Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dreszczyk

User



ImiÄ™: dreszczyk

Do³±czy³: 13 Lut 2020

   

Wys³any: 2020-08-07, 09:52   Co pomoże na cerÄ™ naczynkowÄ…?

Czy któraś z Was ma problem z naczynkami ? Nie tylko na twarzy.. stosujecie jakieś witaminy, czy suplementy? Co robić, żeby zapobiegać ich powstawaniu?
 

Emeow  

User

lubiÄ™ kotki


ImiÄ™: Emeow

Do³±czy³a: 01 Cze 2019

   

Wys³any: 2020-08-08, 08:59   

Zależy jaki dokładnie masz problem z naczyniami, czy są to rozszerzone naczynia, które się obkurczają po pewnym czasie i nie ma śladu zaczerwienienia, czy może to już przeszło w stan permanentnie rozszerzonych naczyń, które nazywamy rumieniem.

Inna sprawa dotyczy popękanych naczyń, można to zaobserwować kiedy widzimy pojedyncze niteczki, dosyć wyraźnie naznaczone. Tutaj pomoże już tylko laserowe zamykanie naczyń w gabinetach kosmetologicznych.

Jeżeli jednak masz problem z pierwszą opcją to warto zapisać się również na zabieg IPL (jednak tym razem polecałabym w gabinecie dermatologicznym, najlepiej prywatnie i sprawdzić opinie). A na co dzień zadbać o prawidłową pielęgnację.
1.Oczyszczanie skóry różnymi produktami myjącymi z dobrym składem jak np. pianki, żele, musy
(od siebie polecam Physiogel)
2.Tonizowanie np. (tonik feel free z hebe- jednak sprawdź czy nie masz na to uczulenia)
3.Serum/ ampułka/maska stosować w zależności od nastroju, najlepiej jakieś nawilżające, łagodzące ale również i anty-aging
(ja lubiÄ™ serum z Bielendy Red Gingseng)
4.Krem
wszystkie kroki wykonuję tylko jak kładę się spać, natomiast z rana omijam 1 i 2 i 3 punkt, ponieważ mojej skórze to nie służy.
Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna całoroczna i stosowanie różnych suplementów z wit.C i D3
Wszystko dostosuj do tego jak twoja skóra reaguje, jeżeli po toniku jest ściągnięta lub bardziej zaczerwieniona niż zwykle, wtedy albo odstawiasz na pewien czas produkt i obserwujesz czy czasem coś innego nie podrażnia albo zmieniasz produkt albo całkowicie omijasz punkt.
Polecam grupę na fb ,,Twarzing'' tam jest dużo informacji.
 

dariazaw

User



ImiÄ™: dariazaw

Do³±czy³: 13 Lut 2020

   

Wys³any: 2020-08-19, 11:37   

Ja mam niestety problemy z naczynkami. Na twarz stosuje serum z wit C biochemii urody i olej z kocanki, hydrolat z neroli, od czasu do czasu przemywam tonikiem z octu jabłkowego. Na noc nakladam na twarz krem Niverosin (krem ma w sobie diosminę oraz wzmacnia naczynka krwionośne na twarzy, już tak sie nie czerwienię jak wcześniej) Czuje i widzę różnicę. Cera jest jaśniejsza, naczynka mniej widoczne, ale trwałe usunięcie popękanych naczynek gwarantuje tylko laser niestety. W diecie też staram się zachować regularna dostawę wit C. Na nogi stosuje również olej z kocanki, chociaż tutaj nie zauważyłam zmiany jakiej kolwiek. Zamierzam spróbować okładów z octu jabłkowego, ponoć jest to naturlany sposób który działa. Od dobrych kilku miesięcy biorę również tabletki na cerę niverosin, z tej samej serii, co krem o którym tutaj wspominałam. W przypadku tabletek na rezultat trzeba trochę poczekać ale mam wrażenie, że jest o wiele lepszy niż w przypadku kosmetyków nakładanych bezpośrednio na twarz.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com