Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

a_leksandraa24

User


Dołączył: 05 Sie 2019

   

Wysłany: 2019-08-08, 20:38   

kasia_demańska, dziękuję za pomoc. Dadałaś mi dużą ilość wiedzy.


Dziękuję również każdym za swój komentarz.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKAImię: Karolina Magdalena

Wiek: 27

Dołączyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 21:10   

Cytat:

mówić o ciąży, chyba że akurat w tym miesiącu cykl radykalnie by Ci się skrócił. To oczywiście może się zdarzyć, zwłaszcza pod wpływem silnych emocji cz


Można nawet mówić o drugiej owulacji, to zadkie przypadki. Ja akurat w ten sposób zaszłam w ciążę. Owulowałam chyba że szczęścia na spotkanie z facetem xD. 16 dzień cyklu stosunek przy regularnym cyklu 20 dni.
Także psikus.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Dołączył: 05 Sie 2019

   

Wysłany: 2019-08-08, 21:17   

metalmummy Jakby mi się takie coś trafiło,też jakoś miałabym mieć szansę na ciążę ?
Czy raczej mało prawdopodobne. Wiem też że ciężko stwierdzić osobie która przeczytała tylko parę zdań opisujących sytuację
 

Lady Virgin  

Hiper wymiatacz
Wiek: 24

Dołączyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2019-08-08, 21:24   

kasia_demańska napisał/a:

Wiem o tym, dlatego piszę, że na tzw. "edukacji seksualnej" byłoby dokładnie to samo.


Nie koniecznie, jeżeli zajęcia prowadziłaby osoba odpowiednio wykwalifikowana : położna, albo specjalista z zakresu biologii (nie tylko teologii) zajęcia miałby inny poziom.
Koleżanka w ramach praktyk na położnictwie miała zajęcia z grupą nastolatków (13-15 lat), poruszała podstawowe zagadnienia właśnie z zakresu miesiączki, owulacji i grupa była bardzo zainteresowana, a na koniec dziewczyny pytały czy muszą wyjmować tampon w trakcie sikania, czy mogą zajść w ciąże w publicznej toalecie itd (13 - 15 lat).
Można i trzeba edukować w tym temacie. Tylko to musi być osoba, która wie co robi i zna się na rzeczy, wyjaśni dziewczynką co się dzieje z ich ciałem i chłopcom również, jak reagować, zapobiegać, szanować bez ideologi: jak się będziesz masturbować to będziesz jak nadgryzione jabłko i tego typu bzdury.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

  

metalmummy  

Junior Admin

MATKAImię: Karolina Magdalena

Wiek: 27

Dołączyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 21:43   

a_leksandraa24, raczej nie. Pewnie byłaś bardziej xestresowała niż podniecona.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen DudeWiek: 23

Dołączyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2019-08-08, 21:44   

Edukacja seksualna to temat rzeka. Moim zdaniem to, że jakieś tam dzieci się mogłyby podśmiechiwać, nie jest argumentem który by przemawiał za jej niewprowadzaniem. Zresztą - gdyby społeczeństwo było otwarte i edukowało od młodych lat swoje dzieci, nie byłoby to nic śmiesznego dla nich tylko ot fakty na temat dorosłego (!) życia. Co rodzice robią: budują aurę tajemniczości wokół sfery damsko-męskiej, o seksie nie powiedzą ani słowa, bo przecież dzieci przylatują z bocianami ALE jednocześnie nagabują swoje córki od podstawówki "no kiedy w końcu jakiegoś kawalera przyprowadzisz ;) " (albo panienkę w przypadku syna). Więc to oni uczą dzieci tych podśmiechujek. To oni wywierają presję na dzieciach, aby znajdowały sympatie, ale z jakiegoś powodu oczekują że to będzie tylko takie chodzenie, nie ogarniają, że dojrzewające nastolatki czują popęd seksualny i to oczywiste, że mając okazję, a nie wiedząc nic o konsekwencjach - szybciutko wcielają fantazje w życie. To kosmiczny mit, że edukacja miałaby obniżać wiek inicjacji seksualnej, założenia są całkiem odwrotne. Przerzucanie odpowiedzialności dzielenia się fundamentalną dla każdego człowieka wiedzą na rodziców mogłoby mieć sens, gdyby nie fakt, że większość dorosłych ma braki w tym temacie, a często są to ludzie nie widzący różnicy między seksualnością a seksualizacją (i często właśnie seksualizujący dzieci).

