Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 12:20   Chcę zotać pedagogiem, do jakiej szkoły iśc?

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum. I bardzo bym chciała być nauczycielką i nie wiem do jakiej iść szkoły po gimnazjum. :( możecie coś doradzić mi? Bardzo proszę.:)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 12:31   

Cytat:

I bardzo bym chciała być nauczycielką


Uwierz mi, pożałujesz tego. Teraz to rodzic ma więcej praw niż nauczyciel. W sumie n-l jest tylko marionetką. Ale mniejsza. Jak za naście lat trafisz do jakiejś gimbazy to wspomnisz moje słowa :hyhy:

Cytat:

i nie wiem do jakiej iść szkoły po gimnazjum


Do LO. Zależnie od tego, czego chcesz uczyć, dobierasz potem studia.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 12:40   

A poza tym ja wg nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć, moje koleżanki mają już plany...a ja nadal się waham. Niby ten zawód mi się podoba bardzo, ale bywa różnie w przyszłości. :-/
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 12:46   

Cytat:

poza tym ja wg nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć


To ponoć normalne. A z jakich przedmiotów masz najlepsze oceny, w jakich czujesz się dobrze i pewnie?

Cytat:

Niby ten zawód mi się podoba bardzo, ale bywa różnie w przyszłości.


Pracy w szkole raczej nie dostaniesz. Chyba, że jakaś kobieta pójdzie na urlop macierzyński, albo ktoś umrze, albo przejdzie cudem na emeryturę. Rotacji w tym zawodzie nie ma. Ciężko się dostać, jest pełno elitarnych klik/grupek.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 12:51   

Jestem bardzo dobra z wf, polskiego... a najbardziej z Muzyki. Nawet chodzę do szkoły muzycznej i się tam uczę ( na szczęście mi się udało to pogodzić z normalna szkołą). Nie mam się kogo doradzić niestety... :-/
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 12:57   

Cytat:

wf


AWF... Ale co po tym. Szkoła i inne. Instruktor fitnessu? Własna branża w tym kierunku? To teraz opłacalne i modne. Ale pytanie: na jak długo? :niepewny:

Cytat:

polskiego


Szkoła. Dziennikarstwo, z którego kiepsko się wybić, a największe szanse i tak mają absolwenci UJ. Uroki humana :evil:

Cytat:

z Muzyki.


No z tego raczej nie wyżyjesz, bo trzeba być nad wyraz wybitnym. A nawet i Ci wybitni nie opływają w kasie. Chociaż - nikt Ci drogi nie zamyka.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 13:01   

Ale ja też myślę tak,że jak ktoś coś lubi to za wszelką cene do tego dąży...i wszystko się da. A ty jesteś o rok ode mnie starsza, i do jakiej szkoły się wybrałaś?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 13:03   

Cytat:

Ale ja też myślę tak,że jak ktoś coś lubi to za wszelką cene do tego dąży...i wszystko się da.


Owszem, upór, samozaparcie i ambicja działają cuda, ale czasem siła wyższa i tak góruje.

Cytat:

i do jakiej szkoły się wybrałaś?


LO, human.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 13:05   

A co chcesz w przyszłości robić ?
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 13:06   

Mimo wszystko dziennikarstwo.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Wesoła  

User


Imię: Weronika

Wiek: 26

Doczya: 03 Sty 2013

   

Wysany: 2013-01-03, 13:09   

A to fajny kierunek... myślę, że jak bardzo chcesz przyszłość z tym wiązać to ci się uda.
 

Lvcas  

Mega wymiatacz

Prawa ręka admina!



Imię: Łukasz

Doczy: 13 Pa 2007

Skd: Ty jesteś?

   

Wysany: 2013-01-03, 13:31   Re: Chcę zotać pedagogiem, do jakiej szkoły iśc?

