Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

music_love

User


Do³±czy³: 07 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-06-30, 22:43   Badania krwi

Mam pewien problem zdrowotny, dosyć wstydliwy(nie, nie dotyczy układu rozrodczego, seksu itd), chcę to załatwić samodzielnie. Wiem na 100% co to jest(nie trzeba być lekarzem do tego). Muszę mieć to potwierdzone badaniami. Wiem, że wyjdzie mi to w podstawowych badaniach krwi, moczu, kału. Czy mogę sobie tak po prostu pójść rano do laboratorium(?) i powiedzieć, że chce zrobić badania prywatnie? Ile mniej więcej będą kosztowały? Muszę się umówić wcześniej czy nie? Wyciągać jakieś karty?
Kiedy już dostanę wyniki(które na 100% potwierdzą co podejrzewam)- co dalej. Mam iść do lekarza rodzinnego? Chciałabym tego uniknąć bo to znajoma moich rodziców, a jestem niepełnoletnia(jeszcze pół roku) więc wszystko moze im powiedzieć. Albo chociażby napomknąć, że u niej byłam. Czy mogę iść do jakiegoś innego lekarza i jak to załatwić? Proszę o instrukcje krok po kroku, uświadomiłam sobie jak ciemnym dzieckiem jestem, że nie potrafię się zapisać do lekarza.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2014-06-30, 22:58   

music_love, nie bardzo wiem o jaki problem Ci chodzi. Większość laboratorium, czy szpitalnych czy prywatnych ma swoje cenniki, nawet w necie. :) Poszukaj ile kosztuje Twoje badanie, sprawdź godziny, w których pobierają materiał.
Przy odebraniu wyniku możesz zapytać w labo do jakiego lekarza specjalisty się najlepiej udać.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

music_love

User


Do³±czy³: 07 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-07-01, 00:01   

Po prostu nie wiem jak technicznie to bd wyglądało. Zawarłam to wszystko wyżej. Czy jeżeli jestem niepełnoletnia mogę sama się zapisać do lekarza- nie tego, do którego mnie rodzice całe życie prowadzają. Czy muszę mieć jakieś konkretne dokumenty ze sobą i jak je zdobyć.
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-07-01, 01:03   Re: Badania krwi

music_love napisa³/a:

Czy mogę sobie tak po prostu pójść rano do laboratorium(?) i powiedzieć, że chce zrobić badania prywatnie? Ile mniej więcej będą kosztowały? Muszę się umówić wcześniej czy nie? Wyciągać jakieś karty?


Po pierwsze nie musisz ich robić prywatnie. Wystarczy, że pójdziesz do lekarza rodzinnego i powiesz, że potrzebujesz skierowanie na badania laboratoryjne, bo potrzebujesz do jakiejś książeczki albo po prostu chcesz zrobić profilaktycznie. Z doświadczenia wiem, że w POZ skierowanie na badania laboratoryjne dają od ręki, nawet nie pytając do czego są Ci potrzebne. Więc nie musisz od razu podawać prawdziwego powodu, jeśli zapytają powiedz, że do książeczki albo potrzebujesz do szkoły i tyle.
Jeśli jednak mimo wszystko będziesz chciała zrobić prywatnie, najlepiej zadzwoń do wybranego laboratorium i zapytaj o koszt interesujących Cię badań i jak to u nich wygląda. Ze skierowaniem idzie się bezpośrednio do laboratorium (rano), nie trzeba się wcześniej umawiać. Jak to wygląda prywatnie, tego nie wiem.
Do wykonania badań laboratoryjnych nie potrzeba żadnych kart ani dokumentacji medycznej.

music_love napisa³/a:


Kiedy już dostanę wyniki(które na 100% potwierdzą co podejrzewam)- co dalej. Mam iść do lekarza rodzinnego? Chciałabym tego uniknąć bo to znajoma moich rodziców, a jestem niepełnoletnia(jeszcze pół roku) więc wszystko moze im powiedzieć. Albo chociażby napomknąć, że u niej byłam. Czy mogę iść do jakiegoś innego lekarza i jak to załatwić?


Z wynikami koniecznie do lekarza. Odradzam diagnozowanie i leczenie się na własną rękę przez internet. Lekarza obowiązuje tajemnica lekarska. Jeśli masz skończone 16 lat, wystarczy powiedzieć, że nie upoważniasz nikogo do informacji o Twoim stanie zdrowia, wtedy lekarz nie ma prawa nikomu powiedzieć ani dać wglądu do Twojej dokumentacji.
Czy możesz iść do innego lekarza? Możesz iść do specjalisty prywatnie lub z NFZ. Jak to zrobić? Po prostu się zarejestrować, ale żeby iść z NFZ do większości specjalistów potrzebujesz skierowanie od lek. rodzinnego i zazwyczaj długi czas oczekiwania na wizytę.
Można też zmienić lek. rodzinnego, ale żeby to zrobić samodzielnie trzeba być pełnoletnim.
Generalnie nie masz co się obawiać wizyty u swojego obecnego lekarza, bo tak jak mówiłem bez Twojej zgody nie może nikogo informować o Twoim stanie zdrowia.

music_love napisa³/a:

Czy jeżeli jestem niepełnoletnia mogę sama się zapisać do lekarza


To zależy od lekarza. Teoretycznie jest przepis, że osoba niepełnoletnia korzystająca ze świadczeń medycznych powinna być z opiekunem prawnym. W praktyce wygląda to różnie, więc najlepiej zapytaj jeszcze przed wizytą. Myślę, że nie powinno być problemu, tym bardziej, ze do 18 brakuje Ci tylko pół roku.
 

Donina  

User


Wiek: 24

Do³±czy³a: 02 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-02, 13:53   

Bez sensu żebyś robił to prywatnie. Idź do lekarza rodzinnego, on powinien wszystko stwierdzić. Jeśli będzie mieć jakieś wątpliwości to zapisze Cię na wszelkie badania. No i obowiazuje tajemnica lekarska, bez spiny.
 

ZlecenieSeo

User


Do³±czy³: 09 Lut 2018

   

Wys³any: 2018-02-09, 15:59   

ja kiedyś korzystałem z mobilnej pielęgniarki, przyjechała pobrała krew i wynik po paru dniach http://www.mobilnepielegniarki.pl
_________________
usługi pielęgniarskie Gdańsk
wizyty domowe Gdynia
wizyty domowe Gdańsk
usługi pielęgniarskie Gdynia
mobilne usługi pielęgniarskie
 

elabarbara

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2017

   

Wys³any: 2018-10-21, 10:35   

Uważam, że nie powinno być problemu z wykonaniem badań prywatnie, trzeba poszukać laboratorium a na pewno gdzieś mają cennik. Jeśli będziesz szukac w necie serwisu gdzie można interpretować wyniki polecam serwis wylecz.to. Ja tam ostatnio szukałam o leukocytach i znalazłam https://wylecz.to/badania-laboratoryjne/leukocyty/ . Bynajmniej wiedziałam jakie mam wyniki, zanim poszłam do lekarza na umówioną wizytę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com