Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Penelopa

User


Do³±czy³: 03 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-06, 09:06   Charlaine Harris cykl o Aurorze Teagarden

Zastanawiam się czy jest to odpowiednia lektura na wakacje. Myślę, że spróbuję by się o tym przekonać. Zapowiada się ciekawie. Nie czytałam jeszcze książek tej autorki ale historie z dreszczykiem zawsze mnie przyciągały. Wakacje są czasem relaksu i mam nadzieję, że ta książka mi go ułatwi :D

W opisie książki czytamy, że Aurora Teagardem to bibliotekarka (może wreszcie zmieni się stereotyp że są to nudne kobiety) członkini klubu Prawdziwych morderstw. Spotkania polegające na analizowaniu starych zbrodni przestają być fascynujące, gdy dochodzi do morderstwa. Każdy z członków jest podejrzany i każdy może być kolejną ofiarą....

A dla kobiet pojawi się także ciekawy wątek miłosny :)
 

anka91

User


Do³±czy³: 04 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-06, 10:05   

Też jeszcze nie czytałam nic z twórczości Harris. Po Twoim opisie myślę, że może to być dobra książka na letnie wieczory. W Internecie dostępna jest już okładka tej książki. Zwróciłam na nią szczególną uwagę, poprzez elementy graficzne została podkreślona kobiecość bibliotekarki-detektyw. Czerwone usta, czerwony sweterek, czerwone szpilki to mogą być znaki rozpoznawcze Aurory Teagarden. Będę szukać tej książki na półkach

[ Dodano: 2012-07-11, 13:25 ]
Penelopo :) nie wiem czy już widziałaś, ale w Internecie pojawiły się pierwsze recenzje "Prawdziwych morderstw" i muszę przyznać, że są bardzo pozytywne, zdradzają trochę wątków z kryminału. Jak będziesz miała czas to poczytaj, zachęcam
 

Penelopa

User


Do³±czy³: 03 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-13, 11:00   

Widziałam . Czytałam. I nawet mam już książkę. Przeczytałam ją od razu. Wciąga niesamowicie.Jest dobra, ale nie na lato, tylko na weekend, bo za szybko się ją czyta. Ale nie wiem czy to wada.
 

anka91

User


Do³±czy³: 04 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-13, 11:43   

Penelopo, a zdradzisz jakieś szczegóły z treści, co Cię najbardziej zaskoczyło w tej powieści? Znalazłam też kilka wypowiedzi o tym, że "Prawdziwe morderstwa" to kryminał dla kobiet, czy Ty też tak uważasz? Pozdrawiam jeszcze przed przeczytaniem.
 

Penelopa

User


Do³±czy³: 03 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-13, 11:58   

Mogę zdradzić tylko tyle, że zakończenie jest niespodziewane. :P :mrgreen: ;)

A jeśli chodzi o kwalifikację książki to myślę, że nikomu nie zaszkodzi jeśli przeczyta cokolwiek, bo czytelnictwo w Polsce leży :hyhy:
 

anka91

User


Do³±czy³: 04 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-16, 08:18   

Jestem już po lekturze :) takiego zakończenia się nie spodziewałam !!! Rzeczywiście książka trzyma w napięciu do samego końca. Najbardziej zaintrygowała mnie postać pani detektyw-bibliotekarki, jej techniki detektywistyczne i wątek miłosny :) polecam ten kryminał wszystkim, którzy lubią życiowe zagadki! :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com