Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Sacher  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Mar 2014

   

Wysany: 2014-04-01, 19:34   

rocken napisa/a:

ale raczej nie jesteś debilem, co?



Są na tym świecie ludzie, którzy są debilami.

Osobiście nie oglądam anime, metalu słucham od czasu do czasu, choć preferuję bardziej etniczne rytmy. Część katolików, z Cejrowskim na czele, zapewne nazwałaby mnie przez to opętanym, ale jak już gdzieś powiedziałem - dla chrześcijan motywem przewodnim powinno być prawo ustanowione przez ich Boga, nie przez ludzi twierdzących, iż występują na Ziemi w jego imieniu.
 

Xelk  

Stały User



Imię: Krzysztof

Doczy: 03 Mar 2009

   

Wysany: 2014-04-11, 12:18   

Problem oglądania anime w tym temacie, należy traktować jako zagrożenie duchowe.
Zagrożeń duchowych jest wiele, rozmowa o nich ma sens tylko wtedy, gdy ktoś wierzy w świat duchowy. Przestrogę przed oglądaniem anime należy traktować, jak przestrogę ojca mówiącego do dziecka: tylko nie rozmawiaj z obcymi. Nie oznacza to, że każdy obcy jest zły, ale że istnieją pewne zagrożenia, o których dziecko nie zdaje sobie sprawy i nie potrafi się przed nimi obronić.

Jeśli więc, ktoś nie potrafi rozeznawać, czy dana anime jest dobra, czy nie. Lepiej, żeby nie oglądał jej wcale, bo oglądanie jej niesie za sobą zagrożenia, z którymi sami możemy sobie nie poradzić. Tak jak nie poradzi sobie małe dziecko, gdy zostanie porwane.
Trzeba też pamiętać, że ojciec przestrzega małe dziecko z miłości i lęku o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka.
_________________
V R S N S M V – S M Q L I V B: Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Doczya: 28 Mar 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 15:17   

Anime nie może być złe, to ludzie czasem bywają głupi.. Każdy rozsądny człowiek jest w stanie rozgraniczyć rozrywkę i normalne życie.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2014-04-11, 16:11   

Xelk, jesteś nawiedzony.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Mar 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 16:18   

Xelk napisa/a:

Vade retro Satana



Vade retro paranoia.
 

Akashi  

User



Imię: Antek

Wiek: 27

Doczy: 09 Kwi 2014

Skd: Ma³opolska

   

Wysany: 2014-04-11, 16:29   

Anime nie jest złe, jeśli potrafisz rozgraniczyć potem fikcję od rzeczywistości. Gdyby się uparł, wszystko może być dziełem Szatana. Jeśli zachowa się DYSTANS i zdrowy rozsądek, to wszystko w porządku.
Ja oglądam anime od dziecka i nie zauważyłem u siebie nic niepokojącego, inni również nie XD
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Mar 2014

   

Wysany: 2014-04-11, 16:31   

Kiedyś kawa była uznawana za dzieło Szatana, bo jest czarna. Dopiero gdy któryś z papieży jej spróbował i mu posmakowała, nastawienie do kawy się zmieniło.
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



Imię: Shlomo

Doczy: 02 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-02, 20:36   

Anime jest złe, bo może otworzyć Ci oczy na inne spojrzenie na wiarę, kulturę itp. Nie oglądaj, jeśli jesteś katolikiem, dla nas lepiej jak jesteście troszkę zacofani.
_________________
Pamiętaj hołoto, że Panem twoim jest ¯yd. Czy to ja, czy Ten na drzewcu - twój wybór.
Jestem doktorem nauk politycznych, ergo przysługuje mi prawo kpienia z wszystkiego co napiszesz.
O ile nie jesteś (posłusznym) polakiem, nie musisz się podporządkować.
 

