Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: Ostia | 2009-10-18, 10:51

Autor

Wiadomo¶æ

xraissa  

Wymiatacz

xraissa



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-02, 21:58   Re: Antykoncepcja

buuuba napisa³/a:

chciałabym zapytać, jaki jest najlepszy sposób antykoncepcji dla nastolatki ?
chciałabym, żeby był bardzo skuteczny, bo nie chciałabym zajść w ciążę.

chciałabym zakupić tabletki antykoncepcyjne, ale trochę się boję, że ginekolog może dziwnie zareagować na niepełnoletnią osobę i nie będzie chciał mi ich przepisać ?
czy wizyta u ginekologa coś kosztuje, i ile około kosztują tabletki ?



Po pierwsze chciałam zauważyć że ginekolog nie ma prawa na Ciebie się krzywo spojrzeć.U mnie w mieście, w przychodni dla młodzieży z problemami hormonalnymi ( nie regularne miesiączki np) była bardzo niesympatyczna Pani doktor która potrafiła zrobić wyrzuty dziewczynie bo np w wieku 17 la straciła dziewictwo.Ja po straceniu tzn wianka poszła na wizytę kontrolną o zrobiła mi awanturę że się puszczam.Jako że moje koleżanki które chodziły do tej samej lekarki ( w całym mieście tylko w 3 szpitalach były tego typu przychodnie) słyszały podobne wyrzuty, a pani doktor zamiast pomagać zwyczajnie stresowała dziewczyny.Tak więc napisałyśmy zażalenie na jej temat/Nie wiem czy to coś dało ponieważ gdy skończyłam 18 rok życia zmieniłam lekarza na normalnego ginekologa.

WRACAJ¡C DO TEMATU. Ginekolog jest lekarzem darmowym ale tylko na NFZ,będąc osobą nieletnią musisz iść do niego z opiekunem by dostać tabletki antykoncepcyjnych których Ci nie polecam ponieważ:
- u tak młodych osób mogą szkodzić
- u osób regularnie palących i w grupie ryzyka mogą powodować raka
- badania wykazały że często u osób które w bardzo młodym wieku zaczynają brać tabletki antykoncepcyjne częsta jest bezpłodność i trudności z zajściem w ciąże.

Sądzę że dobrej jakości prezerwatywy kupowane w aptece i przetrzymywane w dobrych warunkach powinny wystarczyć.Dla pewności możesz się udać do ginekologa i poprosić by Ci przepisał tzw tabletkę po, którą można trzymać po zakupie w domu nawet do 2 lat.Warto ją mieć na wypadek gdyby gumka pękła
_________________
„Wciąż opowiadam ludziom, że jestem w ciąży. Oni mówiÄ…, jak to zrobiÅ‚aÅ›, co bierzesz? A ja mówiÄ™, że wypiÅ‚am butelkÄ™ porto, zapaliÅ‚am kilka fajek i przeleciaÅ‚am obcego faceta.”
 

misio357  

User


Imię: Michał

Do³±czy³: 14 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-04-03, 19:53   

Cytat:

Nie będzie to miało złych skutków w połączeniu z przebiciem błony ? :/



Dla nie wtajemniczonych, chodzi o globulki plemnikobójcze ^,-
 

Khair Udin  

Hiper wymiatacz

Umm Mashakeel



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Lis 2012

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2013-08-16, 12:17   

tabletki, ja biorę Qlairę (ale nie ze względu na współżycie lecz wywolanie okresu) - czuję sie po nich dobrze i nie tyję. Są naturalne, dosyć drogie bo 50 zł.
_________________
Szare niebo pełne ludzkich dusz. Chyba chciałabym być tam już...



 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-08-20, 15:48   

buuuba napisa³/a:

chciałabym zapytać, jaki jest najlepszy sposób antykoncepcji dla nastolatki ?


Tabletki + prezerwatywa. Najlepszy sposób.

buuuba napisa³/a:

trochę się boję, że ginekolog może dziwnie zareagować na niepełnoletnią osobę i nie będzie chciał mi ich przepisać


Mój wujek jest ginekologiem i zawsze powtarza że woli gdy przychodzą do niego nieletnie z pytaniem jak się zabezpieczać niż te "już po fakcie". Przepisze Ci je na 100%.
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-08-29, 20:15   

Prezerwatywy w sumie dobrze zabezpieczają, a i strasznie niewygodne dla faceta nie są. Co najwyżej nieco kosztowne gdy dziewczyna ma spore potrzeby, ale to do przeżycia ;>.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Mieszko  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dominik

Do³±czy³: 20 Maj 2011

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-02-19, 16:14   

¯adne zabezpieczenie nie daje 100 % pewności, że się nie zajdzie. Ale najwygodniejszym sposobem bez chodzenia do ginekologa co chwilę to gumki.
_________________
Stań w obliczu jednego wroga tak, jakbyś miał do czynienia z tysiącem nieprzyjaciół; zetrzyj się z tysiącem nieprzyjaciół tak, jakby był to tylko jeden wróg.
 

