Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-11, 15:09   

Nie dla mnie, o ile słuchowiska jeszcze przejdą jako tako bo uznaję to za prawdziwą sztukę, to audiobooki - przekleństwo. Mam "Pana Tadeusza" i "Quo Vadis". Nie potrafię tego słuchać, szczególnie że zwykle lubię się "męczyć" nad tekstem, interpretować go, nierzadko jedną kwestię czytać po kilkanaście razy, powoli, jak coś lepsze to nawet na głos z odpowiednią tonacją. Audiobook odbiera mi tą możliwość.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-13, 18:20   

Audiobooki są dla miernot, które nie są w stanie przeczytać 200 stronic dziennie.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-06-13, 19:50   

Kiedyś słuchałem. Teraz jakoś mi przeszło. Głównym atutem było to że mogłem się walnąć w dowolnej pozycji, przy zgaszonym świetle, odpoczywać i sobie wszystko wyobrażać.
 

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-13, 20:12   

W moim przypadku to audiobooki nie są dobrym wyjściem, nie potrafię się skupić. Zawsze coś rozproszy moją uwagę i się gubię :-P
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-06-15, 06:46   

Nie lubiÄ™.
Uważam,że nic nie zastąpi mi czytania książki oraz moich osobistych rytuałów z tym związanych.Zwłaszcza,że podczas czytania zwykle słucham lecącej w tle muzyki,a z tego nie potrafiłabym zrezygnować.Ponadto wolę widzieć tekst,powracać do niektórych słów,przewracać strony.
Aczkolwiek audiobooki pamiętam z dzieciństwa.Swego czasu można było zakupić w kioskach książeczki z audiobookami na małych kolorowych kasetach.W swojej kolekcji miałam Królewnę ¦nieżką,Tomcio Palucha etc.Następnie,gdy leżałam przez dłuższy czas w szpitalu dostałam kilka części Harrego Pottera.Wtedy owszem umilały chwile.Niemniej były to moje jedyne doświadczenia z audiobookami i nie sądzę,bym w przyszłości miała jeszcze z nimi styczność.
_________________
Drugs&hugs.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-06-16, 15:43   

Tradycyjnego czytania książek nic nie zastąpi. Czytając mogę zanalizować, zinterpretować na swój sposób dany fragment, przeczytać po kilka razy by lepiej zrozumieć itp.
Jednak z drugiej strony nie skreślałabym audiobooków. Dlaczego? Bo w ostatnich miesiącach, między przygotowaniami do matury, czytaniem książek do prezentacji, zdawaniem ostatków w szkole i własnym życiem - nie miałam czasu czytać. A została mi masa lektur, które trzeba było czytać 1 na dwa tygodnie. I gdyby nie audiobooki, to chyba bym nie podołała. Mogłam nudne lektury odsłuchiwać w drodze do i ze szkoły, przed spaniem, sprzątając... Dzięki temu miałam więcej czasu dla siebie i na naukę.
Tak więc nie uważam tej formy za taką koszmarną. No, ale każdy ma prawo do swojego zdania ;)
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Fuksja

User


Do³±czy³: 21 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-21, 20:06   

Polecam „Drugi pokój. Lalek”, autor Zbigniew Herbert
Autor sztuki stawia przed słuchaczem liczne pytania o nasz stosunek do drugiego człowieka, często żyjącego za ścianą obok. To pytania trudne, dotykające najgłębszych pokładów ludzkiej wrażliwości i zmuszające do refleksji.
oraz
„Czapa, czyli Å›mierć na raty” Janusza KrasiÅ„skiego. W sÅ‚uchowisku realizm przeplata siÄ™ z absurdem, a dramat staje siÄ™ czarnÄ… komediÄ…. Akcja przedstawienia dzieje siÄ™ w celi wiÄ™ziennej, gdzie od trzech lat na zatwierdzenie wyroku Å›mierci czekajÄ… dwaj wielokrotni mordercy.
oraz
„Narrenturm” to pierwsza i jednyna w Polsce MEGAPRODUKCJA - ponad 100 aktorów, muzyka filmowa, efekty specjalne
 

Jacob  

User

Don't copy



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Sty 2010

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2010-06-26, 14:13   

Audiobooki zawsze se ściągałem z neta jak mi sie lektury czytać nie chciało
 

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-26, 14:23   

Jacob napisa³/a:

Audiobooki zawsze se ściągałem z neta jak mi sie lektury czytać nie chciało


Zawsze czytam książki, starsze pokolenia tego nie zrozumieją Panie Jacob.
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

andzica

User


Do³±czy³: 06 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-11, 16:42   

Audiobooki są świetną formą czytania własciwie słuchania...możemy słuchac zawsze wtedy kiedy nie możemy czytac: w autobusie, w tramwaju czy w samochodzie...w drodze do szkoły czy pracy, świeta sprawa....również w wannie i przed snem:)

Polecam kobietom książke "Mężczyzna od A do Z" Piotra Marta - świetna jeśli chcecie choć troche zrozumiec facetów...no i napisana przez faceta więc z pewnością wiarygodna:D

Pozdrawiam...ja kupujÄ™ na bezkartek.
_________________
www.bezkartek.pl ---->cała masa audio i e-booków.POLECAM!!!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com