Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: Ostia | 2009-10-18, 11:51

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:14   

Bzdura. Prezerwatywy nie dość, że wykazują niską skuteczność w zapobieganiu ciąży, to jeszcze nie chronią przed wieloma chorobami wenerycznymi (z AIDS na czele, choć nie jest ona chorobą weneryczną).

W ogóle dziwi mnie ukształtowane przez media myślenie dzisiejszych nastolatków, jakoby dziecko było groźną chorobą przenoszoną drogą płciową, rujnującą życie i robiącą z delikwenta ofiarę społeczeństwa, Kościoła itp.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:21   

Nataniel napisa³/a:

Prezerwatywy nie dość, że wykazują niską skuteczność w zapobieganiu ciąży



Wykazuje dużo, tylko wszystko zaniża nieumiejętne zakładanie ich. Co zresztą czytałem kiedyś w raporcie WHO.
AIDS nie da się zakazić, jak już to HIV, a AIDS to jest już skutek zakażanie się HIV. A prezerwatywa przez wenerycznymi chroni tj kiłą czy rzeżączka. Przed HIV chroni tylko wstrzemiężliwość seksualna, jeśli chodzi o sferę seksualną oczywiście.

Nataniel napisa³/a:

jakoby dziecko było groźną chorobą przenoszoną drogą płciową,


To chyba bardziej tak w żarach, przynajmniej mi się tak wydaje.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:44   

Rzeczywiście, z tym AIDS to mój błąd.

Cytat:

To chyba bardziej tak w żarach, przynajmniej mi się tak wydaje.


A moim zdaniem to tak na poważnie i to mnie właśnie przeraża. Ponoć osoby, które stosowały przez X lat antykoncepcję i chcą potem mieć dziecko, często odczuwają tak ogromny strach przed zajściem w ciążę, że pomimo chęci ciężko jest im się przełamać.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:47   

Pozwolę sobie zacytować:

WHO napisa³/a:

Condoms are the only contraceptive method proven to reduce the risk of all sexually transmitted infections (STIs), including HIV. They can be used as a dual-purpose method, both for prevention of pregnancy and protection against STIs.


Prezerwatywy są jedyną sprawdzoną metodę antykoncepcji w celu zmniejszenia ryzyka infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), w tym HIV. Mogą być stosowane jako metoda podwójnego celu, zarówno w zakresie zapobiegania ciąży i ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

WHO napisa³/a:

Laboratory studies have found that viruses (including HIV) do not pass through intact latex condoms even when devices are stretched or stressed.


Badania laboratoryjne wykazały, że wirusy (w tym HIV), nie przechodzą przez nienaruszone prezerwatywy lateksowe, nawet gdy urządzenia są rozciągnięte lub naruszone? (nie wiem jak to przetłumaczy)

Jak znajdÄ™ wenÄ™ i czas to siÄ™ wysilÄ™ i poszukam jeszcze.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:52   

Mizantrop, do mnie za to doszły kiedyś słuchy (niestety źródła nie znam), że prezerwatywy nie chronią przed HIV, ponieważ mikropory w prezrwatywie są większe, niż wirus. I że w jakichś badaniach udowodniono, że na 100 osób stosujących prezerwatywy około 40 może zarazić się wirusem HIV.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 18:59   

Nataniel napisa³/a:

Mizantrop, do mnie za to doszły kiedyś słuchy (niestety źródła nie znam), że prezerwatywy nie chronią przed HIV, ponieważ mikropory w prezrwatywie są większe, niż wirus.



To by było absurdem. Bo z tego by wynikało, że każda osoba, która jest zakażona wirusem nie może uprawiać seksu bo zakazi partnera.

Nataniel napisa³/a:

I że w jakichś badaniach udowodniono, że na 100 osób stosujących prezerwatywy około 40 może zarazić się wirusem HIV.


To też poszukam, bo były prowadzone badania par, gdzie jeden partner był zakażony wirusem HIV i uprawiał seks przez prezerwatywę i swojego partnera nie zakaził - co by znaczyło, że prezerwatywa chroni przez wirusem, owszem nie jest to 100%.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 19:01   

Nie wiem, postaram się znaleźć jakieś informacje na ten temat, bo kilka razy obiło mi się to o uszy, było przeprowadzane na ten temat wiele badań i ponoć hipoteza, jakoby prezerwatywa nie chroniła przed HIV się potwierdziła.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-03, 19:06   

WHO napisa³/a:

Dr Kevin De Cock: The best information on the effectiveness of condoms comes from looking at large numbers of couples where one person is infected and the other is not, and following those over time and comparing the rates of transmission of infection in those groups. Comparing high condom users and people who did not use condoms. Such studies suggest that condoms are at least 80%, and possibly more, effective in reducing the transmission of HIV for co-habiting couples.


Najlepsze informacje na temat skuteczności prezerwatyw jest patrząc na dużą liczbę par, gdzie jedna osoba jest zainfekowany, a drugi nie, i po tym czasie a następnie porównanie stawek przeniesienia zakażenia w tych grupach.[...]
Takie badania sugerują, że prezerwatywy są co najmniej 80%, a być może bardziej skuteczne w ograniczaniu transmisji HIV.

I jeszcze:

Cytat:

Question: Condoms - How Effective Are They in the Prevention of HIV?
Answer:
Studies have shown that condoms are highly effective in preventing HIV transmission when used properly. These studies looked at uninfected people in sexual relationships with HIV-infected partners. The studies found that even with repeated sexual contact, 98 to 100 percent of those people who used latex condoms correctly and consistently did not become infected.


