Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Makomi  

User


ImiÄ™: Ania

Wiek: 26

Do³±czy³a: 24 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-27, 21:15   Co myÅ›licie o egzorcyzmach?

Byłam niedawno na egzorcyzmach i ciekawi mnie jak to odbierają ludzie niewierzący. Czemu Ci, nad którymi modlą się grupy wstawiennicze tak reagują? Upadają, śmieją się, płaczą albo krzyczą, przeklinają, szarpią...
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-11-27, 21:24   

Ateista=osoba niewierząca w boga, siły nadprzyrodzone, bo sa sprzeczne z logiką.
Wiec nie może wierzyć w to, że jest wypędzany zły duch, po prostu tłumaczy sie to chorobami psychicznymi.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-27, 21:25   

Wierzę w egzorcyzmy z racji, że jestem zarówno osobą wierzącą jak i interesującą się okultyzmem.
_________________
Enjoy capitalism!
 

Cosiek  

User


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2013

Sk±d: Le¿ajsk

   

Wys³any: 2013-11-27, 21:32   

Zaburzenia psychiczne. Nawet w dzisiejszych czasach do końca nie wiemy do czego zdolny jest nasz mózg
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2013-11-27, 21:56   

Przydałyby się niektórym użytkownikom :D ,a po za tym wierzę w sił nadprzyrodzone
_________________
You know who i am
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2013-11-27, 22:10   

Jak dla mnie ludzie, którzy są egzorcyzmowani, są po prostu chorzy psychicznie, tyle. A egzorcyzm nic nie daje, dla mnie to tylko taka mistyczna szopka. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że głównie egzorcyzmowani są ludzie, którzy przedtem byli głęboko wierzący. Cóż, możecie się ze mną nie zgadzać, jednak jestem przekonana o tym, że wiara w takie rzeczy jak Bóg i w taki sposób jak np. w chrześcijańskich wierzeniach, jest krzywdząca dla ludzkiej psychiki. W różnym stopniu jak widać.
 

HUSTLA  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: ...

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Maj 2011

   

Wys³any: 2013-11-27, 23:28   

wiara jest krzywdząca? yyy co to za bełkot.
czy wierzysz czy nie wierzysz, nie zmienia to faktu, że wiara tylko pomaga w życiu.
_________________
Nieraz nie wiem, o co gram i tak podwajam tego stawkÄ™.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2013-11-27, 23:34   

HUSTLA napisa³/a:

czy wierzysz czy nie wierzysz, nie zmienia to faktu, że wiara tylko pomaga w życiu.


+1 ;)
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-11-28, 04:54   

Makomi napisa³/a:

Czemu Ci, nad którymi modlą się grupy wstawiennicze tak reagują?


Przede wszystkim nie ma opętań, to są zaawansowane, nakładające się na siebie różnego rodzaju choroby psychiczne. Czemu tak reagują? Nie znam dokładnego procesu. Wiem jednak, że u osób z pewnymi zaburzeniami psychicznymi wystarczy czasem powiedzieć słowo-klucz, które wprawia je w opętańczy szał.

Makomi napisa³/a:

Upadają, śmieją się, płaczą albo krzyczą, przeklinają, szarpią...


Nie takie rzeczy sÄ… w szpitalach psychiatrycznych, oj nie tylko takie ;)

HUSTLA napisa³/a:

wiara jest krzywdząca? yyy co to za bełkot.


Inkwizycje, fatwy, dżihady, święte wojny, prześladowania, palenie na stosie, torturowanie, prześladowanie nauki, wymuszanie polityki pod dyktando religii... Taaak, wiara krzywdząca nie jest.

HUSTLA napisa³/a:

nie zmienia to faktu, że wiara tylko pomaga w życiu.


Wiadomo. Zamachy bombowe bardzo pomagają w życiu, tak samo jak idioci odrzucający szczepienia, ponieważ wierzą, że Jezus ich uzdrowi też pomagają w życiu.
 

HUSTLA  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: ...

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Maj 2011

   

Wys³any: 2013-11-28, 11:19   

to raczej chrześcijanie są przesladowani przez wieki, co za niewiedza..
zainteresuj siÄ™ trochÄ™ historiÄ…, dopiero coÅ› pisz ; ))

[ Dodano: 2013-11-28, 11:19 ]
zamachy bombowe? :mrgreen:

[ Dodano: 2013-11-28, 11:22 ]
w ogóle odsyłam do książki Ani Golędzinowskiej, modelki.
to powieść biograficzna, w sumie nie o egzorcyzmach, ale może co poniektórym da do myślenia troszkę głębszego. : )

[ Dodano: 2013-11-28, 11:24 ]
Aaa i do filmu Quo Vadis i Cristiada, co by więcej nikt nie pisał, że chrześcijanie kogoś prześladują. BEKA
_________________
Nieraz nie wiem, o co gram i tak podwajam tego stawkÄ™.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-11-28, 13:46   

HUSTLA napisa³/a:

to raczej chrześcijanie są przesladowani przez wieki, co za niewiedza..
zainteresuj siÄ™ trochÄ™ historiÄ…, dopiero coÅ› pisz ; ))


Jaaasne. Pewnie w średniowieczu chrześcijaństwo było zakazane, no nie? Przecież Kościół wcale nie zajmował się polowaniem na wiedźmy i heretyków.

