Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-03, 19:16   

SzK napisa³/a:

Islamiści są zbyt ortodoksyjni


Po pierwsze, to Muzułmanie, a nie islamiści. Islam to religia; muzułmanin to osoba wyznająca islam; islamizm to pogląd polityczny.

Po drugie, nie ma czegoś takiego jak ortodoks, czy fundamentalista. O ironio, są to po prostu zwyczajni wyznawcy danej religii, którzy nie okłamują samych siebie mówieniem "ten ustęp już jest nieaktualny". Jeżeli Bóg powiedział, że należy zabijać homoseksualistów, to było to aktualne 1000 lat temu i będzie aktualne za kolejne 1000 lat. Tzw. "fundamentaliści" po prosu uważają, że przykazania Boga są doskonałe i że należy je wypełniać, by przypodobać się Bogu.
Z drugiej strony, ci tzw. "normalni wierzący", to nikt inny, jak zwykli liberałowie religijni, którzy uważają, że Bóg daje dobre prawa, ale oświeceniowy Humanizm daje lepsze. Uważają, że słowa samego Boga są alegorią, a nie realnym tekstem, zaś same słowa niezmiennej Wszechistoty ulegają przedawnieniu po jakimś czasie.
Ci umiarkowani wierzący tak naprawdę traktują religię jako pewien dodatek do oświeceniowego prawa i postępu naukowego, z kolei tzw. "fundamentaliści" po prostu uważają, że Bóg stoi na pierwszym miejscu i jego prawa stoją ponad wszystkim.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-04, 17:42   

HCNOPS napisa³/a:

Jeżeli Bóg powiedział, że należy zabijać homoseksualistów, to było to aktualne 1000 lat temu i będzie aktualne za kolejne 1000 lat. Tzw. "fundamentaliści" po prosu uważają, że przykazania Boga są doskonałe i że należy je wypełniać, by przypodobać się Bogu.

Z drugiej strony, ci tzw. "normalni wierzący", to nikt inny, jak zwykli liberałowie religijni, którzy uważają, że Bóg daje dobre prawa, ale oświeceniowy Humanizm daje lepsze. Uważają, że słowa samego Boga są alegorią, a nie realnym tekstem, zaś same słowa niezmiennej Wszechistoty ulegają przedawnieniu po jakimś czasie.



No , ale czy to nie przywódcy religijni zmieniają to prawo ?
Co tam taki przeciętny Kowalski to sobie może nie chodzic co dzień na Msze , ale jak Kosciol mówi że taniec to grzech to i Koscioł to odwołuje nie Bóg. :]

HCNOPS napisa³/a:

Po pierwsze, to Muzułmanie, a nie islamiści. Islam to religia; muzułmanin to osoba wyznająca islam; islamizm to pogląd polityczny


Islamista to badacz islamu, człowiek studiujący księgi.
Polskie zapożyczenie ( jak epicki ) zrobilo z tego słowa synonim fundamentalisty i tak pewnie będzie to używane aż zostanie kanonem.

SwojÄ… drogÄ… dużo słów używamy bÅ‚Ä™dnie - ciekawe, że po polsku mówi siÄ™ "jeden mudżahedin, dwaj mudżahedini", chociaż w perskim oryginale (i wszystkich regionalnych wersjach) "mudżahedin" to liczba mnoga, a od pojedynczej “mudżahed” można by Å‚atwo utworzyć caÅ‚kiem dobrÄ… polskÄ… liczbÄ™ mnogÄ… "mudżahedzi".
Cóż, jÄ™zyk nie jest – i nie powinien być – logiczny.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-04, 18:10   

$karbówka napisa³/a:

No , ale czy to nie przywódcy religijni zmieniają to prawo ?


A to to już zależy od tego, jak bardzo dana religia jest scentralizowana. Dla przykładu katolicyzm jest ogólnoświatową organizacją o ujednoliconej dogmatyce na całym świecie. Ortodoksja, czy też islam mają zbiór ogólnych twierdzeń, z którymi zgadza się (prawie)każde zgromadzenie, lecz same w sobie są niezależne i niescentralizowane. Ortodoksja jest autokefaliczna, tzn. że każda wspólnota może określać na własną rękę wygląd liturgii, prawa kościelnego, strojów, obyczajów, itd. W islamie też jest spore rozróżnienie, lecz tutaj na poziomie kraju to bardziej funkcjonuje i zależne jest od opcji teologicznej po której się opowiada dana wspólnota. Są muzułmanie postępowi, oraz muzułmanie ultrakonserwatywni. Istnieją też ruchy wypośrodkowane, oraz ruchy odnowicielskie. To przynajmniej w gestii sunnizmu. U szyitów istnieje wielki ajatollah, który ma prawo komentować i zmieniać prawo religijne.
Tradycje wschodu nie mam pojęcia, czy posiadają jakąś konkretną centralizację. Ruchy Tradycji Wschodu, takie jak taoizm, shintoizm, konfucjanizm zapewne ich nie mają. W buddyzmie nie jestem pewien dokładnie jaką rolę pełni Lama. W hinduizmie nie ma określonego guru, który dyktuje prawdy wiary. Jest to raczej kolektyw wielu lokalnych tradycji (dla przykładu na południu kraju węże czczone są jako święte, z kolei na północy są tępione jako przeklęte).

