Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

Jimmy FoX  

VIP

Imi─Ö: Tomasz

Do│▒czy│: 26 Lip 2008

Sk▒d: Birmingham

Wys│any: 2014-09-01, 23:46   

hipsta napisa│/a:

Ale to wygl─ůd strony przyci─ůga, zas┼éanianie si─Ö tre┼Ťci─ů to jedynie wym├│wka :)

Z jednej strony masz racj─Ö, bo wygl─ůd przyci─ůga, ale z drugiej to w┼éa┼Ťnie tre┼Ť─ç jest najwa┼╝niejsza na blogu. A drugim wa┼╝nym aspektem jest to, by dobrze si─Ö bloga czyta┼éo. Nic z kolorowego szablonu, je┼Ťli ci─Ö┼╝ko czyta si─Ö wpis z powodu ┼║le dobranej czcionki, oczojebnych kolor├│w itd. Poza tym, jak ju┼╝ si─Ö wchodzi na czyjego┼Ť bloga, warto przeczyta─ç cho─ç jeden wpis. Je┼Ťli nas zainteresuje, to mimo braku szaty graficznej b─Ödziemy na stron─Ö zagl─ůda─ç.

esendem napisa│/a:

Nie znam si─Ö na kodzie html na tyle, ┼╝eby stworzy─ç co┼Ť ciekawego.

Wiesz, ja te┼╝ nie zna┼éem si─Ö na HTML i modyfikowa┼éem gotowe szablony, by jako┼Ť wsp├│┼égra┼éy z moim blogiem. Sp─Ödza┼éem przy tym d┼éugie godziny, bawi┼éem si─Ö tym metod─ů pr├│b i b┼é─Öd├│w i wysz┼éo to naprawd─Ö nie┼║le. Je┼Ťli faktycznie chcesz mie─ç ┼éadny szablon, znajd┼║ gotowca w necie. Mo┼╝esz go zmodyfikowa─ç na w┼éasn─ů r─Ök─Ö, ale musisz sp─Ödzi─ç przy tym troch─Ö czasu. Mo┼╝esz te┼╝ kupi─ç szablon, a jego autor sam profesjonalnie zmodyfikuje go, by dobrze funkcjonowa┼é u Ciebie. Ja w sumie te┼╝ mog─Ö si─Ö tym zaj─ů─ç, ale za drobn─ů op┼éat─ů. Polecam jednak samodzieln─ů zabaw─Ö, bo dojdziesz do wprawy i w przysz┼éo┼Ťci b─Ödziesz mog┼éa sama ustawia─ç szablony.

esendem  

Mega wymiatacz

Do│▒czy│a: 02 Maj 2011

Wys│any: 2014-09-05, 15:18   

Jestem ┼Ťwiadoma tego, ┼╝e wygl─ůd bloga jest rzecz─ů wa┼╝n─ů, aczkolwiek nie widz─Ö chwilowej potrzeby, aby si─Ö bardziej w ten temat zag┼é─Öbia─ç. Wola┼éam postawi─ç na minimalizm, aby odbiorca najpierw zauwa┼╝y┼é tre┼Ť─ç. Jest to ca┼ékiem pomocne, poniewa┼╝ wiem wtedy, w kt├│r─ů stron─Ö i┼Ť─ç. Blogowa┼éam ju┼╝ wcze┼Ťniej na troch─Ö inne tematy, dlatego te┼╝ zale┼╝y mi g┼é├│wnie na ocenie tre┼Ťci, bo publikowanie tego typu post├│w, by┼éo dla mnie swego rodzaju skokiem na g┼é─Öbok─ů wod─Ö.

Co do opanowania kodu, nie do ko┼äca mia┼éam na my┼Ťli to, ┼╝e kod html jest mi kompletnie obcy. Znam bardzo du┼╝o polece┼ä i wiem mniej wi─Öcej jak je wykorzystywa─ç i tutaj w sumie wracam do punktu wyj┼Ťcia. Je┼╝eli tre┼Ť─ç si─Ö przyjmie, popracuj─Ö nad wygl─ůdem.
Nie chc─Ö wprowadza─ç zbyt wielu por├│wna┼ä, ale kto┼Ť, kto interesowa┼é si─Ö blogowaniem, od za┼é├│┼╝my, 2007 wstecz wie, ┼╝e najbardziej wp┼éywowi blogerzy mieli w nosie wygl─ůd bloga ;)

