Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Reklamy to dla was zachęta czy udręka?

  • ZachÄ™ta. 10% [ 1 ]
  • UdrÄ™ka. 90% [ 9 ]

G³osowañ: 10

Wszystkich G³osów: 10

Autor

Wiadomo¶æ

Julia:)  

User


Do³±czy³a: 30 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 13:46   Co sÄ…dzicie na temat reklam??

Co sądzicie na temat reklam?? Jest to dla was raczej zachęta czy udręka?? Kupujecie często reklamowane produkty??
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-12-30, 15:33   

Nie oglądam tv, więc w zasadzie problem rozwiązał się sam.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

mr.somebody  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: Podkarpacie

   

Wys³any: 2012-12-30, 19:01   

Oczywiśćie, że są udręką.
_________________
Nie ważne jest ile ciosów zadasz, lecz ile przyjmiesz na siebie, by móc dalej walczyć.

Miłość jest jak cień człowieka
Uciekasz - to CiÄ™ goni
A kiedy jÄ… gonisz, - ucieka
Jak cień, jak cień.
 

rejczel93  

Stały User

Inspiracja



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 19:24   

Udręką, więc zawsze omijam reklamy.
_________________
I poczuj choć raz, że jesteś częścią tego świata.
I nie możesz bez niego istnieć, a on nie może istnieć bez Ciebie.
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 20:11   

reklama to źródło zatrudnienia. Czasem sama w sobie może być sztuką. To także sposób na rozpowszechnienie dobrego produktu lub usługi. Dla mnie to dziecinne uważać to za udrękę. Wiem, co za dużo to nie zdrowo, ale to przecież reklama jest dźwignią handlu. Konkurencja rośnie to i jest ich coraz więcej.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-12-30, 20:58   

Atsushi, czasem się zastanawiałem, czy ktoś oglądał daną reklamę przed puszczeniem jej do tv. Sztuka to na pewno nie była. Ostatnio na kwejku były fajne reklamy. Przykładowo taka Durexa: gumka 5$, wózek dla dziecka 217$.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 21:17   

nie piszę o wszystkich reklamach. Pamiętacie spadające kolorowe piłeczki? Składający się część po części samochód? ¯ałuję, że nie mam kablowego połączenia z netem bo bym zarzucił linkami. Owszem, niektóre są denne ale i te dały komuś zatrudnienie.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-12-30, 21:46   

Tv oglądam mało..to nie mam problemu, ale na internecie to gorzej niż udręka.
Nic mnie tak nie wkurza jak czekanie tych pieprzonych 30s,żebym mógł obejrzeć materiał trwający 1:30!!
Atsushi, miałeś to na myśli z kolorowymi piłeczkami
http://www.youtube.com/watch?v=KMl5l6mOySU?
_________________
You know who i am
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 21:50   

Możliwe, że tak. Jak już nie raz pisałem, nie działa mi Youtube.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-12-30, 21:53   

Atsushi napisa³/a:

Możliwe, że tak. Jak już nie raz pisałem, nie działa mi Youtube.



to reklama telewizorów Sony Bravia.Nie wiedziałem,że Ci YT nie działa.
_________________
You know who i am
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-30, 22:04   

sznurek napisa³/a:

to reklama telewizorów Sony Bravia.Nie wiedziałem,że Ci YT nie działa.

Nie mam za złe, nie masz obowiązku śledzić moich postów. Tak, tę reklamę miałem na myśli. Jest też parę dobrych reklam Platige Image. Niektóre reklamy pamięta się przez lata - niedawno wspominałem z mamą reklamy (chyba) Reddsa, z Indianami (jeden robił totem, drugi podchodził do niego z reklamówkami). Jestem kiepski w opisywaniu, ale poleciał tam tekst "Totem potem", tak samo inna reklama tego piwa z tekstem "Maćku! Pićku!" "No pędem nabędę". Są to proste reklamy, które spełniają swoją rolę- czyli zapadają w pamięć. Teraz o tyle jest gorzej że jest coraz więcej reklam, którym nie zależy na tym, by pozytywnie wyryć się w pamięci, a żeby w ogóle się wyryć. Dobre reklamy są coraz droższe i coraz trudniejsze do wymyślenia. A nie każdego stać na jakość reklamy, skoro ważniejsza jest jakość produktu (albo też produkt jest tak kiepski że daje za mało dochodów, żeby go dobrze wyreklamować).
Może nie rozpisując się zbytnio podsumuję, że patrzę na reklamy nie tylko jako głupi odbiorca (nie chcę nikogo urazić oczywiście), który tylko czeka aż się któraś w końcu skończy. Reklama to zarobek, to produkt sam w sobie, to raca, z której sobie nie wszyscy zdają sprawę, jak trudna.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-12-31, 11:52   

Atsushi napisa³/a:

Reklama to zarobek, to produkt sam w sobie, to raca, z której sobie nie wszyscy zdają sprawę, jak trudna.


No dobra, ale jeśli ktoś już zajmuje się przygotowaniem reklamy, to zapewne nie jest to osoba z ulicy, tylko ktoś, kto ma o tym pojęcie. A bez wyobraźni to chyba nawet złota w dzisiejszych czasach nie sprzedaż.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-12-31, 16:09   

Reklamy mają na celu zachęcenie jak największej ilości ludzi do zakupu danego towaru bądź skorzystania z jakiejś usługi. W dużej mierze są więc naciągane, aż nadto eksponują zalety usługi/produktu. Dodatkowo niektóre reklamy są takie, że niewiadomo tak naprawdę, o co w nich chodzi.
Mam kilka reklam, które osobiście lubię i mogę je oglądać bez przeszkód. Większość jednak mnie zdecydowanie irytuje. Dlatego, kiedy coś oglądam i włączają się reklamy, ja przełączam na inny kanał i czekam, aż się one skończą.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-01-01, 23:37   

Michael Cera, masz rację, ale w zawodach kreatywnych jest jeden poważny problem - łatwo się szybko wypalić. Kreatywność też ma swoje granice, nie jest to nieograniczony zasób z którego można korzystać non stop. Osoby wymyślające slangi i scenariusze pracują na swoim stanowisku krótko, są często zmieniani. To ciężki kawałek chleba i trzeba mieć coś więcej jak zdolność twórczego myślenia. ¯eby przeżyć, trzeba też umieć zrealizować pomysł, a tutaj też jest konkurencja. A jak masz już wszystko - i głowę do pomysłów i ręce do realizacji, cenisz się wyżej, i nie każdego stać. Nie wiem, czy udało mi się napisać jasno co chciałem. Już praktycznie spie.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Mitka

User


Do³±czy³: 22 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-01-02, 13:25   

Ja tak rzadko oglądam TV, że gdy już mi się to zdarzy, nawet reklamy oglądam z zaciekawieniem. Większość jest marna albo po prostu głupia, ale jest spora grupa reklam dobrze i z pomysłem zrobionych, które zapadają nam w pamięci na lata. Niestety większość fajnych reklam nie jest polskiej produkcji.
_________________
teksty piosenek :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com