$karbówka napisa³/a:

Islamista to badacz islamu, człowiek studiujący księgi.


Z tą definicją się jeszcze nie spotkałem. W Encyklopedii Powszechnej pod pojęciem islamizmu znajduje się opis idei politycznej, zakładającej wyższość prawa boskiego nad prawem ludzkim, oraz jego idealność, a zatem powinno być obowiązkiem każdego społeczeństwa ustanowienie prawa koranicznego podstawą prawną. Można się nawet doszukać znamion panislamizmu w tym pojęciu.

$karbówka napisa³/a:

Cóż, jÄ™zyk nie jest – i nie powinien być – logiczny.


Nowomowa nie jest taka zła, podręczniki są chudsze przynajmniej ;)
No ale, pomijając to nawiązanie. Język powinien być giętki i być w stanie ewoluować. Wystarczy wybrać się do najbliższego muzeum miejskiego, lub do głównej filii biblioteki i poprosić o gazety z np. okresu dwudziestolecia. Cała masa tego, co dziś zwiemy błędem, wtedy była formą poprawną, a i jak dla mnie była o wiele ciekawsza.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-04, 18:49   

HCNOPS napisa³/a:

Z tą definicją się jeszcze nie spotkałem.



To naprawdÄ™ dziwne.

http://sjp.pwn.pl/slownik/2562012/islamista

SÅ‚ownik Oxfordu:
1. Islamist - a scholar who knowledgeable in Islamic studies
bookman, scholar, scholarly person, student - a learned person (especially in the humanities); someone who by long study has gained mastery in one or more disciplines
2. Islamist - an orthodox Muslim

Janusz Antoni Danecki (ur. 6 października 1946 w Katowicach) – polski arabista i islamista, jÄ™zykoznawca i literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Co by nie powiedzieć o profesorze Daneckim to fanatykiem nie jest :-) najwyżej słabe książki o gramatyce napisał.


HCNOPS napisa³/a:

No ale, pomijając to nawiązanie. Język powinien być giętki i być w stanie ewoluować. Wystarczy wybrać się do najbliższego muzeum miejskiego, lub do głównej filii biblioteki i poprosić o gazety z np. okresu dwudziestolecia. Cała masa tego, co dziś zwiemy błędem, wtedy była formą poprawną, a i jak dla mnie była o wiele ciekawsza.



Oczywiście, problem w tym że jezyk pisany zmienia się bardzo powoli, a mówiony nie jest normatywny , stąd mamy dzisiaj cuda w stylu "rok dwutysięczny dwunasty" czy "niemniej jednak".
Nie mam wątpliwości że w mowie będzie to niedługo kanon ( bo to ludzie tworzą jezyk nie odwrotnie ) , ale język pisany nadal będzie to "uznawał" za bląd i na dyktandzie punkty potrącą.

HCNOPS napisa³/a:

A to to już zależy od tego, jak bardzo dana religia jest scentralizowana. Dla przykładu katolicyzm jest ogólnoświatową organizacją o ujednoliconej dogmatyce na całym świecie. Ortodoksja, czy też islam mają zbiór ogólnych twierdzeń, z którymi zgadza się (prawie)każde zgromadzenie, lecz same w sobie są niezależne i niescentralizowane. Ortodoksja jest autokefaliczna, tzn. że każda wspólnota może określać na własną rękę wygląd liturgii, prawa kościelnego, strojów, obyczajów, itd..



To z tego wynika ze to katolicy/chrześcijanie się bardziej buntują i są mniej "normalnie wierzący" pomimo tej centralizacji ?
Jeśli tak, to czy jednak muzułmanów nie można nazwac "ortodoksyjnymi" ?

