Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Otwarty przez: Jimmy FoX | 2013-04-03, 19:29

Autor

Wiadomość

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!

Imię: Artur

Wysłany: 2013-04-03, 17:25   Chwalenie/nagradzanie postów

Je?li taki temat ju? by? poruszany to uni?enie przepraszam i poprosz? o link do dyskusji, bo tutaj co? znale?? to trudno (baby z dziadem brakuje, tematy opisane na oko?o).

To lu?na propozycja, nie ?eby jako? ulepszy?a forum, ale zawsze to jaka? fajna opcja, ju? t?umacz? co mam na my?li.
Na niektórych forach istnieje co? takiego jak nagradzanie postów. czasem jest to w formie "pochwa?" czasem "piw" które u?ytkownik mo?e otrzyma? od innych u?ytkowników.
Czasem dostaje si? to za wyczerpuj?ce wypowiedzi, które komu? si? spodoba?y, czasem za ?mieszny post, za trafno??, lub za przydatno?? wypowiedzi (kiedy jest ona komu? pomocna).
Po co? Dla zabawy g?ównie, sam mam czasem komu? da? pochwa??, czy mam odruch facebook'owy ?e a? chce mi si? klikn?? "lubi? to". Dzi?ki temu mo?e by by?o mniej odpowiedzi typu "Zgadzam si?" czy co? w ten dese?. Mo?e nie jest to jako? super przydatna opcja ale ja bardzo j? lubi?.
Mo?e by to troch? rozrusza?o niektórych :P

destrukcyjna  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2013-04-03, 17:35   

http://www.e-mlodzi.com/n...iedz-vt8472.htm

Tu ten temat by? poruszany jaki? czas temu.

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!

Wysłany: 2013-04-03, 17:39   

A, szkoda ?e si? nie przyj??o xD Dzi?kuj? za odpowied? i zg?aszam do zamkni?cia w takim razie... Chyba ?e teraz macie inne do tego podej?cie, bo troch? lat min??o :) Zw?aszcza ?e ju? teraz ludzie ogarniaj? od czego to jest xD

Jimmy FoX  

VIP

Imię: Tomasz

Wysłany: 2013-04-03, 19:34   

Pozwole sobie otworzy?, bo bardzo ciekawi mnie zdanie innych userów. Tamten temat ma ju? 4 lata, sporo sie zmieni?o, a raczej u?ytkownicy.

Ja na przyk?ad jestem za. Daj?c plusa za post o?wiadczasz, ?e ten u?ytkownik napisa? ciekaw? wypowied?, pomóg? w problemie albo po prostu post jest wart uwagi, nawet je?li jest napisany w formie ?artu. Osoby z du?? ilo?ci? takich punktów bed? postrzegane, jako kto?, z kim mo?na podyskutowa? na poziomie, znaj? sie na rzeczy i s? skore do pomocy. Prosze nie zrozumie? mnie ?le, ale wtedy taki user ma pe?ne prawo czu? sie wa?niejszy (cho? wszyscy s? równi), bo wyró?nia sie na tle innych. A poza tym doskonale zastepuje to ró?noraki system rang na innych forach.

xraissa  

Wymiatacz

xraissa

Imię: Karolina

Wysłany: 2013-04-03, 19:37   

Uwa?am ?e pomys? jest ?wietny.Na wielu stronach internetowych istnieje co? takiego i si? sprawdza

esine  

User

Wysłany: 2013-04-03, 19:48   

Jestem raczej nowa, ma?o si? udzielam i nie wiem, czy zostan?, wi?c sami zdecydujcie, jakie znaczenie ma moje zdanie w tej kwestii ;)
Fajny jest system przyznawania pochwa? u?ytkownikom, którzy odpowiedzieli w naszym temacie. Nagradzamy wtedy osob?, która pomog?a nam w rozwi?zaniu jakiego? problemu.
W innych sytuacjach to ró?nie funkcjonuje - je?li chodzi o dzia?y pogl?dowe (wiara, na powa?nie, polityka), plus dostanie osoba, maj?ca takie pogl?dy jak kto?, kto go przyzna. Takie troch? nie ten teges, bo to wcale nie ?wiadczy o poziomie danej wypowiedzi.
Natomiast w "humorze" nagradzani s? g?ównie lubiani u?ytkownicy.

