Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: Ostia | 2009-10-18, 11:51

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-27, 08:05   

Fazikus napisa³/a:

Cel brania tabletek w poście leich, wydawał mi się jednoznaczny wiec tak formułowałem swoją wypowiedź. (no chyba że nie był to się pomyliłem)


Nawiązywałam do kwestii zakończenia okresu dojrzewania.
_________________
Drugs&hugs.
 

leich

User


Do³±czy³: 18 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-02-27, 20:18   

Nie chodzi o mnie, o dziewczynÄ™ :)

A jak uważacie, czy jest szansa, że ginekolog przepisze jej w ogóle tabletki ze względu na tak młody wiek?

Jestem świadomy tego, że tabletki budzą kontrowersje, ale nie chcemy polegać wyłącznie na gumkach.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-28, 06:22   

leich, wiemy, że w gumki=niefajnie. Ale warto naciskać na dziewczynę? Tak, czy siak do ginekologa powinna się udać, by ocenić swój stan zdrowia oraz to, czy rozwija się prawidłowo. Dopiero po badaniu ginekologicznym można przejść do jakiegokolwiek doboru środków hormonalnych.
_________________
Drugs&hugs.
 

leich

User


Do³±czy³: 18 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-02-28, 15:16   

nie napisałem gumki=niefajnie. napisałem że nie chcemy polegać tylko na gumkach. tzn gumki tak, ale cos jeszcze by mieć większą pewność. i w grę najbardziej wchodzą tabletki..
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-28, 15:41   

¯adna metoda antykoncepcji i tak nie jest niezawodna. Nie chcę truć, ale zawsze istnieje ryzyko i każdy, nawet stosujący środki hormonalne, musi się z tym liczyć.

Niech Twoja dziewczyna uda się do ginekologa. Dziwi mnie jednak to, że wypowiadasz się w jej imieniu.
_________________
Drugs&hugs.
 

leich

User


Do³±czy³: 18 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-02-28, 17:17   

może źle się wyrazilem, napisałem zwiększa pewność, a wiadomo że pewności nie da się zmniejszać albo zwiększać. chodziło mi o mniejsze ryzyko.

i wypowiadam się w swoim imieniu pytając o kogoś innego. naprawdę dziwi mnie że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, które zdaje się mialas rok temu na maturze. polecam uwazniejsze czytanie postow, to naprawdę pomaga. pozdrawiam :)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-02-28, 21:11   

leich, spokojnie. Nie zyskałeś żadnych podstaw co do tego, by pisać takie słowa o mnie.
Swoją drogą- maturę pisałam przeszło dwa lata temu.

To Twoja dziewczyna powinna wykazać chęć zyskania informacji na ten temat. Jednak nie na forum młodzieżowym, lecz przez ginekologa.
¦wietnie, że także chcesz pozyskać na ten temat informacje, ale co my możemy Tobie powiedzieć? Nie wiem, czy będą bezpieczne dla Twojej dziewczyny. W jaki sposób się rozwija, na co choruje, w jaki sposób przebiega jej cykl menstruacyjny. Skutki uboczne także są kwestią indywidualną.
Moim zdaniem można poczekać ze stosowaniem środków hormonalnych. Ale. Wciąż zależy to od JEJ potrzeb. W mniejszym stopniu WASZYCH.
Tak jak w każdej wypowiedzi już pisałam- to ginekolog ma ocenić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, a tym samym, czy zażywanie tabletek jest dla niej bezpieczne.

Prościej się już nie da.
_________________
Drugs&hugs.
 

leich

User


Do³±czy³: 18 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-02-29, 20:10   

slow, rozumiem Cię. Ale od czego jest to forum? Od pytań, czasem głupich, czasem mądrych. Twoja odpowiedź mnie w pełni satysfakcjonuje.
 

MichalPOL  

User


Do³±czy³: 20 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 01:09   

Witam wszystkich.Mam pytanie dotyczące bliskiej mi osoby.Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowane jedynie brakiem okresu?Tzn. nie występował u tej osoby regularnie,a jeżeli już tak to się spózniał długi czas.Z jakiego powodu kobieta może nie mieć okresu przez 5-6 miesięcy.Czy jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi czy czymś innym?I czy na ten sam brak regularnego odbywania się tego procesu ginekolog zalecił by tabletki?Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-06-20, 06:42   

leich napisa³/a:

Pytanie do dziewczyn: w jakim wieku zaczęłyście brać tabletki? Chodzi mi o to czy są one bezpieczne dla 16-letniej dziewczyny.