HCNOPS napisa³/a:

Po drugie, nie ma czegoś takiego jak ortodoks, czy fundamentalista. O ironio, są to po prostu zwyczajni wyznawcy danej religii, którzy nie okłamują samych siebie mówieniem "ten ustęp już jest nieaktualny".



A nie kłoci się to trochę z tym? :

HCNOPS napisa³/a:

Są muzułmanie postępowi, oraz muzułmanie ultrakonserwatywni. Istnieją też ruchy wypośrodkowane, oraz ruchy odnowicielskie.




HCNOPS napisa³/a:

z kolei na północy są tępione jako przeklęte



A rożnie, czytałem o tym kiedyś w Teach Yourself Bengali.
W Bengalu zachodnim są uosobieniem Manasy , tam też chłopstwo nie robi w polu zaraz po deszczu żeby węza nie trafić. :->
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-05, 19:57   

$karbówka napisa³/a:

http://sjp.pwn.pl/slownik/2562012/islamista


Muszę sprawdzić zatem w kilku innych źródłach. Zaskoczyło mnie definiowanie SJP, bo pierwszy raz się z nim spotykam. No cóż, człowiek uczy się całe życie ;)

$karbówka napisa³/a:

To z tego wynika ze to katolicy/chrześcijanie się bardziej buntują i są mniej "normalnie wierzący" pomimo tej centralizacji ?


Protestantów, szczególnie w wydaniu amerykańskim, w dużej mierze cechuje fundamentalizm rozumiany przez literalną interpretację Pisma. Są to ruchy w mniejszym, lub w większym stopniu ortodoksyjne, zależnie. Dla przykładu kościoły odrzucające medycynę i wierzące w leczniczą moc modlitwy, to jak najbardziej ruch gruntownie chrześcijański. Wszak na kartach Ewangelii jest powiedziane, że gdy będą prosić, będzie im dane. Są to ruchy w znaczeniu klasycznym ortodoksyjne, lecz w znaczeniu teologicznym po prostu uważają to, co wierzący winien był uważać - że Bóg stoi ponad wszystkim i ma rację we wszystkim.
Katolicyzm jednakowoż idzie w tę samą stronę, co protestantyzm europejski, choć nie z taką samą szybkością - w kierunku liberalizacji obyczajowej. Pokazuje to jasny ruch religii europejskiej w kierunku humanizmu, nie zaś typowego religijnego radykalizmu.

$karbówka napisa³/a:

A nie kłoci się to trochę z tym? :


Muzułmanie progresywni są muzułmanami którzy porzucają prawa Allaha na rzecz prawa ludzkiego, co jak wiadomo, jest wbrew woli Boga. Radykalizm islamski i ruchy odnowicielskie są już bardziej prawdziwie wierzące. Oczywiście nie twierdzę, że to źle. Twierdzę, że odchodzenie od religii będzie się nasilać, ponieważ religia to przeterminowana o kilka stuleci ideologia, która po prostu od lat nie potrafi ani odbić fali krytyki, ani nawet nie potrafi świadczyć na rzecz swojej społecznej przydatności.

$karbówka napisa³/a:

W Bengalu zachodnim są uosobieniem Manasy , tam też chłopstwo nie robi w polu zaraz po deszczu żeby węza nie trafić. :->


W części prowincji Maharasztra węże weszły w niezwykłą relację z ludźmi. Oto bowiem kobry królewskie w niektórych wsiach liczebnie przewyższają ludzi, oraz jak gdyby nigdy nic łażą sobie po ulicach, nie atakując nikogo. Ludzie z kolei pozwalają im również łazić po mieszkaniach, tym samym zabijając gryzonie. Gdy wąż wejdzie do domu, odczytywane jest to jako symbol pomyślności, po czym wzywa się do domu szamana, który dokona poświęcenia domu i wyniesie węża z domu na ulicę. Nadepnięcie na węża, jego straszenie, czy wyrządzanie mu jakiejkolwiek krzywdy jest zabronione i dokonanie tego może spowodować wygnanie ze wsi.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-05, 20:39   

HCNOPS napisa³/a:

Muszę sprawdzić zatem w kilku innych źródłach. Zaskoczyło mnie definiowanie SJP, bo pierwszy raz się z nim spotykam. No cóż, człowiek uczy się całe życie



Czemu zaskoczyło ?
W Polsce istniejÄ… Katedry Islamistyki.
Samo słowo islamista jako znawca Islamu używane było już w latach 30-ych.


