Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Autsajderka  

Stały User

Ruda wredna.



Wiek: 30

Doł±czyła: 02 Lut 2010

   

Wysłany: 2010-02-11, 22:57   Chemia ¦mierci, Zapisane w KoĹ›ciach, Szepty ZmarĹ‚ych

Chciałam Wam serdecznie polecić trylogię Simon'a Beckett'a. Chemia ¦mierci, Zapisane w Kościach, Szepty Zmarłych są to książki opisujące losy Davida Huntera. W każdej z nich poruszane jest oddzielne morderstwo... Warte przeczytania, polecam każdemu, kto choć trochę interesuje się antropologią sądową.
A może ktoś z Was czytał już którąś z nich? ;)

„JuĹĽ po trzydziestu sekundach przechodzi ciÄ™ dreszcz.
Po minucie masz serce w gardle.
A kiedy kończysz czytać,
dziÄ™kujesz Bogu, ĹĽe to tylko powieść.”
_________________
'Tęsknię, choć wiem, nie powinienem.
Zostałem sam jak stoję...
Z rozsznurowanymi butami, mam pełen słoik słonych wspomnień o Tobie.'
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Doł±czył: 13 Gru 2009

Sk±d: WrocÂław

   

Wysłany: 2010-02-11, 23:26   

Autsajderka, Wydaje siÄ™ ciekawe ile kosztuje 1 tom?
 

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Doł±czył: 03 PaĽ 2009

Sk±d: wrocÂław

   

Wysłany: 2010-02-11, 23:55   

też bym chciał wiedzieć, akurat mam troche pieniędzy, a lalki prusa nie ruszyłem, ferie się kończą, a w domu nuda! :hyhy:
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Doł±czył: 13 Gru 2009

Sk±d: WrocÂław

   

Wysłany: 2010-02-12, 00:06   

akio, Wrocław tak jak ja, wiek tak jak ja i lalka prusa tak jak.
Autsajderka, Czy ty już przeczytałaś wszystkie tomy? Może określić , czy jakiś jest gorszy i czy są powiązane?
 

Autsajderka  

Stały User

Ruda wredna.



Wiek: 30

Doł±czyła: 02 Lut 2010

   

Wysłany: 2010-02-12, 11:37   

Czarodziejek, wszystkie tomy są ze sobą powiązane, dlatego radzę zacząć od Chemii ¦mierci. Przeczytałam wszystkie książki, najbardziej wciągnęła mnie sama Chemia ¦mierci i Zapisane w Kościach. Jedna kosztuje ok. 30 zł. 2 część bardzo ciężko było dostać, bo w Polsce wyszedł ich mały nakład. Musiałam zamówić w Empiku. :)
_________________
'Tęsknię, choć wiem, nie powinienem.
Zostałem sam jak stoję...
Z rozsznurowanymi butami, mam pełen słoik słonych wspomnień o Tobie.'
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Doł±czyła: 23 Lut 2010

   

Wysłany: 2013-08-20, 19:30   

Czytałam wszystkie tomy. ¦wietne książki, bardzo pochłaniająca akcja. Czytałam je w czasie 2-3 dni, 4 powieść dłużej. Ostatnia część była najsłabsza, długo rozwijająca się akcja, jeśli coś się działo, to nie było to tak porywające jak w poprzednich powieściach. Irytowałam mnie także Sophie, nie lubię takich bohaterek. Być może Beckett był w gorszej formie, gdy pisał Wołanie grobu, albo nie miał pomysłu na tę książkę i dlatego taka słaba była.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Doł±czyła: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wysłany: 2013-08-29, 01:33   

A ja czytałam tylko "Chemię śmierci", bo nie chce mi się tyłka ruszać do biblioteki znajdującej się 25 km od mojego miejsca zamieszkania po następne tomy (w stacjonarnej niestety ich nie ma #storyofmylife). W zeszłym roku na wakacjach czytałam, więc w dwa dni się uporałam, bo powieść niedługa & bardzo wciągająca. Podejrzewam, że za kilka miesięcy sięgnę po kolejne tomy, bo takich historii się nie zostawia nieprzeczytanych.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com