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols

Do│▒czy│a: 01 Pa╝ 2010

Wys│any: 2014-09-06, 01:42   

Przesta┼éam czyta─ç po tym, jak zobaczy┼éam, ┼╝e napisa┼éa┼Ť "t─ů", zamiast "t─Ö" (to naprawd─Ö jest okropny b┼é─ůd, kt├│ry pokazuje, ┼╝e raczej nie masz na my┼Ťli "szkoli─ç warsztat", ale ... tutaj mo┼╝e lepiej nie napisz─Ö tego, co mia┼éam napisa─ç)./dobra, jeszcze troszk─Ö poczyta┼éam, ale to tylko utwierdzi┼éo mnie w mojej opinii.

Brakuje jakiego konkretnego elementu, kt├│ry ┼é─ůczy┼éby Twoje wpisy w sp├│jn─ů ca┼éo┼Ť─ç (oczywi┼Ťcie opr├│cz tego, ┼╝e to s─ů tylko i wy┼é─ůcznie Twoje przemy┼Ťlenia, czasami przeplatane jakimi┼Ť naukowymi terminami, albo innymi udziwnieniami, czyli chaos). Brakuje jakich┼Ť schemat├│w, ┼é─ůcznika pomi─Ödzy postami. Styl jest niechlujny i g┼é├│wnie ten przymiotnik charakteryzuje Twoje wpisy. Od stylu, po j─Özyk, w kt├│rym s─ů konkretne elementy postu, na szacie graficznej ko┼äcz─ůc (oczywi┼Ťcie po drodze jeszcze mo┼╝na wymienia─ç xyz). Wszystko jest na poziomie "licealistki z aspiracjami, ale kt├│rej brakuje tego czego┼Ť, co mog┼éoby wszystko popchn─ů─ç do przodu". Generalnie nie wida─ç tam jakiego┼Ť wi─Ökszego celu, tylko wrzut kilku post├│w, tak jakby nawet r├│┼╝nych autor├│w, specjalist├│w z r├│┼╝nych dziedzin. Takie blogerskie "vi vi vi" na traktor show w Bydgoszczy. Strasznie razi mnie g┼é├│wnie j─Özyk. Czasami jednak warto odej┼Ť─ç od j─Özyka potocznego, bo na d┼éu┼╝sz─ů met─Ö to nie zdaje egzaminu. Szczeg├│lnie w przypadku ludzi, kt├│rych szybko zaczyna denerwowa─ç brak przecink├│w w pewnych miejscach, czy inne "drobnostki", kt├│rych jest tam zadziwiaj─ůco du┼╝o. Twoje posty nie ociekaj─ů dziennikarstwem. Raczej pami─Ötnikiem sfrustrowanej nastolatki. Ale spokojnie - du┼╝o ludzi to przeczyta. Razi w oczy niekonsekwencja w przypadku j─Özyka, w kt├│rym piszesz - ju┼╝ wida─ç to po nag┼é├│wkach na g├│rze - raz jest "lifestyle", raz "rozrywka", o "etykietach" nie wspomn─Ö (ups, wspomnia┼éam :)). W tytu┼éach to samo. Rozumiem, ┼╝e czasami chcesz pokaza─ç, ┼╝e nie tylko polskim j─Özykiem cz┼éowiek ┼╝yje, ale brak konsekwencji niestety niszczy zamierzony efekt. Brak jakiej┼Ť koncepcji w tworzeniu tytu┼é├│w - raz jest to kr├│tkie zdanie, raz jaki┼Ť frazes, raz nawet "hasztag" si─Ö znalaz┼é. Forma, w jak─ů ubierasz tekst te┼╝ nie jest jednolita. Por├│wnaj sobie form─Ö, w jak─ů oprawi┼éa┼Ť tekst "wst─Öpny" (chodzi mi o form─Ö na stronie g┼é├│wnej, form─Ö skr├│con─ů postu) o filmie "Gwiazd ...", a w jak─ů form─Ö oprawi┼éa┼Ť tekst "But I'm 90's BITCH.", czy te┼╝ "Because no great story ever started with someone eating salad.". Chodzi mi g┼é├│wnie o czcionk─Ö i roz┼éo┼╝enie tekstu. Swoj─ů drog─ů - jaki jest sens umieszczania etykiety "movies", skoro jest to blog jedynie w j─Özyku polskim? To samo dotyczy opisu "autora bloga". To tylko i wy┼é─ůcznie sprowadza bloga do funkcji internetowego Bravo - pomieszanie z popl─ůtaniem, do tego jaka┼Ť sztuczna, b┼éyszcz─ůca bi┼╝uteria - to wszystko naprawd─Ö niszczy ca┼éy efekt, dodaj─ůc nawet do wszystkiego odrobin─Ö kiczu.