HCNOPS napisa³/a:

Twierdzę, że odchodzenie od religii będzie się nasilać, ponieważ religia to przeterminowana o kilka stuleci ideologia



No nie wiem, islam w większości krajów się radykalizuje coraz bardziej ( w Kuwejcie zabroniono ostatnio tzw. lustrzanek mimo że wcześniej nikomu nie przeszkadzały ) , w Europie meczety rosną jak grzyby po deszczu, muzułmanów według statystyk wciąż przybywa, już przekroczyli liczbe katolików.

HCNOPS napisa³/a:

W części prowincji Maharasztra węże weszły w niezwykłą relację z ludźmi. Oto bowiem kobry królewskie w niektórych wsiach liczebnie przewyższają ludzi, oraz jak gdyby nigdy nic łażą sobie po ulicach, nie atakując nikogo. Ludzie z kolei pozwalają im również łazić po mieszkaniach, tym samym zabijając gryzonie. Gdy wąż wejdzie do domu, odczytywane jest to jako symbol pomyślności, po czym wzywa się do domu szamana, który dokona poświęcenia domu i wyniesie węża z domu na ulicę. Nadepnięcie na węża, jego straszenie, czy wyrządzanie mu jakiejkolwiek krzywdy jest zabronione i dokonanie tego może spowodować wygnanie ze wsi.



Trzy lata temu na interpals.net poznałem taką Indyjke co wlasnie opowiadała mi cos podobnego , nawet że niektóre baby na wsiach wychodzą za mąz za węża.
Myslalem ze jaja robiła - naprawdę czego to ludzie nie wymyślą.

btw. Religioznawstwo studiowałeś czy jakies inne źródła tej wiedzy ?
Pytam bo tez lubiłem te tematy, ale jak studiowałem hobbystycznie archeologie ( wprawdzie tylko 2 lata ) to tylko rysowaliśmy kamyki i sklejaliśmy talerz :->
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-05, 21:19   

$karbówka napisa³/a:

Czemu zaskoczyło ?
W Polsce istniejÄ… Katedry Islamistyki.
Samo słowo islamista jako znawca Islamu używane było już w latach 30-ych.


Zazwyczaj spotykałem się z nazwą dwuczłonową "znawca islamu", z kolei sam islamizm słyszałem bardzo często u znajomych studiujących politologię i omawiający to zagadnienie jako idea polityczna, stąd też sądziłem, że jest to termin wyłącznie polityczny.

$karbówka napisa³/a:

No nie wiem, islam w większości krajów się radykalizuje coraz bardziej ( w Kuwejcie zabroniono ostatnio tzw. lustrzanek mimo że wcześniej nikomu nie przeszkadzały ) , w Europie meczety rosną jak grzyby po deszczu, muzułmanów według statystyk wciąż przybywa, już przekroczyli liczbe katolików.


Mamy Egipt, Nigerię, czy Bangladesz, gdzie ludzie walczą pokojowo, czy też zbrojnie o zlaicyzowanie kraju, pomimo znaczącego udziału muzułmanów w społeczeństwie. Turcja to kraj typowo muzułmański, lecz z nastawieniem proeuropejskim, tym samym z tendencjami laicyzacyjnymi. W Iraku i Afganistanie póki co też nie jest źle, choć jeszcze dekady potrwa, zanim te kraje się ustabilizują. Nie wiem jak wygląda sytuacja w krajach Czarnej Afryki, choć tam faktycznie radykalizm może sięgać zenitu.
Z tymi meczetami w Europie bym nie przesadzał, aż tak nagminnie budowane wcale nie są.
Liczba ateistów też bardzo szybko rośnie i obecnie mamy w Europie więcej ateistów, niż wszystkich muzułmanów razem wziętych. Wzrasta też zainteresowanie buddyzmem i tradycją wschodu. Islam będzie raczej religią imigrantów, a i trzeba pamiętać, że istnieją w Europie organizacje gejów-muzułmanów, liberałów-muzułmanów, apostatów-muzułmanów, naukowców-muzułmanów i inne tego typu antyfundamentalistyczne ruchy.

$karbówka napisa³/a:

Trzy lata temu na interpals.net poznałem taką Indyjke co wlasnie opowiadała mi cos podobnego , nawet że niektóre baby na wsiach wychodzą za mąz za węża.
Myslalem ze jaja robiła - naprawdę czego to ludzie nie wymyślą.