Kolorado

User


Do³±czy³: 28 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-28, 21:00   

Hm, z tego co się orientuję, to żele plemnikobójcze nie są na receptę. Można je zakupić w dobrej aptece bez względu na wiek. Po drugie, tajemnica lekarska obowiązuje lekarza w stosunku do pacjenta, który ukończył 16 lat. Także 16 letnia osoba może iść na wizytę do gina, bez opiekuna i może wtedy poprosić o leki antykoncepcyjne. Oczywiście lekarz może się powołać na klauzulę, wiarę i inne bzdety ale większość lekarzy raczej dobierze najlepszą dla danego pacjenta antykoncepcję.

Nie ma 100% zabezpieczenia a w antykoncepcji hormonalnej ważna jest samodyscyplina, przestrzeganie zasad opisanych w ulotce itp. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych metod (tabletki) pod warunkiem stosowania się do zaleceń.

Warto się przygotować do rozmowy z ginem, wypisać swoje wątpliwości, pytania na kartce itp. W stanach np. bardzo popularne są tabletki które łyka się przez 3 miesiące, codziennie, potem tydzień przerwy i kolejne opakowanie. Zapytaj lekarza co on o nich sądzi i czy w Twoim przypadku są one dobre, bo to ostatecznie lekarz rekomenduje antykoncepcje.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-29, 00:05   

No to, że żadne zabezpieczenie nie daje 100% to nawet przedszkolak wie. Po prostu trzeba to umieć robić jeśli się nie chce dzieci. Wielu ludzi robi to z czystej przyjemności nie myśląc o dzieciach.
 

Kolorado

User


Do³±czy³: 28 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-29, 21:30   

Tu bym polemizowała. Stosunek przerywany to nie metoda... Jeśli ktoś tak uważa, to znaczy, że powinien wrócić na lekcje biologi. Nie musi dojść do wytrysku w środku. Niewielka ilość plemników jest już w płynach wydzielanych podczas stosunku. To wystarczy do zapłodnienia. Mężczyźni zapominają o tym, dlatego uważam, że każda kobieta nie powinna zostawiać tej kwestii swojemu partnerowi i sama powinna zadbać o zabezpieczenie.
 

malika  

User



Do³±czy³a: 05 Sty 2016

   

Wys³any: 2016-02-12, 12:32   

Dla mnie wygodniejsze są plastry, bo mam tydzień z głowy, potem naklejam kolejny, ale juz w inne miejsce. Plastry są okrągłe i cienkie to się ie odklejają. Jak dla mnie to super metoda antykoncepcji...
 

frelka

User


Do³±czy³: 14 Mar 2014

   

Wys³any: 2016-02-16, 20:06   

A ja lubię plastry włąsnie za to, że nie trzeba ich zmieniać codziennie bo jestem straszną gapą.
 

malika  

User



Do³±czy³a: 05 Sty 2016

   

Wys³any: 2016-03-08, 10:05   

No właśnie ja też, ale głównie z tego powodu, ze mają mniejszą dawkę hormonów niż zwykłe.
 

bajka

Stały User


Do³±czy³: 11 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-03-25, 16:23   ...

Też fajny sposób :) Ale ja też teraz przyklejam plastry i ta metoda bardzo mi odpowiada.
 

bajka

Stały User


Do³±czy³: 11 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-04-25, 19:23   

Nawet jak ci się pobrudzi to bardzo łatwo jest to wyczyścić :) To najmniejszy problem. A ta metoda ma wile plusów.
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2016-04-30, 17:49   

Plastry nie wyglądają źle tylko jak się wybrudzą, one ogólnie wyglądają źle. Są widoczne, dla mnie to jednak zbyt intymna sprawa, żeby się nią chwalic światu. Wole pigułki, dyskretniejsze. Przed ciążą brałam cilest, ale został wycofany, więc teraz biorę elin, identyczny skład. Dobrze się po nich czuję.
_________________
:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com