Wed┼éug mnie to nie jest ┼╝adna dziennikarska pr├│ba. Ani na poziomie wizualnym, ani na poziomie j─Özykowym - o ile wygl─ůd mo┼╝na wybaczy─ç, to ju┼╝ tre┼Ť─ç raczej jest ci─Ö┼╝ko omin─ů─ç, a w takiej formie raczej nie zdaje egzaminu.

Swoj─ů drog─ů - robisz co┼Ť w kierunku dziennikarstwa? Studia? Nauka? Hobby?

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-07, 13:14   

bottle_of_dreams napisa│/a:

Przesta┼éam czyta─ç po tym, jak zobaczy┼éam, ┼╝e napisa┼éa┼Ť "t─ů", zamiast "t─Ö" (to naprawd─Ö jest okropny b┼é─ůd, kt├│ry pokazuje, ┼╝e raczej nie masz na my┼Ťli "szkoli─ç warsztat", ale ... tutaj mo┼╝e lepiej nie napisz─Ö tego, co mia┼éam napisa─ç)./dobra, jeszcze troszk─Ö poczyta┼éam, ale to tylko utwierdzi┼éo mnie w mojej opinii.

Brakuje jakiego konkretnego elementu, kt├│ry ┼é─ůczy┼éby Twoje wpisy w sp├│jn─ů ca┼éo┼Ť─ç (oczywi┼Ťcie opr├│cz tego, ┼╝e to s─ů tylko i wy┼é─ůcznie Twoje przemy┼Ťlenia, czasami przeplatane jakimi┼Ť naukowymi terminami, albo innymi udziwnieniami, czyli chaos). Brakuje jakich┼Ť schemat├│w, ┼é─ůcznika pomi─Ödzy postami. Styl jest niechlujny i g┼é├│wnie ten przymiotnik charakteryzuje Twoje wpisy. Od stylu, po j─Özyk, w kt├│rym s─ů konkretne elementy postu, na szacie graficznej ko┼äcz─ůc (oczywi┼Ťcie po drodze jeszcze mo┼╝na wymienia─ç xyz). Wszystko jest na poziomie "licealistki z aspiracjami, ale kt├│rej brakuje tego czego┼Ť, co mog┼éoby wszystko popchn─ů─ç do przodu". Generalnie nie wida─ç tam jakiego┼Ť wi─Ökszego celu, tylko wrzut kilku post├│w, tak jakby nawet r├│┼╝nych autor├│w, specjalist├│w z r├│┼╝nych dziedzin. Takie blogerskie "vi vi vi" na traktor show w Bydgoszczy. Strasznie razi mnie g┼é├│wnie j─Özyk. Czasami jednak warto odej┼Ť─ç od j─Özyka potocznego, bo na d┼éu┼╝sz─ů met─Ö to nie zdaje egzaminu. Szczeg├│lnie w przypadku ludzi, kt├│rych szybko zaczyna denerwowa─ç brak przecink├│w w pewnych miejscach, czy inne "drobnostki", kt├│rych jest tam zadziwiaj─ůco du┼╝o. Twoje posty nie ociekaj─ů dziennikarstwem. Raczej pami─Ötnikiem sfrustrowanej nastolatki. Ale spokojnie - du┼╝o ludzi to przeczyta. Razi w oczy niekonsekwencja w przypadku j─Özyka, w kt├│rym piszesz - ju┼╝ wida─ç to po nag┼é├│wkach na g├│rze - raz jest "lifestyle", raz "rozrywka", o "etykietach" nie wspomn─Ö (ups, wspomnia┼éam :)). W tytu┼éach to samo. Rozumiem, ┼╝e czasami chcesz pokaza─ç, ┼╝e nie tylko polskim j─Özykiem cz┼éowiek ┼╝yje, ale brak konsekwencji niestety niszczy zamierzony efekt. Brak jakiej┼Ť koncepcji w tworzeniu tytu┼é├│w - raz jest to kr├│tkie zdanie, raz jaki┼Ť frazes, raz nawet "hasztag" si─Ö znalaz┼é. Forma, w jak─ů ubierasz tekst te┼╝ nie jest jednolita. Por├│wnaj sobie form─Ö, w jak─ů oprawi┼éa┼Ť tekst "wst─Öpny" (chodzi mi o form─Ö na stronie g┼é├│wnej, form─Ö skr├│con─ů postu) o filmie "Gwiazd ...", a w jak─ů form─Ö oprawi┼éa┼Ť tekst "But I'm 90's BITCH.", czy te┼╝ "Because no great story ever started with someone eating salad.". Chodzi mi g┼é├│wnie o czcionk─Ö i roz┼éo┼╝enie tekstu. Swoj─ů drog─ů - jaki jest sens umieszczania etykiety "movies", skoro jest to blog jedynie w j─Özyku polskim? To samo dotyczy opisu "autora bloga". To tylko i wy┼é─ůcznie sprowadza bloga do funkcji internetowego Bravo - pomieszanie z popl─ůtaniem, do tego jaka┼Ť sztuczna, b┼éyszcz─ůca bi┼╝uteria - to wszystko naprawd─Ö niszczy ca┼éy efekt, dodaj─ůc nawet do wszystkiego odrobin─Ö kiczu.

