Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 22:30   

zarodek zagnieżdża się jakoś 6-7 dni po zapłodnieniu. zapłodnienie następuje po kontakcie plemnika z komórką jajową, zaraz po owulacji. owulacja standardowo 14 dni przed miesiączką występuje i zasadniczo nie podlega to za dużym wahaniom, ale jednak zależy od cyklu. skoro stosunek był 12 dni temu a do miesiączki teoretycznie brakuje ci jeszcze 9 (jesteś 5 dni po owulacji) to szanse na zapłodnienie nie są zbyt duże (plemniki mogą trochę zaczekać na oocyt ale raczej nie tydzień, chyba że cykle masz krótkie), ale jeśli nastąpiło to pewnie w przeciągu paru dni możesz zaobserwować krwawienie implantacyjne i później wczesne objawy ciąży (początek ciązy = implantacja). ale to matematyka która się sprawdza w przypadku w miarę regularnych cykli tzn +/- 28 dni.
Twardy, nabrzmiały cyc to zmora moja i wielu kobiet przed okresem. ale taki objaw występuje także właśnie na początku ciąży a także czasem przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej więc...

generalnie im bardziej się nakręcasz i stresujesz tym większa szansa że okres ci się jeszcze spóźni i będzie jeszcze większa schiza, i będziesz sobie wmawiać różne objawy przez autosugestię. więc po prostu czekaj cierpliwie te parę dni, staraj się zrelaksować, a jeśli morze czerwone nie wyleje no to... trzeba będzie zrobić test.

Od jak dawna miesiączkujesz? Cykle powinny się wyregulować po około 2 latach od 1 miesiączki, jeśli tak się nie stanie trzeba iść do lekarza.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 10:00   

Damn, myślę że jakoś półtora roku miesiączkuje. Nie znam dokładnej daty pierwszego okresu.
I jeżeli chodzi o plamienie to nie wystąpiło.
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 11:37   

metalmummy napisa³/a:

Jeden z pierwszych objawów ciąży.


Zgadza się, ból piersi, ich wrażliwość i nabrzmiałość to jeden z najwcześniejszych objawów ciąży.
Co prawda jest to objaw niespecyficzny, tzn. występuje również w innych sytuacjach, zwłaszcza przed zbliżającą się miesiączką, jednak wszystko zależy od tego, jak bardzo jest natężony. Kiedy nabrzmiałość piersi pojawia się jako wczesny sygnał ciąży, ta zmiana zazwyczaj jest bardzo wyraźnie widoczna, często powiększa się przy tym ciemna obwódka wokół sutków i ogólnie modyfikację kształtu widać gołym okiem.

W moim przekonaniu autorka wątku nie ma tak naprawdę innego wyjścia, niż czekać do terminu spodziewanej miesiączki (wyliczonego średnio według długości kilku ostatnich cykli) i w tym czasie zrobić sobie test ciążowy. Niemniej na jej miejscu nie nakręcałabym się, bo emocje nie sprzyjają rozstrzyganiu takich dylematów ;-)

a_leksandraa24 napisa³/a:

myślę że jakoś półtora roku miesiączkuje


Gdyby ten wątek był "przed", powiedziałabym, że jeszcze za wcześnie na seks, ale ponieważ jest "po", powiem tylko ogólnie, że warto poczekać, aż cykl się ureguluje, bo jego niestabilność świadczy o tym, że organizm jeszcze nie jest w pełni gotowy na ewentualną ciążę. Nie mówiąc już o sferze emocjonalnej...
Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania problemu.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 12:24   

kasia_demańska, nie straciłam dziewictwa podczas stosunku. To była bardziej zabawa niż coś poważniejszego,ale z tego co wiem to czy jestem dziewicą czy nie,nie ma dla ciąży najmniejszego znaczenia.
Trwało to dosłownie kilka minut,ponieważ oboje stwierdziliśmy że nie chcemy zaczynać wcześnie. Lekko tam dotknął głębiej z 5 razy i wyjął.
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 12:36   

a_leksandraa24 napisa³/a:

kasia_demańska, nie straciłam dziewictwa podczas stosunku.


