Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-06, 23:58   Ból piersi

Hej. Pisze z ważną sprawą,która nie daje mi wręcz spokoju. Mam problem od kilku dni z bolącymi piersiami. Co jakiś czas pulsują,czuję co nieraz jakby były czymś dźgane. Lekko dotkne i już bolą. Nie wiem co mam robić. Nie jestem jeszcze pełnoletnia jak coś,bo wiem że w tych sprawach wiek też ma znaczenie. Mam poniżej 17 roku życia. Proszę,pomóżcie.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 08:56   

W Twoim wieku będąc też miałam problem z piersią. Przede wszystkim wizyta u ginekologa, badanie palpacyjne i usg.
Regularnie miesiaczkujesz? Czy ten ból jest powiązany z konkretnym dniem cyklu?
Czy węzły chłonne pod pachami są wyczuwalne, przy tym powiększone/ bolesne/ przesuwalne?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 09:33   

Miesiączkuje zazwyczaj nieregularnie.Ostatnio przez jakiś czas zaczęły mnie bardziej boleć. Mam wrażenie że konkretniej tylko prawa pierś,ale nie wiem może tylko mi się wydaje.

Za 9 dni mam dostać miesiączkę
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 10:32   

Czy skóra w jakikolwiek sposób się zmieniła? Kolor/ tektura. Jakiś wyciek z sutka?
Myślę, że to ból spowodowany aktywnością hormonów.
Jest szansa, że mogłabyś być w ciąży?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 10:41   

Nic się nie zmieniło,żadnych wycieków.
No właśnie nie wiem co do tego. Bardzo wyczekuje na okres,aby wykluczyć ciążę
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 11:11   

W pierwszym dniu mającej się pojawić miesiączki zrób test, nawet jeśli tego akurat dnia się nie pojawi
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 11:18   

metalmummy, czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Jest młoda,bardzo..


Aktualnie boli mnie mniej. Tylko przy dotknęciu,aczkolwiek nadal trochę się stresuje. Np jeżeli chodzi o oznaki ciąży to niby boli mnie brzucho jednak jakiś tydzień temu miałam pierwszy raz. Dlatego też może mnie boleć przez rozciągniętą część. Żadnych innych oznak nie mam. Żadnego plamienia nie mam,a z tego co wiem to występuje po 7 dniu do 12. Dzisiaj jest 12 dzień,za 9 mam dostać miesiaczke więc wydaje mi się że wszystko z tym jest ok,chociaz za bardzo się na tym nie znam.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 13:25   

To zależy czy się zabezpieczyliście i w jaki sposób.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 16:28   

Ciąża może powodować tkliwość piersi, ale nie wiem czy na aż tak wczesnym etapie... Raczej wątpliwe. Obstawiam PMS. Mnie potrafią zacząć boleć piersi nawet od razu po owulacji i tak bolą aż do miesiączki. Czasem obie a czasem tylko jedna. Czy są twardsze, większe niż zwykle? Jeśli nie wyczuwasz bolesności wokół piersi w obrębie węzłów chłonnych to prawdopodobnie jest to po prostu spowodowane hormonami i przejdzie jak dostaniesz okres.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 19:52   

Cytat:

wczesnym etapie... Raczej wÄ…tpliwe.


Jeden z pierwszych objawów ciąży.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 20:02   

może i tak,ale w moim wieku to też może być spowodowane dojrzewaniem po części jeszcze. Także do końca nie wiem co mam sądzić . Nie mam innych objawów. Tylko ten ból brzucha,ale niby tak jest po pierwszym razie,a ja miałam go niedawno więc. Niektóre dziewczyny mówią też że po pierwszym razie bolały ich piersi :-/
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 21:04   

Ma jeszcze 9 dni do przewidywanej miesiączki. Zarodek, jeżeli powstał, najprawdopodobniej nawet jeszcze się nie zagnieździł (choć to zależy od długości cyklu) i wszystkie hormony są produkowane przez ciałko żółte, które działa na tym etapie tak czy siak, nieważne czy jest zarodek czy nie. O ile cykl się nie skrócił z jakiegoś powodu, wg tych danych nie można jeszcze mówić o ciąży.
Piersi nie bolą po pierwszym razie - ich tkliwość to kwestia hormonów które zasadniczo działają niezależnie od tego czy uprawiasz seks czy nie. Być może stres związany z tym wydarzeniem trochę zmodyfikował to działanie, ale mało prawdopodobne. Pamiętaj o zabezpieczeniach.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 21:11   

Damn, ile zagnieżdża się zarodek skoro tak? Minęło jakieś 12 dni od stosunku

[ Dodano: 2019-08-07, 21:15 ]
I jest możliwe mając poniezej 18 roku życia abym miała teraz pms przez którego dzieje się ten ból?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-08-07, 21:15   

Wszystkie czy progesteron, który wzrasta tak czy siak bo organizm ma nadzieję na ciążę każdego cyklu dlatego go produkuje by ewentualną ciążę podtrzymać.
Ogólnie to może niezbyt delikatnie te twoje piersi potraktował podczas pieszczot?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

a_leksandraa24

User


Do³±czy³: 05 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-07, 21:16   

metalmummy, niee,jeżeli chodzi o to,to było w sumie delikatnie

[ Dodano: 2019-08-07, 21:41 ]
Damn, zaobserwowałam właśnie przed kąpielą,że jednak są one twardsze i nieco większe niż zawsze. O czym to świadczy?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com