Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

CptJarkov

User

Wysłany: 2016-12-09, 20:53   Co robi??

Cze??!
Za nied?ugo ko?cz? "gimbaz?" o nie mam zbytnio pomys?u co z sob? zrobi?. Pisze to aby si? od was poradzi?. Otó? pochodz? z ma?ego (?) miasta i chce si? z niego wyrwa?. Mieszkam niedaleko Krakowa wiec raczej tam co? znajd? (tak?e burs? czy cos). Niestety nie wiem co robi? i gdzie i??. Dorad?cie mi prosz?. Jestem jednym z lepszych (jak nie naj) uczniów w mojej klasie. Lubie angielski, chemie oraz informatyk?. Nie jestem typem humana, lecz sobie radz?. Gdzie i??, jaki zawód potem wybra? aby by? ciekawy i aby by?y pieni?dze? Jaka szko?a ponadgimnazjalna? Studia? Piszcie prosz? was. :)

Abotage

Stały User

Wysłany: 2016-12-09, 23:43   

Sam musisz próbowa? ró?nych rzeczy, nie traci? czasu na melan?e tylko rozgl?da? si? za ciekawymi zaj?ciami. Poza tym wyluzuj, jak nie masz na siebie pomys?u to zawsze mo?esz i?? do ogólniaka. Jak poczujesz, ?e co? Ci? kr?ci to zacznij i?? w tym kierunku, bo nikt do ko?ca Ci? nie zna i nie wie co Ci? interesuje. I nie patrz tylko na hajs, bo w pracy sp?dzasz po?ow? swojego ?ycia i lepiej by?oby chyba lubi? to co si? robi, nie?

CptJarkov

User

Wysłany: 2016-12-10, 08:57   

No wiadomo. Zamierza?em i?? do lo 5 w krakowie, ale nie wiem na jaki kierunek. Wie kto? co? o lo V?

Abotage

Stały User

Wysłany: 2016-12-10, 13:21   

Chcia?em si? tam dosta?, ale okaza?o si? ?e jest bardzo trudno, wi?c odpu?ci?em. Mojego by?ego LO Ci nie polec?, bo nie ma czego poleca? :mrgreen:

CptJarkov

User

Wysłany: 2016-12-10, 22:46   

Czyli jakie jest najlepsze lo w krakowie?

karokrakow  

Stały User

Wysłany: 2016-12-11, 16:10   

Wszystko zale?y od tego, jak chcesz sp?dzi? te kilka lat w szkole ?redniej. Je?li liczysz na wsparcie ze strony szko?y je?li chodzi o udzia? w olimpiadach to pewnie w gr? wchodzi?yby I, II i V LO. Ja chodzi?am do IV i by?am zadowolona - poziom by? ?redni, ale sam szko?a do?? przyjemna.
Teraz zmierzam ku ko?cowi studiów o charakterze ekonomicznym i jestem zadowolona, bo je?li chodzi o finanse i IT to w Krakowie takich miejsc pracy nie brakuje (przekona?am si? o tym dostaj?c bez problemu fajn? prac? w du?ej firmie).
Je?li jeste? dobra w j?zykach to mo?esz szuka? szko?y, które najlepiej kszta?c? w tym kierunku - bardzo dobra znajomo?? j?zyka obcego (innego ni? angielski) daje do?? du?e szanse na znalezienie pracy za zno?ne pieni?dze - moja kole?anka uczy?a si? w klasie hiszpa?skiej w VI LO i mieli program przypominaj?cy studia filologiczne, dzi?ki czemu bardzo du?o si? nauczy?a.

Poza tym niez?e jest Technikum ??czno?ci, ale tu ju? niestety trzeba mie? jaki? bardziej sprecyzowany pomys? na w?asn? przysz?o?? - inaczej ci??ko by ci by?o wybra? profil.

CptJarkov

User

Wysłany: 2016-12-11, 21:56   

W?a?nie interesuje si? technologi? i informatyk? ale nie wiem czy sobie poradz?. Jest jakie? dobre liceum informatyczne w Krk?

karokrakow  

Stały User

Wysłany: 2016-12-12, 00:22   

Moja siostra w?a?nie jest w Technikum ??czno?ci na profilu informatyka - jest zadowolona i do?? sporo si? uczy, ale tam jest bardzo ci??ko si? dosta?, bo to jednak jedno z najlepszych techników w Polsce.

Jakub?  

Stały User

Goldberg

Imię: Jakub

Wysłany: 2016-12-13, 07:00   

ja jakbym móg? cofn?? czas, to poszed?bym do zaocznego liceum i do pracy. Akurat nie mia?em nigdy w zamy?le studiowa?, wi?c mia?bym 3 lata do?wiadczenia wi?cej. Ciesz? si? z tego gdzie jestem, ale tak by?bym 3 lata do przodu.

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2016-12-14, 19:23   

Jakub? napisał/a:

ja jakbym móg? cofn?? czas, to poszed?bym do zaocznego liceum i do pracy. Akurat nie mia?em nigdy w zamy?le studiowa?, wi?c mia?bym 3 lata do?wiadczenia wi?cej. Ciesz? si? z tego gdzie jestem, ale tak by?bym 3 lata do przodu

Ja jestem po zawodówce i robi? LO uzupe?niaj?ce, ale tak jak piszesz by?oby 3 lata do przodu i ?rednie szybciej by by?o = najlepsza opcja.

Eccreez  

User

Wysłany: 2017-01-26, 15:54   

Je?li nie masz pomys?u to najlepiej liceum. Dasz sobie jeszcze 3 lata na przemy?lenia, ale poza matur? nie masz nic.

Shan_com_pl

User

Wysłany: 2017-02-02, 11:23   

Mo?e zamiast liceum lepiej wybra? 4 letnie technikum gdzie oprócz dalszej mo?liwo?ci kszta?cenia na studiach mo?esz przy okazji zdoby? zwód i uprawnienia, co o tym s?dzisz? Moim zdaniem to lepsza opcja ni? zwyk?e liceum.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com