Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kontu

User


Do³±czy³: 12 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-12, 13:44   Co dalej? jak to jest z Cukiernikiem

Witam wszystkich !.Kwiecień coraz bliżej, więc już trzeba nad przyszłością się zastanowić.
Od małego bardzo lubiłem pomagać mamie w pieczeniu ciast,babeczek itp.Więc pomyślałem
, że, skoro mnie, to tak interesuje, to może pójdę do zawodówki na cukiernika.Czytałem opinie na temat
tego zawodu w internecie i zarobki są podobno dobre wiadomo, że odrazu po zawodówce 2 000 nie zarobię, chociaż, kto wie.Ludzie piszą, że trzeba chodzić na noce i we wszystkie święta i, że wolnego
praktycznie nie ma wcale.Jak, to jest ? cukiernik pracuje jak wół 7 dni w tygodniu, a święta Wielkanocy, czy Bożego Narodzenia dla niego nie istnieją ?.Możecie mi coś więcej na ten temat powiedzieć ?, bo w google mało o tym jest.Na youtube, że to fajna praca każdy poleca, a drudzy piszą, że przez ten zawód życia prywatnego się nie ma.Proszę o odpowiedzi nie będę żałował wyboru ?
, żeby później jazd z przepisywaniem nie było :(.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2013-01-12, 19:52   

Na pewno praca nocami, żeby na rano świeży chlebek był;p. Ale poza tym obowiązuje wszystkich 40 godzinny tydzień pracy. Więc jeśli nie w weekend, to któreś dni i tak musisz mieć wolne.
Ale z tym brakiem życia...to raczej we wszystkich pracach na trzy zmiany. Podobnie zresztą jak i w mojej, żyje się od pracy do pracy. Jeśli chodzi o święta, to jeśli w nie pracujesz to po pierwsze masz pensje plus +100 proc, a po drugie musisz za nie dostać dni wolne w tygodniu.
Każda praca ma swoje plusy i minusy ;) .
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

hynymyny  

Wymiatacz



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 35

Do³±czy³: 11 Gru 2012

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-01-12, 23:01   

Od kiedy cukiernik zajmuje sie sie pieczeniem chleba?xD
A co do tematu. Kasa na pewno duzaaa. Moze nie w polsce ale tez sie zdarza. Wszystko zalezy jaki produkt bedziesz oferował. Jesli bd wyjątkowy i oryginalny to 2000 bedziesz zarabiac w tydzien. Ale to wiadomo. Ciezka praca, duzo wyrzeczen i talent :P
_________________

Setki aplikacji/gier na ANDROIDA
__ Jesli masz trochę czasu wejdź na mojego chomika i zagłosuj. Dziekuje bardzo :) __
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-01-13, 07:27   

Hmm, przede wszystkim to praca w nocy, żeby rano były świeże wypieki. Wiąże się to z brakiem życia towarzyskiego, bo: wstajesz w nocy, idziesz do roboty, wracasz, padasz, idziesz spać, gdy wstajesz to wiesz, że wkrótce idziesz do roboty itp itd. W sumie każdego wieczora idziesz do pracy, wiec nie pójdziesz na piwko z kolegami.
Przed świętami jest najgorszy czas, bo wiele zamówień i choć nie pracuje się w dni ustawowo wolne to: 6.01 w nocy już będziesz musiał iść do pracy.
Mój chłopak pracował 3 lata rozwożąc właśnie takie wyroby z piekarni. 3 lata życia prywatnego nie miał, przy czym pracował od 3 rano do ok 11.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-01-13, 13:03   

Ożeń się ze mną, błagam :-P
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2013-03-18, 14:14   

Wiele lasek na to leci, więc... polecam, tylko trzeba byc w tym dobrym!
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-03-18, 15:40   

lola Zgadzam się, moja sąsiadka pracuje w piekarni. 15 lat takiego życia...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com