Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Shina96  

User

Happy Girl ^^



ImiÄ™: Asia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Kwi 2013

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2013-11-26, 20:49   

Makabra pierwszy raz takie rzeczy rysowałam z głowy tak? Chyba od razu cudów nie można się spodziewać -,-'' na kartkach w kratkę, bo nie miałam czystych przy sobie a chciałam porysować. Odciski palców były zrobione specjalnie.
DeSade jako demon z drugiej serii miał czerwone ;P
_________________
"Czytanie jest jak krew w moich żyłach, jak narkotyk i jest... magiczne"
"Mimo wszystko zawsze pozostaje siÄ™ tym, kim siÄ™ jest."
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-11-26, 20:56   

Dobrze,. nie oglądałam drugiej, wybacz/
_________________
W miękkim futrze kota
 

Shina96  

User

Happy Girl ^^



ImiÄ™: Asia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Kwi 2013

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2013-11-26, 20:58   

DeSade luz nic się nie stało :)
_________________
"Czytanie jest jak krew w moich żyłach, jak narkotyk i jest... magiczne"
"Mimo wszystko zawsze pozostaje siÄ™ tym, kim siÄ™ jest."
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-27, 09:27   

Odpuść sobie te podpisy na rysunkach, są zbędne. Każdy się domyśli co praca przedstawia.
Nie rozmazuj ołówka paluchem, ewentualnie chusteczką. Nakładaj więcej warstw ołówka, będzie naturalniej. Nie rób takich grubych linii, to mają być jedynie delikatne pociągnięcia ołówka.
Dłonie są obleśne, palce wyglądają jak serdelki. Anime nawet dobre ale kreska taka średnia na jeża.
Reasumując - jak dla mnie przeciętnie.
_________________
Enjoy capitalism!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-11-27, 15:32   

Ołówka nie rozmazuje się, nigdy.
Przynajmniej tak uczył mnie wujek, profesjonalista.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Shina96  

User

Happy Girl ^^



ImiÄ™: Asia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Kwi 2013

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2013-11-27, 16:19   

Przede wszystkim to nie jest Anime.... Chusteczką niewygodnie mi się rozmazuje, a palcem uczył mnie mój profesor ze szkoły który jest po dobrych studiach plastycznych i twierdził że palcem lepiej rozmazywać bo lepsze ma się wyczucie jak mocno rozetrzeć ten ołówek. Z resztą mówię, że to są prace pierwsze z głowy, więc od razu perfekcyjne nie będą -,-''
_________________
"Czytanie jest jak krew w moich żyłach, jak narkotyk i jest... magiczne"
"Mimo wszystko zawsze pozostaje siÄ™ tym, kim siÄ™ jest."
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-11-27, 16:27   

No proszÄ™. I kto ma racjÄ™ !!!
_________________
W miękkim futrze kota
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-27, 18:07   

To jakiś dziwny profesor, bo na zajęcia artystyczne również chodziłam. Chusteczka jest zdecydowanie bardziej estetyczna ale to Twoja sprawa jak rysujesz. W porządku, nie wymagam żeby były idealne. Po prostu napisałam co można zmienić i nad czym popracować
_________________
Enjoy capitalism!
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-11-27, 19:37   

Drazni mnie to twoje rozcieranie, paluchy nieco przerazajÄ…ce, Skoro rysujesz do zrelaksowania, to dlaczego pokazujesz te prace? Krytykujemy, bo chcemy abys wziela nieco do serca i byla lepsza w tym co robisz.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-11-27, 20:22   

Shina96 napisa³/a:

Przede wszystkim to nie jest Anime.... Chusteczką niewygodnie mi się rozmazuje, a palcem uczył mnie mój profesor ze szkoły który jest po dobrych studiach plastycznych i twierdził że palcem lepiej rozmazywać bo lepsze ma się wyczucie jak mocno rozetrzeć ten ołówek. Z resztą mówię, że to są prace pierwsze z głowy, więc od razu perfekcyjne nie będą -,-''