Wed┼éug mnie to nie jest ┼╝adna dziennikarska pr├│ba. Ani na poziomie wizualnym, ani na poziomie j─Özykowym - o ile wygl─ůd mo┼╝na wybaczy─ç, to ju┼╝ tre┼Ť─ç raczej jest ci─Ö┼╝ko omin─ů─ç, a w takiej formie raczej nie zdaje egzaminu.

Swoj─ů drog─ů - robisz co┼Ť w kierunku dziennikarstwa? Studia? Nauka? Hobby?

Po pierwsze, za bardzo ponios┼éa Ciebie chyba krytyka. Wypraszam sobie por├│wnania do "sfrustrowanej nastolatki", bo do takiej osoby mi bardzo daleko. Po drugie, wstawki z j─Özyka angielskiego zwi─ůzane s─ů z tym, ┼╝e cz─Östo niekt├│re czcionki nie wy┼éapuj─ů polskich znak├│w. Etykiety s┼éu┼╝─ů mi do zalinkowania ich w kartach (w kt├│rych jak sama ju┼╝ zauwa┼╝y┼éa┼Ť musia┼éam pozby─ç si─Ö r├│wnie┼╝ polskich znak├│w). Czcionki podstawowe nie spe┼éniaj─ů moich oczekiwa┼ä, wi─Öc musia┼éam znale┼║─ç spos├│b na obej┼Ťcie tego problemu. Plus, zastanawiam si─Ö nad dwuj─Özyczn─ů wersj─ů post├│w, poniewa┼╝ niekt├│rym nie le┼╝y czytanie ca┼ékowicie polskiego bloga.
Zdefiniuj mi r├│wnie┼╝ prosz─Ö, jak wygl─ůda post "dziennikarski". Co do ostatniego pytania, tak, studiuj─Ö dziennikarstwo. Tak┼╝e, licealistk─ů te┼╝ nie jestem. ;)

Krzysztofik  

Mega wymiatacz

Do│▒czy│: 27 Pa╝ 2010

Wys│any: 2014-09-07, 13:33   

esendem napisa│/a:

Czcionki podstawowe nie spe┼éniaj─ů moich oczekiwa┼ä, wi─Öc musia┼éam znale┼║─ç spos├│b na obej┼Ťcie tego problemu.

Mo┼╝esz robi─ç obrazkowe wersje niekt├│rych sta┼éych element├│w, je┼Ťli mam co┼Ť na to poradzi─ç :)

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-07, 18:17   

Dziękuję, poradziłam sobie jednak w inny sposób. Po kilku godzinach roboty mój blog prezentuje się teraz tak: http://vansincity.blogspot.nl/ Kwestia postów i języka została przeze mnie wzięta również pod uwagę. Zobaczymy jak to będzie.

