Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 01 Lut 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-07-03, 08:43   

DeSade napisa³/a:

Muzyka adekwatna do poziomu intelektualnego tych, którzy jej słuchają:)


Poczułam pocisk skierowany w swoją stronę. Słucham disco polo, co prawda w małych dawkach, ale słucham. Szczególnie z lat 90. Jakby nie patrzeć jest to część polskiej kultury. Ze względu na szacunek, mam nadzieję, że kwestia poziomu intelektualnego dotyczyła osób, które słuchają JEDYNIE disco polo. Z tym bym się nawet zgodziła.
Nie wyobrażam sobie wesela bez disco, wybaczcie.
_________________
It's later than you think..
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-07-03, 09:45   

DeSade napisa³/a:

Muzyka adekwatna do poziomu intelektualnego tych, którzy jej słuchają:)

bardziej pokazujesz swój poziom intelektualny sprowadzając się do takiego zacofania, szufladkowania i oceniania człowieka wg tylko i wyłącznie gustu muzycznego.
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-03, 10:49   

Ja tam lubię, może nie za bardzo się znam, ale po prostu piosenki takich grup jak Milano, Baciary, Bayer Full, Akcent czy Boys wpadają w ucho. Utarło się przekonanie, że piosenki z tego gatunku to prostackie wytwory fantazji spitych 20-latków, ale jakby nie było niektóre teksty mają prawo się podobać. Zresztą nie o tekst tu w sumie chodzi, ale o zabawę. A ta jest pierwszorzędna.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-07-03, 11:25   

Wolę Boysów, niż te współczesne wybryki natury. Gołe dupy w teledyskach, prostackie teksty o niczym.

PS. W sobotę będzie koncert Boysów w Poraju. Wybiera się ktoś może?
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Jevolucjonista  

User



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Lip 2012

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-07-03, 18:50   

Wielu się śmieje ale gdy przychodzi co do czego to pomykają przy rytmach polo aż miło.
Są Ci zagorzali których normalnie wręcz podziwiam że nawet po pijanemu nie drgną przy tej muzyce.

Ja osobiście lubię disco-polo, dla mnie najlepsza muzyka na imprezę.
Tworzy luz, prostota i rytmika wprowadzają w dobry nastrój.
Nie skomplikowana muza dla ludu.

Jeszcze dodam jak disco-polo to wyłącznie lat 90, i początek XXIw.

JesteÅ› szalona ... \m/

Michael Cera napisa³/a:

W sobotę będzie koncert Boysów w Poraju. Wybiera się ktoś może?



Kurrr.. Przegapiłem Boysów w Gliwicach nie dawno, teraz bym skorzystał a tu znowu dupa, ehh..
 

Penelopa

User


Do³±czy³: 03 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-03, 19:49   

żeby się podniecać tą muzyką to niekoniecznie ale przyznaję, że jeśli chodzi o imprezy taneczne to nie ma lepszych rytmów do tańca :D
 

Tomix  

User


ImiÄ™: Tomek

Wiek: 29

Do³±czy³: 19 Kwi 2012

Sk±d: Kraina Czarów

   

Wys³any: 2012-07-03, 21:41   

Jevolucjonista napisa³/a:

Jeszcze dodam jak disco-polo to wyłącznie lat 90, i początek XXIw.


Dokładnie, najlepszy okres disco polo i piosenki były na poziomie ze świetną melodią i tekst o wiele bardziej ambitniejszy od tych dzisiejszych utworów. Wtedy właśnie powstały największe przeboje przy których dzisiaj wszyscy tańczą na imprezach.
_________________
"Mierzyć wysoko i wierzyć w to mocno, nawet jak przegrasz zostaje ci godność"
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-03, 22:51   

Nie słucham/nie lubię/nie bawię się przy disco-polo. Nie czaję w ogóle jak to działa, że taki szit skłania ludzi do zabawy, bo mnie ta muzyka kompletnie do niej zniechęca. Muszę być pijana do nieprzytomności, żeby tańczyć do disco-polo - tak pijana, żeby nie mieć świadomości tego co robię. Nie jest to wstręt wrodzony, bo pamiętam, że w latach burzliwej, gimbazjalnej młodości większość imprez/ognisk/dyskotek bazowała na takiej muzyce, na szczęście tamte niechlubne czasy mam już za sobą, teraz rzucam na disco-polo ostrą pogardę, także sorry.

I nie gadajcie mi tu o prawdziwych polskich weselach, na ostatnim weselu z discopolową kapelą byłam może w 98', a od tego czasu widziałam kilka lepszych widowisk tego typu.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-04, 07:51   

Porcelana. napisa³/a:


I nie gadajcie mi tu o prawdziwych polskich weselach, na ostatnim weselu z discopolową kapelą byłam może w 98', a od tego czasu widziałam kilka lepszych widowisk tego typu.