HUSTLA napisa³/a:

Aaa i do filmu Quo Vadis i Cristiada, co by więcej nikt nie pisał, że chrześcijanie kogoś prześladują. BEKA


Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że są to opowiadania? One nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, są fikcją autora. Polecam Ci zacząć naukę historii, bo mało widać wiesz, szczególnie o średniowieczu, ale i o innych epokach również.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-28, 16:06   

HUSTLA napisa³/a:

czy wierzysz czy nie wierzysz, nie zmienia to faktu, że wiara tylko pomaga w życiu.



Niewierzący egzorcyzmów nie potrzebują...

HUSTLA napisa³/a:

Aaa i do filmu Quo Vadis i Cristiada, co by więcej nikt nie pisał, że chrześcijanie kogoś prześladują. BEKA



To że jest się prześladowanym, nie znaczy że się kogoś nie prześladuje. Elementarna logika. Poza tym traktujesz film fabularny, jak dokument, a to jest błąd.

HUSTLA napisa³/a:

to raczej chrześcijanie są przesladowani przez wieki, co za niewiedza..



A skąd twoja wiedza? Owszem, notowaliśmy i notujemy wiele przypadków prześladowania chrześcijan (dodajmy że wiele przypadków prześladowania chrześcijan było dziełem samych chrześcijan właśnie).

W okresie chrystianizacji Cesarstwa, chrześcijanie prześladowali, nawet mordowali pogan, zamykali szkoły filozoficzne, członków wypędzali, stręczyli lub zabijali. Palili Biblioteki. Efektem tego była ucieczka filozofów do Persji, następnie podbitej przez Arabów. Dowodem tego wydarzenia jest m.in. to że większość dzieł starożytnych odkryto w Europie dopiero po rekonkwiście Hiszpani i przetłumaczeniu bibliotek Maurów. Polskę schrystianizowano pod przymusem, a następnie tłumiono powstania pogańskie. Jakby tego było mało, to historię Krzyżaków chyba znasz...
W chrześcijańskiej Europie chrześcijanie prześladowali się nawzajem, mordowali chrześcijan których uznawali za heretyków (dotyczy tak kościołów katolickiego jak i protestanckiego oraz kalwińskiego). Wypędzano ¯ydów, którzy osiedlali się głównie Polsce, a później w Rzeczypospolitej, gdzie mieli spokój. Szczególnie okrutnie traktowali ateistów. Nawet w Polsce: Pod koniec XVII wieku szlachcic Kazimierz £yszczyński pożyczył pieniądze człowiekowi, który nie chciał ich oddać. Aby nie musieć zwracać pożyczki, człowiek ów doniósł kościołowi że £yszczyński jest ateistą i napisał traktat o nieistnieniu Boga. £yszczyński rzeczywiście napisał "De non existentia dei". Książkę spalono, następnie żywcem spalono prawą rękę £yszczyńskiego, wyrwano mu język, a dopiero potem go zabito.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2013-11-28, 16:42   

HCNOPS napisa³/a:

Przecież Kościół wcale nie zajmował się polowaniem na wiedźmy i heretyków.



Kościół nie palił czarownic na stosach... paleniem na stosach zajmowali sie ludzie swieccy ... wielki znawco historii ...
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-11-28, 17:03   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

Kościół nie palił czarownic na stosach... paleniem na stosach zajmowali sie ludzie swieccy ... wielki znawco historii ...


I robili to w imię czego? Religii. Zresztą, inkwizycja kościelna też skazywała na tortury, lub na stos. To, że akurat kat nie był kapłanem nie sprawia od razu, że cały proces był świecki.
 

SzK  

Stały User


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 26

Do³±czy³: 15 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-28, 17:05   

Nie no jak ktoś mówi po aramejsku czy hebrajsku dziwnym głosem, to jest to całkiem normalne, tak samo normalne jest wymiotowanie różnymi przedmiotami.
Swoją drogą zauważyłem ciekawą zależność - każdy człowiek, który kiedykolwiek miał jakiś związek z egzorcyzmami, po zadanym pytaniu na ten temat staje się w momencie poważny.
_________________
Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com