Mówi? na podstawie innych for, na ktorych si? udzielam.

merrtens  

Stały User

Wysłany: 2013-04-03, 20:05   

Równie? jestem za, u?ytkownik ma przekonanie, ?e ten post jest napisany w dobry sposób i jako? trafia do grona odbiorców.

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!

Wysłany: 2013-04-03, 20:24   

O, mi?o ?e tyle osób jest za. My?l? te? ?e to mog?oby by? ca?kiem buduj?ce dla nowych, bo motywuje do utrzymywania poziomu wypowiedzi, przynajmniej tych ?asych na pochwa?y czy popularno?? :) Zawsze to jaka? forma "wychowawcza" ;)

A, i z tego co pami?tam w wielu przypadkach podaje si? krótk? notk? za co jest pochwa?a. To te? by by?o przydatne - bo takie co? chyba tylko w profilu by?o wida?, to si? cz?owiek ogarnia?, jak? kto ma z postów opini?. moar or less.

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna

Imię: Anet

Wysłany: 2013-04-03, 21:30   

Pomys? uwa?am za bardzo dobry, niejednokrotnie my?la?am o nim. Taki system zapewne zaowocowa?by warto?ciowszymi postami. Jednak powstrzyma?abym si? z przedwczesn? eufori? - poczekajmy, co na to Szefostwo.

Akeyo20  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2013-04-03, 21:42   

Fakt. Czasem chce si? "lajkn??" jakiego? posta. Ale ju? bez przesadyzmu. Takie "lajki" mog? by?, ale nic wi?cej.

Jimmy FoX  

VIP

Wysłany: 2013-04-03, 22:43   

Atsushi napisał/a:

A, i z tego co pami?tam w wielu przypadkach podaje si? krótk? notk? za co jest pochwa?a. To te? by by?o przydatne - bo takie co? chyba tylko w profilu by?o wida?, to si? cz?owiek ogarnia?, jak? kto ma z postów opini?. moar or less.

I to te? jest dobre. Powód przyznania plusa równie? powinien by? konkretny.

Akeyo20  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2013-04-03, 23:33   

Ju? widz? te plusy: "dobrze powiedziane", "w zupe?no?ci si? zgadzam" itd. Dodatkowe komentarze to takie lizanie d*py za przeproszeniem.

Michael Cera  

Pogromca postĂłw

angielski lord

Wysłany: 2013-04-04, 15:04   

Jimmy FoX napisał/a:

Powód przyznania plusa równie? powinien by? konkretny.

Nie, panie Fox. Kto? ledwo "lajka" wydusi, a Ty jeszcze prosisz o merytoryczne uzasadnienie? Moim zdaniem za pó?no na co? takiego, na takie zmiany. Na innych forach fajnie to funkcjonuje. Np. na jednym uzyskuje si? poziom reputacji za zgromadzone pochwalenia. Ale je?li to ma o?ywi? nasz? spo?eczno??, to do dzie?a. Chocia? osobi?cie zadowolony jestem z tego, ?e do tej pory unikn?li?my takich dodatków. Same rangi za posty s? spoko. Wszak?e one pokazuj?, z kim mo?na porozmawia? na poziomie.

Jimmy FoX  

VIP

Wysłany: 2013-04-04, 15:12   

Michael Cera napisał/a:

Kto? ledwo "lajka" wydusi, a Ty jeszcze prosisz o merytoryczne uzasadnienie?

Nie bardzo rozumiem, mo?esz rozwin???

Michael Cera napisał/a:

Same rangi za posty s? spoko. Wszak?e one pokazuj?, z kim mo?na porozmawia? na poziomie.

Masz na my?li Wymiatacz, Pogromca postów? To, ?e kto? ma du?o postów na koncie, nie znaczy, ?e jego wypowiedzi s? w g?ównej mierze warte pochwa?y.

Michael Cera  

Pogromca postĂłw

angielski lord

Wysłany: 2013-04-04, 15:22   

Nie chce mi si? tego t?umaczy?. Jest to te? dowód na potwierdzenie mojej tezy.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com