Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

CptJarkov

User


Doczy: 09 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-09, 20:53   Co robić?

Cześć!
Za niedługo kończę "gimbazę" o nie mam zbytnio pomysłu co z sobą zrobić. Pisze to aby się od was poradzić. Otóż pochodzę z małego (?) miasta i chce się z niego wyrwać. Mieszkam niedaleko Krakowa wiec raczej tam coś znajdę (także bursę czy cos). Niestety nie wiem co robić i gdzie iść. Doradźcie mi proszę. Jestem jednym z lepszych (jak nie naj) uczniów w mojej klasie. Lubie angielski, chemie oraz informatykę. Nie jestem typem humana, lecz sobie radzę. Gdzie iść, jaki zawód potem wybrać aby był ciekawy i aby były pieniądze? Jaka szkoła ponadgimnazjalna? Studia? Piszcie proszę was. :)
 

Abotage

Stały User


Doczy: 13 Wrz 2016

   

Wysany: 2016-12-09, 23:43   

Sam musisz próbować różnych rzeczy, nie tracić czasu na melanże tylko rozglądać się za ciekawymi zajęciami. Poza tym wyluzuj, jak nie masz na siebie pomysłu to zawsze możesz iść do ogólniaka. Jak poczujesz, że coś Cię kręci to zacznij iść w tym kierunku, bo nikt do końca Cię nie zna i nie wie co Cię interesuje. I nie patrz tylko na hajs, bo w pracy spędzasz połowę swojego życia i lepiej byłoby chyba lubić to co się robi, nie?
 

CptJarkov

User


Doczy: 09 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-10, 08:57   

No wiadomo. Zamierzałem iść do lo 5 w krakowie, ale nie wiem na jaki kierunek. Wie ktoś coś o lo V?
 

Abotage

Stały User


Doczy: 13 Wrz 2016

   

Wysany: 2016-12-10, 13:21   

Chciałem się tam dostać, ale okazało się że jest bardzo trudno, więc odpuściłem. Mojego byłego LO Ci nie polecę, bo nie ma czego polecać :mrgreen:
 

CptJarkov

User


Doczy: 09 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-10, 22:46   

Czyli jakie jest najlepsze lo w krakowie?
 

karokrakow  

Stały User



Doczya: 15 Wrz 2013

Skd: Kraków

   

Wysany: 2016-12-11, 16:10   

Wszystko zależy od tego, jak chcesz spędzić te kilka lat w szkole średniej. Jeśli liczysz na wsparcie ze strony szkoły jeśli chodzi o udział w olimpiadach to pewnie w grę wchodziłyby I, II i V LO. Ja chodziłam do IV i byłam zadowolona - poziom był średni, ale sam szkoła dość przyjemna.
Teraz zmierzam ku końcowi studiów o charakterze ekonomicznym i jestem zadowolona, bo jeśli chodzi o finanse i IT to w Krakowie takich miejsc pracy nie brakuje (przekonałam się o tym dostając bez problemu fajną pracę w dużej firmie).
Jeśli jesteś dobra w językach to możesz szukać szkoły, które najlepiej kształcą w tym kierunku - bardzo dobra znajomość języka obcego (innego niż angielski) daje dość duże szanse na znalezienie pracy za znośne pieniądze - moja koleżanka uczyła się w klasie hiszpańskiej w VI LO i mieli program przypominający studia filologiczne, dzięki czemu bardzo dużo się nauczyła.

Poza tym niezłe jest Technikum Łączności, ale tu już niestety trzeba mieć jakiś bardziej sprecyzowany pomysł na własną przyszłość - inaczej ciężko by ci było wybrać profil.
 

CptJarkov

User


Doczy: 09 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-11, 21:56   

Właśnie interesuje się technologią i informatyką ale nie wiem czy sobie poradzę. Jest jakieś dobre liceum informatyczne w Krk?
 

karokrakow  

Stały User



Doczya: 15 Wrz 2013

Skd: Kraków

   

Wysany: 2016-12-12, 00:22   

Moja siostra właśnie jest w Technikum Łączności na profilu informatyka - jest zadowolona i dość sporo się uczy, ale tam jest bardzo ciężko się dostać, bo to jednak jedno z najlepszych techników w Polsce.
 

Jakubł  

Stały User

Goldberg



Imię: Jakub

Wiek: 28

Doczy: 27 Lis 2015

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2016-12-13, 07:00   

ja jakbym mógł cofnąć czas, to poszedłbym do zaocznego liceum i do pracy. Akurat nie miałem nigdy w zamyśle studiować, więc miałbym 3 lata doświadczenia więcej. Cieszę się z tego gdzie jestem, ale tak byłbym 3 lata do przodu.
_________________
Pozdrawiam.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Doczy: 29 Sie 2012

   

Wysany: 2016-12-14, 19:23   

Jakubł napisa/a:

ja jakbym mógł cofnąć czas, to poszedłbym do zaocznego liceum i do pracy. Akurat nie miałem nigdy w zamyśle studiować, więc miałbym 3 lata doświadczenia więcej. Cieszę się z tego gdzie jestem, ale tak byłbym 3 lata do przodu


Ja jestem po zawodówce i robię LO uzupełniające, ale tak jak piszesz byłoby 3 lata do przodu i średnie szybciej by było = najlepsza opcja.
 

Eccreez  

User


Wiek: 30

Doczy: 28 Gru 2016

Skd: Poznań

   

Wysany: 2017-01-26, 15:54   

Jeśli nie masz pomysłu to najlepiej liceum. Dasz sobie jeszcze 3 lata na przemyślenia, ale poza maturą nie masz nic.
 

Shan_com_pl

User


Doczy: 02 Lut 2017

   

Wysany: 2017-02-02, 11:23   

Może zamiast liceum lepiej wybrać 4 letnie technikum gdzie oprócz dalszej możliwości kształcenia na studiach możesz przy okazji zdobyć zwód i uprawnienia, co o tym sądzisz? Moim zdaniem to lepsza opcja niż zwykłe liceum.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com