LadyBloodoath  

User

Angelae Nightmare



Imię: Angelae

Wiek: 25

Doczya: 13 Pa 2014

Skd: wieczny cieñ

   

Wysany: 2014-10-14, 11:06   

Dopóki anime nie wpływa źle na twoje zachowanie i postrzeganie świata, to nie - nie jest to grzech.
----
Teraz to kurde większość katolików ma zamknięty umysł i wszystko widzą jako symbole/dzieła szatana! Nawet motyl to podobno obraz samego Lucyfera.
_________________
Mam skrzydła, by latać. Brakuje mi tylko piór.
-----
Nie oceniaj mnie. Wiek nie definiuje dojrzałości.
 

Kaśka19  

User

Baw się chwilą!



Imię: Kasia

Wiek: 28

Doczya: 30 Pa 2014

   

Wysany: 2014-10-30, 17:57   

Niema w tym nic złego kiedyś oglądałam Dragon Ball na rtl7 :mrgreen:
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2015-05-26, 13:08   

Trochę odświeżę temat:) Najczęstszym i chyba jednym z poważniejszych zarzutów jaki stawia się gatunkowi, którym jest Anime, to mylenie dobra ze złem. Dobre postaci używają takich samych metod jak te złe. A złe często są kreowane na te "lepsze". Młody, jeszcze nie ukształtowany umysł nie jest w stanie rozróżnić i właściwie interpretować intencji. Pomijając fakt, że w życiu też nie wszystko jest czarne lub białe i we wszystkich innych gatunkach też można znaleźć takie działania. Uważam, że używanie tego jako argument jest szufladkowaniem. Nie oglądałam wielu produkcji Japońskich, ale ostatnio natrafiłam na serie pod tytułem Fullmetal Alchemist:Brotherhood, gdzie kreacja postaci i rozwój wydarzeń jest naprawdę godny pochwały, trochę przewidywalne zakończenie i ostatnie odcinki zawiewały nudą, ale nie o tym. To co wyróżnia tą serię od reszty, które oglądałam jest fakt, że główni bohaterowie postępują bardzo moralnie. Gdzie "nie zabija" znaczy nie zabijaj, a nie nie zabijaj tylko tych, którzy stoją po Twojej stronie. Tak, że jak ktoś lubi tego typu produkcje mogę polecić^^
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2015-08-01, 16:59   

Nie wiem, kto wymyśla te wszystkie brednie. Tego nie rusz bo to szatan, tego nie oglądaj bo szatan, nie idź tam, bo szatan. Ktoś ma chyba jakieś lęki.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-08-02, 15:28   

Nie jest to na pewno produktywny sposób spędzania czasu, ale potępiającym raczej nie o to chodziło.

Nic nowego. Tryton (interwał muzyczny) też był w średniowieczu uważany za dzieło Szatana. Na ironię, później stary Bach- gorliwy chrześcijanin, używał go notorycznie w swoich utworach.
Paganini też był oskarżany o podpisanie paktu z diabłem.

Heh, no proszę, dowiedziałem skąd się wziął Belzebub:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Belzebub

Prawdopodobnie bóstwo opiekuńcze ludu który Izraelici wygnali/wymordowali wg. Biblii z polecenia Boga.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2015-08-02, 18:04   

Lady Virgin, planujesz opierać to, co czytasz i oglądasz na tym, co mówi Kościół (a raczej jego najbardziej negatywny, fanatyczny odłam)? Serio?

Wszystko zależy od podejścia potencjalnego widza. Nawet oglądanie najprostszej i najdziecinniejszej bajki na świecie może być złe, jeśli niewłaściwie do tego podejdziesz. Tyle ode mnie w temacie.

Dodam tylko, że manga i anime to najlepsze gatunki, jakie kiedykolwiek powstały.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-08-02, 22:24   

usiek napisa/a:

Dodam tylko, że manga i anime to najlepsze gatunki, jakie kiedykolwiek powstały.



A na jakiej podstawie stwierdzasz coś tak niedorzecznego?
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com