Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-04, 12:41   

Michael Cera, a co to takiego?
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2012-07-04, 13:00   

Penelopa napisa³/a:

jeśli chodzi o imprezy taneczne to nie ma lepszych rytmów do tańca


Funk i disco (afroamerykańskie). KC and The Sunshine Band, Kool and The Gang, Donna Summer, Gloria Gaynor, Chic - to niby nie są lepsze rytmy do tańca niż disco polo?
Jak dla mnie są, i nie są przy tym tak debilne jak disco polo. Porównaj sobie "Shake your booty" z "Majteczkami w kropeczki", "I will survive" z "Jesteś szalona", "Hot stuff" z "Najaraną Anką", "Le Freak" z "Pszczółką Mają".
Jest jeszcze rock'n'roll - np. "Rock around the clock", "Blue Suede Shoes". Czy to nie jest dobre do tańca?
 

nonamed  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 03 Cze 2012

Sk±d: siê wzi±³em O.O

   

Wys³any: 2012-07-04, 13:36   

Disco-Polo to muzyka najlepsza na wesela studniówki i tego typu imprezy :D przy tej muzyce można się powygłupiać, pośpiewać. Nie wyobrażam sobie tego gatunku muzyki w jakimś klubie czy w pub'ie :)
Ta muzyka ma wiele pozytywnej energii w sobie, która chyba największych smutasów skłania do dobrej zabawy no i oczywiście sam tekst piosenek też bawi :-P
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 14:15   

Cytat:

Funk i disco (afroamerykańskie). KC and The Sunshine Band, Kool and The Gang, Donna Summer, Gloria Gaynor, Chic - to niby nie są lepsze rytmy do tańca niż disco polo?


Brawo dla tego pana! Rzeczywiście, perfekcyjna muzyka do tańca i w ogóle do słuchania nawet, w letnią pogodę!
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 14:28   

Porcelana. napisa³/a:

Michael Cera, a co to takiego?


Cytat:

Porcelana. napisa³/a:

Nie czaję w ogóle jak to działa, że taki szit skłania ludzi do zabawy, bo mnie ta muzyka kompletnie do niej zniechęca. Muszę być pijana do nieprzytomności, żeby tańczyć do disco-polo - tak pijana, żeby nie mieć świadomości tego co robię.


Porcelana. napisa³/a:

I nie gadajcie mi tu o prawdziwych polskich weselach, na ostatnim weselu z discopolową kapelą byłam może w 98', a od tego czasu widziałam kilka lepszych widowisk tego typu.


Porcelana. napisa³/a:

Byłam na wieku weselach i na tych z disco-polo bawiłam się najgorzej, weź pod uwagę, że znaczną część osób ta muzyka żenuje do tego stopnia, że nie chcą się przy niej tańczyć. Natomiast takie stare przeboje znają wszyscy, i do tego nie trzeba się za siebie wstydzić podśpiewując pod nosem tekst.


To takie alternatywne.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-04, 14:47   

Ja myślę, że to kwestia gustu przeczulonego na punkcie prymitywizmu i bylejakości tej muzyki, ale jak chcesz, to nazywaj to alternatywą.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-07-04, 18:13   

Jakby nie patrzeć, dłużej miałaś styczność z tą muzyką ode mnie, a tak bardzo jej nie lubisz. Ja również nie przepadam za dichem, ale nie krytykuje tego w tak dosadny sposób, jak Ty. Nie mam na to argumentów.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-04, 18:20   

Michael Cera, fakt, że dłużej miałam styczność z tą muzyką, oraz to, że Ty nie masz argumentów do krytykowania "dicho" ma się nijak do tego, że ja bardzo nie lubię i krytykuję disco-polo. Coraz mniej w tej dyskusji związków przyczynowo-skutkowych, jakaś "warszafka", jakieś "dicho", nie bardzo wiem o co biega. Do czego chcesz mnie przekonać?
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-07-04, 18:59   

"bardziej pokazujesz swój poziom intelektualny sprowadzając się do takiego zacofania, szufladkowania i oceniania człowieka wg tylko i wyłącznie gustu muzycznego."

Rzeczywiście.