Jimmy FoX  

VIP

Imi─Ö: Tomasz

Do│▒czy│: 26 Lip 2008

Sk▒d: Birmingham

Wys│any: 2014-09-07, 19:41   

No i spoko. Choć ja zmieniłbym nagłówek, ale to tylko ja. I czcionkę w sumie też.

Zastanawiam się tylko, czy innym też tak wolno wczytuje obrazy i slider na stronie głównej?

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-07, 21:02   

Jimmy FoX napisa│/a:

No i spoko. Choć ja zmieniłbym nagłówek, ale to tylko ja. I czcionkę w sumie też.

Zastanawiam się tylko, czy innym też tak wolno wczytuje obrazy i slider na stronie głównej?

Nag┼é├│wek to chwilowa wersja, wci─ů┼╝ pr├│buj─Ö zobrazowa─ç swoj─ů my┼Ťl na "nag┼é├│wek idealny":)

Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e na niekt├│rych przegl─ůdarkach slider jest dosy─ç wolny. W Chrome jest w sam raz, za to na Firefoxie ju┼╝ nieco gorzej. Nie wiem czy u Ciebie jest ten sam pow├│d.

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols

Wys│any: 2014-09-08, 00:50   

esendem napisa│/a:

Po pierwsze, za bardzo poniosła Ciebie chyba krytyka.

Nie rozumiem Ci─Ö. Chcia┼éa┼Ť rozbudowanych wypowiedzi, to tak─ů dosta┼éa┼Ť. Tutaj zacytuj─Ö Twoje s┼éowa "Okej, je┼╝eli komu┼Ť nie pasuje co┼Ť odno┼Ťnie mojego bloga, prosz─Ö o zaznaczenie co dok┼éadnie jest nie tak."Jakbym napisa┼éa "nie podoba mi si─Ö, bo tak", to raczej takiej odpowiedzi te┼╝ by┼Ť nie przyj─Ö┼éa. W Twoich poprzednich postach wida─ç, ze raczej nie radzisz sobie z krytyk─ů, wi─Öc po co prosisz o opinie? Chyba wypisa┼éam dok┼éadnie, co i jak? Mia┼éam pos┼éu┼╝y─ç si─Ö tylko symbolicznym "nie, bo nie"? Je┼╝eli chcesz si─Ö rozwija─ç, to raczej powinna┼Ť wiedzie─ç, co masz zmieni─ç, ┼╝eby poprawi─ç swoje b┼é─Ödy? Czy mo┼╝e tylko za┼éo┼╝y┼éa┼Ť temat, poniewa┼╝ spodziewa┼éa┼Ť si─Ö samych pochlebnych opinii? Ale ostatni post "Rotterdam ..." jest dobry, chocia┼╝ troszk─Ö kr├│tki (m├│wi─ůc szczerze wi─Öcej bym na ten temat poczyta┼éa). Na pewno jest bardziej informacyjny, ni┼╝ osobisty. Tak jakby czyta┼éo si─Ö jaki┼Ť suchy przewodnik. Mog┼éaby┼Ť umie┼Ťci─ç wi─Öcej na temat swoich wra┼╝e┼ä. Tak jakby┼Ť przechodzi┼éa ze skrajno┼Ťci w skrajno┼Ť─ç. Po prostu trzymaj si─Ö poprawno┼Ťci j─Özykowej, wywa┼╝ swoje posty mi─Ödzy informacj─ů a uczuciami, a b─Ödzie ok.

esendem napisa│/a:

Wypraszam sobie por├│wnania do "sfrustrowanej nastolatki"

Niestety, to nie moja wina, ┼╝e cz─Östo pisa┼éa┼Ť w taki spos├│b. Dobra, mog┼éabym u┼╝y─ç innych s┼é├│w - trzeba chyba si─Ö przyzwyczai─ç do tego, jak pisz─Ö - moja wina, albo i nawet nie moja.

esendem napisa│/a:

Po drugie, wstawki z j─Özyka angielskiego zwi─ůzane s─ů z tym, ┼╝e cz─Östo niekt├│re czcionki nie wy┼éapuj─ů polskich znak├│w.

Czcionk─Ö mo┼╝esz zmieni─ç. Z reszt─ů jest wiele g┼éos├│w na temat problem├│w wizualnych, wi─Öc czcionka to najmniejszy problem. Naprawd─Ö tak du┼╝e u┼╝ycie angielskiego zalatuje nieco kiczem. Sad but true.

esendem napisa│/a:

Plus, zastanawiam si─Ö nad dwuj─Özyczn─ů wersj─ů post├│w, poniewa┼╝ niekt├│rym nie le┼╝y czytanie ca┼ékowicie polskiego bloga.