Kiedyś były nawet prowadzone badania nad świętą rzeką Ganges. Wszak kąpie się i myje tam cała masa ludzi, są tam spuszczane ścieki, zaś w historii w wodę z Gangesu zaopatrywano okręty Kompanii Wschodnioindyjskiej. Nigdy jednak nie odnotowano przypadku epidemii wywołanej spożywaniem wody z tej jednej z najbardziej zanieczyszczonych rzek świata. Szczegółowe badania dowiodły, że w Gangesie żyją jakieś drobnoustroje, które zwalczają chorobotwórcze drobnoustroje. Ich skuteczność jest bardzo duża co jest niespotykane w żadnej innej rzece na świecie. Ciekawa sprawa z tym Gangesem ;)

$karbówka napisa³/a:

btw. Religioznawstwo studiowałeś czy jakies inne źródła tej wiedzy ?
Pytam bo tez lubiłem te tematy, ale jak studiowałem hobbystycznie archeologie ( wprawdzie tylko 2 lata ) to tylko rysowaliśmy kamyki i sklejaliśmy talerz :->


Mam znajomą na religioznawstwie i zawsze daje mi cynk jak są wykłady na jakiś ciekawy temat. Ponadto w domowej biblioteczce mam też kilkanaście pozycji o tej tematyce, omówienie podstawowych i bardziej szczegółowych elementów danej religii. No i dołączmy do tego niezliczoną wręcz ilość dokumentów, jakie obejrzałem na temat stricte religijny, czy też będące poruszane przy okazji programów BBC i National Geographic.

[ Dodano: 2013-12-05, 21:21 ]
PS. Wiadomo z jakiego powodu niby zabroniono tych lustrzanek? Według mnie nie jest to ostatecznie aż takie złe. W ten sposób doprowadzają do powstrzymania rozwoju społeczeństwa i tym samym dają nam możliwość zdobycia nad nimi przewagi.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-05, 22:39   

HCNOPS napisa³/a:

Mamy Egipt, Nigerię, czy Bangladesz, gdzie ludzie walczą pokojowo, czy też zbrojnie o zlaicyzowanie kraju, pomimo znaczącego udziału muzułmanów w społeczeństwie.



W Egipcie to oni sami nie wiedzÄ… czego chcÄ… a ta laicyzacja to propagandowa bzdura obalili Mubaraka, majÄ… Bractwo Islamskie.
Jest gorzej niż było, w ostatnim roku odnotowano wzrost prześladowań chrześcijan o 120%.
Prawie dwie trzecie wszystkich mandatów w parlamencie zdobyli radykałowie. Wygrała utworzona przez Bractwo Muzułmańskie " Partia Wolności i sprawiedliwości" :-> , a świry z partii Nur (domagają się wprowadzenia szariatu) będą mieli w parlamencie jedną czwartą mandatów.
To może oznaczać jedno - w kolejce do przejęcia władzy po generałach pierwsi są muzułmanie, a nie zwolennicy liberalnego państwa na zachodnią modłę. Karnawal wolności się skończył.

Nigeria ?
Tam z kolei wojna domowa, Boko Haram robi sobie co chce, fundamentalne poglądy trafiają na żyzną glebę idiotow i muzułmanie rosna w silę.

Bangladesz, Indonezja czy Malezja , to muzułmanie mniej problematyczni bo to mixy różnych kultur wschodniej Azji z islamem i w większości spokojną mentalnoscia Azjatów, wiec to takie mniej groźne. Przynajmniej na razie.

HCNOPS napisa³/a:

W Iraku i Afganistanie póki co też nie jest źle, choć jeszcze dekady potrwa, zanim te kraje się ustabilizują.



Albo i dluzej, w Iraku mamy regularna wojne domowa o podłożu religijnym, nie ma dnia bez zamachu.
Ale jak tak dalej pojdzie to niedługo ich zabraknie.

Nie wiadomo co będzie z Syrią, możliwe że Assad zostanie obalony wiec będziemy mieć kolejne państwo wyznaniowe.
Arabia Saudyjska - inkubator radykalizmu wahabickiego.


HCNOPS napisa³/a:

Nie wiem jak wygląda sytuacja w krajach Czarnej Afryki, choć tam faktycznie radykalizm może sięgać zenitu.



Sięga , co widać po Nigerii, Somalii, Sudanie czy Czadzie.
Kraje Maghrebu jak Algieria i Maroko tez zrobiły się niezła wylęgarnią radykalistów z pod znaku Hizb ut Tahrir , partią otwarcie głoszącą islamizacje Europy i wojne z niewiernymi.
Azawad miał być laicki, raz dwa znalazł się pod skrzydłami tych z którymi miał walczyć.


Turcje, Liban i Iran ( wbrew pozorom ludzie specjalnie nie przepadają tam za nakazami islamu ) to zostawmy, to kraje z odmienną przeszłością niż cala reszta.