:-) :oczami:

a_leksandraa24 napisa³/a:

To była bardziej zabawa niż coś poważniejszego,ale z tego co wiem to czy jestem dziewicą czy nie,nie ma dla ciąży najmniejszego znaczenia.


W terminie spodziewanej miesiączki zrób test i sprawa się wyjaśni.
Na ten moment nie da się nic więcej wydumać.

a_leksandraa24 napisa³/a:

Trwało to dosłownie kilka minut,ponieważ oboje stwierdziliśmy że nie chcemy zaczynać wcześnie. Lekko tam dotknął głębiej z 5 razy i wyjął.


Nie chcieliście zaczynać, ale jednak zaczęliście :cool:
Rozumiem, że działaliście bez zabezpieczenia? Płyn preejakulacyjny może zawierać plemniki.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 12:39   

kasia_demańska, czyli to,co znajduje się na ,,narządzie męskim" ?
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 12:51   

a_leksandraa24 napisa³/a:

kasia_demańska, czyli to,co znajduje się na ,,narządzie męskim" ?


Płyn preejakulacyjny to wydzielina, która pojawia się (niekoniecznie zawsze, ale bardzo często) u mężczyzny w stanie podniecenia, na długo przed wytryskiem. Zawiera bardzo niewielką ilość plemników, jednak zważywszy, że tylko jeden jest potrzebny do zapłodnienia, kontakt z tym płynem w zupełności wystarczy do zajścia w ciążę.

Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy spełnione są inne warunki, tzn. kobieta jest w trakcie owulacji lub niedługo przed nią. Niemniej takie "zbiegi okoliczności" zdarzają się wcale nie tak rzadko.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 13:00   

kasia_demańska, do zaplodenia dochodzi od razu po stosunku,kiedy plemnik będzie ,,w kobiecie"? Czy jest to tylko możliwe po tych 7 dniach
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 13:15   

a_leksandraa24 napisa³/a:

kasia_demańska, do zaplodenia dochodzi od razu po stosunku,kiedy plemnik będzie ,,w kobiecie"? Czy jest to tylko możliwe po tych 7 dniach


Aby nastąpiło zapłodnienie, musi dojść do spotkania plemnika i komórki jajowej. Komórka od momentu uwolnienia jest gotowa do zapłodnienia przez około dobę (12-24 godziny) i potem obumiera, ale plemniki żyją do 72 godzin, więc teoretycznie stosunek 3 dni przed owulacją również może prowadzić do zapłodnienia. Oczywiście największe prawdopodobieństwo jest wtedy, gdy maksymalnie zbiegnie się on z momentem uwolnienia się i czasu życia komórki jajowej.
Po zapłodnieniu komórka musi zaimplantować się w macicy, aby ciąża mogła przebiegać prawidłowo. Trwa to od kilku do kilkunastu dni. Wtedy właśnie (po implantacji) zaczynają się zazwyczaj pojawiać objawy wczesnej ciąży.

Niemniej odradzałabym Ci "nakręcanie się" na zapas. Doradzałabym natomiast poczytanie sobie na przyszłość jakichś wiarygodnych materiałów o procesie zapłodnienia, jego warunkach, implantacji zarodka itp.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 13:22   

kasia_demańska, Nie każdej kobiecie występuje te plamienie ??

Ii bardziej jest szansa na zapłodnienie kilka dni przed owulacją czy np dzień przed

W sumie można powiedzieć że mam niektóre podobne objawy jak przed miesiączką.
Na dekolcie i twarzy mam wypryski plus zawsze przed okresem leci mi taki przezroczysty czy tam biały śluz.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2019-08-08, 18:52   

I niech ktoś powie, że w polsce nie ma konieczności wprowadzenia edukacji seksualnej
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 19:09   

Lady Virgin, wiem,powinna być. Zdaję sobie z tego sprawę. Połowa osób nie wie i potem wychodzą z tego problemy..
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 20:15   

a_leksandraa24 napisa³/a:

kasia_demańska, Nie każdej kobiecie występuje te plamienie ??


