Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zustine

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-04-19, 21:03   Cajon

Siemka, od paru dni intryguje mnie ten oto instrument :

http://www.youtube.com/watch?v=_9xk_TzoQK4

Czy miał ktoś z nim kiedyś styczność?

Mam zamiar z pomocą ojca sobie stworzyć takie coś, bo nie jest to zbyt tanie, a jak ma to być kolejny słomiany zapał to podziękuję :)

Zawsze chciałam mieć perke, ale jakoś miejsca brak, a tutaj proszę jakie fajne cuś.

Nie ma nic na forum to pomyślałam, że może założę temacik, a nuż znajdzie się ktoś o podobnych zainteresowaniach.
 

Ewka82  

User


Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-04-23, 09:50   

Największa trudność ze zrobieniem cajona to jak pewnie wiesz struny / sprężyny napięte wewnątrz w jego rogach, które mają sprawiać, że dźwięk werbla będzie bardziej realistyczny. Chociaż zdarzają się i cajony bez strun, ale wtedy jest mniejsza różnica w brzmieniu między werblem, a stopą (basem).

Może te materiały Ci pomogą:
  • Jak zrobić cajon (1)
  • Jak zrobić cajon (2)
  • Kilka rockowych rytmów na cajonie (video)
Mnie w cajonie urzekło to, że jest bardzo przenośny :-)
 

zustine

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-04-23, 11:13   

dzięki Ci przydadzą mi się te materiały, na pewno pokombinuje coś że strunami bo chce wyraźnie werbel słyszeć ;p
 

Ewka82  

User


Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-04-23, 11:35   

Sprzedają też zestawy do samodzielnego montażu np. na Allegro, ale to i tak wychodzi dosyć drogo. Jeżeli Twój tata ma odpowiednie narzędzia to napewno warto spróbować pokombinować samemu.
 

tata_perkusisty  

User


ImiÄ™: Radek

Do³±czy³: 10 Lut 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-02-10, 14:59   

Jakby jeszcze ktoś był zainteresowany cajonami zapraszam do dyskusji :)
Zajmuje się "produkcją" cajonów i mogę sporo podpowiedzieć.
Jeśli chodzi o wspomniany mocny efekt werblowy to osobiście polecam cajony szczotkowe - ze szczotkami wykonanymi ze sprężyn werblowych. Brzmią mocniej i pałniej niż te wykonane w oparciu o struny. Oczywiście i strunowy zabrzmi dobrze ale łatwiej wykonać sprężynowy, bo ten prawie zawsze zabrzmi jak należy a ze strunami trzeba się czasem sporo pomęczyć zanim uzyska się fajne brzmienie.
Zainteresowanym dobrymi i niedrogimi cajonami polecam stronÄ™ http://qqbuum.pl

Oto jeden z cajomów QQBUUM:

_________________
Pozdrawiam Radek
 

josicka

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2019

   

Wys³any: 2019-09-30, 16:51   

Witajcie! Mam pytanie. Ja wraz z moim mężem jesteśmy muzykami. Chcielibyśmy kupić naszemu synowi cajon, na który chcemy przeznaczyć około 800 zł - wydaje mi się, że jest to dosyć spory budżet. My zawsze kupujemy instrumenty w sklepie nauczsiegrac.pl gdzie również sprzedają cajony - https://nauczsiegrac.pl/47-cajon . Co o nich sądzicie? Są one waszym zdaniem warte zakupu?
Pozdrawiam!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com