HCNOPS napisa³/a:

Liczba ateistów też bardzo szybko rośnie i obecnie mamy w Europie więcej ateistów, niż wszystkich muzułmanów razem wziętych.


Haha no tak, katolikow tez niby mamy więcej, ale szybkośc i skala rozlewania się islamu po Europie jest zdecydowanie za duża.
Nie może być tak ze w miastach Europy panuje szariat ( Malmo, Leeds ), muzułmanie wprowdzaja swoje rzady ( likwidacja choinki czy krzyżow ) a my mamy przyklaskiwać.

HCNOPS napisa³/a:

Islam będzie raczej religią imigrantów, a i trzeba pamiętać, że istnieją w Europie organizacje gejów-muzułmanów, liberałów-muzułmanów, apostatów-muzułmanów, naukowców-muzułmanów i inne tego typu antyfundamentalistyczne ruchy.



No istnieja, ale to kropla w morzu, oni nie stanowią problemu, tylko ci których jest za dużo.
Ja tez jestem katolikiem tylko z dystansem do wielu rzeczy, ale co z tego ?
Problemem jest większość.

HCNOPS napisa³/a:

Nigdy jednak nie odnotowano przypadku epidemii wywołanej spożywaniem wody z tej jednej z najbardziej zanieczyszczonych rzek świata.



To jest faktycznie zastanawiające, biorąc pod uwagę że w Varanasi, krowy rozkladaja się w Gangesie a oni obok takiego krówska myja zęby. :->

HCNOPS napisa³/a:

PS. Wiadomo z jakiego powodu niby zabroniono tych lustrzanek? Według mnie nie jest to ostatecznie aż takie złe. W ten sposób doprowadzają do powstrzymania rozwoju społeczeństwa i tym samym dają nam możliwość zdobycia nad nimi przewagi.



Coś że niezgodne z islamem , to było na stronie ministerstwa Spraw Socjalnych, potem w Kuweit Times , potem znowu było że to niby plotka, ale na stronie ministerstwa dalej stoi jak byk że nie wolno.
Islam wyksztaÅ‚ciÅ‚ w sobie zdolność pararacjonalnej argumentacji, która – choć absolutnie nie przystajÄ…ca do rzeczywistoÅ›ci jako takiej – uzasadnić może każdÄ… bzdurÄ™ - ja już siÄ™ nawet nie zastanawiam nad tym. Kobiety w Kuwejcie nie mogÄ… pracować w nocy i majÄ… czipy lokalizujÄ…ce w dowodach...
To tak samo logiczne jak wypowiedzi Nasrallaha z Hezbollahu że oglądanie kobiety to grzech ale już spółkowanie z kozą pod warunkiem że jest płci żeńskiej jest akceptowalne jeśli nie ma się jak zaspokoić żądzy. :-D
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-08, 21:30   

$karbówka napisa³/a:

W Egipcie to oni sami nie wiedzÄ… czego chcÄ… a ta laicyzacja to propagandowa bzdura obalili Mubaraka, majÄ… Bractwo Islamskie.


Bractwa też ostatecznie nie chcą. Egipt jest niestabilnym krajem i sporo jeszcze minie zanim ten kraj wejdzie na tory stabilności wewnętrznej. Problem w krajach muzułmańskich jest właśnie z islamem, gdzie ludzie z jednej strony chcą demokracji, ale wybierają na stanowiska największych przeciwników wolności.
Ostatecznie muzułmanie zatracili swoją kulturę i dziedzictwo polityczne, pozwalając pochłonąć całą przestrzeń publiczną i polityczną religii, dlatego też te kraje są rozbite między islamem, który jest prawie że ideą polityczną, a coraz silniejszymi wpływami Zachodu.

$karbówka napisa³/a:

Nigeria ?
Tam z kolei wojna domowa, Boko Haram robi sobie co chce, fundamentalne poglądy trafiają na żyzną glebę idiotow i muzułmanie rosna w silę.


Siły rządowe walczą z separatystami, więc jeszcze nie jest przesądzone. Nigeria jest bardzo podzielona wyznaniowo i etnicznie, no ale co się dziwić, nowe państwa w Afryce powstawały pod linijkę starych administracyjnych podziałów kolonijnych. Rząd jest zwolennikiem rozdziału religii i polityki, problemem, zresztą chyba jak zawsze, są jednak muzułmanie. Liczyć, że rząd wygra tę walkę.