Plamienie implantacyjne może wystapić, ale nie musi. Czasami nie ma przy tym ani kropelki krwi, nawet plamienia.

a_leksandraa24 napisa³/a:

Ii bardziej jest szansa na zapłodnienie kilka dni przed owulacją czy np dzień przed


Im bliżej owulacji, tym oczywiście większa szansa. Wszystko zależy od żywotności plemników, 72 godziny to ich maksymalna długość życia, zazwyczaj żyją 24 do 48 godzin.

a_leksandraa24 napisa³/a:

W sumie można powiedzieć że mam niektóre podobne objawy jak przed miesiączką.
Na dekolcie i twarzy mam wypryski plus zawsze przed okresem leci mi taki przezroczysty czy tam biały śluz.


Zmiany hormonalne w ostatniej fazie cyklu (tuż przed miesiączką) mogą dawać podobne objawy jak w początkowej fazie ciąży. Biały, luźny śluz też należy do takich niejednoznacznych objawów.

Jednak w Twoim przypadku nie sądzę, żeby można było mówić o ciąży, chyba że akurat w tym miesiącu cykl radykalnie by Ci się skrócił. To oczywiście może się zdarzyć, zwłaszcza pod wpływem silnych emocji czy zmiany klimatu (wyjazd, zmiana otoczenia), wtedy owulacja może albo się przyśpieszyć, albo opóźnić. W przypadku cykli nieregularnych (a piszesz, że takie masz) to już jest w ogóle rosyjska ruletka. Obstawiam jednak, że niepokoisz się na zapas.

Niemniej PROSZĘ - dokształć się w tej materii, bo masz ogromne braki, a nie jest to wiedza tajemna, wystarczy po nią sięgnąć.

Lady Virgin napisa³/a:

I niech ktoś powie, że w polsce nie ma konieczności wprowadzenia edukacji seksualnej


Dzieci w szkole mają obecnie (od IV klasy sp) lekcje WdŻ, na których teoretycznie ten materiał (fazy cyklu miesięcznego kobiety i towarzyszące im objawy, proces i warunki zapłodnienia, przebieg ciąży) powinien być "przerobiony". Nauczyciele nawet jakoś tam (lepiej lub gorzej) to realizują, ale efekty są takie, jakie widzimy.
Podejrzewam, że zajęcia z tzw. "edukacji seksualnej" wyglądałyby podobnie i przyniosłyby podobnie opłakane skutki.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 20:22   

kasia_demańska, dzieci w klasach gdzie pierwszy raz mają WDŻ lub gdy na biologii są poruszane te tematy słabo reagują. Śmiechy i żarty. Trochę to żałosne,ponieważ później mają problemy. Ja WDŻ nigdy nie miałam,a na biologii zawsze uważałam i nigdy nie pomyślała bym nawet zeby się zaśmiać. W każdym razie wiem że mam braki i przed każdą przyszłą rzeczą która może wiązać się z poważnymi sprawami,powinnam się o niej dowiedzieć.
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-08-08, 20:34   

a_leksandraa24 napisa³/a:

kasia_demańska, dzieci w klasach gdzie pierwszy raz mają WDŻ lub gdy na biologii są poruszane te tematy słabo reagują. Śmiechy i żarty. Trochę to żałosne,ponieważ później mają problemy.


Wiem o tym, dlatego piszę, że na tzw. "edukacji seksualnej" byłoby dokładnie to samo.

a_leksandraa24 napisa³/a:

Ja WDŻ nigdy nie miałam,a na biologii zawsze uważałam i nigdy nie pomyślała bym nawet zeby się zaśmiać. W każdym razie wiem że mam braki i przed każdą przyszłą rzeczą która może wiązać się z poważnymi sprawami,powinnam się o niej dowiedzieć.


Właśnie tak. Więc teraz koniecznie nadrób te braki i spokojnie - będzie dobrze.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com