Wesoła napisa/a:

Jestem w ostatniej klasie gimnazjum. I bardzo bym chciała być nauczycielką i nie wiem do jakiej iść szkoły po gimnazjum. :( możecie coś doradzić mi? Bardzo proszę.:)



Zobacz na ten wątek: Jakie studia trzeba skończyć żeby zostać nauczycielem? oraz inny przykładowy wątek możesz znaleźć tutaj - jednakże on dotyczy zostania nauczycielem angielskiego, jednakże tyczy się to każdego przedmiotu w którym chcesz być nauczycielem.
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2013-01-03, 15:17   

Cytat:

Uwierz mi, pożałujesz tego. Teraz to rodzic ma więcej praw niż nauczyciel. W sumie n-l jest tylko marionetką.



E, nie ma co jej straszyć, zależy gdzie :hyhy: , ja się tak łatwo nie daję ;) ...
Ja jestem nauczycielką i skończyłam zwykłe liceum, tylko niemiecki był prowadzony dwujęzycznie. Potem poszłam na germanistykę w kolegium nauczycielskim a potem w Sosnowcu.

Cytat:

Pracy w szkole raczej nie dostaniesz. Chyba, że jakaś kobieta pójdzie na urlop macierzyński, albo ktoś umrze, albo przejdzie cudem na emeryturę.



Oj, co Ty gadasz ;) , zależy gdzie się mieszka. Nie jest może najłatwiej, ale ja co roku w sierpniu (a pracuję 3 lata na razie) dostaję z dwa telefony z propozycją pracy, a wszystkie z moich pierwszych podań, jakie wysyłałam zaraz po studiach (udało mi się od razu po licencjacie znaleźć prace, fakt, 60 podań poszło w świat, ale się udało. Do teraz jak ktoś moje stare CV sprzed 3 lat wygrzebie to czasem zadzwoni, czy sprawa aktualna, ostatnio tak do mnie w listopadzie zadzwoniono). Nauczyciele czasem po prostu zmieniają miejsce pracy i wtedy robi się wakat.

Za to mój mąż jest pedagogiem. Skończył normalne licko, potem poszedł do kolegium nauczycielskiego na kierunek pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna a potem skończył Akademię J. Długosza w Częstochowie (ten sam kierunek).

Oby dwoje pracujemy w zawodzie, wiadomo, finansowo zawsze mogłoby być lepiej, ale na dzień dzisiejszy nie głodujemy :-D i nie narzekamy.

Tak więc liceum nie gra chyba wielkiej roli... zastanów się tylko dobrze, bo dzisiejsza młodzież nie jest łatwa. Ale nie jest też nie do okiełznania ;) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2013-01-03, 17:03   

Cytat:

Oj, co Ty gadasz , zależy gdzie się mieszka. Nie jest może najłatwiej, ale ja co roku w sierpniu (a pracuję 3 lata na razie) dostaję z dwa telefony z propozycją pracy, a wszystkie z moich pierwszych podań, jakie wysyłałam zaraz po studiach (udało mi się od razu po licencjacie znaleźć prace, fakt, 60 podań poszło w świat, ale się udało. Do teraz jak ktoś moje stare CV sprzed 3 lat wygrzebie to czasem zadzwoni, czy sprawa aktualna, ostatnio tak do mnie w listopadzie zadzwoniono). Nauczyciele czasem po prostu zmieniają miejsce pracy i wtedy robi się wakat.



No to faktycznie zależy od tego gdzie się mieszka, z tego co mówisz. W mojej rodzinie są 3 osoby świeżo po polonistyce, historii, a pracy znaleźć nie mogą (Nie mówię o ZSZ, czy OHP, bo takiego wyzwania boją się podjąć, a umowa na stałe jest pozornie kusząca :hyhy: )
Gratuluję w takim razie korzystnej lokalizacji i podejścia do młodzieży! :-)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Doczy: 28 Lut 2012

   

Wysany: 2013-01-03, 17:16   

Czy ja wiem czy młodzież tak nie do okiełznania, nie wiem jak w innych szkołach z buractwem i prostactwem, u mnie było co prawda jak to w gimnazjum, ale większych problemów nie było i nie słyszałem o jakichś beznadziejnych przypadkach, a jak coś było tam niepokojącego, to zazwyczaj tez się nie uczył i nie zdał, to się sam wynosił ze szkoły
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com