Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

pomidor  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-03, 20:18   

Może zacznijmy od tego, że jesteś jeszcze naprawdę młoda i te plany mogą się zmienić o 360 stopni! Ale jeżeli czujesz w sercu, że jesteś powołana do tego zawodu, no to super! A więc proponuję pójść do liceum ogólnokształcącego i wybrać profil zgodny z Twoimi zainteresowaniami. :)
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2013-01-03, 22:31   

pomidor napisa³/a:

plany mogą się zmienić o 360 stopni!


Czyli zostanÄ… takie same, nic sie nie zmieni ;p
 

pomidor  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-01-03, 22:51   

mat1313 napisa³/a:

Czyli zostanÄ… takie same, nic sie nie zmieni ;p



Racja, mój błąd, rozpędziłam się.
Dzięki za zwrócenie uwagi :)
 

florka0102

User


Do³±czy³: 02 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-03, 22:59   dlaczego?

Czarne Indigo napisa³/a:

Cytat:

I bardzo bym chciała być nauczycielką


Uwierz mi, pożałujesz tego. Teraz to rodzic ma więcej praw niż nauczyciel. W sumie n-l jest tylko marionetką. Ale mniejsza. Jak za naście lat trafisz do jakiejś gimbazy to wspomnisz moje słowa :hyhy:

Cytat:

i nie wiem do jakiej iść szkoły po gimnazjum


Do LO. Zależnie od tego, czego chcesz uczyć, dobierasz potem studia.


dlaczego tak uważasz, że będzie to zła decyzja? czy to aż taki beznadziejny zawód?
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-01-04, 17:18   

florka0102 napisa³/a:

dlaczego tak uważasz, że będzie to zła decyzja? czy to aż taki beznadziejny zawód?


Rozejrzyj się, chociażby po swojej szkole. Chyba że zdarzył się cud i masz same aniołki w szkole.
Dzieciaki są coraz gorsze, niestety. To może zabić w Tobie chęć do uczenia.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2013-01-04, 17:53   

Cytat:


florka0102 napisał/a:
dlaczego tak uważasz, że będzie to zła decyzja? czy to aż taki beznadziejny zawód?

Rozejrzyj się, chociażby po swojej szkole. Chyba że zdarzył się cud i masz same aniołki w szkole.
Dzieciaki są coraz gorsze, niestety. To może zabić w Tobie chęć do uczenia.



Lepiej tego w słowa ubrać nie mogłam.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-01-05, 23:31   

Zastanawiam się ile osób z tych wypowiadających się pracowało już gdziekolwiek. Nie mówię o pracach sezonowych, bo to całkowicie inna bajka.

Wypowiadacie się o tym jakim to nie jest złym zawód nauczyciela. A jaki zawód jest lekki, fajny i przyjemny? Jest jedna złota zasada: "Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma". Nigdzie nie jest łatwo, ani praca jako nauczyciel, ani jako budowlaniec, mechanik, lekarz czy kierowca autobusu. Każda niesie ze sobą różne konsekwencje.

A wypalenie zawodowe może spotkać każdego, bez względu na to czym się zajmuje. Dlatego moim zdaniem argumenty o młodzieży, trudnej pracy i zarobkach nie są istotne. Wesoła ma racje, jeżeli jesteś w czymś dobry i znasz się na tym - poradzisz sobie. Jeżeli ktoś lubi prace z młodzieżą, to nie będzie mu to sprawiało trudności.

Jedynie moim skromnym zdaniem, aczkolwiek mogę się mylić, ja myślałbym raczej o przedmiotach ścisłych. W tej dziedzinie masz zdecydowanie większy wachlarz możliwości pracy dodatkowej, chociażby udzielania korepetycji. Wydaje mi się, że dużo rzadziej uczniowie szukają korepetycji z polskiego niż z matematyki. Wyjątkiem są tutaj języki obce, których bardzo dużo młodzieży uczy się prywatnie.

Chociaż, jeżeli przedmioty humanistyczne, to uderzyłbym w dziennikarstwo, branże medialną lub kierunki z zakresu dbania o wizerunek. W szkołach po tym jako tako pracę ciężko znaleźć, chyba że tych mocno ukierunkowanych jak technik reklamy. Jednak tutaj otwiera Ci się nowa droga na prowadzenie różnych kursów i szkoleń, praca w szkołach prywatnych czy firmach szkoleniowych.

Dlaczego tak? Bo w obecnych czasach trzeba troszkę pokombinować, żeby można było żyć na luzie. Chyba, że zadowalamy się tym, co mamy jako nauczyciel i nie szukamy czegoś dodatkowego. Ale tak czy inaczej, praca z ludźmi i młodzieżą czy nauczanie to nie tylko jedyna możliwość kiedy mamy specjalistyczną widzę ;-)
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-01-06, 17:37   

vialink napisa³/a:

A wypalenie zawodowe może spotkać każdego, bez względu na to czym się zajmuje. Dlatego moim zdaniem argumenty o młodzieży, trudnej pracy i zarobkach nie są istotne.


Ja natomiast znam gro osób, które pracowały/pracują jako nauczyciele i owszem, robili to powołania, ale warunki panujące w szkołach, obecna dzieciarnia, zabiła w nich jakąś cząstkę miłości do tego, co robią. A jest coraz gorzej. Dlatego uważam, że to jednak jest ważna sprawa.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-01-06, 21:35   

Jako nauczyciel powiem szczerze, jest różnie, czasem wychodzę ze szkoły w skowronkach, czasem wkurzona na maksa, ale w której pracy tak nie ma? Każda praca ma plusy i minusy. Moja dobra koleżanka pracowała w super firmie prywatnej, jej pierwsza praca a kasy od razu dostała tyle, że pozazdrościć. I odchodzi w lutym, bo psychicznie siada. Do czego zmierzam, jak mówi vialink, z naszej perspektywy praca może wydawać się super lekka lub super beznadziejna, ale trzeba w tej branży popracować, aby poznać prawdę. Ja zawód nauczyciela mogę polecić, ale trzeba mieć do tego dystans i być nieco obeznanym, do jakiej szkoły warto iść. Ja np. do podstawówki nigdy nie pójdę uczyć :D he, he.

Jakby co służę autorce PW, razem z mężem siedzimy mocno w temacie, możemy podać szczegóły pracy pedagoga/nauczyciela.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-01-06, 22:20   

Ja jako ekonomista odradzam. Niż demograficzny i szkół coraz mniej.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com