Ja zaczęłam brać w wieku 13lat. Jeśli tabletki będą odpowiednio dobrane przez lekarza to są bezpieczne
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 09:52   

MichalPOL napisa³/a:

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowane jedynie brakiem okresu?


właściwie to nie powinno, częściej przepisuje się je z powodu bolesnych miesiączek. niech idzie do gina, ja przy zaniku miesiączki miałam kurację hormonalną duphastonem i od tego powinno się zacząć, a dopiero potem podawać antykoncepcję jeśli jest taka potrzeba.

MichalPOL napisa³/a:

Z jakiego powodu kobieta może nie mieć okresu przez 5-6 miesięcy.


"Przyczyny zaniku miesiączki mogą być bardzo różne. Podstawową przyczyną są zaburzenia hormonalne: najczęściej jest to tak zwana hiperprolaktymia, czyli podwyższenie poziomu prolaktyny. Hormon ten jest odpowiedzialny za wydzielanie mleka po porodzie oraz zatrzymanie owulacji. Jego podwyższony poziom, poza okresem ciąży i połogu, doprowadza do zatrzymania miesiączkowania. Nie tylko nadmiar prolaktyny może być winowajcą. Zaburzenia miesiączkowania mogą być także spowodowane zaburzeniami hormonów tarczycy."

jak kobieta może nie wiedzieć o podstawowych sprawach związanych z jej organizmem, przekaż żeby poczytała o owulacji, pęcherzyku graafa, ciałku żółtym, luteolizie, estrogenach, progesteronach, hormonie folikulotropowym itp.

o, polecam ten link http://zdrowie.gazeta.pl/...0,Owulacja.html
 

bossik  

User


Do³±czy³: 06 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-06, 22:08   

Jak się ma dobrą gumkę i ją się dobrze założy to starczy. Obejrzałem filmik http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be i jak przeczytałem niektóre posty to powinni taki filmik puszczać w gimnazjum na Wychowaniu do życia ww rodzinie.
 

Ziutek de Ziut

User


Do³±czy³: 07 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-07, 10:23   

Fajny ten filmik - mina gościa z 1:18 bezcenna :D

swoją drogą fajnie, że przy okazji reklamy Durex edukuje, w sumie to proste rzeczy ale po ilości niechcianych ciąży wydaje się być czarną magią :)
 

Kolorowosc  

User


ImiÄ™: Koralina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Sty 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-09-22, 14:38   

Po jakim czasie tabletki już zaczynają w pełni działać? Czy razem z nimi należy brać kwas foliowy, czy to nie będzie z nimi kolidowało i czy jest to dobre posunięcie czy całkowicie bez sensu, bo jeśli bierzemy tabletki to na pewno nie zajdzie się w ciążę? Czy tabletki można brać jeśli jest się dziewicą? :-) Te pytania mnie bardzo nurtują. :]
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2012-09-22, 15:38   

Kolorowosc napisa³/a:

Po jakim czasie tabletki już zaczynają w pełni działać?


Od pierwszego dnia brania tabletek zaczynają działać, jednak swoją 100% moc w drugim cyklu już osiągają. Bynajmniej tak było z moimi.

Kolorowosc napisa³/a:

Czy razem z nimi należy brać kwas foliowy, czy to nie będzie z nimi kolidowało i czy jest to dobre posunięcie czy całkowicie bez sensu, bo jeśli bierzemy tabletki to na pewno nie zajdzie się w ciążę?


Należy pamiętać, że żadna forma antykoncepcji nie jest 100% pewna. W ogóle pierwszy raz słyszę żeby ktos z tabletkami kwas foliowy chciał zażywać. Jesli mimo wszystko boisz się ciąży możecie dla bezpieczeństwa jeszcze prezerwatywy stosować.

Kolorowosc napisa³/a:

Czy tabletki można brać jeśli jest się dziewicą?


Jak najbardziej. Nie ma to żadnego znaczenia.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com