Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:32

Autor

Wiadomo¶æ

fatymid  

Stały User



Do³±czy³: 09 Maj 2011

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2011-05-09, 12:52   Bug

Nie wiem czy w dobrym dziale piszÄ™, ale:

Chcąc napisać post lub przejść do jakiegoś działu zostaję wylogowany.
 

fatymid  

Stały User



Do³±czy³: 09 Maj 2011

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2011-05-09, 13:17   

Widzę, że niektórym trzeba parę rzeczy wyjaśnić:

BÅ‚Ä…d oprogramowania lub w żargonie informatycznym bug (czytaj bag wymowa ?/i) – usterka programu komputerowego powodujÄ…ca jego nieprawidÅ‚owe dziaÅ‚anie, wynikajÄ…ca z bÅ‚Ä™du czÅ‚owieka na jednym z etapów tworzenia oprogramowania, zwykle podczas tworzenia kodu źródÅ‚owego, lecz niekiedy także na etapie projektowania.

SÅ‚owo bug (z ang. pluskwa, owad, robactwo) przeszÅ‚o prawdopodobnie do żargonu programistycznego z żargonu inżynierów telekomunikacji, którzy żartowali na temat szumów w sygnale, mówiÄ…c że „owady zalÄ™gÅ‚y siÄ™ w urzÄ…dzeniu”. Wiadomo też, że sÅ‚owa bug w kontekÅ›cie usterki użyÅ‚ Thomas Edison już w 1878.

Potwierdzenie w terminologii komputerowej, wspomnianego terminu przypisywane jest pani admiraÅ‚ Grace Hopper. Podczas prac prowadzonych w 9/9/1945[1][2]. – z komputerem Harvard Mark II operator stwierdziÅ‚ jego nieprawidÅ‚owe dziaÅ‚anie, a po poszukiwaniach przyczyny Bill Burke z Pulaski z Wirginii znalazÅ‚ w przekaźniku 40 panelu F ćmÄ™[3] (ang. moth), która powodowaÅ‚a spiÄ™cie. Grace Hopper wkleiÅ‚a owada do dziennika – fotografia obok. Dziennik obecnie znajduje siÄ™ w Naval Surface Warfare Center Computer Museum w Dahlgren w stanie Wirginia (USA)[potrzebne źródÅ‚o].

Słowo bug jest często tłumaczone w tym kontekście jako pluskwa. Pluskwa oznacza obecnie również podsłuch lub podgląd elektroniczny (mikrofon, kamera) lub analogicznie backdoor celowo zaimplementowany w oprogramowaniu z inicjatywy programisty lub na zlecenie.

BÅ‚Ä™dy programistyczne sÄ… przedmiotem wielu spoÅ›ród tzw. praw Murphy'ego, m.in. „w każdym programie (dÅ‚uższym niż 100 linijek) jest jeszcze jeden bÅ‚Ä…d”.

by wikipedia
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-09, 14:01   

Taki urok forum. Nie lubi niektórych przeglądarek. Kliknij zaloguj za każdym wejściem i po sprawie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-09, 14:50   

fatymid, z tego co wiem, to błąd został już naprawiony. Spróbuj jednak skorzystać z innej przeglądarki. Ponadto : http://www.e-mlodzi.com/w...-cd-vt9437.htm. Proszę, byś zastosował się do zaleceń zamieszczonych w wyżej podanym temacie. Jeżeli problem będzie się pojawiał, proszę byś to zgłosił administratorowi.
_________________
Drugs&hugs.
 

Czarodziejka

Wymiatacz



Do³±czy³: 28 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-09, 16:03   

Też tak mam. Dlatego przed każdym logowaniem zaznaczam opcje ZAPAMIÊTAJ A jak po tym też mnie wyloguje, to daję sobie spokój i wychodzę z forum.
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-09, 16:55   

Nigdy mi się to nie zdarzyło, mam google chrome jak coś.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com