Pytanie: Prezerwatywy - ile sÄ… one skuteczne w zapobieganiu HIV?
Odpowiedź: Badania wykazały, że prezerwatywy są wysoce skuteczne w zapobieganiu przenoszenia wirusa HIV, kiedy sa stosowane prawidłowo. Badania te wnioskowano na niezakażonych ludziach w związkach seksualnych z partnerami zakażonych HIV. Na podstawie badań stwierdzono, że nawet po wielokrotnych kontaktach seksualnych, od 98 do 100 procent ludzi, którzy używali prezerwatyw lateksowych prawidłowo i konsekwentnie nie zaraziły.

IdÄ…c dalej tokiem.

Cytat:

Question: Do condoms decrease the risk of sexually transmitted diseases?
Answer: Latex condoms, when used consistently and correctly, are highly effective in preventing transmission of HIV, the virus that causes AIDS. In addition, correct and consistent use of latex condoms can reduce the risk of other sexually transmitted diseases (STDs), including genital ulcer diseases.

While the effect of condoms in preventing human papillomavirus (HPV) infection is unknown, condom use has been associated with a lower rate of cervical cancer, an HPV-associated disease.


Pytanie: Czy prezerwatywy zmniejszają ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową?
Odpowiedź: [...]Ponadto prawidłowe i konsekwentne stosowanie prezerwatyw lateksowych może zmniejszyć ryzyko wystąpienia innych chorób przenoszonych drogą płciową (STD's), w tym choroby wrzodowej narządów płciowych.

Chociaż efekt prezerwatyw w zapobieganiu wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) jest nieznany, stosowanie prezerwatyw wiązało się z mniejszą częstością raka szyjki macicy.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-12-04, 01:49   

Mizantrop napisa³/a:

Pytanie: Czy prezerwatywy zmniejszają ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową?

nie rozumiem do końca tej dyskusji przeciez wiadomo że prezerwatywa to najskuteczniejszy spoósb na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa hiv i chorób przenoszonych drogą płciową.. choć jak wiadomo 100% pewności nie daje...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

księżniczka.  

Stały User



Do³±czy³a: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-05, 12:10   

Cytat:

chciałabym zapytać, jaki jest najlepszy sposób antykoncepcji dla nastolatki ?
chciałabym, żeby był bardzo skuteczny, bo nie chciałabym zajść w ciążę.


najpierw proponuję pogodzić się z tym, że nie istnieje 100% metoda antykoncepcji.
a dopóki tego nie zrobisz wypij szklankę wody zamiast.



co do antykoncepcji przerobiłam gumki, stosunek przerywany [że nie wpadliśmy to słodki jezu jest cud ;o], a teraz biorę tabsy więc problemu nie ma.
aczkolwiek imo każdy kto decyduje się na uprawianie seksu powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji tegoż.
_________________
Babe
In
Total
Control of
Herself
 

sonnka

User


Do³±czy³: 10 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-10, 17:22   

Ja z moim chłopakiem od zawsze stosujemy tylko gumki. Myśleliśmy nawet czy nie powinniśmy zabezpieczać się bardziej, ale do tej pory, a jesteśmy już ze sobą 5 lat wszystko jest ok i żadnej wpadki nie było. Ważne jest to żeby używać dobrych jakościowo prezerwatyw. To jest problem głównie młodych ludzi, którzy często wolą przyoszczędzić parę groszy niż kupić na prawdę dobre gumki. Chociaż z drugiej strony teraz oferta prezerwatyw jest tak szeroka i wszystkie nawet te najtańsze są niezłe jakościowo.
 

EmptyMind  

Wymiatacz



ImiÄ™: Madzia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-11, 18:38   

No cóż. Seks=odpowiedzialność.

Niestety moja koleżanka jest w ciąży (16 lat) i zabiezpieczała się gumkami..
Nie ma rzeczy idealnych, jeśli już ktoś uprawia seks to musi liczyć się z tym że jest wielka prawdopodobność zajścia w ciąże, nawet gdy używa się gumek. Oporócz gumek, trzeba mieć mózg, jeśli to współgra nie powinno zajść do zapłodnienia.
_________________
i tak mijał kolejny dzień..
 

majka3456  

User


Do³±czy³a: 16 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 14:55   

Zgadzam się EmptyMind. Zawsze trzeba myśleć o konsekwencjach i we wszystkim zachować rozwagę.
No niestety tak to jest, że gumki czasami pękają i różnie to bywa potem. Dlatego chyba pewniejsze są tabletki anty. Chociaż wiem, że wiele dziewczyn nie chce bądź nie może ich brać.
Sonnka ciekawi mnie o jakich tanich prezerwatywach mówisz, bo ja do tej pory bałam się eksperymentować z tymi tanimi i jakoś nie jestem do nich przekonana.
_________________
Zgoła odmienna
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 15:44   

I majka tak trzymaj nie ma sensu z tym eksperymentować bo to nie zabawa, a wiadomo jakie mogą być konsekwencję. Lepiej wydać parę groszy więcej, a dla tych co są w stałych związkach i w miarę regularnie uprawiają seks polecam tabletki. Kochać się bez gumki to dużo lepsze uczucie. Chociaż czasem i do tabletek warto gumkę założyć, ostrożności nigdy nie za wiele. Ale jak napisała EmptyMind trzeba mieć głowę na karku w tych sprawach.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-02-16, 15:59   

majka3456 napisa³/a:

Dlatego chyba pewniejsze sÄ… tabletki anty.


Najpewniejsze hormony, jednak z rozwagą brać, co pewien czas przebadać się pod względem zakrzepów i wydolności wątroby.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com