$karbówka napisa³/a:

Bangladesz, Indonezja czy Malezja , to muzułmanie mniej problematyczni bo to mixy różnych kultur wschodniej Azji z islamem i w większości spokojną mentalnoscia Azjatów, wiec to takie mniej groźne. Przynajmniej na razie.


Bangladesz jest dość restrykcyjny pod tym względem. W historii mieli już świecką konstytucję, lecz niestety ostatecznie wygrał radykalizm muzułmański. Dziś jest to strasznie biedne państwo z dużym poziomem ekstremizmu, zaś do więzienia wsadzają za prowadzenie bloga o charakterze laickim, antymuzułmańskim, czy humanistycznym.
O sytuacji w Indonezji, czy Malezji się nie wypowiem, ponieważ nigdy nie przyglądałem się sytuacji w tych krajach.

$karbówka napisa³/a:

Albo i dluzej, w Iraku mamy regularna wojne domowa o podłożu religijnym, nie ma dnia bez zamachu.
Ale jak tak dalej pojdzie to niedługo ich zabraknie.


No cóż, w Europie mieliśmy tak samo, kiedy to katolicy mordowali protestantów, a protestanci katolików. Rozłam społeczny na sunnitów i szyitów nie jest niczym innym, jak powtórka z właśnie historii Europy i jak nasza historia pokazuje, wyplenienie prześladowań wymaga naturalnej ewolucji mentalności społecznej. Jak do tego doprowadzić, lub jak przyśpieszyć ten proces? Nie mam pojęcia.

Co jest jednak dla mnie bardzo ciekawe, kiedy śledziłem historię świeckiej idei, zdziwiłem się jakie to kraje były w zeń zaangażowane. Ot co, taki Afganistan pod rządami króla Amanullaha w latach 1919-1929: stworzył koedukacyjne, proeuropejskie szkoły, zniósł obowiązek ścisłego stroju kobiecego, rozwinął handel z Europą i Azją, wprowadził świecką konstytucję, która nie tylko oddzielała religię od państwa, ale przy okazji zrównywała wobec prawa wszystkie grupy etniczne i wyznaniowe zasiedlające Afganistan.
Następnie można przywołać przykład Białej Rewolucji w Persji, gdzie ów kraj pod władzą Pahlawiego wszedł na drogę bardzo szybkiej edukacji, uprzemysłowienia, oraz wszedł na tory nowoczesnej gospodarki na wzór zachodni. Religia była oddzielona od państwa, wzrósł eksport, oraz dzięki rozdaniu chłopom ziem, znacząco wzrosły plony, jak i zamożność chłopów. Miano przebudować Persję na "Zachód Wschodu", miał to być kraj nieomal nie do odróżnienia od krajów europejskich.
Z czym nam się dziś jednak kojarzy czy to Iran, czy Afganistan, chyba nie muszę mówić. Przykłady z historii tych krajów pokazują jednak, że jest to możliwe nawet w krajach muzułmańskich.

$karbówka napisa³/a:

Nie wiadomo co będzie z Syrią, możliwe że Assad zostanie obalony wiec będziemy mieć kolejne państwo wyznaniowe.


Mam nadzieję, że jednak nie zostanie obalony. Leży to w interesie nie tylko Syryjczyków, ale też Turcji, Izraela i Europy. Naprawdę nie rozumiem postępowania USA, opowiadającego się przeciwko Assadowi.

$karbówka napisa³/a:

Arabia Saudyjska - inkubator radykalizmu wahabickiego.


Bądźmy jednak szczerzy - sami im tę władzę daliśmy. Cała masa krajów skupuje od nich ropę, a to prowadzi do ich bogactwa i tym samym do ich możliwości efektywnego działania na arenie międzynarodowej.

$karbówka napisa³/a:


Haha no tak, katolikow tez niby mamy więcej, ale szybkośc i skala rozlewania się islamu po Europie jest zdecydowanie za duża.
Nie może być tak ze w miastach Europy panuje szariat ( Malmo, Leeds ), muzułmanie wprowdzaja swoje rzady ( likwidacja choinki czy krzyżow ) a my mamy przyklaskiwać.


Co do krzyży, to w urzędach państwowych powinny zostać całkowicie pościągane. Wywieszenie krzyża, półksiężyca, czy czegokolwiek innego w urzędzie, sądzie, lub na komisariacie powinno być karane. W tym punkcie zatem się z nimi zgadzam.
Uważam jednak, że powinni ulegać trwałej asymilacji, a w przypadku nieasymilowania się z prawem i kulturą danego kraju, powinni być deportowani wprost do swojej wiochy na środku pustyni. Oni są tu gośćmi i w momencie, gdy próbują wymusić zmiany prawa nie tyle mające na celu ich poszanowanie, ale wręcz nadanie im specjalnych przywilejów, powinni zostać po prostu wyrzuceni z kraju. Jestem jak najbardziej za tym, by muzułmanie mogli osiedlać się w Europie, ale tylko w sytuacji, gdy uczą się języka, szanują kulturę i nie krzyczą "dajcie nam specjalne prawa, albo was zamordujemy".

