Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-28, 15:41   audiobooki i sÅ‚uchowiska

Lubicie, słuchacie? Moim zdaniem jest to rzecz znakomita, szczególnie słuchowiska, które naprawdę potrafią zarazić klimatem. Oczywiście zdarza się, że wykonanie jest kiepskie lub po prostu odbiega klimatem od tego, czego chcielibyśmy posłuchać (np. dobry, choć irytujący odczyt Lubiewa Witkowskiego;)).
Macie jakieś ulubione? Ja najbardziej zapamiętałem słuchowisko 'Czyż nie dobija się koni?' H. McCoya. Naprawdę polecam.
_________________
filmnotki
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-10-28, 16:33   

Szczerze to nigdy mi nawet to na myśl nie przyszło.
Nie próbowałam.
 

Trawek  

Wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 27

Do³±czy³: 19 Sie 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-10-28, 17:58   

Jest to jakaÅ› alternatywa...ale wole poczytac, bo to bardziej rozwijajace...ale czasami i tak mi sie nie chce. Szkoda tylko, ze wiekszosc jest platnych, ale zawsze mozna z kas "ukrasc" :wstyd:
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-28, 18:42   

Wiesz, nie nazwałbym tego alternatywą, ponieważ książki w wersji audio stwarzają sporo możliwości niedostępnych przy wersji papierowej. Znakomicie pobudzają wyobraźnię - szczególnie słuchowiska. Pomijając fakt, że nie męczy się wzroku (nie wiem, jak wy, ale mnie zdarzało się czytać przy naprawdę słabym świetle), można sobie książeczkę puścić na słuchawkach, leżąc nocą w łóżku przy zgaszonym świetle, w autobusie, podczas spaceru. Jeśli nie próbowaliście, naprawdę polecam.

Trawek napisa³/a:

Szkoda tylko, ze wiekszosc jest platnych


Tak samo jak i książki w tradycyjnej formie;) Poza tym czasami są dodawane do gazet i można je też wypożyczyć w bibliotekach.
_________________
filmnotki
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-29, 11:53   

Czytanie daje o wiele większą satysfakcję - jest to oczywiście tylko moje zdanie.

Słuchowiska mi Audiobooki mnie jakoś nie interesują... To dla mnie takie troche pójście na łatwiznę.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:26   

Jak byłam mała i leżałam w szpitalu słuchałam chyba Harrego Potter,aby szybciej zasnąć.
O wiele większą przyjemnością jest dla mnie czytanie.
_________________
Drugs&hugs.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:29   

Raczej nie dla mnie. Wolę jednak poczytać. Ot, dla zasady.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:35   

Nie lubię, nie słucham. Tylko raz mialam okazję ale po 30s zrezygnowałam. To nie dla mnie. Wolę w tradycyjny sposób czytać książkę.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:42   

nie słucham. nie znoszę.
nie potrafię się skupić i słuchać czytanego tekstu.
wolę po prostu, usiąść z książką i przeczytać "po staremu":P
_________________
meow
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-10-30, 17:45   

Nigdy nie słuchałam.
Niestety chyba będę zmuszona zacząć bo nawał lektur i innych zajęć jest okropny.
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-31, 20:07   

Ustalmy na początku, że audiobook i słuchowisko radiowe to dwie zupełnie różne rzeczy. To pierwsze to po prostu przeczytanie książki przez lektora, drugie jest czymś bardziej złożonym, z aktorami grającymi poszczególne role, warstwą dźwiękową typu śpiew ptaków, odgłos otwieranych drzwi. Coś jak film, ale bez obrazu, więc duże pole do popisu dostaje wyobraźnia.

Ale ja jakoś nie szaleję ani za jednym, ani za drugim. ¦ciągnąłem sobie jakiś czas temu słuchowisko "Gra w klasy" Cortazara i to nie to samo, nie umiałem się zupełnie wczuć w klimat.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Anty  

Wymiatacz

I'm a legal alien



Do³±czy³: 05 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-31, 22:13   

Tylko "Krzyżaków" i "Antygonę" słuchałem, resztę lektur przeczytałem w tradycyjny sposób (nie żadne streszczenia, czytanie książek to klucz do potęgi).

Myślę, że audiobook jest przeznaczony dla osób niewidomych, żeby im ułatwić choć trochę życie.

Aczkolwiek wspominana "Antygona" kompletnie mi "nie wchodziła", gdy ją czytałem. Słuchając wczułem się w te klimaty i raz dwa ją zrozumiałem.
_________________
"Przed Elvisem nie było niczego" (J.Lennon)
 

Ostatnio zmieniony przez Anty 2009-10-31, 22:23, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-31, 22:20   

Hm. Nigdy nie słuchałam żadnego audiobooku. Słuchowiska zreszatą też chyba nie, a przynajmniej sobie nie przypominam.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-01, 18:39   

Anty, niewidomi mają też Braille'a. Jeśli nie próbowaliście, wiedzcie, że to zupełnie inna jazda, coś pośredniego między filmem i książką, z pewnością nie jest to wyłącznie wygodniejszy sposób przeczytania książki. Szczególnie jeśli chodzi o słuchowiska.
_________________
filmnotki
 

alicy  

Stały User


Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-06-11, 12:25   

Myślę, że jednak audiobooki dla niewidomych są zbawienną sprawą, biorą pod uwagę to, że nie ma zbyt wielu książek Braille'em, bardzo ciężko jest coś takiego dostać, a jak już są, to kasę trzeba na nie nieziemską wyłożyć. Taki audiobook to naprawdę fajna sprawa. Niektóre wydawnictwa już zaczynają się zajmować wydawaniem audiobooków. Z tego co wiem, to goneta.net miała takie książki, teraz widziałam u nich na stronie "Jeszcze jeden dzień w raju" - podobno niezła pozycja.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com