Przykładów nawet nie trzeba daleko szukać.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-07-09, 22:21   

Co sądzę o disco polo? Szczerze nie lubię i uważam, że jest cała masa innej, lepszej muzyki, do której można się bawić. Beatlesi choćby, ostatniego sylwestra tańczyłam dużo do nich i to było takie piękne. Jest wiele dobrej muzyki, do której można tańczyć i nie musi być popem niskich lotów. Indie rock czy dobre electro jest cudowne do imprezowania, albo stare kawałki, jakiś fajny rock'n'roll. Wystarczy troszkę się rozejrzeć. Oczywiście każdy ma prawo słuchać tego co mu się podoba, ale nie widzę w tej muzyce żadnej wartości - nie jest dla mnie ani piękna ani wartościowa ani niezbędna do zabawy, jednak jak ktoś lubi no to co poradzić? Jest zainteresowanie taką muzyką, to i są takie disco polowe zespoły.
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-06-29, 15:12   

Gdybym miała szczerze napisać, co myślę o tym gatunku to, by mnie dożywotnio zablokowali. Delikatnie mówiąc - to nie jest typ muzyki dla mnie. A jak słyszę "Ona tu jest, i tańczy dla mnie.."załamuję ręce nad "twórczością" polskich muzyków. Z uwagi na to, że ludzie Disco-pologenni przeżarli polski rynek, coraz rzadziej można spotkać znośną muzykę po polsku. Dla przykładu - Cugowscy. Ojciec wiedział, co robi - synowie już nie koniecznie.. Wracając do disco.. Mówię stanowcze NIE. Ale polecę "Tylko biedronka nie ma ogonka" w wersji akustycznej ;) dobre do śmiechu :)
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-06-29, 16:17   

Na pewno nie jest to typ muzyki, którą można słuchać samemu w nocy ze słuchawkami na uszach (chociaż co kto lubi :d). Nie jest to ambitne, nie ma to jakiejś skomplikowanej struktury... ale jednak swoją magię ma. Szczególnie na różnych imprezach, gdzie niby nikt nie słucha takiej muzyki, ale każdy zna słowa. : D
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 18:27   

Ja jak słucham disco polo to raczzej dla zwały, wiadomo, że nie jest to raczej muzyka, która mogłaby poruszyć serce, ani też po której człowiek ma ciarki na całym ciele ;d mimo wszystko może w tej jej prostocie leży jej urok... jakkolwiek to nie brzmi ^^ Faktem jest, że jest to z reguły wesoła muzyka, przy której dobrze się bawi i o to chyba w niej chodzi.
 

Lawenda  

Wymiatacz

Oboistka



Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 18:35   

Wiadomo, disco polo, muzyka zabawna, prosta i bezpośrednia pod względem tekstów, linia melodyczne też niezbyt skomplikowana. ¦mieszne jest to wszystko, ale w zupełnie pozytywnym sensie. Nawet znam na pamięć kilka piosenek i cóż, zawsze temu wszystkiemu towarzyszą zabawne sytuacje. Nie mam nic do disco polo, bawi mnie po prostu. :D
_________________
"Dorożki mokrej w deszczu wrak
Spoczął na dnie wielkiej kałuży,
Wydęty ciszą żagla garb
Wspomina chwile wielkiej burzy."
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-07-11, 16:10   

nonamed napisa³/a:

Ta muzyka ma wiele pozytywnej energii w sobie, która chyba największych smutasów skłania do dobrej zabawy no i oczywiście sam tekst piosenek też bawi


Mnie nie skłania. Za to wywołuje bardzo silne uczucie zażenowania. I kiedy słyszę taką muzykę na imprezie, wstyd mi, że się tam znajduję. Staram się to ignorować, ale jednak- zawsze to samo.
Dziwne jest to, że opinia, jakoby bawić się można było do wszystkiego, odnosi się tylko i wyłącznie do disco polo. Prawda jest taka, że prześwietnie można byłoby się bawić przy muzyce Beatlesów, Stonesów czy innych powszechnie znanych hitów z lat '60/'70/'80. Ale po co, lepiej jak zawsze równać w dół.
Swoją drogą, w czerwcu byłam na weselu, na którym grano taką właśnie muzykę, jaką zaproponowałam powyżej (w zamian za disco polo) i uwierzcie, nie było niezadowolonych gości.
Ale takie weselne hity to jeszcze przetrawię jakoś. Najgorsze jest to "nowoczesne" disco polo. Nie wiem generalnie, jak to działa, że w tej muzyce wszystko jest robione w sposób jak najpodlejszy (tekst, muzyka, wokal, teledyski), a ludzi dalej to cieszy. I to nie zawsze "bo beka", im się to realnie podoba :O
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com