Nie wiem co rozumiesz przez wyrażenie "discopolowa kapela". Zaiste takich już mało, bo jeśli teraz powstaje zespół i gra na weselach, to ma repertuar ustawiony pod właśnie tą okazję, i głowę daję że grywają piosenki disco-polo. Chyba, że młoda para sobie nie życzy. Ja na prawdziwym polskich weselu, gdzie wódka leje się jak woda z kranu, bywałem nie raz i nie dwa - i zawsze każdy zespół grał Disco Polo. Cóż, biedne Podkarpacie.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-04, 10:07   

dzilu96, nie wiem, mnie to kojarzy się z jakimś takim śmiesznym reliktem przeszłości - pan przygrywający na akordeonie, bufiasta suknia z tiulu panny młodej i brama przyozdobiona brzózkami. Od takich rzeczy chyba się odchodzi, można zrobić fajne wesele, na którym ludzie będą się dobrze bawić i bez disco polo. Nie chodzi mi tu o jakieś swingowe czy jazzowe kapele, co jest w sumie teraz bardzo modne, nie chodzi mi o żadnego dj, a o zwykły, DOBRY zespół, który będzie wykonywał stare przeboje - Marylę Rodowicz, Budkę Suflera, Lady Pank, trochę zagranicznych hitów lat 80. i 90... Coś, co każdy zna, co każdy umie dośpiewać i przy czym każdy, niezależnie od wieku, może się dobrze bawić.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 10:36   

Porcelana., chyba naprawdę dawno nie byłaś na weselu. Zauważ, że wiele osób, które się bawią to rodzina, czyli osoby w wieku około 40-50 lat. Jak nie typowe disco polo, to pieśni biesiadne. Ludzie sobie popiją i piosenki Lady Pank, nie są już zbyt ciekawe. Przeważa disco polo, biesiadne, inne utwory są pojedyncze.
A polskie wesele, to w pewien sposób tradycja.
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-04, 10:58   

Vanir napisa³/a:

Porcelana., chyba naprawdę dawno nie byłaś na weselu. Zauważ, że wiele osób, które się bawią to rodzina, czyli osoby w wieku około 40-50 lat. Jak nie typowe disco polo, to pieśni biesiadne. Ludzie sobie popiją i piosenki Lady Pank, nie są już zbyt ciekawe. Przeważa disco polo, biesiadne, inne utwory są pojedyncze


Twoi rodzice/wujkowie nie znajdą Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czerwonych Gitar czy Budki Suflera? Ograniczają się wyłącznie do disco-polo? Ciężko mi w to uwierzyć szczerze mówiąc, ale jeżeli tak, to smutna sprawa.
Byłam na wieku weselach i na tych z disco-polo bawiłam się najgorzej, weź pod uwagę, że znaczną część osób ta muzyka żenuje do tego stopnia, że nie chcą się przy niej tańczyć. Natomiast takie stare przeboje znają wszyscy, i do tego nie trzeba się za siebie wstydzić podśpiewując pod nosem tekst.

Nie myl tradycji z jakąś szmirą powstałą w latach 90., bo tradycyjne polskie wesele, a wesele z discopolową kapelą to dwie różne sprawy.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Ostatnio zmieniony przez Porcelana. 2012-07-04, 11:02, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-04, 10:59   

Ee, no przecież słyszałem nie raz Lady Pank na weselu, Mr Zoob, czy Marylę. Ale mimo wszystko zawsze wesele kojarzy mi się właśnie z orkiestrą grającą pod domem na akordeonie, robieniu bram młodej parze (choć to raczej tylko w moim regionie), dużą ilością wódki i tańcach do rana, gdzie rytm Disco Polo wciąż obija mi się o uszy.
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 11:01   

Cytat:

DOBRY zespół, który będzie wykonywał stare przeboje - Marylę Rodowicz, Budkę Suflera, Lady Pank, trochę zagranicznych hitów lat 80. i 90... Coś, co każdy zna, co każdy umie dośpiewać i przy czym każdy, niezależnie od wieku, może się dobrze bawić.


Otóż to! Inna sprawa, że wciąż są bardzo popularne jakieś zespoły wątpliwej jakości, grające tylko disco polo i biesiadę.

Co do samego disco polo, nie lubię, nie toleruję, nie bawię się przy tym, mogłoby dla mnie w ogóle nie istnieć.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 11:23   

Porcelana., kompleks Warszafki?
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com