To głupio zrobił, że poradził na początek takie metody. Chusteczka ok, tyle że efekt podobny jak paluchem. I gówno prawda, że lepsze wyczucie. Jak ktoś łapy nie ma to palcem tylko krzywdy zrobi. :-) I nie traktuj tego jako prowokacji a krytykę bo nie mam na celu zniechęcić cię do rysowania. Tylko trzeba liczyć się z tym, że nie każdy głaska po głowie. Wejdź sobie tutaj -> http://ilojleen.blogspot.com/2012/06/jak-cieniowac-i-jak-nie-cieniowac.html i poczytaj no trochę.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-29, 22:37   

A mnie też dyplomowany artysta plastyk uczył że w ogóle rysowanie konturowe to upośledzona technika i nie powinno się w ogóle tak rysować bo w rzeczywistości widzi się światło, a nie kontury.

Technika zależy od konwencji i predyspozycji fizycznych. Jak ktoś ma potliwe dłonie to nie może rozcierać palcem bo tylko zniszczy papier.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-11-29, 22:41   

philosophus napisa³/a:

A mnie też dyplomowany artysta plastyk uczył że w ogóle rysowanie konturowe to upośledzona technika i nie powinno się w ogóle tak rysować bo w rzeczywistości widzi się światło, a nie kontury.



No tak, a potem wychodzi z uczelni rocznie 20-stu artystów plastyków i wszyscy na jedno kopyto rysują. :-D
Każdy rysuje, jak czuje. Fakt, warto wcześniej być zaznajomionym z ogólnymi "zasadami" budowania bryły, ale nie ma co się zatracać w tych sztywnych wytycznych.
_________________
meow
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-30, 11:20   

philosophus napisa³/a:

A mnie też dyplomowany artysta plastyk uczył że w ogóle rysowanie konturowe to upośledzona technika i nie powinno się w ogóle tak rysować bo w rzeczywistości widzi się światło, a nie kontury.



Jasne, ale trzeba wiedzieć gdzie umieścić światłocień, a trzeba się czymś wspomagać.
_________________
Enjoy capitalism!
 

SurvivePlease  

User

Melancholia



Wiek: 26

Do³±czy³a: 08 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-09, 15:58   

Proponuję korzystanie z różnych ołówków. Szkice wykonuj delikatnymi pociągnięciami. Nie mogę znieść mocnych konturów, w niektórych moich pracach miałam z nimi problem i przez to śniły mi się koszmary. Teraz na szczęście zginęły w zapomnieniu.
Jeżeli chcesz kolorować prace to na bloku technicznym je wykonuj. I najważniejsze zainwestuj w jakieś lepsze kredki. Najlepiej miękkie. Odnoszę wrażenie, że to kredki bambino. Rysuj więcej kresek, a nie cieniuj cały rysunek paluchem. I nie spiesz się. Podstawa to dobry szkic.
Masz jakieÅ› nowe prace?
_________________
Spadam
Pomiędzy zdania
W niedorzeczności
Bez wahania
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-02-10, 12:36   

:?: Jeśli boimy się lub nie potrafimy przyjąć krytyki, to lepiej nie zakładać tematu. A tu krytyka jest jak najbardziej konstruktywna.
Po pierwsze, odrysowanie to dobre ćwiczenie, ale nie sztuka -moim zdaniem. Widać, że rysunek lubisz, ale nie jest to Twoja najmocniejsza strona - bo gdy przyszło co do czego to widać, że rysujesz przeciętnie. Dłonie zupełnie nie wyszły, przypominają szpony jakiejś morskiej istoty (te błony).
Trochę rozbawiły mnie Twoje usprawiedliwienia, że to pierwszy raz z głowy. W takim razie potrenuj trochę a potem wrzuć tu prace już dopieszczone.

Jeśli lubisz kredki kup bardziej miękkie. Kup kilka ołówków, cwicz nacisk, cieniowanie, sprobuj węglem.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com