$karbówka napisa³/a:

Problemem jest większość.


Problemem nie jest większość, tylko element wywrotowy. 10 milionów muzułmanów jest niczym, w porównaniu do 10 tysięcy ekstremistów.

$karbówka napisa³/a:


Islam wyksztaÅ‚ciÅ‚ w sobie zdolność pararacjonalnej argumentacji, która – choć absolutnie nie przystajÄ…ca do rzeczywistoÅ›ci jako takiej – uzasadnić może każdÄ… bzdurÄ™ - ja już siÄ™ nawet nie zastanawiam nad tym. Kobiety w Kuwejcie nie mogÄ… pracować w nocy i majÄ… czipy lokalizujÄ…ce w dowodach...


¯al mi tych zindoktrynowanych mas i wielu normalnych, kreatywnych ludzi, którzy są pod islamskim reżimem uciskani, ale pragmatycznie na to patrząc, może to być dla nas na plus. Im bardziej pogłębią się w swym urojonym konserwatyzmie, tym bardziej zatrzymają swój rozwój, co sprowadza się do zatrzymania ich cywilizacji. Pozwoli nam to osiągnąć przewagę cywilizacyjną nad nimi i ostatecznie ich wchłonąć, politycznie, ekonomicznie, czy może wręcz militarnie. Każda z możliwości ma swoje plusy.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-12-08, 21:38   

Nie wiem, co ma Arabia Saudyjska do egzorcyzmów, ale wracamy do tematu.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-08, 22:14   

Dobra z wiekszością tego co napisał HNOPCS się zgadzam , różnie się tylko w ocenie pewnych zjawisk ale tylko jeszcze jedno pozwole sobie zacytować:

HCNOPS napisa³/a:

Co do krzyży, to w urzędach państwowych powinny zostać całkowicie pościągane. Wywieszenie krzyża, półksiężyca, czy czegokolwiek innego w urzędzie, sądzie, lub na komisariacie powinno być karane. W tym punkcie zatem się z nimi zgadzam.



Otóż, to tez uważam że w urzędach krzyż nie powinien wisieć ale oni nie dlatego żądają usunięcie krzyży tylko z powodu że jest wrogi islamowi.
Nie może być tak że durnie u wladzy w Belgii czy Francji usuwają krzyże, zabraniają stewardesom nosić wisiorki z symbolika chrzescijanska a muzułmanie łaża w chustach , likwidują choinki czy baranki wielkanocne, i wprowadzają szariat.
Jak laickość to laickość.
Poza tym nawet przy całej mojej tolerancji nie życzyłbym sobie żeby likwidować choinki z wystaw sklepowych bo "urażam" islam. Już trochę tych przywilejow za dużo mają.


Autor posta został ukarany warnem.
JF
 

SzK  

Stały User


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 26

Do³±czy³: 15 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-12-11, 19:08   

Panie Jimmy, czy mógłbyś przenieść posty do innego wątku, bo rozmowa jest ciekawa, a szkoda ją zaprzepaścić przez off top w temacie.
_________________
Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-12-12, 18:17   

Czy powinienem się bać ?

ddd.png

Plik ¶ci±gniêto 20 raz(y) 44,71 KB

 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-12-15, 00:01   

Egzorcyzmy jak nic Ci grożą! Choć z drugiej strony... numerologia to chyba rodzaj magii, zabronionej przez Biblię...
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2013-12-27, 23:34   

HUSTLA napisa³/a:

wiara jest krzywdząca? yyy co to za bełkot.
czy wierzysz czy nie wierzysz, nie zmienia to faktu, że wiara tylko pomaga w życiu.



Tylko pomaga? Przez wiarę ludzie giną, wybuchają wojny, przez duchownych ludzie są manipulowani, wykorzystywani, mamieni, otępiani. To co nazywasz pomocą, jest tylko iluzją, iluzją którą karmią się ludzie zbyt słabi by się wyrwać z tej głupoty i żyć pełnią życia, być dobrym człowiekiem i przeżyć swoje życie jak najpiękniej, bez zniewolonego umysłu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com