a_leksandraa24, przestań się nakręcać. Prawdopodobnie NIE jesteś w ciąży. Tak jak ci pisałyśmy zrobisz test jeśli miesiączka nie przyjdzie na czas. A zanim kolejny raz pójdziesz z facetem do łóżka dobrze się zastanów, idź do ginekologa, dowiedz się wszystkiego, a najlepiej po prostu wstrzymaj się, bo jesteś jeszcze dosyć niedojrzała. Fajnie, jeśli jest między wami fajna chemia, jeśli się kochacie - super. Ale moim skromnym zdaniem to nie wystarczy żeby uprawiać seks. Ważna jest świadomość WSZYSTKICH konsekwencji, nie tylko fizycznych ale też tych psychologicznych. Osobiście uważam że decyzja rozpoczęcia współżycia, czy to z pierwszym czy to z kolejnym partnerem, powinna być zawsze przemyślana. Człowiek jest wtedy o wiele spokojniejszy i oszczędza sobie tego typu sytuacji. Możecie poznawać swoje ciała i sprawiać sobie przyjemność na wiele sposobów. Zauważ, że jesteś w o wiele lepszym położeniu jeśli:
- Dobrze znasz osobę z którą idziesz do łóżka, a najlepiej darzysz ją jakimś uczuciem (ono po seksie prędzej czy później i tak się pojawia, szczególnie u dziewczyn, dlatego niezobowiązujące relacje seksualne mogą zarysować psychikę)
- Macie przedyskutowany ten temat, schemat postępowania w przypadku wpadki, wasze wzajemne oczekiwania - to mit że "to się robi, a się o tym nie rozmawia". Jeżeli wstydzisz się o czymkolwiek mu powiedzieć to to nie jest odpowiednia osoba
- Masz wiedzę o antykoncepcji i potrafisz ją stosować - jeśli używasz metod "sztucznych" czy farmakologicznych to zaznajamiasz się z instrukcją/ulotką dołączoną do opakowania prezerwatyw, tabletek itp.; jeśli używasz naturalnej antykoncepcji (nie rekomendowane jako że miesiączkujesz od niedawna i nieregularnie) to znasz bardzo dobrze swoje ciało i jego fizjologię, tak że jesteś w stanie wychwytywać różne sygnały, przesunięcia, nie współżyjesz w pierwszej fazie cyklu (plemniki wg niektórych badań żyją nawet do 5 dni więc dla bezpieczeństwa warto wybierać najbardziej zgrubne szacunki).
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

  

a_leksandraa24

User


Dołączył: 05 Sie 2019

   

Wysłany: 2019-08-08, 22:50   

Damn, mądre i prawdziwe słowa o edukacji. Natomiast jeżeli chodzi o ten stosunek,to faktycznie. Po tej całej sytuacji oboje nie będziemy tego robić przez długi czas. Psychika musi odpocząć. Uświadomiłeś mi wiele rzeczy.

[ Dodano: 2019-08-18, 23:50 ]
Tak jak myślałam przez ostatni tydzień, nie jestem w ciąży i to tylko wymysły. Stwierdziłam że okres może mi się spóźnić jeszcze bardziej jak będę się tak przyjmować przez co panika będzie jeszcze większa.

Iii jestem z wiadomością że dostałam dzisiaj okres po dwudniowym opóźnieniu hah.
Dziękuję wszystkim za komentarze i ogólnie za pomoc. Pozdrawiam :-P
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com