Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Voltera

User



Wiek: 30

Do³±czy³: 20 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-09-25, 17:44   Brak miesiÄ…czki

Cześć wszystkim! Mam problem z miesiączką, bo już od 2 miesięcy jej nie mam... Niby w wakacje się odchudzałam, ale to nie było na tyle drastyczne by mogło spowodować jej brak. Chyba... I na pewno nie jestem w ciąży, może, że jest to możliwe przez zapylenie. ;)
Wiem muszę iść do ginekologa. ale może mieliście podobny problem?
Pozdrawiam!
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-09-25, 17:46   

Od jakiego czasu miesiÄ…czkujesz?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Adnaj  

User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 31

Do³±czy³: 23 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-25, 17:52   

Intensywne odchudzanie, i wszystko jasne... Jest to jedna z przyczyn opóźnień lub też braku miesiączki. Udaj się lepiej do ginekologa;).
_________________
"Hope for the best, prepare for the worst".
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-09-25, 17:58   

Adnaj napisa³/a:

Udaj siÄ™ lepiej do ginekologa;).


Chrzanienie.
Dziewczyny tak mają, że przez pierwsze lata miesiączki mogą mieć nieregularne okresy i może zdarzyć się sytuacja, że krwawienia nie ma nawet i parę miesięcy - nawet, jeżeli wcześniej nie było takich problemów. Mi samej się ostatnio trochę okres rozregulował, bo wcześniej mogłam się cieszyć regularnością. Do takich rzeczy ginekolog niepotrzebny.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-09-25, 18:06   

jeśli niedawno zaczęłaś miesiączkować, to nic w tym dziwnego. organizm musi się uregulować.
_________________
meow
 

`lalaa.  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: z nik±d.

   

Wys³any: 2010-09-25, 19:20   

Spokojna głowa. Ja sama początkowo miałam nieregularnie, potem mi się uregulowała, a teraz znowu mi się chrzani. Taki już nasz los więc 'nie bój żaby'.
_________________
Nienawidzę cię ¦wiecie. Nienawidzę!
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-25, 20:06   

Jeśli wcześniej miałaś regularne miesiączki, takie zaburzenie cyklu może świadczyć o problemach hormonalnych i polecam Ci udać się do ginekologa-endokrynologa. Jeżeli natomiast dopiero niedawno zaczęłaś miesiączkować, nie powinnaś się martwić. Czasami cykl potrzebuje nawet kilku lat, aby się uregulować.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Adnaj  

User



ImiÄ™: Adrian

Wiek: 31

Do³±czy³: 23 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-25, 20:28   

Dokładnie, Nataniel.

Darcia napisa³/a:

Do takich rzeczy ginekolog niepotrzebny.


A przepraszam, od czego on jest? Nie napisałem, że wizyta jest konieczna, tylko że lepiej jest iść na przebadanie i konsultację. W przypadku medycyny - nic w ciemno... Gdyż można nie mieć miesiączki nawet po 2 latach i nie chcę straszyć, ale lepiej mieć świadomość o skutkach, takich jak: niepłodność czy upośledzenie funkcji jajników na czele, a jajniki nie są tylko od dzieci, ale i od hormonów. A jak hormony szwankują, to wiadomo... Ale faktycznie, lepiej słuchać ekspertów, którzy mają doświadczenie po tylu latach styczności z tym zjawiskiem, niż wybrać się po prostu do lekarza po porządną opinię.
_________________
"Hope for the best, prepare for the worst".
 

RikiTiki  

Stały User


Do³±czy³a: 22 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-25, 20:42   

To się ciesz, że nie masz :->
Poczekaj jeszcze trochę, po co iść tak szybko na darmo
_________________
TYLKO MNIE TU NIE BLOKUJCIE!!!!!
 

Voltera

User



Wiek: 30

Do³±czy³: 20 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-09-25, 23:31   

Miesiączkuję już od 4 lat i nigdy jeszcze nie miałam takich problemów. Ehh chyba nie ominie mnie wizyta u lekarza, co raczej nie zalicza się do przyjemnych spraw...
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-26, 00:07   

Voltera, pociesz się faktem, że im wcześniej uda się wykryć nieprawidłowość, tym wcześniej uda się również ją wyleczyć. Naprawdę nie warto czekać. Ja czekałam zbyt długo (fakt, że nie z własnej winy) i sprawy zdążyły się naprawdę poważnie pokomplikować.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

lostmymmind  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-26, 23:01   

Mi się kiedys opóźniła aż o 4 miesiące. Nie poszłam do ginekologa (do tej pory nie byłam jeszcze ani razu bo nie musiałam) i poprostu "wróciła". A tak bardzo mi się opóźniła bo za bardzo wysilałam się na wf podczas okresu. Co do odchudzania to właśnie w tym problem.
Do ginekologa prędzej czy później pójść trzeba, ja wolę żeby było to jak najpóźniej bo to jest zbyt krępujące. Przynajmniej dla mnie.
_________________
Reggae <33
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-27, 11:27   

lostmymmind napisa³/a:

(do tej pory nie byłam jeszcze ani razu bo nie musiałam)


Nie chodzi się do ginekologa dopiero wtedy, gdy się MUSI. Chodzi się właśnie po to, aby kiedyś nie było to ani pilne, ani mocno konieczne.

Dojrzewanie+głupie odchudzanie = wahania miesiączki, która sama z siebie jeszcze nie jest ustabilizowana.
 

Scorolled.  

User



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 21 Wrz 2010

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-10-14, 21:22   

Mi się wydaje, że jeszcze po prostu twoje ciało nie jest w pełni rozwinięte, i masz nieregularne miesiączki. Też tak mam. (;
_________________
"Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero"
Możesz być nikim dla świata ale dla kogoś możesz być całym światem <333
 

paulus

User


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-08, 20:08   

Ja tak nie miałam ale moja koleżanka tak miała że miała okres potem 2 miesiące nie miała i tak różnie. Gdy poszła do ginekologa przepisał jej tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie miesiączki. http://www.pigulka.pl/50lat/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com