeN77/...,2040819838.pdf

mart91

User

Wysłany: 2014-03-25, 09:19   

Ja zawsze mia?am problem z nauk? j?zyka obcego. Korzysta?am z ró?nych ksi??ek ale nie da?am rady.
W pewnym momencie cz?owiek zacina si? i potrzebuje profesjonalnej porady np: nauczyciela.

Najlepiej jak cz?owiek jest m?ody to uczy si?... w pó?niejszym wieku ci??ko. :wstyd:

Syncobic  

User

Patryk ;)

Wysłany: 2014-03-25, 21:43   

Wielkie dzi?ki za pomoc! :D Jeste?cie wielcy :D

dangerousposse

User

Wysłany: 2020-04-16, 08:46   

Angielski na w?asn? r?k? to ?redni pomys?. Najlepiej zaufa? ekspertom, szybiej si? nauczysz.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com