Czyli mia┼éaby┼Ť popyt na angloj─Özyczn─ů wersj─Ö? Czy to mo┼╝e tylko, ┼╝eby ubra─ç blog w jakie┼Ť ┼éadniejsze wdzianko i ┼╝eby ludzie patrz─ůcy na Tw├│j blog my┼Ťleli, ┼╝e jest bardziej "pro", poniewa┼╝ wrzucasz wpisy po angielsku?

esendem napisa│/a:

Co do ostatniego pytania, tak, studiuj─Ö dziennikarstwo.

Powiem tylko tyle, ┼╝e nie spodziewa┼éam si─Ö, ┼╝e napisa┼é to kto┼Ť studiuj─ůcy dziennikarstwo. Kwestia j─Özyka naprawd─Ö wymaga wi─Ökszej uwagi. Zapewne masz jakie┼Ť zaj─Öcia z j─Özykoznawstwa? Chocia┼╝by podstawy? Chocia┼╝ kto wie, dzisiaj nawet dyplomowani dziennikarze nie potrafi─ů poprawnie "pos┼éugiwa─ç si─Ö" j─Özykiem polskim i s┼éyszymy takie kwiatki jak "rok dwutysi─Öczny jedenasty". Ale c├│┼╝, nie mi ocenia─ç.

P.S. nowy wygl─ůd jest fantastyczny - mo┼╝na powiedzie─ç bardziej "profesjonalny". Oczywi┼Ťcie gdzie┼Ť tam jeszcze mo┼╝na co┼Ť zmieni─ç (szczeg├│lnie nag┼é├│wek,czy co┼Ť tam - ta grafika z nazw─ů bloga i wiatrakiem) ale ta kwestia zdecydowanie idzie w lepszym kierunku.

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-08, 12:46   

Nie chodzi o to, ┼╝e "nie radz─Ö sobie z krytyk─ů", tylko o to, ┼╝e opinie mia┼éy dotyczy─ç bloga, a nie zakrawa─ç o psychoanaliz─Ö mojej osoby. Z krytyk─ů nie mam problemu, tylko jak to ze wszystkim bywa, krytykowa─ç te┼╝ trzeba umie─ç. ;)

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols

Wys│any: 2014-09-08, 22:10   

esendem napisa│/a:

opinie miały dotyczyć bloga, a nie zakrawać o psychoanalizę mojej osoby.

Chodzi┼éo o okre┼Ťlenie twojego stylu, nie twojego charakteru, to ju┼╝ nie moja wina, ┼╝e odebra┼éa┼Ť to w taki spos├│b.

esendem napisa│/a:

Z krytyk─ů nie mam problemu, tylko jak to ze wszystkim bywa, krytykowa─ç te┼╝ trzeba umie─ç.

Tak wi─Öc chyba napisa┼éam dok┼éadnie, co mi si─Ö nie podoba. Mia┼éam to wszystko ubra─ç w jakie┼Ť ┼éagodniejsze s┼éowa, ┼╝eby przez przypadek nikogo nie urazi─ç tym, jak to wszystko tak naprawd─Ö wygl─ůda? / tylko prosz─Ö nie schod┼║ dalej na takie tematy, bo za bardzo odchodzimy od tego, jaki jest blog naprawd─Ö, a schodzimy raczej na to, jak Ty chcia┼éaby┼Ť, ┼╝eby Tw├│j blog by┼é odbierany przez ludzi.

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-10, 16:22   

tyt_us napisa│/a:

kr├│cej - znaczy lepiej :) Im pro┼Ťciej jeste┼Ť w stanie co┼Ť napisa─ç, tym lepszy masz warsztat.

