Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-21, 00:10   

dumbosz napisa³/a:

Co czy było by widać światło zależało by od tego czy włączył światła jadąc już z prędkością światła czy wcześniej.



Wydaje mi się, że nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Myślę, że dla uproszczenia mozna się też posłużyć przykładem dźwięku. Wszak zarówno światło jak i dźwięk mają charakter falowy. Mają pewną długość, okres i prędkość w danym otoczeniu.
Fale są wydobywane z pewnego źródła, którym dla nas jest samochód. Jeśli przyjmiemy, że samochód jest punktem, to będzie to fala kulista, rozchodząca się we wszystkich kierunkach. Nas jednak obchodzi, co się będzie działo gdy źródło fal (światła/dźwieku) się porusza.
Skądinąd wiemy (a może i nie wiemy), że natężenie, prędkość i częstotliwośc fali zależy od prędkości samego źródła (ze zjawiska Dopplera), względem odbiornika. Jeśli źródło porusza się w naszym kierunku, to częstotliwość fali jest względnie większa, natomiast jeśli oddala, mniejsza. Ta sama jest tylko w momencie, gdy źródło z odbiornikiem tworzą prostą prostopadłą do kierunku ruchu.
¦wiatło (promieniowanie optyczne) dzielimy na widzialne i niewidzialne. Na to pierwsze składa się całe spektrum barw od czerwonej do fioletowej. Poza granicami światła widzialnego mamy odpowiednio podczerwień i nadfiolet. Barwa światła także zależy od długości i częstotliwości fali.
Powyższe twierdzenia pozwalają nam przypuszczać, że dla kierowcy samochodu światło będzie widoczne o temperaturze barwowej równej tej, dawanej przez żarówki, natomiast dla obserwatora, do którego zbliża się samochód światło może nie być widoczne (gdyby przekroczyło częstotliwość graniczną dla nadfioletu (sorry, nie chce mi się liczyć)), lub będzie widoczne, lecz osiągające barwę zimniejszą (bardziej niebieską) niż rzeczywiste, dawane przez żarówki.

Powyższe wnioski można też wyciągnąć z obserwacji, które daje spektroskopia astronomiczna (jak ktoś zainteresowany), tam też można zaobserwować różnicę barwy gwiazd, w zależnośi od prędkości względem ziemi.

Pozdrawiam

PS: Jak będzie mi się chciało policzyć częstotliwość fali odbieranej przez obserwatora, to odświeżę nieco moją wypowiedź o jakieś konkrety. Narazie musi wystarczyć ten skromny wstęp ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com