Co do uk┼éadu strony - troch─Ö si─Ö zgadzam z poprzednikami, warto by z nim popracowa─ç, skoro nie masz/nie chcesz wydawa─ç pieni─Ödzy na grafika czy agencj─Ö kt├│ra Ci zrobi ┼éadnego bloga, to mo┼╝e sama si─Ö czego┼Ť dowiedz o robieniu stron - odrobina nowej wiedzy nigdy nie zaszkodzi ;)

__
http://duetprotag.pl/ - przestań gubić telefon :)

Szablon ju┼╝ zrobi┼éam. Na chwil─Ö obecn─ů tyle mi wystarczy. Codziennie go poprawiam i na razie nie my┼Ťl─Ö go zmienia─ç. Dzi─Öki za rady. ;)

cappuccino  

VIP

Imi─Ö: Mama Madzia

Do│▒czy│a: 04 Pa╝ 2009

Wys│any: 2014-09-10, 21:48   

Wszyscy o szablonie :)... ja powiem tak, szablon to akurat kwestia osobistego gustu ka┼╝dego z nas i nijak ma si─Ö to do warto┼Ťci witryny - moim zdaniem. Jeden lubi prostot─Ö, drugi cukierkowe t┼éa, trzeci mroczn─ů czer┼ä. Nie dogodzi─ç wszystkim, to tak, jakby┼Ť za ka┼╝dym razem na nowo przemalowywa┼éa salon, aby podoba┼é si─Ö ka┼╝demu odwiedzaj─ůcemu. Co innego przejrzysto┼Ť─ç strony, kt├│ra powinna by─ç schludna i taka u Ciebie jest - ┼éatwo po┼éapa─ç si─Ö w tre┼Ťciach bloga, menu jest czytelne, dla mnie bez zarzutu - j. angielski mi si─Ö jedynie nie podoba, ale to te┼╝ kwestia gustu - je┼╝eli Ty to lubisz - ok. To TWOJA strona www.
Co do "warsztatu" - przeczyta┼éam dwa posty - o wuefie i nauce j. obcego (bliskie mi tematy :D). Fajne przemy┼Ťlenia bo, moim zdaniem, wida─ç, ┼╝e mia┼éa┼Ť pomys┼é i masz konkretne zdanie na dany temat. O aplikacji do nauki j─Özyka obcego dowiedzia┼éam si─Ö od Ciebie :). Czyli plus za tre┼Ť─ç. Minus za styl, ale TYLKO dlatego, ┼╝e masz dziennikarskie aspiracje - w takim wypadku oczekuj─Ö od Ciebie czego┼Ť wi─Öcej ;) . Gdyby┼Ť nie mia┼éa takich zap─Öd├│w nie oceni┼éabym Twojego stylu negatywnie - od zwyk┼éy styl blogowy, niby po polsku, ale troch─Ö niedbale, ale w ko┼äcu wszyscy wiemy o co chodzi. Po prostu pisz dalej. Trening czyni mistrza :). Sama napisa┼éa┼Ť, ┼╝e chcesz na blogu pracowa─ç nad stylem, wi─Öc nie mo┼╝na oczekiwa─ç, ┼╝e b─Ödziesz bezb┼é─Ödna. Troch─Ö przecinki uciek┼éy tu i tam, czasem zbyt potocznie co┼Ť napisa┼éa┼Ť i s─ůdz─Ö, ┼╝e cyfry lepiej zapisywa─ç s┼éownie (przynajmniej te do dziesi─ůtki). To drobiazgi, kt├│re na pewno zniwelujesz, po prostu du┼╝o pisz, du┼╝o czytaj i ┼╝ycz─Ö weny :). Poczytam Ci─Ö jeszcze :)).

http://mama24na7.blog.pl/

esendem  

Mega wymiatacz

Wys│any: 2014-09-11, 10:48   

Dzi─Öki za rady. O tyle o ile z ortografi─ů problem├│w nigdy nie mia┼éam (wr─Öcz przeciwnie) to moja interpunkcja le┼╝y i kwiczy. Jestem zmuszona wstawia─ç te przecinki na czuja (czytaj─ůc sobie zdanie w my┼Ťlach) i dodatkowo wspiera─ç si─Ö programem korektorskim. Wi─Öc b┼é─Ödy s─ů ca┼ékiem mo┼╝liwe. Co do mojego stylu, zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e potrzeba jeszcze du┼╝o pracy, ┼╝eby to by┼éo naprawd─Ö co┼Ť, ale w┼éa┼Ťnie po to mam tego bloga. Do ko┼äca studi├│w jeszcze mam troch─Ö czasu, wi─Öc jeszcze co┼Ť tam pod┼éapi─Ö. Planuj─Ö te┼╝ drugie studia humanistyczne tak┼╝e... ;)

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com